Formuler F4 Turbo DVB titulky

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
generator
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 20.duben 2009 - 10:32
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K

Formuler F4 Turbo DVB titulky

Příspěvek od generator »

Ahojte,
mám OPENATV (někdy z podzimu) a MyMetrix skin. Neprovádím žádné updaty a stalo se mi to, že se přestaly zobrazovat DVB titulky.

Chová se to tak, že například po přepnutí na program (typicky Film Europe, kde je vše v původním znění s titulky) vidím na chvíli právě zobrazené titulky, ale musím se trefit s přepnutím do chvíle, kdy jsou ve filmu nějaké titulky vysílané. Následně ty titulky "zproužkovatí", jako by jim zmizel každý druhý řádek grafiky. A pak zmizí a už se žádné titulky nezobrazí. Jakoby nějaké komponenta GUI likvidovala titulky.

Vrátil jsem nastavení titulek do továrního, ale nepomohlo. V nastavení skinu není žádné, co by se týkalo titulků.

Nevím jestli je nutné mít nějaký plugin pro DVB titulky, ale myslím že ne a ani jsem v downloadu nic nenašel.

Netušíte co by s tím mohlo být? Nechce se mi jít hned do resetu celého zařízení a zase týden ladit nastavení. Zálohovat nastavení a dát ho do nového image by mohlo vyústit ve stejné chování.
BOX: Octagon SF8008 4K OpenATV
TV: LG 50PA6500
Uživatelský avatar
generator
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 20.duben 2009 - 10:32
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F4 Turbo DVB titulky

Příspěvek od generator »

Tak mám další indície:
Instalace nové image bez zálohování nastavení moc nepomohla.
Box v noci automaticky vypínám do deep standby.
Večer titulky nefungují, ALE pomůže restart přístroje a opět jdou. Restart GUI nepomůže.

Nevíte, jestli pro DVB titulky je nějaká služba, která by se dala restartovat (třeba scriptem). Zkusil bych jestli toto nepomůže.

Dále mám podezření, jestli za to nemůže nějaká věc po instalaci doplňků CZ/SK TV archivů. instaluje se tam toho víc a mezi tím jsou i nějaké věci na titulky. Tak jestli se to netluče s DVB titulky.
BOX: Octagon SF8008 4K OpenATV
TV: LG 50PA6500
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler F4 Turbo DVB titulky

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Je to dost mozne. Ale co ti brani na nejaky cas odinstalovat a prestat pouzivat tento piratsky smejd - ArchivCzSk plugin ? :) On obsahuje priamu podporu pre nejake to rozsirene titulkovanie - konkretne sa jedna o 'SubSupport' plugin - https://github.com/mx3L/subssupport - takze mohlo by to byt pricinou, samozrejme nemusi.

Ak mas cistu instalaciu firmwaru v tom svojom boxe, tak by sa problem nemal prejavovat. Pokial ano, tak kontaktuj priamo vyvojarov konkretneho image (napriklad diskusne forum). Tam ti urcite poradia. Vyssie si zmienoval, ze si skusil novu instalaciu firmware no zabudol si uviest, ze to nieje uplne cista instalacia, ale ze si si tam doinstaloval aj nieco dalsie (ArchivCzSk). Tiez nepises ktoru verziu (build verziu / release verziu). To je dost dolezite aby si uviedol aj mnohe ine detajly okolo tvojho problemu - ako si postupoval, co, kedy a ako sa chova za akych presne okolnosti, popripadne povolit a nasledne vlozit sem vygenerovany debug-LOG subor (ale v LOGu nemusi byt nic, v tvojom konkretnom pripade u tvojho problemu).
Uživatelský avatar
generator
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 20.duben 2009 - 10:32
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F4 Turbo DVB titulky

Příspěvek od generator »

Problém odhalen a vyřešen.
Takže kdyby někdo měl podobný starosti tak čtěte ...

O víkendu jsem měl čas, tak jsem přešel na OpenPLi. Po instalaci image titulky běží. Překvapila mě také absence dalšího "bugu" a to jakýchsi obrazových artefaktů v pravém dolním rohu, které mělo OpenATV a které jsem tak trochu podezíral z nefunkčních titulků. Pravý dolní roh kostičkoval, jako při nedostatečném bitrate. Nebylo to tak otravné, velikost byla tak 3x3cm na 50". Nejvíc se toho dalo všimnout, když HD program dal 4:3 obsah s černými pruhy po stranách, tak na té černé to různě problikávalo.

No a pak jsem se podivil, že nefunguje HbbTV, když by mělo. Tak jsem zapátral a chyběla openopera. Doinstaloval jsem a .... chvíle napětí ..... titulky přestaly fungovat a v pravém dolním rohu se objevují artefakty i na OpenPLi! :) :) :)
OpenATV má openopera defaultně instalovanou a nenapadlo mě jí dát pryč při testování. OpenPLi jí nemá v defaultu.
Bez HbbTV se obejdu, bez DVB titilků bohužel ne. Film v maďarštině nebo francoužštině nedám :)

Moje vysvětlení je, že vrstva s HbbTV se prala s vrstvou pro DVB titulky. Tím vznikaly ty obrazové artefakty a tím vznikala i nefunkčnost titulků.

Howg.
BOX: Octagon SF8008 4K OpenATV
TV: LG 50PA6500
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F4 Turbo DVB titulky

Příspěvek od efendy55 »

openatv nemá pre F4 v image HBBTV musíš ho tam doinštalovať .... [-X teraz tam dávajú youtube TV ale to je nefunkčné pokial viem .... #-o
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „Formuler“