Formuler S Turbo

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od minestra »

Tady máš vsechny verze, stačí se zaregistrovat.
https://sat-master.org/showthread.php?t=649
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
rob3rto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.leden 2012 - 15:10

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od rob3rto »

mikeoldfield píše:dal som vyrobne nastavenia a vymazalo mi pluginy a ani Addon linker nemam. Odkial ziskam pluginy Xcamclient 3?
tu je návod http://openbox.sk/aku-adresu-pre-addon- ... enbox-as1/
Amiko MiniHD Combo
adams
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 02.prosinec 2007 - 14:05

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od adams »

Ahoj.
Zkoušel někdo přenos lamedb z enigmy do Formuleru?Na flashce lamedb nevidí,musí se to nějak přejmenovat?
Mělo by to jít,ale jak?Dík.
VU Duo 4K (PurE2 6,5), Formuler S Turbo, motor Opticum (75E - 45W P105) + P 75 (28-19-23E).
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

už som to dal do poriadku, trochu som sa unahlil s pisanim problemu
pjotrcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 21.prosinec 2009 - 12:53

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od pjotrcz »

mam mini s 4k ,pouzivam ten xcamclient na rusa ale obcas to zlobí,ten obraz je fakt nejaky divny,prijde mi takovy bez detajlu rozostreny i ze 4k vysilani,no ale dneska sem videl po roce mazanice z pozemáku a díky aspon za ten satelit...zlatý analog...jak to nekdo tak muze sprasit to pozemni vysilani.dyt to je horsi jak vhs kazety :(
zdendolino 56
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 07.červenec 2009 - 23:48

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od zdendolino 56 »

Zdravím
Formuler S Turbo upgrade na firmware 1.5.0 a pak 1.5.2 Obraz jsem nastavil
Android - Nastavení - Advance Options-
TV HDR MODE- AUTO
Nejde mi otevřít DVB- NASTAVENÍ - NASTAVENÍ SYSTÉMU,abych se dostal na
hledání programů, při pokusu o otevření hláška: Loading Launcher. wait a second
a Formuler se začne sekat, nepomůže ani
restart tak snad nové firmware. Kodi, IPTV,
SKYLINK CZ,PRO FREE TV vše funkční
Nejde mi rozjet: My TV Online nejdou skenovat IPTV ve formě m3u
Dík za každou radu.
trepstrer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.srpen 2008 - 12:49

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od trepstrer »

adams píše:Ahoj.
Zkoušel někdo přenos lamedb z enigmy do Formuleru?Na flashce lamedb nevidí,musí se to nějak přejmenovat?
Mělo by to jít,ale jak?Dík.
Me to na USB taky nevidel, dokud jsem ho nezformatoval primo v pristroji. Pak jsem tam nahral pres Sambu lamedb a uz sel naimportovat. Jen nebud zklamanej, importuje jen seznam kanalu, ne favorites.
trepstrer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.srpen 2008 - 12:49

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od trepstrer »

rob3rto píše:aký máte firmware v prijímači? urobil som upgrade na firmware 1.5.0 a potom na 1.5.2, neodporúčam!! obraz úplne nanič, sivý ako keby človek pozeral cez hmlu a nedá sa nijak nastaviť
V 1.5.0 se daji urcite parametry obrazu nastavovat dlouhym podrzenim V.Format tlacitka na ovladaci (barvy, ostrost atd.) Mozna ti to pomuze.
rob3rto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.leden 2012 - 15:10

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od rob3rto »

skúšal som všetko možné, ale stále to bolo nejaké divné (obraz na 1.4.8 bol OK)
Amiko MiniHD Combo
Uživatelský avatar
JaRoY
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 03.květen 2008 - 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od JaRoY »

To tento prijimac nema fastscan?
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Ahojte,

da sa nejak nastavit automaticke rozpoznanie a prepinanie pomeru stran vysielania? Pri prepínaní staníc automaticky rozpozna , či je vysielanie v 4:3 alebo 16:9, ale ked uz sledujem na jednej stanici film vo formate 4:3 a potom vysielaju film vo formate 16:9, tak aj ten format 16:9 mi zobrazi vo formate 4:3. Skusal som to všelijak nastaviit , ale ked sa zmeni format musim si to manualne prepnut. Mam ešte Amiko micro HD SE čo je v podstate Trabant oproti Formuleru , ale ten si pekne automaticky prisposobi format podla vysielania.
tomasn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 11.únor 2010 - 7:43
satelitni prijimac: vu uno 4K, vu solo 4K, xtrend
Bydliště: trnava

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od tomasn »

No tiež sa s tým trápim. Kopec vecí nejde nadstaviť. Napr. štandardne sú zapnuté titulky a po reštarte ich vždy musím vypnúť. Po dlhom laborovaní sa mi aspoň podarilo rozchodiť oscam. lamedb naozaj nenahrá favoritne skupiny a nezistil som ako by sa dali zmeniť. prepínanie je tiež dosť dlhé. no uvidíme je to pomerne nový prístroj snáď to vyladia. Zlatá enigma.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od efendy55 »

ked frčíte na satelitoch tak prečo vlastne si kupujute android ???? :o [-X ved to nikdy nešlo a ani nepôjde dobre ak to chcete používať hlavne ako satelit . mal som možnosť si odskúšať 2-takéto bazmeky nejaké amiko a nedávno ariva4K alebo ako sa to čudo volalo a veru obe stoja za hovno ako satel. box . ](*,) veru zlatá E2 .... :good: :smoke: prečo asi niektorý výrobcovia prešli s androidu na E2 .... #-o ved za tie peniaze si kúpite F4-TURBO-COMBO a to je podla mojich skúseností kdesi úplne inde ...... =D> :Yahoo!:
Všetko 4K
tomasn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 11.únor 2010 - 7:43
satelitni prijimac: vu uno 4K, vu solo 4K, xtrend
Bydliště: trnava

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od tomasn »

jj. pravdu máš. ale keď ja sa tak strašne rád hrám. som myslel reku skusim nejaky android ako chlapci pokročili. ale evidentne moc nie.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od efendy55 »

jj ,ten absťák poznám ..... :D ale mne lekár predpísal jedine OE.2.0 alebo OE-2.5 :Yahoo!: andoroid a nelinux v satelitoch mám tak rád ako špenát ,,zatrepaný" ale bohovsky ,bohovsky daleko odomňa ..... :ROFL: terazky som si bol v lekárni prevziať Zero-4K ...... :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od tras »

Formiler S Turbo= Openbox AS4K. Veľa sa dozviete aj na http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-openbox-as-4k-ci. V ruštine http://openboxfan.com/
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Sugyi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 18.září 2007 - 23:44

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od Sugyi »

Pani nadavate na android boxy. Nejdem ich obhajovat ale pritom nadavani si neuvedomujete jednu vec a to je cena zariadenia. Porovnavate zariadenia v uplne odlisnej cenovej kategorii. amiko/ariva vs. vu+/dreambox.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od efendy55 »

no ja osobne si práve tú cenu uvedomujem .... #-o kolko stojí napr. Turbo S s androidom ???? nejakých 130-euro alebo tak nejak.... #-o kolko stojí jeho braček F4-Turbo .... #-o asi 125-euro combo bazmek .... :good: kolko stojí DM-52x ... #-o od 110 euro do 160 ......kolko stojí nove Zero-4K .... #-o od 140 euro ...... a čo je lepšie pokial to chceš hlavne ako satelit ???, [-X samozrejme osobne nič nemám proti androidu .... bože chráň .... [-o< len mna osobne nepresvedčila táto kombinácia .... :o a pokial by som chcel android tak si kúpim napr. malinu-P3 komplet nastavenú za 60-euro a to už kope inú ligu a môžem si na SD kartu dať čo chcem ..... . :smoke: :good: len mi nejde do hlavy prečo niektorý výrobcovia bohovsky rýchlo presedali s androidu na E2 ..... :D ked ma presvedčí android v satelite tak si ho určite kúpim ....... :Yahoo!:
samozrejme nech si kúpi každý čo chce je to jeho osobná vec ........ :ROFL:
Všetko 4K
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od gusto1 »

efendy55 píše: .... :o a pokial by som chcel android tak si kúpim napr. malinu-P3 komplet nastavenú za 60-euro a to už kope inú ligu a môžem si na SD kartu dať čo chcem ....
No to by asi nebolo najlepsie riesenie :)
tomasn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 11.únor 2010 - 7:43
satelitni prijimac: vu uno 4K, vu solo 4K, xtrend
Bydliště: trnava

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od tomasn »

No vyskúšal som veľa vecí mám aj raspbery 3 aj tuto škatuľku https://www.alza.sk/minix-neo-u9-h-d4831886.htm, ktorá beží na androide a má výkonný hw (oproti raspbery paráda). Ale vždy mi tam chýbal TV tuner. Skrátka mne sa android ako systém páči len čo sa týka satelitov tak tá podpora je naozaj slabá.
efendy zero 4k mám aj solo 4k. len chlapci teraz trošku posjali nové VTI - snažia sa vyladiť tunery a zatiaľ sa im moc nedarí.
Odpovědět

Zpět na „Formuler“