Formuler F1 - diskusia

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od virgille »

dakujem za odpovede... podla tej fotky to vyzera uplne v pohode... :good:
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od virgille »

peter54 píše:Ja mam sd kartu cat 10 formatovanu na ext4 a bezi na nej permanent timeshift. Stala ma 11,50 a som zvedavy ako dlho mi vydrzi. Je to zial len na 10000 prepisani.
to som nevedel, ze SD karty maju obmedzenu zivotnost...ale 10000 krat je slusna "zasoba"... kuknem este susedne vlakno...dikes
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

virgille píše:
peter54 píše:Ja mam sd kartu cat 10 formatovanu na ext4 a bezi na nej permanent timeshift. Stala ma 11,50 a som zvedavy ako dlho mi vydrzi. Je to zial len na 10000 prepisani.
to som nevedel, ze SD karty maju obmedzenu zivotnost...ale 10000 krat je slusna "zasoba"... kuknem este susedne vlakno...dikes
:D Schovat záručák! Při "větším používání" mají problém vydržet záruku... :D
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od peter54 »

Niektore znacky udavaju pocet zapisov, ktore ma karta alebo kluc vydrzat. V sucasnosti su to najcastejsie na 10 a 100 tisic zapisov. Samsung sd karta sa mi v telefone prepla do read-only stavu. Zrejme detekuje problem a koniec. Niektore karty udajne vydrzia az milon zapisov. Na timeshift by malo byt 100 000 bohate dost. Ja som tu kartu na 10000 zapisov kupil povodne na daco ine a som teda zvedavy kolko naozaj vydrzi. Ak ma dobre spraveny wear levelling tak by mohla aj 10 rokov - 32GB to je koniec koncov 8 hodin HD zaznamu. Prijimac je zapnuty par hodin denne. V pohotovosti sa TS vypne. Ak je to spravene zle tak par mesiacov.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

peter54 píše:Niektore znacky udavaju pocet zapisov, ktore ma karta alebo kluc vydrzat. V sucasnosti su to najcastejsie na 10 a 100 tisic zapisov. Samsung sd karta sa mi v telefone prepla do read-only stavu. Zrejme detekuje problem a koniec. Niektore karty udajne vydrzia az milon zapisov. Na timeshift by malo byt 100 000 bohate dost. Ja som tu kartu na 10000 zapisov kupil povodne na daco ine a som teda zvedavy kolko naozaj vydrzi. Ak ma dobre spraveny wear levelling tak by mohla aj 10 rokov - 32GB to je koniec koncov 8 hodin HD zaznamu. Prijimac je zapnuty par hodin denne. V pohotovosti sa TS vypne. Ak je to spravene zle tak par mesiacov.
Na uváděný počet zápisů bych moc nespoléhal... Už mám takových (micro)sd-ček v lepším případě read only několik. Je to spotřební materiál a jako takový zpravidla vydrží něco málo přes záruku a hotovo...
(Teda pokud neleží někde v šuplíku...) :D
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od virgille »

...a je rozdiel v zivotnosti medzi USB klucom a SD kartou?
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

Vše je to jenom spotřební materiál, takže bych to až tak neřešil...
Určitě značková kovová fleška vydrží více (je lépe chlazená)
Jako úložiště bych ovšem nespoléhal ani na jedno...
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od virgille »

OK, dikes...
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od peter54 »

Existujú speci modely kariet pre bezpečnostné kamery a podobné aplikácie. Bezna karta na to nieje myslena. Pri timeshifte je vyhoda, ze ked karta klekne, užívateľ prichadza len o cenu novej karty. Radic karty ked detekuje nespolahlivost pri zapise, preklopi kartu nevratne na read only aby zabránil dalsej strate dat.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od peter54 »

virgille píše:...a je rozdiel v zivotnosti medzi USB klucom a SD kartou?
Vnutornosti su rovnake. Skor záleží od prevedenia a znacky.
Kontakt v profile cez www.
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od papapl »

Tak u mé F1 do věčných lovišť odkráčelo HDMI rozhraní (kompozit jede). Hurá do reklamace. Ještě, že má člověk kam šáhnout pro náhradu :-)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

HDMI Ti odešlo do věčných lovišť manipulací s kabelem "za provozu", nebo jen tak? :-)
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od papapl »

Odešlo "jen tak". Formuler je v obýváku a normálně jej neodpojuji. Dokonce jsem nedělal ani žádné SW úpravy. Jeden den večer jsem vypnul (Standby s běžícími službami) a včera večer přijdu domů a manažerka kouká na telku u mne v pracovně. Tak se ptám, copak a ona, že je to v obýváku rozbitý :-). A opravdu bylo.
Faktem je, že mi na Formulerovi toho jede dost, CS FS/SL, NAS, Streamserver..., používá se pro přehrávání CZ/SK archivů, ale HW to doteď zvládal. OpenPli bylo vcelku svižné. No nic. Místo v obýváku okupuje Číňánek za 60 USD i s připojeným HDD (to kvůli OpenPli, na který manažerka zvyklá) a v pracovně skončil Alien 2 (jsem smířen s "rychlostí" OpenATV na tomto přijímači).
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od papapl »

Tak hurá F1 z5 - výměna přijímače :-)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

:good: Super, tak ať šlape... :good:
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od Noro C »

Tak folmuler f1 má zas podporu KODI. V openatv 6.0 je v pluginoch kodi 17. :)
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od papapl »

Sice má, ale na mém přijímači tma... :-(
miked

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od miked »

Co za tma ? Myslis ten KODI ? Kazdopadne upozornujem, ze sa nejedna o plnohodnotne KODI, ale len o akusi nahradu, alternativu... tzn. ze tam nebude fungovat vsetko ako v plnohodnotnom multimedialnom centre KODI. Je to len nieco jak graficka nadstavba alebo nieco ako alternativny graficky prehravac :). Videl som na toto nejaky plugin niekedy niekde :).

Teraz zasa vidim v novych OpenATV 6.0 na feede nejake ViXBMC SKINy :). Cize to vyzera ako XBMC/KODI, ale nieje to KODI ako take. Dalej vidim na feede nejaku "extesion" pre OpenATV 6.0 na addons xbmc. Asi nejaky emulator, ak je to vsak skutocny emulator, bude to spomalovat system. Ak sa jedna len o specialne upravene addony pre Enigma2/XBMC skin, tak tam zase nebudu vsetky addony :).
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od Noro C »

Zaujimave u mna ide ok. Akurat je tam zadrhel rozlisenie e2 musi byt nastavenie obrazovky na 720p, ale kodi sa nastartuje do 1080. Dokonca na vu mi kodi neprehrava archívy cs/sk ale f1 v pohode. Podporuje ti tv rozlisenie. V pluginoch je normalne oznaceny v adresari extensions ako KODI 17
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od papapl »

Extension Kodi 17, nainstalován, po spuštění pluginu zhasne displej i obrazovka na TV a po chvíli se to vrátí do menu Plugin. Rozlišení E2 mám 1080i
Odpovědět

Zpět na „Formuler“