Formuler F1 - diskusia

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od petersk »

Skúšal som už aj ja viac image a nakoniec aj ja som vždy zostal u OpenATV. Pohral som sa trošku s backup settingom a restore settingom a flashnul som to online a za 10 minut som to mal všetky nastavenia späť. :)
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od peter54 »

petersk píše:Pekný deň! Ktorý image by ste doporučili na Formuler F1. Okrem OpenATV a OpenPli. OpenPli zo subjektívnych dôvodov nechcem a OpenATV už ma štvú, že v poslednej dobe už chcú robiť E2 aj na varnú konvicu a milión zbytočných aktualizácií a človek, keď chce niečo aktualizovať z netu, tak je tam natrepaných 210 nových aktualizácií a nepustí len flasnúť online.
Mozno aktualizovat len ked ti nieco neide, pripadne aktualizovat len vybrane pluginy.
Kontakt v profile cez www.
vell
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 06.duben 2011 - 22:46

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od vell »

riichards píše:Ahoj.To jsem pak zkoušel v OpenPli ,ale nepomohlo to.Divný je že než jsem to poprvé přehrál na Openatv tak ten display fungoval. :(
Zdravím, jak jsi to nakonec vyřešil? Stalo se mi úplně to samé. Display normálně v OpenPli fungoval a po nahrání Openatv 6.1 nesvítí. Plugin pro nastavení VFD je přímo součástí systému. Zkoušel jsem různé nastavení, ale nic nepomohlo.
Uživatelský avatar
riichards
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 29.červen 2008 - 21:00
satelitni prijimac: Octagon sf 918 hd
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od riichards »

Nepomohlo vůbec nic.Ten display úplně umřel. Tak pak vyřešeno reklamací a jiný přijímač.
butcher55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 03.listopad 2013 - 21:06

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od butcher55 »

Nestava sa vam, ze po vypadku elektriny strati Formuler nastavene kanaly? Bojujem s tym odkedy ho mam -vyzera to, ze sa to stane ak nastane vypadok elektriny pocas bootovania.
Uživatelský avatar
generator
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 20.duben 2009 - 10:32
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od generator »

Mě se nestává. Ale možná proto, že mi nevypadlo napájení během bootování.

Doporučuji nějakou UPS s filtrem na celý AV koutek. Vyplatí se ....
BOX: Octagon SF8008 4K OpenATV
TV: LG 50PA6500
kavis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.únor 2016 - 18:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od kavis »

Chcel by som sa spýtať v čom to môže byť že mi vypadáva obraz a aj zvuk cez hdmi prepojenie z Folmuler F1 z plazmovým televízorom. Keď urobím prepojenie cez scart AV kábel tak je to v poriadku. Cez hdmi sa prerušuje spojenie a následne to zase naskočí. Odhadom môže to byť softwarova chyba alebo hardwerova. Ide mi o to či ho mám reklamovať nakoľko ho mám tak dva týždne. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od decik »

Možný problém v HDMI kabelu? Nejdříve zkusit jiný HDMI kabel.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od 9000peter »

Podľa mňa je problém medzi diaľkovým a boxom treba skontrolovať nastavenia výstupov AV z boxu a vstupu AV v TV keďže je to tvoj prvý príspevok asi nie moc zabehnutý v problematike ....
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
kavis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.únor 2016 - 18:38

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od kavis »

Ďakujem vám za odpovede. Nie že som odskúšal iné káble ale odskúšal som aj prepojenia medzi inými prístrojmi či náhodou nie je problém na vstupe HDMI televízora. Nie je. A zistil som popri tom že ani karta SD mi nefunguje v danom slote. Ak ju zasuniem do redukcie a potom pripojím do USB tak pekne funguje. A áno som úplný nováčik čo sa týka príspevkov nakoľko vždy mi stačilo tu prečítať čo sa píše a vedel som si poradiť. Len teraz som prešiel na túto mašinku a tam som veľmi mimo. Mám v nej nahraný OpenPLi4 a už mám nachystanú 6.1 len ešte som nenašiel ako sa mi podarí tam dostať to o čom sa nepíše. :)
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od peter54 »

To o com sa nepise a ovela viac mas podrobne napisane tu. Podakuj vladovi http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=76&t=71265
Kontakt v profile cez www.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od petersk »

Pekný deň! Snažím sa dávať do openmultibootu E2ky. OpenATV 6.2 je vo flasi. Podarí sa mi len Hyperion. Ostatní nainštalujú sa, v adresári open-multiboot aj sú ale plugin ich neukáže. Ani pri reboote sa neukážu len ten Hyperion. E2 sú stiahnuté zo stránok image. Pomôžte, kde je problém. Ďakujem.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od efendy55 »

že máš niečo v dresároch cez ftp na multiboote neznamená že je image nainštalované .... [-X ked dodržíž postup pre multiboot a máš všetko správne nastavené tak to musí fungovať ... :good: čiže stiahntý plugin multiboot , naformátovanú fleshku v boxe pre multiboot a potom stačí len cez ftp tam poslať napr. do adresára : open-multiboot-upload ..... aké kolvek image v správnom tvare a nainštaolvať ..... :smoke:
Všetko 4K
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od petersk »

Ten správny tvar čo znamená? Ináč na Zero 4K fungujú všetky image v openmultiboote. Čo si uviedol všetko mám, veď už ten nejaký rok na iných boxoch fungujem na multiboote. :)
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od efendy55 »

ťažko povedať v tvojom prípade ... #-o pokial ti nepyskoval pri inštalácii chybu alebo eror tak by to malo byť OK . ale je možné že ti to rozšalovalo celý multiboot . mne sa to podarilo už niekolko krát na VU+ ale aj iných boxoch .... ](*,) potom som išiel na to jednoducho .... odinštaloval som plugin multiboot vo flesh image ... vypol som box . ....zapol späť ale bez fleshky s multobootom a ked naštartoval tak som opäť nainštaloval plugin multiboot dal reštart E2 ... potom na tvrdo opäť vypnúť box a strčiť späť flehku s multibootom a malo by ti nájsť pri reštarte všetky image čo tam máš . #-o ak ti ani toto nepomôže tak jedine všetko pekne od znova ..... :D nick ,, baranček" je expert na multiboot :good: super image na tento multiboot je aj OpenNFR .... tý to majú vymakané :Yahoo!: ale ja momentálne tiež frčím na 3-bazmekoch v multiboote a všade mám image Openatv-6.1 a ide to v pohode ... ale už sa mi to ako píšem podarilo rozjebať úplňe nejeden krát ... :x :ROFL:
Všetko 4K
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od petersk »

Díky za nápad, ale nepomohlo to, najde len ten Hyperion stále. No skúsim to od začiatku. Naformátujem flashku a uvidím.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od efendy55 »

ale Hyperion by som tam zatial asi nedával ... [-X pre istotu .... #-o skús iné image najprv .... :ROFL:
Všetko 4K
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od petersk »

No skúsil som OpenPli a nič. Žiadná chybová hláška. Na flashke je ale v menu pluginu ani pri reboote sa neobjaví.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od efendy55 »

skúsiť iné image pre multiboot .... #-o toto mi išlo super v každom boxe čo som skúšal .... :good: samozrejme do flesh pamäti to inštaluj ..... nemusíš tam ani nič inštalovať nastavovať len ten multiboot a vyskúšaj či sa chytí ... ak ani to nepomôže tak problém bude inde ... :o
http://dev.nachtfalke.biz/nfr/feeds/6.2/images/
Všetko 4K
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: Formuler F1 - diskusia

Příspěvek od lobo54 »

openpli su problemove v openmulti..je mozne ho tam instalovat,ale pri tmee iba cez restart boxu..tak teda to idem u mna vo f4turbo
Odpovědět

Zpět na „Formuler“