Formuler F3

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler F3

Příspěvek od decik »

V dnešní době už bohužel neplatí, že dražší je kvalitnější... :-)
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Ludia poradte uz mi z toho hrabe. Formuler F3, OpenATV 5.3.
Mam tam HDD na nahravanie a sdkartu na TIMESHIFT. PROBLEM je ze vzdy ked sa casom sdkarta zaplni, co je kazdy deň, tak uz TIMESHIFT prestane fungovat. Musim inicializovat sdkartu a nasledne uz to funguje. Prosim co mam zle nastavene? Posielam fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Formuler F3

Příspěvek od 11chloe »

kontrola volného místa ?
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Kontrolou volneho miesta to nie je. Ked to otvorim je tam 1GB, 2GB, 4GB, 8GB.
Ked som tam mal trebars 1GB tak sa Timeshift zastavil pri 1GB a nefungoval.
ALE akurat mi z Ellano odkial ho mam odpisali citujem:
"Dobrý deň.
Zmeňte si nastavenie 7meho riadku Thimeshift-uložiť opatrenie pri nahrávaní na spýtaťsa alebo neukladať."

Tak som skusil dať : "spýtať sa" a uvidim ci sa TS zastaví.

Nema tu niekto F3 s openatv a TS na sdkartu? Ze by mi pozrel ako to ma nastavene?
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F3

Příspěvek od peter54 »

Dobra zakernost. Ja mam na openpli a vobec ma nenapadlo tam dat nieco ineho nez spytat sa. Tvoja volba asi je dobra na obrovsky hdd kde zaznamena uplne vsetko co kedy pozeras.
Kontakt v profile cez www.
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Ja som extrémne zvedavý či to pomôže lebo mne stačí povedzme 2 hodiny dozadu a na to je 16GB habakuk. Nechám box bežať cez noc a uvidím ráno ci bude pamäť plná a TS off.
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
Uživatelský avatar
Birkof
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 17.říjen 2008 - 20:59
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F3

Příspěvek od Birkof »

Mám nově Formuler F3. Poradí mi někdo, jak vymazat všechny předladěné programy a naladit přes FastScan Skylink? FastScan mi je sice naladí a dá seřazené do Přehledu Skylink Czech Republic, ale po změně přehledu nebo restartu už tam ten přehled není a jsou tam jen všechny seřazené abecedně. Díky.
Astra23.5E, Astra19.2E, Thor0.8W
Skylink, Freesat - Formuler F4 Turbo (OATV6.1) + 2TB USB Disk, Amiko Alien2
TV Panasonic Viera TX-P42GT60E
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F3

Příspěvek od peter54 »

Asi mas nastavene abecedne triedenie.
Kontakt v profile cez www.
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F3

Příspěvek od papapl »

Seznam programů -> modré tlačítko -> vybrat skupinu (Skylink Czech/Slovak Republic) -> OK -> vybrat program -> OK a už by to tam mělo zůstat.
Pokud v menu seznamu programů zmáčkneš červené tlačítko (vše) bude tam všechno a to podle abecedy...
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F3

Příspěvek od papapl »

Tedy tak to funguje v OpenPli a pokud si dobře vzpomínám, tak i v OpenATV (nechci si měnit Image, ani zapojovat Aliena, abych to zkouknul)...
miked

Re: Formuler F3

Příspěvek od miked »

Birkof píše:Mám nově Formuler F3. Poradí mi někdo, jak vymazat všechny předladěné programy a naladit přes FastScan Skylink? FastScan mi je sice naladí a dá seřazené do Přehledu Skylink Czech Republic, ale po změně přehledu nebo restartu už tam ten přehled není a jsou tam jen všechny seřazené abecedně. Díky.
FastScan plugin pracuje v dvoch rezimoch.

Ked vojdes do ladenia kanalov vo "Fast Scan" tak kliknutim tlacidlom OK na DO na prvej polozke vo Fast Scan (kde mas aj nazov druzice) sa preladia asi len tie tvoje aktualne stanice. Velmi tejto prvej funkcii zatial este nechapem :) tak sorry.

Cez druhu polozku "Fast Scan" po aktivacii tlacidlom OK na DO, sa vsetky stiahnute fastscan-kanaly z druzice nasledne ulozia do samostatnej skupiny (bude vytvoreny novy zoznam resp. nova skupina medzi tvojimi Userbouquets) samozrejme podla nastaveni vo Fast Scan - zapni si teda aj volbu cislovania kanalov podla prijatych dat z fastscan-druzice (resp. z transponderu).

Pri kazdom restartovani alebo prepnuti boxu do StanBy sa aktivuje funkcia AutoFastScan (automaticke preladenie) ak mas tuto AutoFastScan volbu nastavenu na: AUTO. Mozno prave v tomto tkvie aj tvoj problem. Skus funkciu AutoFastScan vypnut - pod touto funkciou najdes mimochodom az tri moznosti: 1. Auto 2. Multi 3. Disabled .

Pohodlnejsie je podla mna pouzit na editaciu kanalov program DreamboxEDIT aktualne vo verzii 7.1.0.0 - spustis ho v PC, nechas stahnut do PC zoznam kanalov zo satelitneho boxu, upravis co potrebujes a nechas uploadnut zoznam kanalov zase do boxu. Samozrejme si musis nastavit zakladnu konfiguraciu v DreamboxEdit ako je IP adresa satelitneho boxu a pripadne prihlasovacie meno+heslo a v niektorych pripadoch aj zlozky, v ktorych sa na boxe nachadzaju specialne subory. Alebo v konfigu DreamboxEdit postaci kliknut na tlacidlo ENIGMA2 Settings a potvrdit zmenu (pre Formuler boxy to je platne a funkcne nastavenie zloziek). Skin programu pouzivam MetroUI - je podla mna najprehladnejsi, tie ostatne su dost chaoticke.

https://dreamboxedit.com/category/download/

Jeden mensi BUG som tam objavil ten (aspon u mna sa prejavuje), ze ak mam ulozene programy aj v PC na disku (hovori sa tomu "Settings", nakolko je tam ulozenych aj par inych veci okrem zoznamu kanalov ako napr. databaza satelitov) a chcem si teda zoznam kanalov natiahnut zo svojho HDD (ktore som si davnejsie ulozil) a nie hned zo svojho satelitneho boxu, tak aby som nemusel vzdy listovat naposledy pouzity adresar s mojimi kanalmi na HDD ("Settings" zlozka), tak pri poziadavku nalistovat na HDD "settings" neurobim nic v okne, len kliknem na OK tlacidlo a on je tam uz vlastne neviditelny predvoleny naposledy pouzity adresar s mojimi "Settings" na disku (len ho neukazuje v titule okna, ba prave naopak, v tom okne vidim furt disk "C:\"). Ale to len na okraj, je to taky mensi BUG a nevadi to vobec.

Ja cez to vymazujem aj FastScan naladenu komplet skupinu Skylink Slovakia :). Potom uploadnem nazad prazdny zoznam a necham znova spustit FastScan. Alebo uploadnem nazad iba naladene radiostanice. Hlavne velke skupiny s nazvami "Radio User Bouquets" a skupinu "TV Users Bouquets" ponechavam vzdy ! Aj ked by mali zostat prazdne. Do nich si pridavam potom svoje vlastne... pod TV skupinu napriklad IPTV, SAT (DE), SAT (SK+CZ), XXX, atd. - to uz si ale sam rohadzujem podla seba.
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Zdravím mam takú otázku. Mám formuler f3 je tam openpli. Kde presne v menu nájdem jeho kompletné odzálohovanie aby som následne vytvoril jeho klon na druhom prijímači. Kupil som totiž ešte jeden formuler f3 ktorý chcem dat fo druhej izby a nechce sa mi tam nanovo všetko dávať.
A ako mam potom postupovať aby dieťa nový box všetko natiahol z USB kľúča? Ten USB kľúč dat do boxu a box len zapnúť?
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F3

Příspěvek od peter54 »

Nainstaluj plugin backupsuite.
Na prazdny usb kluc s fat32 uloz subor s nazvom backupstick.txt
Spustis cez menu prijimaca plugin backupsuite a das zalohu na usb tusim zlte tlacitko.
Mozes dat alternativne aj zalohu na hdd a tu potom prekopirovat na usb.
Usb das do noveho boxu a zapnes box zastrcenim zdroja do prijimaca.
Ihned nato stlacis a dlho drzis tlacitko na boku prijimaca. Prijimac si natiahne system z usb.
Alternativne premenujes subor na usb z noforce na force.
Potom netreba drzat tlacitko. Ihned po flashi ovs3m vyber usb inak sa ti pri reboote system natiahne znova.
Pre istotu subor force premenuj na noforce.
Hotovo.

Možností je viac ale toto je najjednoduchsi3.
Kontakt v profile cez www.
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Dakujem Ti velmi pekne za postup. Cez víkend vyskusam a keby bol problem ozvem sa.
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F3

Příspěvek od papapl »

Pokud někdo preferuje HbbTV, doporučuji raději OpenATV. Chápu, OpenPli je o něco svižnější...
V OpenATV: Menu - Nastavení - Zálohovat Image na HDD/USB - červené tlačítko a u obnovy dodržet postup z viz. výše.

Na horší časy bych ještě provedl Zálohu nastavení, předtím nastavit v pokročilých volbách - Vybrat další soubory k zálohování - klidně vybrat vše.

Pokud preferuješ Skin OpenPli, stačí jej doinstalovat v Pluginech a pak jej zvolit. Osobně mi vyhovuje Skin openvix-pli-full-hd-night (6.0+git973)
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Predtým som mal OpenATV a blbol mi timeshift na sdkarte. Odkedy mam openpli nič neriešim.
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler F3

Příspěvek od peter54 »

papapl píše:Pokud někdo preferuje HbbTV, doporučuji raději OpenATV. Chápu, OpenPli je o něco svižnější...
V OpenATV: Menu - Nastavení - Zálohovat Image na HDD/USB - červené tlačítko a u obnovy dodržet postup z viz. výše.

Na horší časy bych ještě provedl Zálohu nastavení, předtím nastavit v pokročilých volbách - Vybrat další soubory k zálohování - klidně vybrat vše.

Pokud preferuješ Skin OpenPli, stačí jej doinstalovat v Pluginech a pak jej zvolit. Osobně mi vyhovuje Skin openvix-pli-full-hd-night (6.0+git973)
Milen sa pytal ako skopiruje celý openpli z jednoho f3 na druhy a vytvori klon.

Este doporucim na zdieľať disk z prijimaca a do b. Potom na nahrávanie stačí jeden spolocny disk. Rovnako je možné nazdielat sd pre timeshift ale to by som asi kupil dalsiu sd kartu aby kazdy mal svoju vlastnu. A nezabudnúť na sarika, inak bude ban. Najlepsie pred vytvorenim kopie vypnut citacky, lebo kopia sa okamzite prihlasi k poskytovatelovi.
Kontakt v profile cez www.
milan209
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15.květen 2016 - 18:59
satelitni prijimac: Formuler F3 Octagon SF8008 4K

Re: Formuler F3

Příspěvek od milan209 »

Peter ďakujem za tip s tým hdd. Super nápad. Zdielanie hdd poprosim potom dovysvetlit kde druhemu boxu zadam cestu. Samozrejme na share si dam pozor. Sdkartu kúpim stoji par šušňov.
Formuler F3, Octagon SF8008 4K, uClan Ustym 4K PRO
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F3

Příspěvek od papapl »

Nevím, zda-li je levná SD karta pro Timeshift ideální médium, resp. jde o to, jak bude tato funkce používána. Životnost levné karty může být také jen 1000 cyklů/sektor. Po dosažení této hodnoty se karta přepne do Read only.
Jde o to zvážit, zda-li pro tuto funkci nepoužít ten síťový disk.

Nastavení cesty:
Menu - Nastavení - Systém - Síť -Nastavení připojení - Prohlížeč sítě - najít patřičné zařízení ke kterému je připojen disk fyzicky - OK - vybrat disk - OK - doplnit jméno, heslo (root - root). V mém případě mám nastaveno připojit přes FSTAB, použít jako náhradu HDD Ano. Již mi to tak funguje 1/2 roku a není problém. Disk je připojen k F1 a používám to i jako NAS v domácí síti (namapováno ve Widlích. Disk je zformátován na ext4.
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Formuler F3

Příspěvek od papapl »

Ještě pozn. Teď si nejsem jist, jak je v OpenPli automaticky mapován externí USB disk a jestli není nutné nastavit v smb.conf (/etc/samba/smb.conf):

[Harddisk]
path = /media/hdd
na:
[Harddisk]
path = /media/usb

zbytek v konfiguráku nech tak, jak je
Odpovědět

Zpět na „Formuler“