Instalacia noveho formuler F4 turbo

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
steve11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 04.leden 2010 - 15:26

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od steve11 »

Idem hľadať.
steve11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 04.leden 2010 - 15:26

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od steve11 »

Originál- Factory frmware je orezaná verzia openpli, nástroj na zálohu tam určite je, ak si nebudeš vedieť poradiť, napíš mi štruktúru menu a submenu, nájdeme to. Ak by sa to nepodarilo, tak tento plugin podporuje aj F4 turbo:
https://github.com/Pedro-Newbie/BackupSuite
stiahnuť nahrať ipk na kluč a vloť alebo cez total commander presunúť do tmp a na inštalovať. Pri zasunutí USB s ipk, by si to malo samo nájsť a ponúknuť inštaláciu.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od rudich »

peter54 píše:
steve11 píše:Ahoj,
ja som tiež nahral nový firmware okamžite. Factory-firmware je orezaný, chcel by som z neho použiť boot.mvi - štartovacie video a logo- z originál image. Tie linky nie sú pre Factory-firmware, je to OpenNFR, Nachtfalke Reloaded. Aj Formuler support ma tam odkázal. Snáď ho niekto má zálohovaný.
Porad ako ho zazalohovat a ja ti poslem zalohu. Prave si idem vyzdvihnut panensky f4 turbo. Problem je, ze mam pocit, ze tam nefunguje ani repozitory takze backup neviem ako spravit.
stiahni si plugin /backupsuite/ do etc/fstab/ dopis tento riadok
/dev/sda1 /media/hdd auto defaults 0 0
vlož do boxu usb ,daj tvrdý restart (usb budeš mat inicializovane na hdd)
otvoríš plugin backupsuite a daš zalohu na hdd.toť vsjo
ps:nezabudni si vytiahnut z usr/share/bootlogo.mvi/ a premenuj ho na /splash_cfe_auto.bin/ a vloz ho potom do vytvorenej zalohy k ostatnym suborom aby bola zaloha OK
Xtrend,Gigablue,Dm900
steve11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 04.leden 2010 - 15:26

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od steve11 »

Mne sa zdá že usb nemusí byť inicializované pre zálohovanie. V tom backupsuit sú možnosti záloha na usb alebo hdd. Každému to inak vyhovuje. Vytvorí sa záloha, plus ešte jedna pre istotu aj s dátumom, čiže dvojitá.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od rudich »

Nieje to vždy tak ale ak to ide, tak v pohode
Xtrend,Gigablue,Dm900
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

Zial po zakladnom nastaveni mi prijimac nechcel rebootnut a pri zalohovani hlasil chyby. Tak som ho preflashoval a tym padom je osekany firemny ATV z roku 2016 nenavratne strateny.
Aj flash presiel az na desiaty pokus, ked som vytiahol zo stekra dvb-t3 antenu vlastnej vyroby.
Na vine za vsetky kiksy bola dvb-t3 antena. Len kym som na to prisiel, uz som balil f4 do krabice. Teraz je tam OpenPli a slape ako hodinky.
Len dvb-t3 antenu budem musiet apgrejdnut na dvb-t4.
Ak by dakto vedel poradit vhodnu hw upravu, potesi - myslim, ze by to spravil nejaky kondik :-).
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

Openpli. Vsetko bezi. Timeshift jemne blbne na f3 rovnako ako na f4t. Rozbehal som uplne vsetko co som chcel. Hdd sa zdiela, oscam oscamuje. Pluginy v podstate rovnaké. Kanaly som prehral z jednoho do druheho. Zdielanie tunerov a bouquetov je ešte v plane, ale to neponahla.
Dvbt antena sa plcne kondikom aby cez nu neprechadzal dc. Na jednej stránke som nasiel doporucenie asi 300 pF. Kedze niesom elektrotechnik, rad si dam poradit pripadne vhodnejsiu hodnotu. Kam by bolo najvhodnejsie ho dat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od decik »

Střední vodič koaxiálu odpojit od konektoru a kondenzátor připájet přímo na odpojený vodič a střed konektoru.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

Kym na f3 nema problem, tlacitka playlist ani fav na f4t nefungujú. Zaujímavé že cez webif tieto tlačítka fungujú. Ovladače obidva su rovnaké a rovnako aj fungujú.
formuler1.png
1_0_1_3395_C89_3_EB0000_0_0_0.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
strapal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.prosinec 2012 - 20:30

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od strapal »

Chlapi, Tak po nákupu F4 Turbo se tady už marně snažím od rána nastavit tuner a transpondery... Koupil jsem ho s open ATV Team, ale není nastaven a žádné oblíbené stanice tam nejsou. Zaboha nemůžu přijít na to, jak a kde tam nasázet transpondéry Skylinku. Nikde jsem ani nenašel jak nastavit jednotlivé tunery. Nemáte někdo chvilku? Mám lnb na obě astry pro dvě TV.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od decik »

Menu - nastavení - hledání programů - konfigurace tunerů:
konfigurační mód: jednoduchý
mode: DiseqC A/B
portA: 19,2
portB : 23,5
nastavte napětí a 22 khz: ano
poslat DiseqC pouze při změně satelitu: ne
zeleným uložit
strapal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.prosinec 2012 - 20:30

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od strapal »

Aha... ja jsem tam nikdy nedal DiseqC A/B pytcha.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od decik »

potom menu - nastavení - hledání programů - ruční ladění programů - jeden satelit - astra 23,5
prohledávat sítě: ano
před hledáním smazat: ano
pouze volně kanály:ne
Naposledy upravil(a) decik dne 22.září 2017 - 17:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

strapal píše:Chlapi, Tak po nákupu F4 Turbo se tady už marně snažím od rána nastavit tuner a transpondery... Koupil jsem ho s open ATV Team, ale není nastaven a žádné oblíbené stanice tam nejsou. Zaboha nemůžu přijít na to, jak a kde tam nasázet transpondéry Skylinku. Nikde jsem ani nenašel jak nastavit jednotlivé tunery. Nemáte někdo chvilku? Mám lnb na obě astry pro dvě TV.
Zacni s tym, ze tam nahras novy openpli alebo openatv. Factory image je prakticky nepouzitelny. Tunery nastav podla decika. S nastavovanim programov sa nebabri. Nainstaluj plugin fastscan a s nim si natiahnes nastavenia pre astry. Potom si stahni e-channelizer a s nim si mozes pohodlne triediť kanály.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od decik »

Teď jsem si všiml, takže jak píše peter54 - zvolit OpenATV nebo OpenPLI.
Pro začátek bych se dal asi do OpenPLI
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od gusto1 »

strapal píše:Chlapi, Tak po nákupu F4 Turbo se tady už marně snažím od rána nastavit tuner a transpondery... Koupil jsem ho s open ATV Team, ale není nastaven a žádné oblíbené stanice tam nejsou. Zaboha nemůžu přijít na to, jak a kde tam nasázet transpondéry Skylinku. Nikde jsem ani nenašel jak nastavit jednotlivé tunery. Nemáte někdo chvilku? Mám lnb na obě astry pro dvě TV.
Stahol by som si openpli 6.0 RC (u mna ide celkom celkom OK, ale mam vu+zero (ale na f4 turbo pojde tak isto dobre a rychlo)). https://openpli.org/download/formuler/F4+Turbo
Co sa tyka ladenia, tak nikdy som nepouzival fastscan, vzdy si ladim sam.
Idem na http://satellites-xml.eu/ a tam si zaskrtnem druzice na ktore chcem transpondery (ak mas LNB na obe astry, tak si stahni xml pre 23.5 a 19.2). Ja pouzivam vacsinou len 23.5E
Ten xml co si stahnem, tak si hned aj editujem a vyhodim z neho TP, ktore mi nie je treba skenovat.
Posledny xml pre 23.5E vyzera asi takto (ma mozno 2-3 tyzdne)

Kód: Vybrat vše

<satellites>
	<sat name="Astra 3B (23.5E)" flags="0" position="235">
		<transponder frequency="11739000" symbol_rate="29900000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11798000" symbol_rate="29500000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11856000" symbol_rate="29900000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11876000" symbol_rate="29900000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11914000" symbol_rate="29900000" polarization="0" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11934000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="11973000" symbol_rate="29900000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="12032000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="9" system="1" modulation="1"/>
		<transponder frequency="12070000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3" system="0" modulation="1"/>
		<transponder frequency="12090000" symbol_rate="29900000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="12110000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="12129000" symbol_rate="29900000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="12168000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3" system="0" modulation="1"/>
		<transponder frequency="12344000" symbol_rate="29900000" polarization="0" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/>
		<transponder frequency="12363000" symbol_rate="29500000" polarization="1" fec_inner="3" system="1" modulation="2"/>
	</sat>
</satellites>
Ma asi 15 TP (skenovanie trva asi 15 sek.)
Pri skenovani si zrus prehladavanie siete, lebo ti do zoznamu prida dalsie zbytocne TP.
Nasledna editacia sa potom robi cez dreamboxedit
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

Fastscan ma vyhodu, ze je to uz celkom dobra surovina pre e-channelizer. Nez sa novy majitel prijimaca naučí všetko o linuxe a editování kanalov, ma vysoko pouzitelny setting z fastscanu.
Kontakt v profile cez www.
strapal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.prosinec 2012 - 20:30

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od strapal »

gusto1 píše:Ten xml co si stahnem, tak si hned aj editujem a vyhodim z neho TP, ktore mi nie je treba skenovat.
Posledny xml pre 23.5E vyzera asi takto (ma mozno 2-3 tyzdne) Ma asi 15 TP (skenovanie trva asi 15 sek.) Pri skenovani si zrus prehladavanie siete, lebo ti do zoznamu prida dalsie zbytocne TP. Nasledna editacia sa potom robi cez dreamboxedit
Ok, díky, vyzkouším. Takže kam to mám přesunout do F4, přes wincmd FTP do které složky?
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od gusto1 »

Dufam, ze mas openpli, tam to nakopiruj do /etc/tuxbox a boxe daj restart gui (alebo restart e2, alebo ako to tam je)) a potom daj skenovat, ale ako som napisal, daj skenovat rucne a vyber konkretnu druzicu a sietove skenovanie zakaz.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalacia noveho formuler F4 turbo

Příspěvek od peter54 »

Subory bootlogo.mvi a ostatne mvi - rad by som pozrel ako vyzeraju ale zatial sa mi dari ich vidiet len na enigme cez dreambox explorer. Nevie niekto ako si spravit novy na windows pc?
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „Formuler“