Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Blue33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.srpen 2009 - 16:31

Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Blue33 »

Po zmene balíčku z HBO na Smart s prekvapením som zistil, že stanice M7 Group sa nahrajú na HDD v mojom VU+Solo4K ale pri prehrávaní sa ukáže len čierna obrazovka a v ponuke nahratých programov je pri týchto programoch ikona zámku. Programy od Towercomu sa nahrajú a aj prehrávajú v pohode bez problémov. V prijmači mám VTI 15.0.0 a karttu ICE obsluhuje posledný oscam. V druhom receivri THS815 skylink ready s "druhou kartou v domácnosti" NEXT ale aj s ICE kartou (hanbím sa že nezdielam), nahrávanie a prehrávanie akéhokoľvek programu je bez problémov so zobrazovaním nahratého obsahu. Inak pri pozeraraní programov M7, dekodovanie je ok.
Otázka je či máte aj vy ostatní podobný problém, alebo je to len chyba v mojom VU+ ?? Prípadne ak vie niekto poradiť čo by sa s tým dalo robiť, lebo týmto krokom sa stáva VU+ vyhodenou investíciou.
Ďakujem vopred.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od efendy55 »

a idú ti tie programy bez nahrávania ? používaš oscam alebo CI ??
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Steiner »

@efendy55, pýtaš sa na to čo jasne napísal
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
kratke_pole
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 363
Registrován: 03.prosinec 2015 - 16:34

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od kratke_pole »

Jedna z moznosti je snad nastavenie neskorsieho dekodovania ci
ako to tam maju v tom VTI nazvane, ked bezne pozeranie M7 ide.
Len tip.. VTI nemusim..
Na solo 4k nie je problem s oscamom nahravat aj vsetky 3 HBO HD
nekodovane a este pritom pozerat ine. To len ako info.
Do r. 2015 ako alfsvk
strunka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 25.listopad 2020 - 21:09

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od strunka »

Myslím, že oneskorené(standby) dekódovanie súvisi len s CI.
Inak , chcel by som to vidieť na vlastné oči, že sa to tak správa. Napadá ma jedine to, že by u tých programoch bol zle nastavený scrambling descriptor. Skús TA3, či sa to nespráva rovnako.
Blue33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.srpen 2009 - 16:31

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Blue33 »

Ďakujem za snahu pomôcť mi problém vyriešiť. Skúsil som nahrať TA3 a všetko funguje ok. Jak nahrávanie, tak aj prehrávanie. Nakoniec poskytovateľ je Towercom a s tým nemám problém. Problém je len so stn. M7 group (úsmev).
Ja by som hlavne v tomto momente potreboval uistiť že tento problém sa vyskytuje len u mňa a v tejto konfigurácii a nie som obeťou paranoického poskytovateľa služieb (úsmev).
Dodám ešte že v ten deň ako som si aktivoval u skylinku nový balík, tak som ICE kartu skúsil po nabehnutí nového balíka v mojom VU+, prevádzkovať v CAM module Smit Irdeto CI+ zasunutom na chvíľu v príslušnom slote CI VU+ a fungovala v poriadku ale nahrávať som neskúšal. Takže až mi to situácia v rodine umožní skúsim to zopakovať a skontrolovať či som v nejakom nastavení pre CAM niečo nechtiac nedobabral.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od liquere »

Nemam VTI ale skusil som nahrat asi minutu cez cam modul a ziadny problem. OATV. Bol to m7 group kanal.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Blue33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.srpen 2009 - 16:31

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Blue33 »

Ufffffffff, problém som vyriešil, takže nebudem musieť chodiť po kanáloch a auto na noc schovávať do garáže, nakoľko som ešte pred nedávnom presvedčoval susedov aký je skylink v spojení s VU+ užasný (úsmev).
Zasunul som CAM modul do CI slotu (bez karty, tú som ponechal v readri VU+) a v Menu "Priradenie CI" a v podmenu "Priradené služby a poskytovatelia" som vymazal (zrušil) položky HBO2, HBO3 a M7 Group. Následne som reštartoval VU+ a sláva nahrávanie začalo byť korektné, čiže už dekódované tak ako zákon kíže. Potom som sat. vypol, modul vybral zo slotu a po zapnutí všetko ok aj s kartou v čítačke VU+. Takže problém nebol v prechode na iný skylink balíček, ale vznikol zasunutím CAM modulu do VU+ čím sa zmenili pomery vo VTI. Túto zmenu nastavenia je možné urobiť len keď je modul zasunutý do slotu vo VU+!
Podotýkam že pri prvom skúšaní CAM modulu s ICE kartou som nič nenastavoval, nakoľko rozpoznanie a spustenie prebehlo automaticky len s oznamovacími hláškami na screene. Zrejme mrchavec CAM modul si údaje prečítal z karty a odoslal ich do systému VU+, ktorý to pochopil že pri nahrávaní sa má prepnúť na CAM v prípade M7 a HBO aj ked tam už nebol a preto nahrávalo to nedekódovaný signál HBO a M7 dtto.
Ospravedlňujem sa za tento príspevok, ale hádam to niekomu pomôže pri experimentovaní s CAM.
Takže už len si popriať šťastné a veselé!
Naposledy upravil(a) Blue33 dne 21.prosinec 2020 - 13:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od liquere »

No pokial mas kartu v citacke, nahravanie nic nema z modulom. :shock:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Blue33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.srpen 2009 - 16:31

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Blue33 »

Jasne, súhlasím ale platí to len keď je všetko ako má byť. Takže opakujem problém vznikol skúšaním modulu s ICE kartou vo VU+ a následným vytiahnutím modulu a návratom na pôvodný režim s kartou v čítačke.
No a tým chcel básnik povedať, že ak taký experiment niekto urobí, mal by pred zrušením CAM modulu vo VU+ skontrolovať nastavenie v "priradenie CI" a zrušiť prípadnú väzbu na niektorých providerov pokiaľ má v sate VTI soft.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od VTronik »

Blue33 píše:Ufffffffff, problém som vyriešil, takže nebudem musieť chodiť po kanáloch a auto na noc schovávať do garáže, nakoľko som ešte pred nedávnom presvedčoval susedov aký je skylink v spojení s VU+ užasný (úsmev).
Zasunul som CAM modul do CI slotu (bez karty, tú som ponechal v readri VU+) a v Menu "Priradenie CI" a v podmenu "Priradené služby a poskytovatelia" som vymazal (zrušil) položky HBO2, HBO3 a M7 Group. Následne som reštartoval VU+ a sláva nahrávanie začalo byť korektné, čiže už dekódované tak ako zákon kíže. Potom som sat. vypol, modul vybral zo slotu a po zapnutí všetko ok aj s kartou v čítačke VU+. Takže problém nebol v prechode na iný skylink balíček, ale vznikol zasunutím CAM modulu do VU+ čím sa zmenili pomery vo VTI. Túto zmenu nastavenia je možné urobiť len keď je modul zasunutý do slotu vo VU+!
Podotýkam že pri prvom skúšaní CAM modulu s ICE kartou som nič nenastavoval, nakoľko rozpoznanie a spustenie prebehlo automaticky len s oznamovacími hláškami na screene. Zrejme mrchavec CAM modul si údaje prečítal z karty a odoslal ich do systému VU+, ktorý to pochopil že pri nahrávaní sa má prepnúť na CAM v prípade M7 a HBO aj ked tam už nebol a preto nahrávalo to nedekódovaný signál HBO a M7 dtto.
Ospravedlňujem sa za tento príspevok, ale hádam to niekomu pomôže pri experimentovaní s CAM.
Takže už len si popriať šťastné a veselé!
Blbé na tom celém je to, že si dost zásadní informace v úvodním dotazu vůbec nezmínil. Že si experimentoval s modulem a hlavně, že chceš dekodovat oscamem programy s vyšším zabezpečením. To je podstata problému a jeho řešení. Pokud bys byl v dotazu úplný, určitě by se problém vyřešil rychleji.
Nicméně souhlas, že je to poučné pro ostatní.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
strunka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 25.listopad 2020 - 21:09

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od strunka »

VTronik píše:
Blue33 píše:Ufffffffff, problém som vyriešil, takže nebudem musieť chodiť po kanáloch a auto na noc schovávať do garáže, nakoľko som ešte pred nedávnom presvedčoval susedov aký je skylink v spojení s VU+ užasný (úsmev).
Zasunul som CAM modul do CI slotu (bez karty, tú som ponechal v readri VU+) a v Menu "Priradenie CI" a v podmenu "Priradené služby a poskytovatelia" som vymazal (zrušil) položky HBO2, HBO3 a M7 Group. Následne som reštartoval VU+ a sláva nahrávanie začalo byť korektné, čiže už dekódované tak ako zákon kíže. Potom som sat. vypol, modul vybral zo slotu a po zapnutí všetko ok aj s kartou v čítačke VU+. Takže problém nebol v prechode na iný skylink balíček, ale vznikol zasunutím CAM modulu do VU+ čím sa zmenili pomery vo VTI. Túto zmenu nastavenia je možné urobiť len keď je modul zasunutý do slotu vo VU+!
Podotýkam že pri prvom skúšaní CAM modulu s ICE kartou som nič nenastavoval, nakoľko rozpoznanie a spustenie prebehlo automaticky len s oznamovacími hláškami na screene. Zrejme mrchavec CAM modul si údaje prečítal z karty a odoslal ich do systému VU+, ktorý to pochopil že pri nahrávaní sa má prepnúť na CAM v prípade M7 a HBO aj ked tam už nebol a preto nahrávalo to nedekódovaný signál HBO a M7 dtto.
Ospravedlňujem sa za tento príspevok, ale hádam to niekomu pomôže pri experimentovaní s CAM.
Takže už len si popriať šťastné a veselé!
Blbé na tom celém je to, že si dost zásadní informace v úvodním dotazu vůbec nezmínil. Že si experimentoval s modulem a hlavně, že chceš dekodovat oscamem programy s vyšším zabezpečením. To je podstata problému a jeho řešení. Pokud bys byl v dotazu úplný, určitě by se problém vyřešil rychleji.
Nicméně souhlas, že je to poučné pro ostatní.
Blbé na tom celom je to, že to komentuješ, aj keď si to vôbec nepochopil. O žiadne dekódovanie programov s vyšším zabezpečením nešlo.
Dotazujúci, naopak, popísal problém veľmi precízne, ktorý napokon aj sám vyriešil. A s riešením sa podelil, čo nie je vôbec samozrejmé. No vždy sa musí nájsť chytrák typu VTronik, ktorý to celé úplne zdevastuje svojím pochybným komentárom.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od VTronik »

No jasně... Pokud si někde v prvním příspěvku našel něco o experimentu s modulem, tak máš křišťálovou kouli, kterou já nemám a věřím, že ani řada dalších ji nemá. Plyne to i z dalších dotazů. Doslova píše: "V prijmači mám VTI 15.0.0 a karttu ICE obsluhuje posledný oscam."

Že je dobře, že se podělil jsem napsal.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Blue33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.srpen 2009 - 16:31

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od Blue33 »

Snáď ešte dodatok k CAM modulu Smit irdeto CI+. Je funkčný, nemá problém s kartou kartou ICE, dekoduje všetko čo má povolené (napr. HBO2 HD, HBO3 HD a pod.), inštaluje sa systémom samoinštalácie. Ale tu jeho plusy končia. Aspoň ja som na žiadne iné neprišiel počas skúšania. Zabudnite na rýchle prepínanie, súčasné dekodovanie a nahrávanie dvoch, troch programov, nahrávate len ten čo aj pozeráte takže otázka znie načo, čím sa cenovka VU+ sníži prudko nadol na 50€, na úroveň bežných skylink ready šitov, ale to zrejme už väčšina vie.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Problém s nahrávaním kanálov M7 Group

Příspěvek od VTronik »

Ano, naprostý souhlas. Opatření největší mírou dopadá na legálně platící abonenty, kteří používají vícetunerové stroje. Jejich výhody se tím mažou a peníze vydané na tuto funkčnost jsou pryč. Sdíleče to nic moc nestojí, protože jejich investice byla úměrná použití.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“