VU Solo 4K záloha imáge

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od Rakosniček »

Zdravím jelikož jsem už delší dobu nedělal aktualizaci imáge ,poslední mám 14.0.2
Chtěl jsem si před instalací na novější verzi 14.0.6 udělat zálohu ale nějak se mě to nedaří
Dám VTI nástroje pak nástroje software záloha,pak zálohovat Imáge a spustí se stahování které trvá asi 30 minut ale se nedokončí aby se tam ukázalo čtyřikrát OK.Neví asi dělám něco špatně mohl by mě někdo poradit
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od hrotik »

Pro začátek bych ve zprávci zařízení dal flešku nebo na co budeš tu zálohu dělat naformátovat na EXT 2,3 a pak bych to zkusil znova, ještě bych se taky ujistil že mám dobře nastavenou předvolbu umístění zálohy-na tu flešku.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od havana »

:( Nechci tě traumatizovat, ale je pravděpodobné, že aktualizace z 14.0.2 na 14.0.6 se ti asi správně nezdaří - je to dost velký skok v aktualizaci - zvláště teď , když při při aktualizaci z 14.0.5 se instalovalo neuvěřitelných 270 balíčků...
K čemu ti bude záloha image Vti 14.0.2??? Stejně budeš muset asi udělat čistou instalaci Vti 14.0.6, a potom se oplatí všechno nastavit znovu (za tím účelem si dopředu skopíruj konfigurační soubory oscamu z ETC/tuxbox a svůj setting). Nebo můžeš zkusit zálohu nastavení konfigurace a potom po instalaci nové image dát obnovit - přiznám se, o této možnosti vím, ale nepoužívám ji - nevím zda dobře funguje.
Doporučuju flashnout úplnš čistou image, hned po instalaci pro jistotu zkontrolavat aktualizace a aktualizovat, natáhnout vlastní setting, stáhnout oscam (teď je v modrém panelu rev 11572), doplnit vlastní config do etc/tuxbox, celý přijímač donastavit+ doplnit své oblíbené plugíny...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od vlado222 »

Rakosniček píše:Zdravím jelikož jsem už delší dobu nedělal aktualizaci imáge ,poslední mám 14.0.2 .....
vlož do prijímača USB kľúč (možno aj starší, najlepšie s kapacitou do 8 GB), nechaj tam pôvodný, klasický formát FAT32,
a pomocou Menu – Panel VTI – Systémové nástroje – Správca zariadení ho musíš pripojiť (mountnúť),
ešte jedna poznámka: aj v prípade, že použiješ USB kľúč, pripoj ho ako HDD zariadenie !!
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od Rakosniček »

Tak už se mě to doufám povedlo tu zálohu Imáge .ale mám ted strach to aktualizovat na tu nejnovější aktualizaci jak tu bylo v předcházejícím článku popsáno že se mě to nepovede .Chtěl bych se teda zeptat nejde to aktualizovat postupně jak šly aktualizace po sobě
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od havana »

vlado222 píše: vlož do prijímača USB kľúč ..., nechaj tam pôvodný, klasický formát FAT32,
..... aj v prípade, že použiješ USB kľúč, pripoj ho ako HDD zariadenie !!
:shock: Proč???? Zálohu nastavení, nebo i fullbackup lze uložit na jakékoliv připojené medium - klasicky HDD a samozřejmě USB (na trvalo umístěné komponenty plugínu, picons , meoboot apod.) a není důvod je neformátovat jinak než na ext3 - s Fat 32 občas VU+ nerado spolupracuje. FAT32 je nutný pouze pro instalaci kompletní image (ať už čisté, nebo úplné zálohy).
Případné fulbackup z HDD či USB překopíruješ např. pomocí Total Comanderu do PC.
Proč bych i případné USB, třeba i ve FAT32 připojoval jako HDD už opravdu nechápu.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od havana »

Rakosniček píše:Tak už se mě to doufám povedlo tu zálohu Imáge .ale mám ted strach to aktualizovat na tu nejnovější aktualizaci ...
Strach mít nemusíš - jsem ochoten ti po telefonu pomoci (ztratil jsem heslo na skype), záloha kompletní image ti bude opravdu potřebná, jen pokud se ti nepodaří instalovat nejnovější image... Těch nastavení je tam sice hodně, záleží co jsi zvyklý používat za plugíny, co by se mohly znovu nainstalovat, ale není to nic fatálního - mi můj přijímač trvá kompletně přeinstalovat se všemi plugíny a nastaveními asi 45 minut. můžeš vyzkoušet to uložení nastavení co jsem psal - já ovšem raději volím kompletní ruční nastavení od začátku. Hlavně si nezapomeň stáhnout do PC svůj settin a confugurační soubory oscamu
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od Rakosniček »

jelikož v tom nastavování nejsem tak zběhlý rád si nechám poradit .vždycky jsem zavolal pánu kde jsem zakoupil přijímač a on mě poslal už upravený balíček aktualizace který jsem stahnul do přijímače ,ale už to nedělá .Pokud by jste byl tak hodný a chtěl mě poradit byl bych rád pokud mě dáte na vás telefonní číslo
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od havana »

Máš SS, zavolej ještě ted - domluvíme se...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od vlado222 »

havana píše:
vlado222 píše: :shock: Proč???? ......
Proč bych i případné USB, třeba i ve FAT32 připojoval jako HDD už opravdu nechápu.
ahoj,
ďakujem za tvoju reakciu na moju poznámku o tom, aby pri backup @Rakosnicek použil pripojenie USB kľúča ako HDD zariadenie,
pre vysvetlenie uvádzam:
sám som v minulosti riešil taký istý problém s backup VTI image pred pár rokmi, použil som USB kľúč (8GB, FAT32) a logicky som ho mountnul ako USB zariadenie,
opakovaný pokus o zálohovanie image týmto spôsobom skončil Errorom, prípadne prijímač prestal reagovať a musel sa reštartovať,
študoval som tento problém a radil sa na fórach,
riešenie poskytuje prístup známeho satelitného guru, Ivana P. z Ellana, ktorý tak HDD ako aj USB kľúče pripája k prijímaču ako HDD zariadenie
https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... u-enigma-2
citujem: "Ako prvé musíte pripojiť pamäťové médium či už interný HDD alebo USB kľúč či USB HDD ku prijímaču a mountnúť ho do adresára /media/hdd/.
Ideálne je ak je USB naformátovaný na FAT32 pretože týmto formátom presuniete bezproblémovo do PC, pokiaľ máte napr. interný HDD formátu EXT tak budete musieť vytvorenú zálohu prekopírovať cez internetovú sieť a FTP pripojenie"
.

Odvtedy vždy pripájam USB kľúč pri vytváraní kompletnej zálohy VTI image ako HDD zariadenie a nemám žiadny problém, iné riešenia ma týmto už nezaujímajú.
Neviem, ako to funguje na iných image, ja mám s VTI takéto skúsenosti.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od hrotik »

Dovolím si připojit moji zkušenost, ve VTI se záloha v pohodě vytvoří ať je mount. /media/hdd nebo /media/usb –vždy ok, jen pro jistotu kontroluji v předvolbě umístění zálohy správně zadanou cestu. V OpATV (asi všeobecně?) na mém SF8008 pro vytvoření zálohy mount. na media/hdd nutný, jinak ani ťuk.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od vlado222 »

@hrotik:
ahoj, tiež zaujímavý postreh...
P.S. sľúbené poznatky z UNO 4K SE ti za pár dní pošlem, kompletujem to...
:-)
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od Rakosniček »

Zdravím zkoušel jsem aktualizovat přijímač na nejnovější aktualizaci VTI 14.0.6 ale při aktualizaci nastal problém a aktualizace se nepovedla tak jsem do přijímače musel nahrát zpátky verzi imáge 14.0.2 .Chtěl jsem se zeptat zdali v nejnovější verzi je nějaké vylepšení a má to cenu zkoušet aktualizovat a nebo tam nechat stávající imáge
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od EnoSat »

https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... /&pageNo=2 - a co si neprecitas ci sa ti to oplati :book:
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od hrotik »

Jsem si myslel že to má rákosníček pořešené když mu kolega havana nabídl luxusní spolupráci ? - napsal to snad jasně: "ale je pravděpodobné, že aktualizace z 14.0.2 na 14.0.6 se ti asi správně nezdaří - je to dost velký skok v aktualizaci - zvláště teď , když při při aktualizaci z 14.0.5 se instalovalo neuvěřitelných 270 balíčků..."
popř. požádat svého prodejce o nově nakonfig. 14.0.6 ku :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od havana »

:( Ono se mu to i celkem podařilo, bohužel nepochopil zásadní věc na kterou jsem upozorňoval jako první- zazálohovat si nastavení, configurace oscamu a setting. Nevím jak setting, ale ty configurace neměl, a pravděpodobně měl problém se dostat do přijímače přes total comander. Zjevně se mu zde na foru nepodařilo najít configurační soubory oscam pro skylink a freesat, tak se vrátil. Teď může tyto soubory zazálohovat - přes TC do přijímače složka ETC/tuxbox/config - přetáhnout do pc a znovu provést čistou instalaci image Vti 14.0.6. Prakticky nepoužívá téměř žádné plugíny, oscam dostupný v image je 11.572, takže aktualizace je otázkou chvilky...
Dneska nic nemám - klidně tě provedu i tím , jak se napojit přes TC, a zkopírovat soubor do přijímače, a celou úvodní instalací... Není to těžké, ale je toho dost..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU Solo 4K záloha imáge

Příspěvek od hrotik »

@havana: já to nemyslel zle ani jízlivě, takovou pomoc kterou jsi nabídl ty by každý nenabídl, :good: pokud zvládne ten TC mohlo by se zadařit, pokud ne je tady ještě ta možnost flešnutí nakonfigurované zálohy pro skylink a freesat od prodejce či "vhodného hodného dárce", přeji ať se zadaří :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“