Satelit 4K a televize Full HD

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od ambin »

Mám VU+SOLO SE V2 satelit a televizi Full HD. Kvalita TV obrazu ze satelitu je závislá na řadě okolností počínaje satelitním přijímačem a jeho SW, příslušnou TV stanicí, živým přenosem nebo záznamem pořízeným v době analogu atd. Názory majitelů satelitů 4 K se na kvalitu obrazu různí.
V současné době není na satelitu česká stanice v kvalitě 4 K, ostatních 20 stanic je většinou placených. Ptám se jenom těch z Vás,kteří mají satelit 4 K a televizi Full HD. Pozorujete v této kombinaci zlepšení obrazu nebo to jsou vyhozené peníze?
Ti, co již máte satelit 4 K a přijímáte obraz také z televize 4 K, tam je to jasné.
Děkuji.
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od peter54 »

Potesilo by, keby si sa pre zaciatok pochvalil so svojimi skusenostami. Pises, ze to mas doma, tak uz musis mat nejaky nazor.
Kontakt v profile cez www.
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od ambin »

peter54 píše:Potesilo by, keby si sa pre zaciatok pochvalil so svojimi skusenostami. Pises, ze to mas doma, tak uz musis mat nejaky nazor.
Ten satelit co mám přeci není na 4K, tak nemůžu se k rozdílu ve kvalitě obrazu vyjádřit.
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od VTronik »

Neslibuj si od toho příliš. Posuzování ne/kvality obrazu navíc ještě v různých kombinacích přístrojů a jejich nastavení je velmi subjektivní záležitost. Osobně bych tomu nedával prakticky žádnou váhu. To je můj názor.
Na tvém místě bych se snažil to vidět někde na vlastní oči, to je asi nespolehlivější možnost pro tebe.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od havana »

:) Souhlasím s kolegou VTronik - je to velmi subjektivní hodnocení. Mi osobně se to zdá lepší, ale težko to porovnát, pokud ty obrazy opravdu nevidíš vedle sebe. Já jsem tam ten pozitivní rozdíl v obraze při přepínání mezi VU+Duo2 a Vu+ Solo 4K viděl (nebo si to alespoň myslím :D )
Teď jsem pořídil a pro sestru nastavoval Vu+Uno 4K SE s DVB-S2X tunery a obraz se mi zdal ještě lepší :lol: Ale možná si to jen namlouvám...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od Warder »

ambin: to co mas je OK a na 4k sa mozes zatial kludne vyprdnut. :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od havana »

Tak tady nesouhlasím!!! Na stroje se 4K se sice opravdu prozatím co se programů týče můžeš vyprdnout, ale hlavním benefitem jsou hlavně ty 2 FBC DVB-S2 tunery!!! To jsou dva skutečné + šest virtualních tunerů, takže můžeš nahrávat programy z jednoho satelitu téměř neomezeně! Já teda mám ještě dalí twin tuner DVB-s2, kde mám motor a pozici Thor, ale hlášku "není volný tuner" už vídám opravdu jen velmi sporadicky..
Teď mi zlobí motor, a nemá mi v tom
hicu kdo vylézt na strechu :cry:

P.S.: Tondo - sestra už taky starší dáma - to foto by tě nijak nezaujalo....
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od Warder »

Na 2 FBC tunery sa moze tiez vyprdnut, nakolko na tych tvojich "neobmedzenych" programoch je spravidla velke prd a na Thore duplom. :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od Foolproof »

4K filmy na HD jsou jednoznačně kvalitnější, než HD na HD.
Ale satelit i s milionem tunerů si myslím, že je dnes překonaný, protože nahrávat v dnešní době snad nějaké opravdu vzácné věci jinak nevím co.
Krabička za 1000 Kč, předplacené WebShare, plugin StreamCinema a Exodus a celé satelitní nebe se stává celkem zbytečností.
Mám 4k satelit, ale kromě CT24HD jedou ostatní věci jen sporadicky, krabička 15x levnější jede 2x líp.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od havana »

Jistě se dá dlouhosáze diskutovat o dnešních možnostech příjmu programů a zábavy v TV, možná je i mnohotunerový satelit opravdu překonaný a zbytečný, ale tak otázka nestojí.
Skutečně se dá dnes kdekoliv na NETu najít prakticky cokoliv (a dokonce zadarmo, pokud nás netrápí svědomí), ale pokud chci satelitní příjem, a mít třeba jen iluzi sledování klasickych TV, tak je pro mne sat přijímač s minimálně duálním FBC tunerem stále užitečný. Naše TV vysílají poměrně v solidní kvalitě a tak, než hledání příslušného programu na netu si tento raději nahraju a kouknu se na něj s vynecháním reklam kdykoliv později. TV program mi tak slouží spíše jako takový přemlouvátor, co bych si měl pustit.
V přímém vysílání sleduju snad jen zprávy, vše ostatní nahrávám a s určitým zpožděním sleduji podle chuti...
Stává se mi dost často, že nahrávám 6-8 programů současně..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od grund »

SAT a TV přímý signál kouká milion i nekonečno , na net se připojit takové množství lidí tak nevím,
net jednou klekne a nebo ho budou omezovat jako teď atd.
jhugo123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 18.leden 2010 - 22:25

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od jhugo123 »

@ambin
SKYLINK má program "INSIGHT UHD" - jede na kartu se serpem - není zatím v češtině (ale je to český program - pro rypáky). Patří mezi "lepší" programy podle datového toku.
Jinak UHD programy na FHD televizi jsou viditelně hezčí i pro laika, pozná to i moje manželka.
Z DEMO programů - nezakódovaných - má nejvyšší datový tok "Hot Bird 4k1" na 13°E a je to vidět.
OCTAGON sf4008-OpenHDF6.4-Oscam, XPEEDLX2-OpenHDF6.2-Oscam, ARIVA 200HD + 202E, parabola T90 16xLNB, MAXIMUM E85 8xLNB, 3xDiSEqC, SAMSUNG UE50H6200
Uživatelský avatar
jkaval
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 11.listopad 2008 - 8:34
Bydliště: Plzeň

Re: Satelit 4K a televize Full HD

Příspěvek od jkaval »

Taky mohu potvrdit "hezčí" obraz z 4K na FHD 46" plazmě PANASONIC. Měnil jsem z EDISION OS MEGA a i žena poznala rozdíl na jejím seriálu "Modrý kód". :Yahoo!:
VU+ Solo 4K (2xDVB-S2 + DVB-T2/C TWIN), Toroidal T90 1W-13E-19E-23E, 49" 4K Panasonic.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“