Nejde DNS

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

Ahoj, zničehonic mi nejde DNS na Solo 4K. Přes ethernetový kabel to jede, když ho odpojím, tak i test mi to vyhodnotí, že DNS není. Nevíte někdo jak to s tou sítí vyřešit?
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde DNS

Příspěvek od peter54 »

K comu ti je dns ked niesi pripojeny k sieti?
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

peter54 píše:K comu ti je dns ked niesi pripojeny k sieti?
Abych nemusel být připojený přes ethernetový síťový kabel. Dosud jsem se připojoval bezdrátově, a asi 14 dnů to jinak než přes kabel nejde. Když dám test, odškrtá mi to všech 5 položek OK zeleně. Když kabel odpojím, nenajde to IP adresu a hlásí chybu DNS červeně. Právě nemohu přijít na chybu. Dosud to šlapalo a tak nevím, jestli je něco s routerem, i když všechny stroje (notebooky, iPady atd.) jedou normálně.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Nejde DNS

Příspěvek od VTronik »

Tak jak to popisuješ ti nefunguje bezdrátové připojení přes WiFi. Hledej chybu tam.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

Právě nemůžu přijít na chybu :-(
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Nejde DNS

Příspěvek od decik »

Zkus podle nastavení v routeru vyplnit síťové údaje wifi klienta ručně.

(ip adresa, maska, brána, dns server, název wifi sítě, jméno, heslo)
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

Zkoušel jsem už snad všechno, ale pořad nic ... bohužel
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nejde DNS

Příspěvek od Mila_s »

Připojíš se k routeru bezdrátově z jiného zařízení, třeba z mobilu ?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

Ano. Mám dalších 5 zařízení + kamery, vše bezdrátově a není problém. Jen SOLO 4k má problém. Nechápu to...
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Nejde DNS

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Vyskusaj v konfiguracii siete pod tvojou Enigmou manualne deaktivovat NIC LAN adapter a aktivuj potom iba zabudovany WiFi modul. Pripadne aj dodatocny restartart.

Na OpenATV image napriklad po pripojeni externeho USB WiFi dongle by si mal dostat aj upozornenie alebo odporucanie systemu, uz rovno k deaktivacii ethernet NIC LAN adapteru.

No kedze si skusal vsetky nastavenia v enigme vyplnit aj manualne a nepomohlo to, pravdepodobne bude chyba v konfiguracii tvojho WiFi routra. Nepouzivas napriklad na routri aj ucet guesta pre WiFi pripojenie ? Nemas oddelenu WiFi siet od LAN siete v routri ?

Aky si pouzil DNS server pri manualnej konfiguracii a vyplneni vsetkych udajov v enigme ? Pouzil si DNS routra ? Skus pouzit Google server - velmi dobre zname IP: 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

Ono to všechno ukazuje na to, že je něco s routerem, ale jen pro SOLO, ostatní zařízení makají v pořádku. Bohužel nevím, jak dál...potřeboval bych někoho, kdo by mě polopoaticky navedl s tím nastavením ... já umím akorát přepnout frekvenci z 5G na 2,4G :-)
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nejde DNS

Příspěvek od marecek29 »

Tak dej drat a mas klid.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nejde DNS

Příspěvek od dlhe_pole »

AwayFromKeyboard píše:Vyskusaj v konfiguracii siete pod tvojou Enigmou manualne deaktivovat NIC LAN adapter a aktivuj potom iba zabudovany WiFi modul. Pripadne aj dodatocny restartart.

Na OpenATV image napriklad po pripojeni externeho USB WiFi dongle by si mal dostat aj upozornenie alebo odporucanie systemu, uz rovno k deaktivacii ethernet NIC LAN adapteru.

No kedze si skusal vsetky nastavenia v enigme vyplnit aj manualne a nepomohlo to, pravdepodobne bude chyba v konfiguracii tvojho WiFi routra. Nepouzivas napriklad na routri aj ucet guesta pre WiFi pripojenie ? Nemas oddelenu WiFi siet od LAN siete v routri ?

Aky si pouzil DNS server pri manualnej konfiguracii a vyplneni vsetkych udajov v enigme ? Pouzil si DNS routra ? Skus pouzit Google server - velmi dobre zname IP: 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4
kukam ze miked o5 v akcii... skus nam menej znalym vysvetlit co je to ten NIC LAN adapter.. bo ked som to hodil do googlu tak mi naslo toto :

https://www.google.com/search?q=etherne ... 24&bih=880

a nic take som v dreamboxe ani vo vu-ucku nenasiel..

mne sa zda ze ktosik sa zase hral na mudreho a snazil sa hodit odborny vyraz a nakoniec je z toho kokocina jak svet.. že mikedu ze sučan ?
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

marecek29 píše:Tak dej drat a mas klid.
Na drát jedu nyní, ale je to nepříjemné, protože router je v patře (dole by nebyl zase signál pro kamery), a tak ethernetový kabel je natažen přes schodiště dolu :-) .... vím že to musí jít, protože 3 riky jedu bezdrátově, a najednou takové problémy...
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Nejde DNS

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

dlhe_pole píše:skus nam menej znalym vysvetlit co je to ten NIC LAN adapter.. bo ked som to hodil do googlu tak mi naslo toto :

https://www.google.com/search?q=etherne ... 24&bih=880

a nic take som v dreamboxe ani vo vu-ucku nenasiel..

mne sa zda ze ktosik sa zase hral na mudreho a snazil sa hodit odborny vyraz a nakoniec je z toho kokocina jak svet.. že mikedu ze sučan ?
NIC = Network Interface Card (Network Adapter)
...pojem zaužívaný už 30 rokov, ktorému rozumie každý IT-čkar, obzvlášť sieťari
...je to niečo na spôsob PC, Personal Computer, čo v podstate dnes už ani žiaden osobný počítač nieje :). Dnes už sú to skôr multimediálne centrá alebo herné stroje, či snáď servery (úložiska dát) a iné.Toto čo máme dnes doma na stoloch, už sa dávno nepovažuje za "počítač" na počítanie toho, koľko je 2+2 :) ale stále tomu hovoríme PC alebo počítač, že ? Alebo ty tomu hovoriš krabica na programovanie ? :D Či snáď krabica na hranie hier ? Na strihanie videa ?

LAN = Local Area Network (lokálna sieť)

že miked ? už zas ? :-D ten už niekoľko rokov kvasí v Nemecku :) ale to ty neprehltneš nikdy v živote... pomáha to takým ako si ty, aj peter v liečbe vlastných komplexov
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nejde DNS

Příspěvek od marecek29 »

jarda11111 píše:[vím že to musí jít, protože 3 riky jedu bezdrátově, a najednou takové problémy...
Soused zapne AP na stejne frekvenci a zkoncils.
Drat je drat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
jarda11111
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 123
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:09

Re: Nejde DNS

Příspěvek od jarda11111 »

To mi fakt chcete říct, že všichni jedete přes drát? Tomu nevěřím. Zkušel jsem kompletně vyresetovat router od O2. Zadal nové údaje, hesla a stále to nejede, bez ethernetu to prostě nejde :-( ...
U zadávání DNS jsem narazil, že to chce registraci pro přidělení dynamické DNS, tak dosud to nebylo třeba ale nevím jestli je to nutné... jelo to vždy bez registrace, která je navíc složitá a placená...
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.0, Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E, Intelsat 1W
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nejde DNS

Příspěvek od Mila_s »

Já doma jedu přes drát. Jen mobil připojuju přes WiFi (nějak jsem na něm nenašel Ethernetový konektor :D ).
...
Nastavení Dyn DNS je jednoduché, a zadarmo (nepleť to s pevnou IP adresou od poskytovatele, za tu se platí).

Zjisti na svém routeru, které DDNS podporuje. Příklad pro můj router ASUS přikládám. Já jsem si vybral např. no-ip.com - na jejich stránkách se zadara zaregistruješ, zvolený email a heslo zadáš pak i do routeru. A už se nestaráš, zda a kdy ti provider změní IP adresu. (BTW kdybys ji potřeboval znát, najdeš ji na stránce routeru Mapa sítě).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde DNS

Příspěvek od peter54 »

jarda11111 píše:Ahoj, zničehonic mi nejde DNS na Solo 4K. Přes ethernetový kabel to jede, když ho odpojím, tak i test mi to vyhodnotí, že DNS není. Nevíte někdo jak to s tou sítí vyřešit?
Znicehonic alebo sa zmenilo nieco na routeri?
Niektore routre ignoruju urcite rozsahy mac adries - specialne darceky od t-comu

Skus zmenit mac adresu
ifconfig wlan0 down
ifconfig wlan0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx
ifconfig wlan0 up

Ako mac adresu pouzi adresu zariadenia, ktore nema problem a zvys posledne cislo o 1 a daj vediet ci pomohlo.

@miked: tak som sa zasmial - moj telefon ze nieje pocitac ani notas lebo s nimi nepocitam 2+2 :-)... asi si sa zrazil s lokomotivou.
Douc sa:
Číslicový počítač je zařízení zpracovávající data. Je to stroj, který zpracovává symboly podle předem určeného (naprogramovaného) postupu.
Ostatne poucky si strc kamsi. Pozdravujem aj euejfromkíborda, nech vam v tom nemecku nieje smutno.
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“