Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od VTronik »

Ahoj havano,
už jsme delší čas nekomunikovali. Proč řešíš automatickou zálohu? Já zálohuji komplet vždy manuálně. A to právě proto, že to udělám po nějaké změně v instalaci poté, co si vyzkouším, že vše funguje jak má (a uložím to na definované místo, abych to měl rychle po ruce i při nefunkčním boxu). Když budou zálohy automatické, měl jsem obavy z toho, abych si tam neukládal i skryté chyby v nastavení. Protože návrat na takové zálohované image není to co bych chtěl. Když se mám a chci k něčemu vrátit, tak k tomu, co funguje jak se říká na první škrtnutí. Už jen proto, že doma by kafrali, že se v tom moc dlouho vrtám :-). To ale asi není tvůj problém, co?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Mila_s »

Já mám OpenPLi, tam se to stáhne jako plugin. Pro tvůj image nevím, snad poradí někdo jiný.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od havana »

VTronik píše:Ahoj havano,
už jsme delší čas nekomunikovali. Proč řešíš automatickou zálohu? Já zálohuji komplet vždy manuálně. ....
Protože zálohovat pravidelně zapomínám - a tak po nečekaném pádu musím téměř vždy celý systém reinstalovat, a protože nejsem genius, co to dokáže bez záloh nastavení za 5 minut, ale trvá mi to minimálně 40 minut + další doba pro nastavení časovačů (já nahrávám hodně), tak by se v rychlosti dala použít záloha stará max. 48 hodin, a to i s tím "balastem" a chybami co píšeš. Stejně bych později , až bude čas přijímač celý přeinstaloval do čista...
Ale tu automatickou zálohu jsem nenašel, ale právě jsem pro jistotu jednu vytvořil (ta původní už byla víc jak měsíc stará)...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Foolproof »

MOžná přesně nechápu, o co se jedná.
Při OTA ugradu si Vti automaticky vše zálohuje, kanály nastavení atd. Při upgradu na verzi 13 mně to po restartu nenajelo, stáhl jsem na flešku z fora image, nepamatuji se jak dlouho to instalovalo, ale nijak mě to nevystresovalo a obnovení nastavení bylo bleskem, na nic jsem nešáhl.

Časovače asi nemám, nevím na co to je. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od VTronik »

havana píše:Protože zálohovat pravidelně zapomínám - a tak po nečekaném pádu musím téměř vždy celý systém reinstalovat, a protože nejsem genius, co to dokáže bez záloh nastavení za 5 minut, ale trvá mi to minimálně 40 minut + další doba pro nastavení časovačů (já nahrávám hodně), tak by se v rychlosti dala použít záloha stará max. 48 hodin, a to i s tím "balastem" a chybami co píšeš. Stejně bych později , až bude čas přijímač celý přeinstaloval do čista...
Ale tu automatickou zálohu jsem nenašel, ale právě jsem pro jistotu jednu vytvořil (ta původní už byla víc jak měsíc stará)...
Aha, rozumím. Stejně si myslím, že pokud je tvé největší "trápení" záloha nastavení časovačů, tak by to šlo řešit skriptem, který by se spouštěl každý den přes cron a zálohoval by jen časovače (na to stačí třeba malá USB flash připojená trvale k přístroji, mohou tam být i picony a další věci). Ostatní bych vrátil ze zálohy tvořené ručně třeba jednou za víkend nebo 14 dnů. Ale to je můj názor. Přijde mi zbytečné zálohovat každý den celý image.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
brkulin

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od brkulin »

Jinak ve VTi se nyní dá automatická záloha image dělat přes novou funkci "Úlohy (Tasks)". Probíhá to na pozadí v určený čas a jde nastavit jakýkoliv interval. Nemusí to být denně, ale třeba jednou za 3 dny, týden....
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

Funkce Ulohy, kde tuto funkci najdu v menu přijímače nebo je to v modulech
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Warder »

Ak mas aktualny image tak hned v Hlavnom menu dole nad Vypnut, Restartovat .
------------------
Nosce te ipsum.
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

tak už jsem to našel Tasks seznam uloh. Ještě by mě zajímalo kde se to uloží jestli když mám v přijímači nainstalovaný hárdisk nebo mám zezadu do usb přiíímače dat flešku
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od havana »

brkulin píše:Jinak ve VTi se nyní dá automatická záloha image dělat přes novou funkci "Úlohy (Tasks)".....
:) Díky pane za nakopnutí - já si této nové funkce vůbec nevšimnul. Bezva to funguje.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

zkoušel jsem tu automatickou zálohu jestli to funguje ale asi po 15 min. se mě objevilo na obrazovce že záloha souborového systému selhala . Nevím co jsem udělal špatně ,ani to po mě nechtělo kde se to mé uložit.
brkulin

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od brkulin »

Nevím, co máš špatně. ale nebývá s tím problém. Zkus ruční zálohu, jestli ta se povede.
A neptá se to na uložení, protože se to ukládá tam, kam jakákoliv ruční záloha image (z VTiBackupSuite) - to znamená hdd/vti-image-backup.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 23.říjen 2021 - 11:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

Ruční aktualizace funguje normálně . Vyberu v menu Tasks kde zadám udaje a pak dám spustit zálohování imáge .Zálohování se spustí .Asi po třech hodinách při přepínání programu se mě vždy objeví v levém rohu nahoře zálohovat imáge. Nemusí se ještě něco v menu nastavit aby to fungovalo .A kde najdu že je to stahnuté to by mělo být v seznam uloh
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
brkulin

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od brkulin »

Nastav si "Show info after execution" na ano a po ukončení zálohy ti to vyplivne na obrazovku informaci o dokončení. Jinak se nic nenastavuje.
Že to je stažené zjistíš jenom podle názvu souboru (obsahuje datum a čas vytvoření) zálohovaného image na hdd v adresáři který jsem tu už psal.
Co mě ale zaráží je, že píšeš "po třech hodinách...." Ta záloha trvá tak maximálně 15-20 minut!
Podle obrázku jsi zahájil aktualizaci dnes v 15:04 a teď je teprve 17:44, takže žádné tři hodiny ještě neuplynuly ?!?!
Musíš si čas nastavit, dejme tomu o pět minut později, po uložení úlohy! Když necháš čas např: na 15:15 a v tom samém čase (nebo v 15:16) úlohu uložíš a nemáš nastavené opakování, tak ti nic neproběhne, protože čas zahájení úlohy už uplynul!
V seznamu úloh je jenom seznam úloh, které čekají na provedení. Pokud nastavíš provedení na "jednou" tak se ze seznamu po dokončení úloha smaže. Zůstane tam jen když máš naplánované nějaké opakování po x dnech.
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

Dík moc za radu ,zkusil jsem to zadat jak jste napsal načasoval jsem to o 15 min dříve už se to spustilo a když jsem přepnul program tak se zobrazilo 119 minut tak uvidím co to udělá pak dám vědět
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Mila_s »

Mně kompletní záloha image (na OpenPLi) trvá 4-5 minut.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

Když to dělám manuálně tak mě to taky trvá krátkou dobu ,ale chtěl jsem to vyzkoušet když ta funkce v přijímači je ale nějak se mě to nedaří
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od Rakosniček »

Skoušel jsem to znovu a zadal jsem aby se to uložilo flefku ale ani to se nepodařilo asi to prostě nefunguje .Když jsem vložil flešku do počítače je tam na ni složka Vti-imáge-backup ale je prázdná ,asi to budu muset dělat po staru manualně
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od havana »

EnoSat píše:a co si neskopirujes subor s casovacmi , usetris 40 minut
emilsat píše:V /etc/enigma2 je soubor timers.xml
Tak jsem to tedy opět vyzkoušel - opět ze stejným výsledkem :( zálohoval jsem si sice soubor s časovači a po reinstalaci jsem se ho pokoušel vložit tam kde patří přes TC, ale už se časovače nezobrazí a soubor se automaticky vždy změní na základni... Zkoušel jsem hned pol nakopírování vlézt do seznamu časovačů - nic. Nakopíroval jsem, dal restart enigma - opět nic. Znovu nakopíroval , restart systému - zase nic. Zkoušel jsem i zvednout atributy na 755 - nic nepomohlo. Takže všechny časovače musím ručně nastavit.
Full Backup použít nemohu, protože jsem se z určitých důvodů vrátíl na Black Hole a image Vti pouštím z meoboot...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
doga46
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 10.listopad 2010 - 18:14

Re: Aktualizace VTI pro přijimače VU Solo 4K

Příspěvek od doga46 »

Aby se projevila změna po nakopírování timers.xml, musí se nejdříve zastavit procesy v enigma2 příkazem v telnetu:
init 4, potom pomocí ftp nahrát soubor timers.xml a poté v telnetu dát příkaz init 3. A je hotovo...(samozřejmě jde nakopírovat soubor timers.xml též pomocí telnetu)
Naposledy upravil(a) doga46 dne 22.duben 2018 - 15:55, celkem upraveno 1 x.
Vu+ultimo4k, Vu+ solo4k, Vu+ zero, openATV 6.4 - 7.2, VTi 15.0.2, openPLI 8.3, openBH 5.2, BH 3.1.0
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“