samovolené otáčanie motora...

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

Pozdravujem všetkých zdatných.

Niekoľko dní ma hnevá motor na parabole. Hľadam som niečo po nete aj tu.., skúsil som niekoľko vecí. No žiadna sa netýkala presne toho problému. Tak idem skúsiť TU :)

popis problému:
- motor sa sám od seba v nejakých hodinových intervaloch otočí, úplne ak stene :(

nastavenia a pokusy:
- používam Vu+ duo, dlhé roky som používal image BH. Teraz cez sviatky som chcel odskúšať VTi. Naposledy keď som mal VTi, písala sa verzia 2.4, tak som dal poslednú 11.0.2
- parabola je na motore s jedným LNB. Nastavenie je tiež na motor (Menu>Nastavenie>Vyhľadávynie staníc>Nastavenie tunera>TunerA>motor:USALS, TunerB>Nenakonfigurované)
- keďže to točilo ako besné..., musel som pridať plugin "Nastavenie motora" a zadať limity na Astre23.5 aby to ostalo na mieste
- resetoval som aj motor (mechanicky cez tlačítka), myslým že sa to podarilo. Kvalitu signálu mám 86%, dokonca som kúpil nové LNB
- odstránil som plugin FastScan, čítal som že zvykol šarapatiť. Ale nepomohlo.
- pomužívam Cccam 2.30, skúsil som aj staršiu verziu
- skin som zvolil MuteSpectator
- prešil som včetky možnosti volieb, ktoré ponúka Menu>VTi (prechod z BH, je tam kopec možností...)

Neviem či to je verziou VTi, alebo čím. Už mi dochádzajú nápady. S týmto som sa trochu stretol pred dvomi rokmi, keď sa odpálilo LNB.., tiež sa z času na čas pretáčal, strácal signál. Tam nezabralo ani zadanie limitov, tiež to tak 5 dní strečkovalo. No teraz je tam nové od RT.. hmmm.

Ďakujem za tipy, rád ich odskúšam, Andrej.
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od oneeeee »

to je super napísané . dík za informáciu.
ešte chýbajú súradnice motora a životnosť boxu.
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

oneeeee píše:to je super napísané . dík za informáciu.
ešte chýbajú súradnice motora a životnosť boxu.
súradnice: východne 18.973 , severne 48.447. Box má cca.6 rokov

Skúsil som iný skin, nepomohlo. Hral som sa aj so súborom satelites.xml. Potom som ho zmazal a dal vyhľadať iba Astru2.35 a použil som iba tie stanice.
V inom kole som zmazal aj satelity, ktoré nepoužívam, nechal som asi 5 kusov, či reku neťahá na niečo konkrétne.
Resetol som motor vo vypnutom, potom aj v zapnutom stave a čakal na prekvapenie. Pfffff.. mám ma v pete. V USALS sa rozbieha z nasteveného programu kedy koľvek het, niekedy po minútach, niekedy po hodine. Teraz som tam dal rozšírené nastavenie ... DISEqC 1.2, tam to drží. Bude ma to ešte chvíľu asi trápiť...možno po verziu 11.0.3 a uvidím.

Kdesi som čítal, že v nastavení USALS sa nesmie dávať voľba CHOĎ NA 1.., alebo niečo také. Predpokladám, tam sú uložené pozície satelitov, na ktoré sa iba natočí, tam sa nemá čo pokaziť. A prípadným resetom motora sa znovu načítajú pôvodné hodnoty.

Andrej.
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

..ani na DISEqC to nedrží.., iba pomocou zapnutého východného linitu na 23.5.. aby ostala.
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

..nedalo mi to. Dal som zo zálohy BH (BlackHole-3.0.2-bm750_usb_release_20161003_e67c1f4) a žiadne krútenie satelitom, limity sú OFF, motor cez USALS, CCcam2.3.0.... nastavnie je roky rovnaké. Skúsom ti VTi noch eimal.

-A-
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

Hurá..., podarilo sa ! Ide to tak ako má ísť. Škoda že to trvalo asi týždeň :( anciáša jeho....

-A-
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od oneeeee »

no , super. a čo tam máš ? blackhole , alebo vti.
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: samovolené otáčanie motora...

Příspěvek od Andrej_BS »

oneeeee píše:no , super. a čo tam máš ? blackhole , alebo vti.
...to s čím som mal problém, VTI 11.0.2.
BH som dával na overenie, že tam ten motor neblbne.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“