Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

Zdravim, tak sa mi tu vyskytol problem a neviem ako dalej. Cez Blue-ray prehravac sa mozem hrabat a prehravat filmy z HDD v VU+ avsak po poslednych aktualizaciach VU+ mi Blue-ray ziada na pripojenie k HDD vu+ nejake prihlasenie a heslo, tam mi ako root nefunguje a cez open webif nemam zakazane prihlasenie cez root. To mi doteraz nikdy nerobilo. VU+ v sieti vidim cez Blue-ray a cez PC tiez. Z PC sa vsak da kopirovat aj nadalej na HDD VU+. K PC mam vu+ pripojeny cez FTP.
Viete mi s tym poradit?
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Foolproof »

Neporadím.
Dělal jsem OTA update a "wait please" odmítlo zmizet, viselo to furt. Vypnutí vzadu a kromě loga jsem víc neviděl.

Takže jsem stáhl VTI image 13, dal na USB a přeflešoval. Nastavil LAN a nechal obnovit pomocí VTI Backup Suite.

Celá akce trvala 1 h 11 minut, kromě maličkostí např. 1080p PRO netuším k čemu je) se to uvedlo do původního stavu, včetně Oscamu a jeho nastavení.

Závěr: Všechno zlé je k něčemu dobré, protože při demokratickém hlasování rodina konstatovala, že obraz je alespoň o 10 % lepší, jde tam nastavit i výstup 2160p.
Děs běs je opět Kodi, které tedy už nepoužívám v satelitu (mám Androidní krabičku), opět nejde víc než 720p v Estuary, jiné jsem nezkoušel a nedovede přepnout rozlišení ani FPS, možnost nastavení passtrough pro jistotu vyjmuli z nastavení.......

VTI 13 moho jenom doporučit, obraz je opravdu velmi dobrý, v minulých příspěvcích jsem často brblal, že oproti mému starému Octagonu jsem nezaznamenal žádný zázrak, nyní je to OK.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

takze odporucas nahodit novy image vti 13? a problemy by mali zmiznut? este mi aj obraz preratava do 4K aj ked to mam vypnute a ja to chcem nechat na telku lebo ta to zvlada lepsie (Sony xe930) #-o
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Foolproof »

Snad máš zálohu, obnovení je potom snadné.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
ganco39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 17.červen 2010 - 17:49
satelitni prijimac: Vu Solo 4k

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od ganco39 »

No tak moje skusenosti z noveho image Vti 13 bohuzial negativne. Po cistej instalacii nefunkcny oscam na vsetkych kanaloch - Markiza, JOJ, Wau a podobne. Vo verzii 11.0.2 funkcny mgcamd 1.35 bezchybne, u 13 ani tuk.
Vu Solo 4k, 1°; 13°; 19,2°; 23,5°; 28°, PHILIPS 55PUS7354/12 , parabola Maximum E-85 multifocus - LNB Inverto Black Premium Single - DiSEqC prepínač Maximum 4/1
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od baranček »

ganco 39-skús sa s tým ešte pohrať ide všetko v pohode oscam 11377 priamo s camu centrum plus Tvoja configurácia a tento mgcamd
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
ganco39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 17.červen 2010 - 17:49
satelitni prijimac: Vu Solo 4k

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od ganco39 »

nooo ved prave tento mgcamd som na toto forum pridal ja a nic, no mozno sa mylim, ale vdaka za reakciu, budem skusat
Vu Solo 4k, 1°; 13°; 19,2°; 23,5°; 28°, PHILIPS 55PUS7354/12 , parabola Maximum E-85 multifocus - LNB Inverto Black Premium Single - DiSEqC prepínač Maximum 4/1
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

Tak som nahodil spät VTI 11.0.2 a ono to funguje, bez problemov sa mozem hrabat v HDD cez Blue-ray player. Zaujimalo by ma, co tam take zmenili ze to znefunkcnili.
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Warder »

Kosheen píše:Tak som nahodil spät VTI 11.0.2 a ono to funguje, bez problemov sa mozem hrabat v HDD cez Blue-ray player. Zaujimalo by ma, co tam take zmenili ze to znefunkcnili.
Dalsi co hlada chybu vsade inde len nie v sebe. :wink:
VTi 13.0.1, interny disk, Blue-ray player a ziadne problemy v "hrabani" na disku.
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
------------------
Nosce te ipsum.
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

Dobre, tak mi prezrad ake meno a heslo mam pre pristup puzit? Jedine co som kdesi nastavoval bolo root a heslo root. To mi vsak nechce zobrat. :o
Aby som to upresnil, v mojom pripade sa nejedna o modul v prehravaci, ale o normalnom Blue-ray OPPO UDP205, cez ktory sa po sieti dostanem do HDD vo VU+ a vyuzivam ho tak ako NAS server
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Warder »

Blue-ray player je jeden z modulov enigmy a o externom prehravaci si nenapisal ani pismenko. Takze si dalsi co napise A ale B si maju uzivatelia vycucat z prsta. :roll:

Skus si porovnat napriklad subory v tvojej funkcnej 11.0.2 s nefunkcnou 13kou:
/etc/samba/smb.conf
/etc/samba/private/smbpasswd
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Foolproof »

Hm...

Co je na tom disku tak "tajného", že musí být chráněn heslem ?

Jinak by mě zajímal editor, ve kterém lze v souboru smbpassword heslo přečíst, já vidím jen XXXXXXXXXXXXXXXXX.

POkud je v boxu nastaveno, že heslo pro SMB ne, tak prostě není. Heslo je potřeba pouze pro přístup do rootu a to není SMB.
Z externího BRPlayeru, pokud to není něco divného, by měl jít přístup i přes jméno, ale ne na disk, ale na zařízení.
Já ve všech zařízeních vidím VUSolo4k a ne HDD. Na ten se dostanu až rozbalením.
snap203.jpg
Je vidět, že to lze nastavit i tak, že do rootu mohu i přímo z Windows ..........
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od petersk »

@Kosheen: mountni si v 13-ke ten Bluray prehrávač. To je celý Tvôj problém. V 11-ke ho máš mountnutý.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

to mam ako spravit? Inicializovat vnutorny disk viem, ale cosi take pocujem prvykrat :oops:
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Jednoduché řešení: smažte vše v souboru /etc/samba/private/smbpasswd a vše bude fungovat jako ve VTi 11.x.x!
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

brkulin píše:Jednoduché řešení: smažte vše v souboru /etc/samba/private/smbpasswd a vše bude fungovat jako ve VTi 11.x.x!
no nefunguje to :( po restarte sa subor sam prepise do povodneho stavu
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Kosheen píše:
brkulin píše:Jednoduché řešení: smažte vše v souboru /etc/samba/private/smbpasswd a vše bude fungovat jako ve VTi 11.x.x!
no nefunguje to :( po restarte sa subor sam prepise do povodneho stavu
Máš pravdu. Zkuste editovat soubor smb.conf a změnit řádek: security = user na security = share.
Soubor smbpasswd se pak po restartu sám "vyčistí". Potom bude samba fungovat jako ve VTi 11.

Tak oprava: po restartu enigmy2 to sice funguje, ale po restartu boxu už ne!
Vše jsem vrátil do původního stavu, a zkusil se připojit s heslem (a uživatelem) "user" a ejhle, připojení proběhlo bez problémů!
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

tak mne teda user nefunguje
u mna to vyzera takto smb.conf

#config version:3.6.25-vti001

[global]
guest account = root
security = user
map to guest = bad user
server string = VTi/Vu+ network shares at %h
workgroup = VuPlus
socket options = TCP_NODELAY
smb passwd file = /etc/samba/private/smbpasswd
encrypt passwords = yes
passdb backend = smbpasswd
idmap backend = smbpasswd
obey pam restrictions = no
unix extensions = no
wide links = yes
unix charset = utf-8
max stat cache size = 64
null passwords = yes

[rootfs]
comment = Do not touch !
path = /
read only = no
public = yes
guest ok = yes
valid users = root
force create mode = 600
force directory mode = 700
force security mode = 600
force directory security mode = 700

[Harddisk]
comment = The harddisk
path = /media/hdd
read only = no
public = yes
guest ok = yes
valid users = root
force create mode = 600
force directory mode = 700
force security mode = 600
force directory security mode = 700

a subor smbpasswd

root:0:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX:NOPASSWORDXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX:[UXN ]:LCT-00000001:
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

U mě to vypadá stejně. Jenom mám v adresáři etc/samba/ ještě soubor smb_conf_vers-3.6.25-vti002.
Netuším, kde se tam vzal, ale jeho obsah je stejný jako smb.conf.
Ale jako "user" s heslem "user" mi to funguje.
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od radin »

Tak u mne na Vuplussolo2 VTI 13.0.2 čistá instalace a problém s připojením na externí HDD v sítí domácí úložiště stejný,jako tu popisujete.Nastavení jsem provedl stejným postupem jako u VTI 11.0.2 přes správce připojení - typ připojení NFS sdílení a když se chci dostat k nahrávkám přes tlačítko video na DO objeví se nápis čekejte stahuje se seznam a box se restartuje.Pak jsem zkusil i nastavit heslo a uživatele a typ připojení CIFS a dopadlo to stejně.Vrátil jsem se k VTI 11.0.2 a vše po stejném postupu nastavení bez problémů funguje.Tak nevím kde je chyba.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“