Vu + a motor

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
autobus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 22.březen 2006 - 10:52
satelitni prijimac: vu solo 4k sat. motor
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vu + a motor

Příspěvek od autobus »

Dobry den, mam Vu solo 4 k mam nastaveny motor usals, vsetky druzice najde len by som chcel niekde trosku posunut, ako?. Keď posuniem cez prijimac motor kde dam save aby si zapametal poziciu, pretoze vzdy sa mi vrati mam open atv 6.1 Dakujem
super
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Vu + a motor

Příspěvek od grund »

asi by to chtělo přejít na ruční ovládání
tatino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 01.listopad 2009 - 23:38

Re: Vu + a motor

Příspěvek od tatino »

no to je mi len rada to si tak ručne nastav ty !
ak máš zadané ok suradnice a presne nastaveny motor / vodováha / nulovy bod atd
usals šlape bez problémou , to skoro si sa spamatal ked za oknami už pomaly mrzne :D
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Vu + a motor

Příspěvek od digitman »

autobus píše:Dobry den, mam Vu solo 4 k mam nastaveny motor usals, vsetky druzice najde len by som chcel niekde trosku posunut, ako?. Keď posuniem cez prijimac motor kde dam save aby si zapametal poziciu, pretoze vzdy sa mi vrati mam open atv 6.1 Dakujem
Korekcia sa dá nastaviť cez diseQc 1,2
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu + a motor

Příspěvek od EnoSat »

autobus píše:Dobry den, mam Vu solo 4 k mam nastaveny motor usals, vsetky druzice najde len by som chcel niekde trosku posunut, ako?. Keď posuniem cez prijimac motor kde dam save aby si zapametal poziciu, pretoze vzdy sa mi vrati mam open atv 6.1 Dakujem
tak zmen o par desatin zemepisnu dlzku
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Vu + a motor

Příspěvek od 11chloe »

Tohle by mě taky zajímalo. Mohly byste to trošku přiblížit jak tu korekci udělat. Zkoušel jsem tu změnu zeměpisné délky ale žádné výsledky jsem nepozoroval. Nakonec je možnost nepoužívat usuals ale nastavit si motor ručně přes plugin. Je to pracné ale zatím mi to přišlo jako jediná možnost která funguje. Rád se ale nechám přesvědčit že je jednodušší cesta.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Vu + a motor

Příspěvek od vlastvs499 »

Jde to takto upravit úplně jednoduše. Zmenšit délku o 0,1 nebo 0,2 st., vyjet z nastavení, (až pak se motor dotočí na novou pozici) a zkontroluju signál. Když se zhorší, přidám desetinu nebo dvě a zase počkám na najetí motoru. Pokud se zlepší, přidám další desetinu, dokud se bude zlepšovat. Až se začne zhoršovat, vrátím na předchozí pozici, tedy uberu poslední přidanou hodnotu, na které byl ten nejlepší signál. A jsem přesně na pozici. Za tři minuty mám hotovo.
Na "mírně nepřesně" nastavených parabolách ideální postup.
Naposledy upravil(a) vlastvs499 dne 25.listopad 2017 - 9:49, celkem upraveno 1 x.
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Vu + a motor

Příspěvek od 11chloe »

Ok. Otestuju, ale pořád mám dojem že tohle doladění bude fungovat na jednu družici. Co ale ty ostatní ? Automaticky to znamená že se taky zlepší a nebo to může znamenat i zhoršení pro ty krajní ? Vím že je to asi na delší debatu jak správně seřídit parabolu, ale ono třeba nějaká svislost držáku a směr na jih se v praxi špatně realizuje. Má cenu se honit za co nejlépe nastaveným držákem nebo se tohle dá kompenzovat tím nastavením o kterém píšete. Nebo je lepší mít větší parabolu s dostatečnou rezervou signálu ?
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Vu + a motor

Příspěvek od digitman »

vlastvs499 píše:Jde to takto upravit úplně jednoduše. Zmenšit délku o desetinu, vyjet z nastavení, (až pak se motor dotočí na novou pozici) a zkontroluju signál. Když se zhorší, přidám desetinu a zase počkám na najetí motoru. Pokud se zlepší, přidám další desetinu, dokud se bude zlepšovat. Za tři minuty mám hotovo.
Tak páni je to trochu inak nie každy motor je na 100 percent ideálny na každú pozíciu, paraboly tiež niesu ideálne, možu byť ostrejšie a možu mať tendeciu presnejšieho nastavenia tým pádom niekde chýba pár milimetrov k lepšiemu príjmu osvedčené paraboly možno vychýliť aj temer centimeter a kvalita je rovnaká (emme Esse, giberíny) ďalej vhodnosť konvertora k parabole osvedčené inverto ultra black edition. V závere ani konzola nieje na 100 percent kolmá.
Toto je o parabole, konvertore motore a konzole. Čo sa týka diseQc 1,2 tam sa dá nastaviť pre každú družicu usaals, alebo presné nastavenie polohy z hlavy to teraz neviem povedať motor som vylúčil už pred 10 mi rokmi, ale túto konfiguráciu používa môj brat tak keď bude viac času odfotím nastavenia a zverejním.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Vu + a motor

Příspěvek od vlastvs499 »

Proč by ale nastavoval každou pozici zvlášť, když to mým postupem udělá hned a posune všechny?
A to, že "nie každy motor je na 100 percent ideálny na každú pozíciu" slyším poprvé.
To je věta z říše sci-fi. Motor který má USALS prostě funguje.
Mám čtyři motory a na všech jsem dosáhl max signálu právě tou cestou, kterou popisuju.
Samozřejmě se jednalo o minimální odchylky, jinak bych na ostatních pozicích podjížděl nebo nadjížděl oběžnou dráhu.
A samozřejmě, že záleží na parabole, ale věř, že u metrové paraboly když ujedeš o ten zmíněný centimetr, tak jsi hrubě mimo signál. A je úplně jedno, jaké značky bude...
Zero, DM7080HD, DM920
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Vu + a motor

Příspěvek od gusto1 »

Doladovat posuvanim sirky, alebo dlzky by sa nemalo. Robi sa to len vtedy, ked je zle nastavena konzola (neni kolma k zemi) alebo je zle nasadeny motor na konzole (prip. parabole).
Ked si to nastavis a vyskusas 3-4 druzice, ktore su blyzko seba, tak sa zda ze to funguje a s pracou si skoncil.
Treba vsak vyskusat druzice, napr. 30W a 53E a ked mas na oboch dobry signal (aspon na tych TP co su urcene pre nasu polohu a dany priemer paraboly) tak si mozes pogratulovat.
Ale ked ty skusi 23.5E, 19.2E a 13E tak to asi nestaci
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Vu + a motor

Příspěvek od vlastvs499 »

Točím 53E-30W na všech čtyřech.
Náhodný kanál na Hispasatu:
hispa.PNG
53E:
53E.PNG
23E:
23E.PNG
Pozice této paraboly byly posunuty o 0,3 st.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero, DM7080HD, DM920
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu + a motor

Příspěvek od liquere »

A treba sa pri usals babrat s 0 -vym bodom?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Vu + a motor

Příspěvek od vlastvs499 »

To rozhodně, nultý bod je vrchol oběžné dráhy. Toto je na minimální posun.

Řeč byla o délce, dodám, že nastavením zem. šířky se mění ujetá dráha motoru mezi družicemi.
Na rovníku, kde je šířka 0 st., musí ujet motor nejdelší dráhu mezi družicemi, delší, než mezi stejnými kdekoli na severu nebo jihu. Protože je k družicím nejblíž. Čím více se blíží pozice paraboly k pólům (90 st), tím je úhel - a tím ujetá dráha motoru mezi družicemi logicky menší, satelity se vzdalují.
Nastavení zem. šířky určuje délku ujeté dráhy mezi satelity, proto je ta položka u USALS nutná.
Pro toho, kde nemá představivost - čím dál jsem od dvou předmětů, tím menší je úhel, pod kterými je vidím.
Zero, DM7080HD, DM920
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu + a motor

Příspěvek od liquere »

To je jasne, ale ked pouzijes usals a zadas svoju presnu polohu, pri dodrzani spravnej montaze paraboly, si mozes stelovanie urobit podla tych druzic a nulty bod vie motor sam kde je, nie? Neviem ci si rozumieme ako som to popisal.Dostelovat jemne dodatocne sa da vsetko este.....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Vu + a motor

Příspěvek od vlastvs499 »

Když má odchylku třeba půl stupně, tak mu stačí zkorigovat tu polohu v přijímači. Posune tím celou oběžnou dráhu.
Pokud to má ale ujeto hodně, začne už na jedné straně podjíždět a na druhé nadjíždět satelity.
Taky jsem to dřív řešil uložením každé pozice zvlášť, ale to mi teď už čas nedovolí, úplně zbytečné.
Tohle je, pokud je odchylka malá, nejrychlejší způsob.
S nultým bodem toto nemá nic, on tímhle posune všechny pozice naráz o zadanou hodnotu směr východ nebo západ. Když si zadá, že je umístění motoru víc východně, motor ví, že družice na západě musí točit víc západně, než kdyby byl motor víc na západě a satelity byly tím pádem na orbitě výš.
Naposledy upravil(a) vlastvs499 dne 25.listopad 2017 - 14:07, celkem upraveno 1 x.
Zero, DM7080HD, DM920
Uživatelský avatar
autobus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 22.březen 2006 - 10:52
satelitni prijimac: vu solo 4k sat. motor
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu + a motor

Příspěvek od autobus »

Dik moc ta zmena zemepisnej dĺžky pomohla
super
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Vu + a motor

Příspěvek od gusto1 »

Co sa tyka referencneho (alebo nuloveho bodu ci ako to kto nazyva) satelitu tak ten sa voli (nie je to pravidlo) podla tvojej polohy.
Napr. tresnem, ze tvoja poloha je

Kód: Vybrat vše

Sev. sirka  50.2°
Vych. dlzka 17,9°
Najblizsie k 17.9° je druzica Astra 19.2°E.
Nasadis si motor aj s parabolou na konzolu (co sa tyka elevacie atd ..... uz predpokladam, ze mas vyriesene).
Motor nastavis na nulovu hodnotu. Na boxe naladis nejaky kanal (ak nemas v boxe ziadny kanal, tak das skenovat nejaky TP ) na astra 19.2°E. Motor sa ti pootoci o 1.3°.
Potom uz s pootocenym motorom zacnes parabolu tocit na konzole az naladis astru a tym padam si skoncil.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“