Přehrávání souborů s 4k videem

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
satman99
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 20.červenec 2010 - 13:16
satelitni prijimac: VU+solo4k, Vantage 8000S, Amik

Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od satman99 »

Mám několik filmů v 4K rozlišení na svém NAS. Zničeho nic mi některé filmy VU+ SOLO 4k nepřehraje, i když ještě před týdnem to jelo a filmy jsem přehrál. Jediné co jsem změnil v té mezidobě je skin, image je stále stejné. Je možné, že by změna skinu na stále stejném image byla příčinou?
Návrat ke strarému skinu nepomohl, soubor je nadále nepřehratelný. Má někdo pdobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Foolproof »

Zjistit, jestli hraje třeba z USB, jestli ano je problém s rychlostí sítě, možná.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od petersk »

Aký je to image a s čím to prehrávaš?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Mám tu samou zkušenost nyní při image VTi 13.0.7 nepřehraje nic ani z usb či ext nebo interního disku. Ve starší verzi VTI to přehrávalo. Tak nevím zda mám zkusit jiné image.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Foolproof »

To bude chyba u tebe.

Pokud by jsi brblal, že oslavovali funkčnost VP9 a jiných fičur a ono nic, tak chápu, ale 4k jede.
KOntejner WEBM, běžný na YT, pro VTi problem, udělal jsem nějaké pokusy s různými MM formáty, při PCM, které vylezlo z DolbyAtmos, jsem se zase vrátil k krabičce s LibreElecem, nemá to význam, kromě satelitu jsou funkce slabší.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Krabičku tady mám taky "H96 pro" ale nechce se mi to zase drátovat a výsledek je nejistý. Těch formátů jsem vyzkoušel moc ale jde jen HD rozlišení. Mrzí mne že jsem přešel na vyšší verzi VTI. A zálohu uý taky nemám. Tady mi jde všechno mimo toho videa a to je dost podstatný. Kamera mi dělá mp4 tak bych byl nejradši kdybych to nemusel ještě převádět do nějakého použitelného formátu. Byl bych rád kdyby to někomu chodilo s jiným image. Asi bych přešel, ale je jich moc abych je všechny zkoušel. Jo a přehrávač používám standart z image. O jiném ani nevím. Používá ho i KODI, který jsem nainstaloval. A také bez úspěchu.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od digitman »

pas píše:Krabičku tady mám taky "H96 pro" ale nechce se mi to zase drátovat a výsledek je nejistý. Těch formátů jsem vyzkoušel moc ale jde jen HD rozlišení. Mrzí mne že jsem přešel na vyšší verzi VTI. A zálohu uý taky nemám. Tady mi jde všechno mimo toho videa a to je dost podstatný. Kamera mi dělá mp4 tak bych byl nejradši kdybych to nemusel ještě převádět do nějakého použitelného formátu. Byl bych rád kdyby to někomu chodilo s jiným image. Asi bych přešel, ale je jich moc abych je všechny zkoušel. Jo a přehrávač používám standart z image. O jiném ani nevím. Používá ho i KODI, který jsem nainstaloval. A také bez úspěchu.
V kodi prehrávanie ide bez problému v takom formáte ako si to dal na médium respektíve HDD.Problém je ak to chceš prehrať mimo kodi a priamo tam kde nahrávaš filmy a máš zapnutý autoresolution vtedy to prehráva len HD redtým to chodilo v poriadku v novších verziách je problém. Ak nainštaluje KODI nič tým neskazíš. Kodi používam aj v TV SONY KD55XE8596 s androidom a aj vo Vu čku. Predpokladám, že to VTI tým opraví.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Tak ani to KODI nepřehrává. Jednou přehraje podruhé ne. Nakonec bude nejlepší přehrávat videa z PC na TV přes aplikaci SmartShare. Tam chodí vše i 4K. Tak nevím proč to v tom vu nechodí. Díky za reakci.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Mila_s »

Nepomýšlel jsi na DLNA ? Nainstalovat např. Plex (na PC i do boxu).
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Díky za info, plex je k instalaci i na nasu ale pro box jsem ho neviděl. Nemáš link?
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Mila_s »

Najdi si plugin Dreamplex.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Něco jsem našel. Kupodivu to šlo nainstalovat i když je to staršího data. Teď musím odjet ale vypadá to
dobře. Ještě nainstaluju do nasu a začnou pokusy. Dík za nakopnutí, dám vědět jak to pokračuje.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Mila_s »

Jestli si dobře pamatuju, tak první naindexování (po správném nastavení) trvalo hrozně dlouho, nezalekni se. Od té doby to jede, ani o tom nevím.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Tak už vidím první výsledky. Z PC mi videa choději. Nas ještě šrotuje. Jediný co mi je divný že na PC mám knihovnu s fotkama kterou si můžu libovolně prohlížet ale v VU mám jen video a hudba. Ale hlavně že jde to video. Jde to prakticky na defaultní nastavení akorát nezapomenout vložit ip adresu boxu, podle http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... ex#p687269 na tomto foru. Díky všem.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Mila_s »

Sedni k PC, otevři Plex, nakonfiguruj. Můžeš také určit, odkud má brát videa, fotky, ...
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Videa jdou většina ale s těma fotkama nemůžu zahnout. Mám tam pořád jen filmy. Cestu si myslím že mám dobře. Stejně nakonfigurovanou jako filmy. Ale v nabídce jen filmy. Tam by se měly objevit i fotografie, ne? Když dám fotky do adresáře s filmama, tak je to nezobrazí. Koukněte na to komu to chodí i s fotkama. Dík.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od Mila_s »

Tak zjišťuji, že se mi tam fotky také nenabízí. Pokud to někdo prošťouchne, rád se poučím.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Přehrávání souborů s 4k videem

Příspěvek od pas »

Tak jsem nakonec použil toto, přehrává vše bez problémů v KODI. Je zajímavé že Kodi v VU+ to nezvládá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“