CI+ modul a problem s dekodovanim

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Kosheen »

Ahoj, mam HD Austria, je to integrovana s CI+ modulom CAM701 a robi to problemy obcas pri dekodovani, obcas nerozkoduje pozadovany program az ked prepnem dalsi a tak naspet tak pomoze ale vacsinou ani to nepomoze, az po restarte primaca zvykne pomoct...dalej nejde PIP dvoch kodovanych, ani nahravanie dvoch kodovanych programov. Modul sa nakonfiguroval sam (podpora vysokeho datoveho toku zapnuta). Zo satelitu idem jednym kablom. Aj ked pisu dvojite odkodovanie programov, tak to nefunguje. Viete mi s tym pomoct, co to za chyba moze byt? Este popis k modulu:
Funktionen
Multi-Language: 6 Sprachen
Alle Audio- und Videotypen
CI Plus 1.3 abwärtskompatibel (spetne kompatibilne)
ARM7TM @126 MHz
DVB-CSA, AES-Algorithmus unterstützt (podporuje)
TS-Prozessbandbreite: bis zu 96 Mbps
DVB-SSU, DVB Common Interface-Standard und PCMCIA ISO /IEC EN50221 konform
Smartcard: komplett IS 7816-3 konform
RoHS konform – Richtlinie 2002/95/E
Betriebsbedingungen: von 0°C bis +70°C

Verschlüsselung (sifrovanie)
VIACCESS-ORCATM
Secure Chipset von NEOTION
AES- und DES-Verschlüsselung unterstützt
Dual Descrambling

diki
Ivan_K
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 11.listopad 2016 - 21:49
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Ivan_K »

Na tomto nemeckom fóre sa dosť píše o podobnom probléme, tam ide zvuk ale nejde obraz.
https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... mschalten/
Zatiaľ nenašli riešenie.
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Kosheen »

no stale nenasli riesenie. Stretol sa tu niekto s podobnym problemom? Alebo tuna nik nepouziva CI+ kartu s modulom?
Inak medzitym som natiahol aj druhy kabel. PIP kodovany a kodovany nefunguje ani teraz, ale zlepsenie som postrehol pri prepinani kanalov, teraz uz to nerobi tak casto a nestava sa uz, ze musim restartovat GUI aby sa mi kanal zapol. Skusal som nahravat (naprogramovanim)asi 15 filmov z kodovanych stanic a vsetky boli v poriadku. No ta cierna obrazovka vie pri prepinani programov liezt na nervy :x
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od frenk67 »

vypnout FBC ?
VU+Solo 4K/PLI6.2
azuro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.srpen 2009 - 23:45

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od azuro »

A je to irdeto karta ? Ak áno tak podle ne CI module nedokáže PIP a ani nahrávání dvou kanálů ale možná se pletu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od dlhe_pole »

Kosheen píše:no stale nenasli riesenie. Stretol sa tu niekto s podobnym problemom? Alebo tuna nik nepouziva CI+ kartu s modulom?
Inak medzitym som natiahol aj druhy kabel. PIP kodovany a kodovany nefunguje ani teraz, ale zlepsenie som postrehol pri prepinani kanalov, teraz uz to nerobi tak casto a nestava sa uz, ze musim restartovat GUI aby sa mi kanal zapol. Skusal som nahravat (naprogramovanim)asi 15 filmov z kodovanych stanic a vsetky boli v poriadku. No ta cierna obrazovka vie pri prepinani programov liezt na nervy :x
a comu sa cudujes ? rves CI+ modul na viac viaccess orca do standartneho CI rozhrania sat boxu parchnuteho pluginom na CI+ a hikas jak somar nad kopkou sena ze to nejde.. preboha sak prv nez nieco kupis si nastuduj co mas doma a pripadne pottom kupuj.. a nie kupis chujoviny a chodis placuci po vsetkych moznych a nemoznych forach.
kedysi som skusal HD+ ci modul aj s kartou 1860 v dm7080 ale aj vo vu4k a bilo sa to tiez s oscamom ale aj mgcamdom.. to iste robilo v rootnutom samsungu so spustenym oscamom.. takze pochybujem ze ti to niekto vyriesi. Idealne je pouzit kartu v normal slote alebo usb-readery, lenze ty si kupoval blbu orcu aj ked na trhu su ice a irdeta, nuz tak sa trap
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od davidas »

pokud mas vehementni zajem o orf kartu (ice 0D95) napis, muzu prodat+kontatk na cloveka z at, s nim se domluvis na zaplaceni orf, pokud se neumis domluvit nemecky, nebo anglicky, muzu ti to vybavit komplet.....
Kosheen píše:Ahoj, mam HD Austria, je to integrovana s CI+ modulom CAM701 a robi to problemy obcas pri dekodovani, obcas nerozkoduje pozadovany program az ked prepnem dalsi a tak naspet tak pomoze ale vacsinou ani to nepomoze, az po restarte primaca zvykne pomoct...dalej nejde PIP dvoch kodovanych, ani nahravanie dvoch kodovanych programov. Modul sa nakonfiguroval sam (podpora vysokeho datoveho toku zapnuta). Zo satelitu idem jednym kablom. Aj ked pisu dvojite odkodovanie programov, tak to nefunguje. Viete mi s tym pomoct, co to za chyba moze byt? Este popis k modulu:
Funktionen
Multi-Language: 6 Sprachen
Alle Audio- und Videotypen
CI Plus 1.3 abwärtskompatibel (spetne kompatibilne)
ARM7TM @126 MHz
DVB-CSA, AES-Algorithmus unterstützt (podporuje)
TS-Prozessbandbreite: bis zu 96 Mbps
DVB-SSU, DVB Common Interface-Standard und PCMCIA ISO /IEC EN50221 konform
Smartcard: komplett IS 7816-3 konform
RoHS konform – Richtlinie 2002/95/E
Betriebsbedingungen: von 0°C bis +70°C

Verschlüsselung (sifrovanie)
VIACCESS-ORCATM
Secure Chipset von NEOTION
AES- und DES-Verschlüsselung unterstützt
Dual Descrambling

diki
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Kosheen »

frenk67 píše:vypnout FBC ?
Asi myslis vypnut FCC. Ci je zapnute alebo vypnute, problem pretrvava
dlhe_pole píše:a comu sa cudujes ? rves CI+ modul na viac viaccess orca do standartneho CI rozhrania sat boxu parchnuteho pluginom na CI+ a hikas jak somar nad kopkou sena ze to nejde.. preboha sak prv nez nieco kupis si nastuduj co mas doma a pripadne pottom kupuj.. a nie kupis chujoviny a chodis placuci po vsetkych moznych a nemoznych forach.
kedysi som skusal HD+ ci modul aj s kartou 1860 v dm7080 ale aj vo vu4k a bilo sa to tiez s oscamom ale aj mgcamdom.. to iste robilo v rootnutom samsungu so spustenym oscamom.. takze pochybujem ze ti to niekto vyriesi. Idealne je pouzit kartu v normal slote alebo usb-readery, lenze ty si kupoval blbu orcu aj ked na trhu su ice a irdeta, nuz tak sa trap
No len ma zato nekamenujte, nic som nekupoval, tak mi to provajder zaslal gratis, na vyber bolo este za priplatok nejaky blby prijmac s integrovanou kartou. Videl som, ze solo4k podporuje CI+ v1.3 tak som viac neriesil, vsak by to malo fungovat ne? Ono funguje ale ne jak sa patri.
Takze ak je to prave ta viaccess-Orca co robi problemy, tak prosim poradit nejaku inu, co nerobi problemy. Neni problem kupit. tuna su na vyber tie na ktore by to malo fungovat, ale ja sa v tom nevyznam. https://www.hdaustria.at/hardware/
za rady dakujem
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od davidas »

clovece, nic proti, ale hmatatelne odpovedi uz jsi dostal i s moznym resenim, co chces vice, nechapu....
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od dlhe_pole »

Kosheen píše: No len ma zato nekamenujte, nic som nekupoval, tak mi to provajder zaslal gratis, na vyber bolo este za priplatok nejaky blby prijmac s integrovanou kartou. Videl som, ze solo4k podporuje CI+ v1.3 tak som viac neriesil, vsak by to malo fungovat ne? Ono funguje ale ne jak sa patri.
Takze ak je to prave ta viaccess-Orca co robi problemy, tak prosim poradit nejaku inu, co nerobi problemy. Neni problem kupit. tuna su na vyber tie na ktore by to malo fungovat, ale ja sa v tom nevyznam. https://www.hdaustria.at/hardware/
za rady dakujem
smita na irdeto ice kartu... samozrejme fyzicku nie cloacked modul !
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Kosheen »

Dakujem za tipy, potom este napisem ako to dopadlo, ci sa problem poriesil. :thankyou:
Ivan_K
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 11.listopad 2016 - 21:49
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Ivan_K »

Kosheen píše:Ahoj, mam HD Austria, je to integrovana s CI+ modulom CAM701 a robi to problemy obcas pri dekodovani, obcas nerozkoduje pozadovany program az ked prepnem dalsi a tak naspet tak pomoze ale vacsinou ani to nepomoze, az po restarte primaca zvykne pomoct...dalej nejde PIP dvoch kodovanych, ani nahravanie dvoch kodovanych programov. Modul sa nakonfiguroval sam (podpora vysokeho datoveho toku zapnuta). Zo satelitu idem jednym kablom. Aj ked pisu dvojite odkodovanie programov, tak to nefunguje. Viete mi s tym pomoct, co to za chyba moze byt? Este popis k modulu:
Pridám moju skúsenosť, prijímač Solo4k s VTI 11.0.1 sa takto isto zle správa aj s mojou Skylink ICE kartou ak je vložená do skylink ready CI+ modulu NEOTION PRD-MTIN http://www.skylink.sk/doc/um_prijimac_f ... kat-26.pdf
Tento modul som odložil do šuflíka a používam Oscam.
Ak sa náhodou v budúcnosti budú párovať karty s prijímačom (resp. modulom), budem mať znovu problém.
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Kosheen »

Ivan_K píše: Pridám moju skúsenosť, prijímač Solo4k s VTI 11.0.1 sa takto isto zle správa aj s mojou Skylink ICE kartou ak je vložená do skylink ready CI+ modulu NEOTION PRD-MTIN http://www.skylink.sk/doc/um_prijimac_f ... kat-26.pdf
Tento modul som odložil do šuflíka a používam Oscam.
Ak sa náhodou v budúcnosti budú párovať karty s prijímačom (resp. modulom), budem mať znovu problém.
a slo ti tam PIP kodovany kodovany?
brkulin

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od brkulin »

A nesouvisí ty problémy s CI+ s tím, že VU-čka nemají certifikovaný slot pro CI+ ale jen pro CI?
To pak ne každý CI+ modul bude korektně fungovat.
Ivan_K
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 11.listopad 2016 - 21:49
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Ivan_K »

Kosheen píše:
Ivan_K píše: a slo ti tam PIP kodovany kodovany?
Nie, nešlo. Práve som to vyskúšal. V závisloslosti od nastavenia parametra "Dekódovať viac kanálov" v nastaveniach CI je prepínaný obraz čierny (auto) alebo prepínaný obraz funguje a druhý je zamrznutý (ano). Aj toto pracuje (ak sa to tak dá nazvať) len v rámci jedného traspondéra.
Teda ak by aj viackanalové dekódovanie išlo, výhody FBC tunera sa nedajú využiť.
Prekvapilo ma, že čierna obrazovka s aktuálnym VTI už nie je po každom prepnutí ale len sporadicky. Žial 100%-né to teda zďaleka nie je.
brkulin píše:A nesouvisí ty problémy s CI+ s tím, že VU-čka nemají certifikovaný slot pro CI+ ale jen pro CI?
To pak ne každý CI+ modul bude korektně fungovat.
To neviem posúdiť.
Ak má niekto viac informácií, prosím podeľte sa o ne.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od davidas »

zkus i jiny img...
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
apaopic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 25.únor 2014 - 6:43

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od apaopic »

ano ine img mam cam modul digi a ide len na open pli
digital
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 09.květen 2006 - 15:08
satelitni prijimac: Dreambox, ariva, VU+, Skytec
Bydliště: Bratislava

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od digital »

Po mojich nekonecnych testoch odpovedam PURE2 image..
jediny co to zvlada..
Bartalos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 04.září 2012 - 12:10

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od Bartalos »

Ano lebo vo VTI pracuju moduly vyhradne v rezime ci+ a tym padom spominane obmedzenie.

Cize digi nagra moze bezat aj v CI slote
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: CI+ modul a problem s dekodovanim

Příspěvek od pele1 »

cam modul ide všade nie len open pli a pure modul je spätne komtatibilný na CI

Kód: Vybrat vše

 CA modul funguje tak, že v prípade kompatibility  v režime CI+ je automaticky prepnutý
do CI+ a zmena do CI nie je možná. Ak CA modul zistí, že zariadenie podporuje iba CI mód, tak sa prepne sám do CI kompatibilného módu.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“