OpenMultiboot pre VU+solo4k

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

Kedže som si obľúbil multiboot v LX3 skúsil som aj jeho funkčnosť vo VU+ sole 4k.Dočítal som sa,že spoľahlivo funguje len v image Black Hole,tak som do flashu nainštaloval verziu 0.6,USB kľúč pripojil a naformátoval na EX4 a postupne som nainštaloval tieto image z rôznych zdrojov.U pb nigmi sa mi nepodarilo zatiaľ rozbehnúť oscam a a u openspa a openESI ncam1.1.Ostatné bežia spoľahlivo s oboma. Navyše VTI majú v základe možnosť stiahnuť Gbox 811.k.Na všetkých som rozbehol archívy czsk verziu 0.73.
U open ESI som musel nainštalovať softcam panel pre arm ATV aby som sa dostal k možnosti inštalácie oscamu,ncam tu nie je.U pb nigmi funguje ako dekodér modul CI+ Neotion v CI šachte
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

Dnes som vyskúšal funkčnosť Open Multibootu na image open NFR-6 vo flashi.Do NFR4X multibootu sa mi podarilo nainštalovať tieto známe image všetky stiahnuté z mojích záloh full backup.Zaujímavé je,že sa mi nepodarilo spojazdniť image black hole 3.0.3,ktorá vždy skončí s bootingom na úvodnom obrázku.Nerozumiem tomu,lebo viem,že je naprosto funkčná a vo flashi nemá problém.Skúsil som aj Opendroid-6,ale nakoniec som ho vymazal,pretože po vypnutí stroja kolíkovým zadným vypínačom a následným bootovaním tiež zostane na úvodnom obrázku.To isté robí aj keď je nainštalovaný vo flashi.Zvláštne sa správa aj VTI-11.Nevie načitať plugin NFR4X openmultiboot a prestanú fungovať archívy czsk a nedajú sa stiahnuť pluginy ani camy.Zaujímavé,že na vopred nainštalovaných camoch zdieľanie funguje a sieť je v poriadku. :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od dlhe_pole »

baranček píše:Dnes som vyskúšal funkčnosť Open Multibootu
si hrdina a mas za to pochvalu pred nastartovanym BVP..
sice neviem naco je komu taka kok*cina ako multiboot ale zrejme podaktorim vadi ze maju v poriadku bootloader. osobne mi nen multiboot to pripada ako keby si si za bavorakom zavesil privesny vozik a ten by si prehadzoval este s vleckou od hnoja a furikom
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od digitman »

[quote="baranček"]Kedže som si obľúbil multiboot v LX3

Chcem sa opýtať v akom formáte má byť na usb do zložky open-multiboot-upload pridané image. Napríklad VTI skúšal som zazipovať a kadečo ale nešlo mi to uvediem príklad pri klasickom flashi dam na usb zložku vuplus ktorá obsahuje podadresar solo4k... tdeda ako mam uprviť, aby to išlo nainštalovať v multiboot???
Niekedy dávno som to robil v Dreame 8000 ale už som zabudol. Vopred Ďakujem za odpoveď
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od vlado222 »

pekný večer,
multiboot - vidím to ako zaujímavé na testy a skúšanie,
aby som nemusel pri každom testovaní nejakej novej funkčnosti, pluginu, skinu a pod. flešovať ďalší a ďalší image...
minule mi napríklad @Gusto1 radil odskúšať funkčnosť pluginu OpenVPN v image OpenPLI, kde to jemu chodí, pretože v image Open ATV 6.0, ktorý mám v SOLO 4K ja, to momentálne nefunguje,
no a nejako sa mi do toho preflešovať to na OpenPLI nechce,
ak by som to OpenPLI mal pripravené na multiboote, možno by som do toho išiel skorej :-)
zdá sa mi, že tých image tam máš moc, niektoré sa mi zdajú raritné, napríklad ja by som vyskúšal ten multi boot so zopár základnými image (napr. Open PLI, Open ATV, a VTI ...)
možno sa niekedy po zimných večeroch budem nudiť :-) :-)
P.S. ten multiboot vôbec nepoznám, dá sa v ňom pripraviť dvakrát ten istý image (napr. Open ATV)? na tom druhom, "záložnom" by som skúšal nejaké extrémnosti a robil pokusy, ktoré sa na tom pôvodnom, originálnom robiť neodvážim :-)
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od ctiforum »

Da sa dat do multibootu ten isty image.

Celkovo je postup jednoduchy jaxvina:
1. strcit do prijimaca a naformatovat USB kluc na EXT3/EXT4
2. nainstalovat cez menu PLUGINS -> extensions -> openmultiboot
3. spustit plugin openmultiboot cez menu PLUGINS (opyta sa, kde ma vytvorit 2 adresare...)
4. nakopirovat zbaleny IMAGE.ZIP (celu VU adresarovu strukturu, tak ako sa dava na USB kluc pri flashovani (akurat to cele zaZIPuj) ) do adresara /open-multiboot-upload/ na USB (vybranom v kroku 3)
5. spustit plugin openmultiboot cez menu PLUGINS a vybrat instalaciu nakopirovaneho IMAGE.ZIP

IMAGE.ZIP je volitelny nazov. Podla neho sa vytvori na USB kluci v /open-multiboot/ adresar, kde je rozbalena dana ENIGMA....
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od digitman »

Ďakujem veľmi pekne chybu som robil v tom, že som tam mal príponu rar a nie zip, predpokladám, že rar a zip pôjde rovnako spustiť myslm, že stačí priepísať len koncovku na zip. Večer vyskúšam. Ďakuem
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od VTronik »

Nestačí. RAR a ZIP jsou různé kompresní algoritmy.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od peter54 »

digitman píše:Ďakujem veľmi pekne chybu som robil v tom, že som tam mal príponu rar a nie zip, predpokladám, že rar a zip pôjde rovnako spustiť myslm, že stačí priepísať len koncovku na zip. Večer vyskúšam. Ďakuem
Ludova umelecka tvorivost je sialena. Potom sa tu riesia problemy. Normalneho cloveka by taka prasacina nenapadla.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

vlado222 píše:pekný večer,
multiboot - vidím to ako zaujímavé na testy a skúšanie,
aby som nemusel pri každom testovaní nejakej novej funkčnosti, pluginu, skinu a pod. flešovať ďalší a ďalší image...
minule mi napríklad @Gusto1 radil odskúšať funkčnosť pluginu OpenVPN v image OpenPLI, kde to jemu chodí, pretože v image Open ATV 6.0, ktorý mám v SOLO 4K ja, to momentálne nefunguje,
no a nejako sa mi do toho preflešovať to na OpenPLI nechce,
ak by som to OpenPLI mal pripravené na multiboote, možno by som do toho išiel skorej :-)
zdá sa mi, že tých image tam máš moc, niektoré sa mi zdajú raritné, napríklad ja by som vyskúšal ten multi boot so zopár základnými image (napr. Open PLI, Open ATV, a VTI ...)
možno sa niekedy po zimných večeroch budem nudiť :-) :-)
P.S. ten multiboot vôbec nepoznám, dá sa v ňom pripraviť dvakrát ten istý image (napr. Open ATV)? na tom druhom, "záložnom" by som skúšal nejaké extrémnosti a robil pokusy, ktoré sa na tom pôvodnom, originálnom robiť neodvážim :-)
určite sadá sa každá stejná image nainštalovať aj niekoľko krát,ale pozor pri extrémnostiach niekedy môže dôsť k poškodeniu multibootu a všetko na ňom nainštalované ide k čertu a treba ísť so všetkým nanovo,vrátane novej inštalácie multibootu a niekedy aj samotnej image vo flashi,pokiaľ sa STB zastaví na nekonečnom bootovaní,takže pozor všetko s rozumom :)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.březen 2022 - 16:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od petersk »

A treba si dať pozor na mountnutie USB. Aby sa mountoval pri bootovaní boxu vždy rovnako. Obyčajne z toho sú potom problémy ktoré uvádza baranček.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od ctiforum »

Keby doslo pri multiboote k nejakemu zacykleniu, pripadne by pri boote system zamrzol alebo nechcel nabootovat, tak vytiahnite USB kluc a nabootujte.... v 99.9 % to nabootuje do vstavanej FLASHimg... Zase netreba byt z toho vyklepany, ako "nýtek od Koudelku"...
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od petersk »

Ja zas mám taký problém, že všetko prebehne OK, aj sa mi podarí nainštalovať 1. image. Ale potom po reštarte modrá obrazovka a stojí na modrej obrazovke. Ak vytiahnem USB kľúč nabootuje do flash. Potom už darmo vsuniem USB kľúč, už nainštalované image nevidí zase chce formátovať USB kľúči. /Na kľúči imeg sú/. Kde je problém?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od ctiforum »

Aky mas vychodiskovy image (vo flashke)?
Ja mam vychodiskovy OpenATV 6.1 a multiboot z jeho repozitara a USB kluc 32GB kingston DTSE9 USB2.0...(sformatovany priamo v OpenATV na EXT3)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.březen 2022 - 16:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

ctiforum píše:Keby doslo pri multiboote k nejakemu zacykleniu, pripadne by pri boote system zamrzol alebo nechcel nabootovat, tak vytiahnite USB kluc a nabootujte.... v 99.9 % to nabootuje do vstavanej FLASHimg... Zase netreba byt z toho vyklepany, ako "nýtek od Koudelku"...
áno v 99% flash image nabootuje,ale mal som aj také prípady keď som nebezpečne experimentoval,že to poškodilo aj flash image
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

petersk píše:Ja zas mám taký problém, že všetko prebehne OK, aj sa mi podarí nainštalovať 1. image. Ale potom po reštarte modrá obrazovka a stojí na modrej obrazovke. Ak vytiahnem USB kľúč nabootuje do flash. Potom už darmo vsuniem USB kľúč, už nainštalované image nevidí zase chce formátovať USB kľúči. /Na kľúči imeg sú/. Kde je problém?
zrejme máš poškodený multiboot nejakým laborovaním,skús ho znovu nainštalovať nanovo,mal som podobné skúsenosti,vždy pomohlo ak nie tak môže byť niečo poškodené aj vo flash image a nesplupracuje s multimootom na 100%,odskúšané riešenie nová flash image+multiboot starý vyskúšať,ak nie tak nanovo inštalovať
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

ešte som zabudol pre spresnenie dať informáciu,že multiboot využívam na image EGAMI,NFR,Open Blackhole a HDF.Open ATV nemám v poslednom čase odskúšané,to pre prípad,že by to v ATV fungovalo mierne inak. :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od ctiforum »

Ja zas mam u OpenATV multiboot taku "featuru", ze sa mi podari nainstalovat len 3 IMAGE, ked dam nainstalovat stvrty, tak mi vypise, ze ho nemoze rozbalit (chyba v ceste/path). Pritom ked ten isty ZIP pouzijem, ak su nainstalovane iba 2 a menej, tak instalacia prejde v pohode (a je jedno, ci je to BH,VTI, PLI,SATDREAMGR,VIX....). Pouzivam original OpenATV 6.1 multiboot.

(Na kluci je dost miesta, v internej flashke je dost miesta, filesystem je skontrolovany a je OK....)

Na pokusy mi to ale uplne staci.... :D Inac sa mi podarilo nahodit aj stvrty, ale to som musel trosku upravit Pythonacky skript na extract v multiboote... ale inac s.rem na to :-)
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od baranček »

je to zrejme u ATV ohraničené,ale u mňa spomínaných image EGAMI,NFR,Open Black hole,HDF kľudne naištalujem aj 10 image bez obmedzenia na multiboot,vyskúšané na XPEEDE LX3 a VU+4k :) samozrejme za predpokladu použitia dostatočne veľkého USB
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: OpenMultiboot pre VU+solo4k

Příspěvek od vlado222 »

Super, veľmi pekne ďakujem, zase sa budem mať s čím pohrať :-)
P.S. nezabudol som ani na tvoje rady ohľadne zabezpečenia streamovania pomocou VPN, čo sa riešilo niekedy minulý týždeň,
už som to podľa tvojich rád nakopol, rozchodil a o streamovaní zo vzdialeného prijímača na domáci prijímač pomocou Remote Channel Stream Converter a zabezpečenie systémom VPN už dávam dokopy príspevok, hádam zajtra, pozajtra ho dám do toho pôvodného vlákna...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.březen 2022 - 17:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“