Chladenie

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

:) Tak obě chladící podložky konečně dorazily a k chlazení přijímače se ukázala jako naprosto perfektní.
Teplota téměř okamžitě spadla o 8°C!! (nevysávám, ale foukám - zdá se mi být účinnější...)
Nemá žádný rušivý zvuk, po zapnutí jsem ji téměř nezaslechl ani přímo u ucha , ne tak u dva metry vzdáleného přijímače. Esteticky taky nijak neruší - černý obdélníček položený na přijímači.
Navíc se zdá, že opravdu nebude problém ji v montovat dovnitř (jen vývod napájecího USB může být menší problém)

Na druhou stranu se podložka příliš nedá použít k původnímu účelu - chlazení NTB. Po roztažení nožiček a položení NTB na podložku se stal NTB takový "NESTABILNÍ" a více náchylný k překocení dozadu a pádu ze stolu, takže takto ji používat nebudu. Navíc i délka napájecího kábliku je pro můj 17´ NTB příliš krátká....

Chlazení přijímače za cca 60,-kč vyřešeno :D
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Chladenie

Příspěvek od dano01 »

havana píše::) Tak obě chladící podložky konečně dorazily a k chlazení přijímače se ukázala jako naprosto perfektní.
Teplota téměř okamžitě spadla o 8°C!! (nevysávám, ale foukám - zdá se mi být účinnější...)
Nemá žádný rušivý zvuk, po zapnutí jsem ji téměř nezaslechl ani přímo u ucha , ne tak u dva metry vzdáleného přijímače. Esteticky taky nijak neruší - černý obdélníček položený na přijímači.
Navíc se zdá, že opravdu nebude problém ji v montovat dovnitř (jen vývod napájecího USB může být menší problém)

Na druhou stranu se podložka příliš nedá použít k původnímu účelu - chlazení NTB. Po roztažení nožiček a položení NTB na podložku se stal NTB takový "NESTABILNÍ" a více náchylný k překocení dozadu a pádu ze stolu, takže takto ji používat nebudu. Navíc i délka napájecího kábliku je pro můj 17´ NTB příliš krátká....

Chlazení přijímače za cca 60,-kč vyřešeno :D
... šikovné riešenie :good: , ale aj tak je smiešne, že tak drahý prijímač nemá kvalitné chladenie a musí sa používať prídavné.... :D
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Chladenie

Příspěvek od furko »

dano01 píše: ale aj tak je smiešne, že tak drahý prijímač nemá kvalitné chladenie a musí sa používať prídavné.... :D
Ja mám Solo 4K + 1TB hdd už viac ako rok, zatvorený v skrinke pod TV, žiadne chladenie ani iné blbosti, zapnutý stále ako hlavný server a ide furt takže žiadne dodatočné chladenie nieje treba!
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

:) Tak přístroj ukazuje teplotu HDD, ne přijímače a já používám HDD opravdu velmi často (prakticky téměř vše nahrávám a sleduji ze záznamu) a běžně jsem měl teplotu nad 50°C a pokud jsem HDD opravdu zatížíl - nahrávání 2 pořadů , sledování třetího + přesun asi 250 GB nahrávek z dalšího HDD, dříve umístěného ve VU+Duo2 (nyní v externím boxu) - tak potom mi teplota HDD stoupala až k hrozivým 60°C!!! (A to je už v info vyznačeno červeně , jako nebezpečná hodnota).

Právě teď - stav HDD - pohotovostní režim (spí) - teplota hlášená HDD (předkládám, že se jedná o čidlo v HDD - ne v přijímači) je 31°C. Pokojová teplota je 27°C ....

Mimochodem - nevím přesně co znamená nastavení "HDD Acoustic" (mám tam hodnotu 128 - zřejmě nastavena automaticky)...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Chladenie

Příspěvek od __Pavel »

Já jsem štastný, že Solo4k žádný ventilátor nemá. S výměnami těch 50mm u VU+Duo jsem si užil dost. Nějaká teplota 50-53°C nemůže HDD ublížit. Je to jenom hledání problémů tam, kde žádné nejsou.
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

Nevím - možná opravdu teplota HDD okolo 55°C neublíží, nejsem odborník. Ale na NETu už tuto teplotu považují za nebezpečnou, a i to že info budíky v Black Hole teplotu nad 60°C zobrazují červeně a to mne znepokojilo...
Možná je to vymýšlení problému tam kde není, ale tímto jednoduchým přichlazením se mé obavy o ochranu zařízení zmírnily...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Chladenie

Příspěvek od decik »

Vyšší teplota HDD moc neublíží, ale vyšší teplotou v boxu se zkracuje životnost elektrolytů. :-)
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Chladenie

Příspěvek od 11chloe »

Ano u nekvalitních elektrolytů má teplota vliv na jejich životnost. A když je pak vyměníš za kvalitní tak už nemusíš chladit, protože neni důvod :good:
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

:D Ať tak či tak, instalací tohoto ventilátorku jsem určitě ničemu neublížil, nic neohrozil a za 60kč mám alespoň dobrý pocit, že jsem případnou výměnu kondíků či výdrž HDD o pár měsíců pozdržel...

Nyní nahrávám 3 programy , další nahrávku přehrávám - HDD 37°C ( dřívě běžně 53-57°C), teplota pokoje 24°C ... Jsem opravdu spokojen :D
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Chladenie

Příspěvek od digitman »

havana píše::D Ať tak či tak, instalací tohoto ventilátorku jsem určitě ničemu neublížil, nic neohrozil a za 60kč mám alespoň dobrý pocit, že jsem případnou výměnu kondíků či výdrž HDD o pár měsíců pozdržel...

Nyní nahrávám 3 programy , další nahrávku přehrávám - HDD 37°C ( dřívě běžně 53-57°C), teplota pokoje 24°C ... Jsem opravdu spokojen :D
Načo to chladíš je to nezmysel Vu solo 4k nevypínam nikdy ani do stanby box je stále studený hdd 1Tb mam zabudovaný od dodávateľa AB COM mam spustený permanentný TIME SHIFT teplota max 42 stupňov niekedy len 32 takže otázka čo to tam máš za hdd? niekedy nahrávam aj 8 programov naraz + program z DVB T a ta teplota nikdy nevyskočilla na viac. USB som odstranil time shift nefungoval ako na HDD vyťaženie procesora je na ár percent...
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Chladenie

Příspěvek od decik »

Záleží na umístění boxu. Samotný box má sice dost ventilačních otvorů, ale pokud nelze jinak a je umístěn třeba v nábytkové stěně, pak je přídavné chlazení na místě. :-)
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

digitman píše: Načo to chladíš je to nezmysel Vu solo 4k nevypínam nikdy ani do stanby box je stále studený hdd 1Tb ... mam spustený permanentný TIME SHIFT teplota max 42 stupňov niekedy len 32 takže otázka čo to tam máš za hdd?...USB som odstranil time shift nefungoval ako na HDD vyťaženie procesora je na ár percent...
Tak nesmysl to zřejmě nebude, když mi teplota HDD lítala až k 59°C. Typ HDD je Seagate BarraCuda Laptop 1TB , koupil jsem ho a namontoval sám v den koupě Vu+solo 4K, ale samozřejmě je možné, že jsem narazil na "vadný" kus a že se přehřívá - to ukáže čas - záruka je 2 roky...
Já vypínám přijímač do hlubokého spánku - myslím, že každá věc zasluhuje úplný odpočinek, Vu+Duo i Vu+Duo 2 byly ve standby dost zahřáté a já rád tyto drahé hračky pošetřím - pomalejší start mne neobtěžuje (50 sekund do zapnutí nekodovaného čt24) .
Ze stejného důvodu - šetření zařízení - nepoužívám ani permanent TimeShift - užitek z něj je poměrně malý a HDD nemusí pracovat 16 hodin denně :)
Mám 6 kusů HDD 3,5´ (5x Samsung + WD Element )o celkové kapacitě 11 TB a všechny pracovaly dlouhou dobu cca 16 hodin denně a zatím všechny fungují - nejstarší už 9 let! Tento HDD je můj první 2.5´, tak uvidíme , jak se ukáže spolehlivým...

Vytížení procesoru - 5% :)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Chladenie

Příspěvek od digitman »

havana píše:
digitman píše: Načo to chladíš je to nezmysel Vu solo 4k nevypínam nikdy ani do stanby box je stále studený hdd 1Tb ... mam spustený permanentný TIME SHIFT teplota max 42 stupňov niekedy len 32 takže otázka čo to tam máš za hdd?...USB som odstranil time shift nefungoval ako na HDD vyťaženie procesora je na ár percent...
Tak nesmysl to zřejmě nebude, když mi teplota HDD lítala až k 59°C. Typ HDD je Seagate BarraCuda Laptop 1TB , koupil jsem ho a namontoval sám v den koupě Vu+solo 4K, ale samozřejmě je možné, že jsem narazil na "vadný" kus a že se přehřívá - to ukáže čas - záruka je 2 roky...
Já vypínám přijímač do hlubokého spánku první 2.5´, tak uvidíme , jak se ukáže spolehlivým...

Vytížení procesoru - 5% :)
Je pravda, že mam vu + umiestnený na sklenenom stolíku samostatne pod TV, kde je hodne priestoru po bokoch pol metra a30cm od steny a 20cm nad boxom,takže umiestnenie je na prúdenie vzduchu vinikajúce samozrejme, že to má veľký vpliv na teplotu predtým som tu mal umiestnený vu + duo2 a ten hrial aj s ventilátorom pred dvoma rokmi som používal dream 8000 a ten piekol ako diabol ventilátor musel bežať na dosť vysoké otáčky inak to padalo, veľkou výhodou vu + solo 4K je, že zdroj je externý HDD mám HGST HTS5401A Travelstar v šuplíku som skúšal vymeniť aj toshibu MQ01ABD100M 1TB teploty boli vyššie cca o 2 stupne. Do stanby nevypínam preto lebo v domácej sieti mám 3 boxy vu + solo se v2 a vu zero kartu mám len jednu ktorá funguje v irdete a často sa menia zápisy keď to dám to stanby tak sa niekedy stane, že skylink nechodí a je potrebné čakať na zápisy
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Chladenie

Příspěvek od dano01 »

furko píše:
dano01 píše: ale aj tak je smiešne, že tak drahý prijímač nemá kvalitné chladenie a musí sa používať prídavné.... :D
Ja mám Solo 4K + 1TB hdd už viac ako rok, zatvorený v skrinke pod TV, žiadne chladenie ani iné blbosti, zapnutý stále ako hlavný server a ide furt takže žiadne dodatočné chladenie nieje treba!


... a prečo si tam to chladenie tí ľudia potom montujú..? :?: , mám VU Solo-2 s 1 TB HDD a uvažoval som nad VU Solo 4K..... :poklona:
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Chladenie

Příspěvek od decik »

furko píše: Ja mám Solo 4K + 1TB hdd už viac ako rok, zatvorený v skrinke pod TV, žiadne chladenie ani iné blbosti, zapnutý stále ako hlavný server a ide furt takže žiadne dodatočné chladenie nieje treba!
:D To si řekneme později - zaručeně nevydrží tak dlouho, jako ten lépe chlazený... :D
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Chladenie

Příspěvek od furko »

decik píše:
furko píše: Ja mám Solo 4K + 1TB hdd už viac ako rok, zatvorený v skrinke pod TV, žiadne chladenie ani iné blbosti, zapnutý stále ako hlavný server a ide furt takže žiadne dodatočné chladenie nieje treba!
:D To si řekneme později - zaručeně nevydrží tak dlouho, jako ten lépe chlazený... :D
Mne stačí keď vydrží 2 roky potom dám nový zas bude čosi nové ja neplačem pre pár drobných ....... furt je to len spotrebná elektronika a sa čudujem že niekto očakáva zázraky pri dnešných cenách.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Chladenie

Příspěvek od decik »

:good: Pak není co řešit... :poklona:
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Chladenie

Příspěvek od 9000peter »

furko píše:
decik píše:
furko píše: Ja mám Solo 4K + 1TB hdd už viac ako rok, zatvorený v skrinke pod TV, žiadne chladenie ani iné blbosti, zapnutý stále ako hlavný server a ide furt takže žiadne dodatočné chladenie nieje treba!
:D To si řekneme později - zaručeně nevydrží tak dlouho, jako ten lépe chlazený... :D
Mne stačí keď vydrží 2 roky potom dám nový zas bude čosi nové ja neplačem pre pár drobných ....... furt je to len spotrebná elektronika a sa čudujem že niekto očakáva zázraky pri dnešných cenách.

Áno svojim spôsobom máš pravdu všetko je len spotrebný tovar pre niekoho za 50 a niekoho za 500 eciek. Nevidím nič na tom zlé keď si niekto " upraví" niečo podľa svojej chuti. Ja som tiež mal (kdesi v šope mám ) upraveni DM ,500 hd kde je chladič navise.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladenie

Příspěvek od oneeeee »

až bude ultimo , poriešim , keď otvorím , ako tu
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=131&t=53159
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Chladenie

Příspěvek od havana »

furko píše: Mne stačí keď vydrží 2 roky potom dám nový zas bude čosi nové ja neplačem pre pár drobných ....... furt je to len spotrebná elektronika a sa čudujem že niekto očakáva zázraky pri dnešných cenách.
To se na mne teda nezlob - Solo 4K nestojí pár drobných.
Zázraky opravdu neočekávám, je to sice jen spotřební elektronika, ale o všechno se musíš starat , aby něco vydržela a pokud tomu mohu alespoń trochu pomoci - proč ne...
Mi to vychází, že měním sat cca po 4 letech, a solo 4K jsem vlastně koupil jen proto, že rodičum odešlo mé staré Vu+Duo. Než abych jim kupoval Vu+Solo 2 jako náhradu, posunul jsem jim mé Vu+Duo2 a já si udělal radost Vu Solo 4K :D
Moc jsem uvažoval o Vu+Ultimo 4k, ale nakonec jsem usoudil, že za těch cca 6000,-kč navyše proti Solo 4K o tolik lepší není...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“