Titulky

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Titulky

Příspěvek od vlames »

Jde změnit font titulků tak, aby správně zobrazoval české znaky ?. Ve Vti 9.0.3 při přehrávání v Media Playeru.

Prokopal jsem system (možná nedůsledně),ale tuhle možnost jsem neobjevil. Podobné téma tady sice je, ale jak na to pokud to jde by mě pomohlo.

Edit: Zkoušel jsem některé subtitle pluginy, ale diakritika byla stále nějaké "mongolské"znaky.

Asi to všem funguje správně, jenom mě ne, protože nikdo není ochoten poradit. :?:
primalf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03.březen 2008 - 14:49

Re: Titulky

Příspěvek od primalf »

Zdravím jako čerstvý majitel VU Solo 4K řeším stejný problém jen mám image VTI 11. Nikde jsem se nedopátral řešení. Poradí prosím někdo?
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Nejsem si zcela jistý, protože momentálně nemám přístup k přístroji, ale teď (VTI 11) se to nastavuje v Menu-VTi-Nastavení-Nastavení titulků.
Nebo jsou ta nastavení titulků v nastavení Systému. Pokud to nenajdete, dejte vědět a já odpoledne kouknu do přijímače.
Jo, a titulky musí být kódovány v UTF-8!!!
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Titulky, které jsou embeded v kontejneru MKV jsou vždy UTF-8, tedy budou vždy česky. Alespoň já jsem se nesetkal s problémem.
Externí titulky, které jsou v WIN 1250 mně hrají taky dobře, kupodivu, ale mám jen SRT.
Pokud to nejsou titulky, které jsou pasované ke streamu, ale na disku, tak je otázka minuty je do MKV zabudovat, třeba přes MKVMerge.(MKVToolnix).
Horší je to s titulky pro 3D, Enigmě chybí jeětě dost a dost, když jsou externí a film je OU...jedině do MKV.

No a PGS titulky (formát SUP z BluRay), taky chuťovka. :D

Nastavení ve VTI je Nastavení - system-titulky, ale font tam asi není, jem velikost, barva a tak, si myslím.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
primalf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03.březen 2008 - 14:49

Re: Titulky

Příspěvek od primalf »

Díky za odpovědi, převedl jsem srt titulky z ANSI na UTF-8 a doma vyzkouším.
Škoda že nefunguje korektně Kodi tam takové problémy odpadají.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Se soubory z HDD nemá Kodi problémy, pouze se streamy a to jenom ze Sreamuj.cz, který používá Sosáč.

To co je třeba z Exodus jede, ale je to cizinsky. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: Titulky

Příspěvek od vlames »

Já mám titulky uloženy v UTF-8 a srt. Po stlačení tlačítka audio se zobrazí menu kde se titulky zapínají ale u nich je napsáno "neznámé".To znamená, že mediapřehravače ve VU+ si s tím neví rady. Ale v PC nebo media centru jsou zobrazovány správně.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Neznámé znamená, že nemůže určit jazyk a ne že nebudou hrát.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: Titulky

Příspěvek od vlames »

To je jasný, ale přehrává je s nesmyslnými znaky místo diakritiky.
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Blbost! To, že je u nich uvedeno "neznámé" nemá se zobrazováním diakritiky nic společného!
Neznámé je to proto, že se zřejmě jedná o externí titulky srt a tam není možné zadat jazyk.
Jiné je to např. u mkv s vloženými titulky. Tam se dá zadat jazyk titulkové stopy.
Schválně jsem to vyzkoušel a použil u filmu externí srt titulky kódované v utf-8 a diakritika na VU SOLO4k s VTI 11 naprosto OK. Tyto titulky byly přitom také označeny jako "neznámé".
Něco máte blbě nastavené.
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

A co tak skusit si pohladat a nainstalovat enigma2-plugin-extensions-subssupport_1.5.4_20151105_all.ipk ? Mozno to bude medecina na vas problem. :poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Z Githubu

Subssupport je Enigma2 plugin, který poskytuje vylepšenou podporu titulků pro několik Enigma2 pluginů. Může být také použit jako samostatný zásuvný modul, protože poskytuje download titulků a DVB titulků přehrávač. Hlavně :!:

Pluginy, které používají nebo použít subssupport:

ArchivCZSK, TSMedia, MediaPlayer2, EMC s Subssupport
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

Foolproof: CTRL + C a CTRL + V ti zjavne ide. :D

vlames: skus si ten plugin nainstalovat, potom spusti SubsSuport settings, vnom vojdi do General settings a v riadku Skupina kodovani si skus nastavit Central and Eastern Europe, uloz to zelenym a Exitom vyjdi von.
------------------
Nosce te ipsum.
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Hmm, dobrá rada. Až na to, že subssuport ve standardním Mediaplayeru nefunguje! Jenom v Mediaplayeru2! To samé platí pro EMC.
Ověřeno, odzkoušeno!
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

Je to mozne ze SubsSuport v klasickom Mediaplayeri nepracuje. Nikdy som defaultny player nepouzival a veru ani teraz sa mi nechce ho doistalovavat aby som si to overil. Ale myslim ze vlames by nemusel mat problem si stiahnut a doinstalovat Mediaplayer2 spolu zo SubsSuportom.
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Warder píše:Foolproof: CTRL + C a CTRL + V ti zjavne ide. :D
I když je tam smilík, musím se malinko ohradit, na Githubu je to v angličtině, takže jsem doplnil tu funkci s Ctrl ještě o Google překladač. :smoke:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Warder píše:......... a doinstalovat Mediaplayer2 spolu zo SubsSuportom.
Proti gustu žádný dišputát, ale MP2 mě neskutečně sere s tím playlistem, nebaví mě to čistit atp., nemám tam postery, nevím proč, asi je to skinem.....
Zatím vede EMC. :clapping:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
primalf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03.březen 2008 - 14:49

Re: Titulky

Příspěvek od primalf »

Po převedení titulků do UTF-8 už jsou české znaky OK. Díky za radu
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

Foolproof píše:Proti gustu žádný dišputát, ale MP2 mě neskutečně sere s tím playlistem, nebaví mě to čistit atp., nemám tam postery, nevím proč, asi je to skinem.....
Zatím vede EMC. :clapping:
Tak tak, nekdo ma rad holky, jiny zase vdolky...... Kazdy nech si vyberie co mu vyhovuje. :poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: Titulky

Příspěvek od vlames »

Tak titulky se už zobrazují korektně skutečně až po instalaci Mediaplayeru 2. Subsuport jsem zkoušel i dříve, ale v klasickém Mediaplayeru. Neměl jsem tušení že to klasický nezvládne. Velké díky Warderovi za odkazy k funkčním pluginům. :good:
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“