Titulky

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

brkulin píše:Hmm, dobrá rada. Až na to, že subssuport ve standardním Mediaplayeru nefunguje! Jenom v Mediaplayeru2! To samé platí pro EMC.
Ověřeno, odzkoušeno!
Musím jakoby oponovat, vyjádření je trochu zmatečné, sorry. 8)

I v mediaplayeru fungují titulky, které jsou zabudované v kontejneru, stejně tak v MP2 a v EMC. :!:
Podle mě toto stanovisko má být pouze pro externí titulky, to jsem neověřil, nějak jsem nic takového u sebe nenašel, protože jak jsem psal výše, u souborů na disku neváhám ztratit minutu času, abych je pomocí MKVMerge zapouzdřil.

Já jsem to pochopil tak, že DVBSubsupport, jak napovídá již název, je prioritně určen k tomu, abych si mohl k živému, řekněme zahraničnímu vysílání DVB v cizím jazyce přiřadit dopředu stažené titulky, uložené na disku. Toto by mohlo fungovat i pro kanály, které jsou streamované, nevím.

DVBSubsupport jsem stahoval z feedu dlouho potom, co už jsem si přehrál několik MKV s titulky.

Osobně nyní hraji filmy, které jsou uložené na disku přes Kodi, zajímavé je na tom to, že v podpoře titulků mám nastaveno "Central Europe" a vše funguje. Kodi to hraje přes Mplayer2, ale nějakou svoji instanci, protže jsem ho cvičně odinstaloval, v Enigmě zmizel, na feedu nebyl, a Kodi jej vesele volalo dál.

Stále moc nechápu logiku Linuxu a autorů software, alespoň u mě má Mplayer2 vlevo nahoře houslový klíč :shock: a dole předepsané Album. Uniká mi proč tomu tak je,
Na druhé straně Yamp fantasticky přehrává videoklipy a podle názvu si přidává z Googlu obaly od souvisejících alb

:book:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Nemáš tak zcela pravdu. Subssuport je speciálně udělaný plugin jen pro některé media pluginy, které musí v sobě mít podporu subssuport nastavenou (naprogramovanou) - viz. třeba standardní EMC subssupport ho nedokáže využívat, ale musí se použít speciální EMC se subssupport.
Oba pluginy jsem porovnával a jsou tam opravdu podstatné rozdíly, takže pokud naopak budeš mít nainstalován EMC se subssuport, ale nenainstalován plugin subssuport, tak titulky nepůjdou.
Mám to vše odzkoušeno a ověřeno.
Jinak od verze VTI 11 už subssuport nepoužívám, protože všechny titulky chodí bez problémů ve standardním EMC i MediaPlayeru. Ono to tedy chodilo i dříve, ale nešly titulky posouvat vertikálně a byly moc vysoko od spodního okraje (teď už se to nastavit dá). Proto jsem používal subssupport a MediaPlayer2 resp. EMC se subssuport.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Titulky

Příspěvek od Foolproof »

Fajn, jako začátečník jsem nemohl dřívější problémy zaznamenat, přišel jsem tedy asi k hotovému, proto jsem se nad tím zamýšlel, proč.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Titulky

Příspěvek od seaman »

S titulkama jsem se nervoval včera hodně dlouho do noci. Používám VTi 11 a jiný medial player jsem neinstaloval.
V minulosti mi přišlo, že jsem nějak za pomocí maca titulky předělal. Už nevím jak, taky to byl docela oser, ale nakonec to šlo.
Tuším jsem srt přejmenoval na txt, nebo wordovský formát, tam předělal a uložil.

I když jsem tam měl znaky už jakž takž (místo ř tam bylo r, to vem čert) tak potom na VU zase %$#&§...
Nevím jaké zvolit vstupní kódování, ale třeba když jsem dal jako výdtupní UTF-8 tak to becgtěl otevřít zase mac a a ni ve VU to pak nebylo dobře.

Nainstaloval jsem TextWrangler a podobné software, ale nedal jsem to. Našel jsem i super stránku, kam importuji text, nebo txt a on to vyplivne v požadovaném kódování, ale na VU je pak stejně špatně.

http://petrfaltus.net/petr-faltus-zmena ... ouboru.php

Zkusím teda ten medial player 2, ale jak je možné, že mi to dřív tak nějak fungovalo a teď to nedám dokupy.
Uživatelský avatar
masko52
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 283
Registrován: 23.leden 2012 - 15:00
satelitni prijimac: Vu+,Xtrend,AbIpbox,Ariva ...

Re: Titulky

Příspěvek od masko52 »

na titulky je 100%tný mediaplayer2_0.61 od mx3l a k tomu si stiahni subssupport_1.5.4 a mas po probleme .
Vu+, Xtrend, Ipbox, Ferguson
Obrázek
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Titulky

Příspěvek od seaman »

Díky, fakt pomohlo.
Jde nějak ten dvojkovej přehrávač nastavit jako default?
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 574
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

seaman píše:Díky, fakt pomohlo.
Jde nějak ten dvojkovej přehrávač nastavit jako default?
Vsetky ine odinstaluj. :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: Titulky

Příspěvek od vlames »

Mám dotaz na Mediaplayer2. Titulky fungují správně, ale když chci přepnout audio stopu tak vše skončí restartem systemu.
Mám nainstalovánu pravděpodobné poslední verzi " enigma2-plugin-extensions-mediaplayer2_0.61_20150909_all.ipk ".
Nebo je to jeho valstnost, protože v klasickém Mediaplayeru stopa jde přepnout, ale titulky jsou samý nesmyslný znak.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Titulky

Příspěvek od 11chloe »

vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: Titulky

Příspěvek od vlames »

Bohužel i verze " enigma2-plugin-extensions-mediaplayer2_0.62-20160903_all.ipk" po stisku tlačítka audio skončí restartem. Takže stále lze nastavovat jen titulky, ale audio nelze změnit žádným jiným tlačítkem. Aspoň jsem žádnou kombinaci neobjevil.
jojosr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 10.leden 2012 - 21:11
satelitni prijimac: VU SOLO 4K

Re: Titulky

Příspěvek od jojosr »

Dobry vecer,
vedel by niekto poradit, ako dostat mediaplayer2 do Kodi na VTI..mam VU SOLO 4K a poslednu VTI. Ide o to, ze na Kodi mi nechodia titulky na serialoch a vraj mediaplayer2 by to mal vyriesit. Ked ho dam instalovat cez zip, ktory som si ulozil do tmp, nenainstaluje mi ho vyhodi chybu...vie niekto riesenie a ci je to vobec mozne? Inac vo VTI som si mediaplayer nainstaloval.
Dakujem za akukolvek radu.
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 574
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

jojosr píše:
Dobry vecer,
vedel by niekto poradit, ako dostat mediaplayer2 do Kodi na VTI..mam VU SOLO 4K a poslednu VTI. Ide o to, ze na Kodi mi nechodia titulky na serialoch a vraj mediaplayer2 by to mal vyriesit. Ked ho dam instalovat cez zip, ktory som si ulozil do tmp, nenainstaluje mi ho vyhodi chybu...vie niekto riesenie a ci je to vobec mozne? Inac vo VTI som si mediaplayer nainstaloval.
Dakujem za akukolvek radu.
Ja by som ten ZIP najprv rozpakoval :wink:
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
jojosr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 10.leden 2012 - 21:11
satelitni prijimac: VU SOLO 4K

Re: Titulky

Příspěvek od jojosr »

Warder píše:
jojosr píše:
Dobry vecer,
vedel by niekto poradit, ako dostat mediaplayer2 do Kodi na VTI..mam VU SOLO 4K a poslednu VTI. Ide o to, ze na Kodi mi nechodia titulky na serialoch a vraj mediaplayer2 by to mal vyriesit. Ked ho dam instalovat cez zip, ktory som si ulozil do tmp, nenainstaluje mi ho vyhodi chybu...vie niekto riesenie a ci je to vobec mozne? Inac vo VTI som si mediaplayer nainstaloval.
Dakujem za akukolvek radu.
Ja by som ten ZIP najprv rozpakoval :wink:
:poklona:
No ale addony sa v Kodi instaluju zo zip, tak ako v pc, tam sa nic nerozpokuvava, ci?
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 574
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Titulky

Příspěvek od Warder »

Pleties si pojmi a dojmi. Mediaplayer2 NIE JE "addon" do Kodi ale do Enigmi. A kedze cele Kodi je pod Enigmou cista hlupost, nakolko vyuziva nainstalovany prehravac multimedialneho obsahu v Enigme, nevydim rozumny dovod zasierat si nim system.
A co sa tyka titulkov, mozno by pomohlo keby si si nainstaloval popri mediaplayeru2 aj nieco ako subssupport. Ale kazdy si je tvorcom svojho stastia.
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Titulky

Příspěvek od Hainz »

brkulin píše:Nemáš tak zcela pravdu. Subssuport je speciálně udělaný plugin jen pro některé media pluginy, které musí v sobě mít podporu subssuport nastavenou (naprogramovanou) - viz. třeba standardní EMC subssupport ho nedokáže využívat, ale musí se použít speciální EMC se subssupport.
Oba pluginy jsem porovnával a jsou tam opravdu podstatné rozdíly, takže pokud naopak budeš mít nainstalován EMC se subssuport, ale nenainstalován plugin subssuport, tak titulky nepůjdou.
Mám to vše odzkoušeno a ověřeno.
Jinak od verze VTI 11 už subssuport nepoužívám, protože všechny titulky chodí bez problémů ve standardním EMC i MediaPlayeru. Ono to tedy chodilo i dříve, ale nešly titulky posouvat vertikálně a byly moc vysoko od spodního okraje (teď už se to nastavit dá). Proto jsem používal subssupport a MediaPlayer2 resp. EMC se subssuport.

Ahoj, zaujal mě tvůj příspěvek ohledně EMC se subssupport. Protože mi v EMC externí titulky prostě české znaky korektně nezobrazí, a to jsem zkoušel konvertovat srt do různých znakových sad, ale bez úspěchu. Mám nainstalovanou tuto verzi EMC: 1.0git20160514-r0 a tuto verzi Subssupport: 1.5.4_20151105. Jak zjistím, že právě tato verze EMC podporuje Subssupport, nebo ne? A pokud smažu plugin Subssupport, tak se problém vyřeší, nebo naopak musím nainstalovat jinou verzi EMC s podporou Subssupport? A kde ji případně sehnat?

Externí titulky mi korektně jdou jen v MediaPlayer2.

Abych nezapoměl, tak mám VU+ Solo 4K a poslední VTI 11.0.2
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Tak předně: u VU+ Solo 4K a VTI 11.x.x subssupport nebudou fungovat tzv. embedded (vložené) titulky! Je to dáno tím, že VTI je postaveno na základě PLi, ale na rozdíl od PLi nejdou vypnout v image VTI. Pak se to tluče navzájem a vyhodí to chybu subssupport titulků. Externí titulky ale fungovat budou i se subssupport.
Pokud jde o verzi EMC, tak musí být použita upravená verze od mx3l. Najdeš ji zde: http://dl.bintray.com/mx3l/generic/:eni ... ps32el.ipk.
Je to už ale starší EMC a nadále není rozvíjená.
Poslední subssupport najdeš tady: https://github.com/mx3L/subssupport/rel ... 16_all.ipk

Já osobně mám stejnou mašinu i image VTI, v EMC subssupport nepoužívám a přesto mně všechny titulky korektně zobrazují diakritiku. Mám je uloženy v UTF-8. Chyba bude někde v tvém nastavení.
Já mám ve své verzi EMC (git20170817 - bez subssupport) v jeho nastavení volbu: Speciální podpora jazyků a tam nastaveno CZ&SK a vše funguje jak má.
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Titulky

Příspěvek od Hainz »

brkulin píše:Tak předně: u VU+ Solo 4K a VTI 11.x.x subssupport nebudou fungovat tzv. embedded (vložené) titulky! Je to dáno tím, že VTI je postaveno na základě PLi, ale na rozdíl od PLi nejdou vypnout v image VTI. Pak se to tluče navzájem a vyhodí to chybu subssupport titulků. Externí titulky ale fungovat budou i se subssupport.
Pokud jde o verzi EMC, tak musí být použita upravená verze od mx3l. Najdeš ji zde: http://dl.bintray.com/mx3l/generic/:eni ... ps32el.ipk.
Je to už ale starší EMC a nadále není rozvíjená.
Poslední subssupport najdeš tady: https://github.com/mx3L/subssupport/rel ... 16_all.ipk

Já osobně mám stejnou mašinu i image VTI, v EMC subssupport nepoužívám a přesto mně všechny titulky korektně zobrazují diakritiku. Mám je uloženy v UTF-8. Chyba bude někde v tvém nastavení.
Já mám ve své verzi EMC (git20170817 - bez subssupport) v jeho nastavení volbu: Speciální podpora jazyků a tam nastaveno CZ&SK a vše funguje jak má.
Uvedu několik upřesnění a dalších dotazů na tvoji zprávu:

1. Vložené titulky např. v MKV mi ve stávajíci verzi EMC chodí správně česky. S těmi problém nemám. Ty píšeš, že by to nemělo chodit, ale u mě to je naopak OK, tak nevím
2. Píšeš, že máš EMC verzi git20170817 - kde se dá stáhnout, protože v pluginech se mi tato verze nenabízí.
3. Píšeš, že v EMC subssupport nepoužíváš - znamená to tedy, že plugin subssupport je potřeba odinstalovat ze systému?
4. V nastavení EMC mám samozřejmě CZ&SK nastaveno. Nemá to ale na diakritiku žádný vliv.
5. Ten odkaz na upravenou verzi EMC (mimochodem je špatně, je třeba odmazat tu dvojtečku za lomítkem.../:enigma2... na .../enigma2...) stáhne plugin pro MIPS32EL, takže nejspíše není určen pro Solo 4K, nebo se pletu?

Díky za případné doplnění
brkulin

Re: Titulky

Příspěvek od brkulin »

Tak tady jsou odpovědi:
ad1)
Že nechodí vložené titulky platí pro verzi se subssupport (tu ty nemáš). Pokud totiž u verze se subs.. zkusíš spustit nastavení titulků (tlačitkem txt), vyběhne okno pro výběr titulků a když vybereš vložené (embedded), tak no napíše zprávu o používání image na bázi PLi a že máš vypnout vnořené titulky v nastavení image.
ad2)
Tuto verzi nenajdeš v pluginech ve VTI, protože tam není. Musí se stáhnout od vývojáře zde: https://github.com/betonme/e2openplugin ... ovieCenter. Je to ale zazipované a není to instalační IPK! Musíš nainstalovat jakoukoli verzi a pak z rozzipovaného souboru na PC kopírováním přepsat příslušné soubory v příslušných adresářích (potřebné je v ZIPu v adresáři src).
ad3)
Není třeba odinstalovat. Subssupport je nutný třeba pro ArchivCZSK. Pokud použiješ mnou uvedenou verzi, tak EMC subssuport vůbec nevyužívá a nemá na něj vazby (naopak když použiješ verzi EMC s podporou subs, tak ho musíš mít nainstalován. Já osobně ho nainstalovaný mám.
ad4)
Tak je chyba někde v nastavení systému, nebo máš špatně uložené titulky (doporučuji srt titulky). Ty pak otevřeš na PC v notepadu a dáš uložit jako... vybereš formát utf-8 a MUSÍ to fungovat!
ad5)
Některé mips32el pluginy fungují i na nových strojích - to je i tento případ.

Jen upozorním, že subssupport nepomůže, pokud budeš mít titulky špatně vytvořeny. A když ti fungují vložené (nemyslím vložené do obrazu filmu - ty budou zobrazovat vždy správně protože jsou součástí obrazu, ale vložené do kontejneru např. mkv), tak zkus externí titulky vložit do filmu (kontejneru). Tak poznáš, jestli máš externí titulky správně vytvořeny.
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Titulky

Příspěvek od Hainz »

Tak mě to nedalo a zkusil jsem titulky uložit v poznámkovém bloku Windows. Předtím jsem používal ke konverzi Notepad++ a tam se ta konverze dělá během prohlížení. Při uložení nenabízí možnost změny kódování a tam to bohužel nefungovalo. V poznámkovém bloku ale při uložení ta možnost změny kódování je a taky funguje. Takže huráááá už to frčí.

Zaráží mě jen to, že konverzi do UTF-8 která by byla funkční jde dosáhnout jen v tom poznámkovém bloku. Dříve jsem to zkoušel ve výše uvedeném Notepadu++, Wordu a interním prohlížeči Total Commanderu a ani u jednoho pak výsledný SRT soubor neměl české znaky v pořádku. To je normální?

Díky za trpělivost
Uživatelský avatar
xerius
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02.leden 2008 - 18:07
satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K

Re: Titulky

Příspěvek od xerius »

KODI 17 pre VTi 13.0.1 (VU+SOLO4K)
Keď spustím film cez stream cinema,ktorý neobsahuje cz titulky v ponuke a pozriem sa cez FTP do zložky tmp/kodi,tak tam vidím titulky AutomatickeTitulky.cs.srt a titulky aj k filmu sú tam,ale nespustí mi ich. Predpokladám,že niečo mám špatne nastavené,ale neviem prísť na to,že čo,kua.
Čo treba nastaviť,aby mi tie titulky načítalo?
VU+ SOLO 4K
Prismcube RubyCryptoBox650HD IPbox9900 HDD-SAMSUNG HM160HI ,oscam_ymodv18
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“