vu+4k

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
nyakec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 18.duben 2008 - 6:40
satelitni prijimac: VU Ultimo 4k

Re: vu+4k

Příspěvek od nyakec »

DAKUJEM, už som myslel že som sám..........
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: vu+4k

Příspěvek od furko »

Takže to nejde na solo 4K, skúšané na dvoch prijímačoch, pri boote to ostane stáť a kolega to pozeral aj cez výpis z konzoly a niečo je dototok pri prvotnej inicializácii, takže nič s toho nebude dokiaľ si to autor-tvorca image nespraví.
perycko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2015 - 8:40

Re: vu+4k

Příspěvek od perycko »

Dobrý den,poradil by mi někdo už 3dny nemužu nainstalovat mgcam na image VTI na solo4k,nemáte ho někdo nebo návod jak ho nainstalovat,budu vděčný za každou radu.
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: vu+4k

Příspěvek od pele1 »

Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vu+4k

Příspěvek od emilsat »

Mgcamd135a for solo4k works perfectly on BH image
http://linuxsat-support.com/showthread. ... o-4K/page5
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
nyakec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 18.duben 2008 - 6:40
satelitni prijimac: VU Ultimo 4k

Re: vu+4k

Příspěvek od nyakec »

Čaute..nemám možnost vyskušat ,prehrá Vu Solo 4k blu ray video? má niekto stým skusenosti? Dakujem.
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vu+4k

Příspěvek od emilsat »

Pokud máš na myslí Blu-ray MKV tak tam není problém .
externí usb blu ray mechanika( tady problém bude s ovladači .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
dalimirekeu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 23.listopad 2007 - 11:00
satelitni prijimac: DM-800HD PVR

Re: vu+4k

Příspěvek od dalimirekeu »

kde nejlepe koupit?
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: vu+4k

Příspěvek od Foolproof »

nyakec píše:Čaute..nemám možnost vyskušat ,prehrá Vu Solo 4k blu ray video? má niekto stým skusenosti? Dakujem.
Laboruji s tím zatím jenom 14 dní, se spoustou věcí, které by měly fungovat se nemohu domluvit.

Přehraje asi 75 %, ISO DVD louskne v pohodě pomocí EMC tím myslím menu atp., ovšem nesmí tam být DTS audio s vyšším datovým tokem, nevím kolik, ale 1500 už mi to nebere, samozřejmě nepozná DTS HDMA ani 8 kanálové Dolby.
EMC pozná, že se jedná o BluRay, ať je to v adresáři nebo i ISO, ale při pokusu o přehrání mi to píše "Chybí plugin", jak ho sehnat jsem zatím nezjistil.
U DVD mám problém, podle helpu by mělo přehrávání být ovladatelné i přes kapitoly, ale povel načte další titul, u MKV kapitoly zřejmě nefungují vůbec...
Myslím, že PGS titulky nefungují, takže přehrávání BluRay je dost omezeno. Hodně videí ve 4K, které jsou na YouTube nepřehraje (MP4). Co jsem si vyrobil vlastní filmy HEVC+AC3 v MKV, přehrává perfektně, ale bez kapitol a grafických titulků.
Prostorové titulky v 3D, SBS i jiné problém, prakticky nejdou ovládat.
---
Po 14 dnech mohu konstatovat, že jako satelitní přijímač je vynikající, spokojenost s kvalitou obrazu i zvuku, ale na multimediálních funkcích je potřeba ze strany software ještě hodně zapracovat, současný poměr cena/výkon je podle mě bídný. Je to můj první linuxový přijímač, myslel jsem si, že pluginy budou fungovat podobně jako v androidu, zatím mě to teda nepřesvědčilo.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
boddie
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 02.březen 2008 - 11:51

Re: vu+4k

Příspěvek od boddie »

k prehravani BluRay muzes zkusit (nemam ozkousene): https://github.com/Taapat/enigma2-plugin-blurayplayer
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: vu+4k

Příspěvek od Foolproof »

Díky za link, ovšem nechtěl bych si z toho udělat cihlu, v názvu pluginu i knihovny není all, ale mips32, jestli se to domluví s arm procesorem nevím, myslím, že nebudu riskovat, bylo by potřeba hrdinu, co to zkusí. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: vu+4k

Příspěvek od forsajd »

Foolproof píše:Díky za link, ovšem nechtěl bych si z toho udělat cihlu, v názvu pluginu i knihovny není all, ale mips32, jestli se to domluví s arm procesorem nevím, myslím, že nebudu riskovat, bylo by potřeba hrdinu, co to zkusí. :D
Predpokladám že máš vytvorenú full zálohu a tým pádom nemusíš byť za hrdinu, keď to nepôjde behom 5 minút máš všetko v pôvodnom stave.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
MF56
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 07.březen 2011 - 17:18

Re: vu+4k

Příspěvek od MF56 »

Dobrý den, mám problémek s nahráváním.Program který nahrávám a přepnu na jiný,potom zpět na nahrávaný tak už mi nehraje a s ním pár dalších? A to jak na BH tak VTI. Setkal se někdo z kolegů s podobným problémem. Dík.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: vu+4k

Příspěvek od Foolproof »

boddie píše:k prehravani BluRay muzes zkusit (nemam ozkousene): https://github.com/Taapat/enigma2-plugin-blurayplayer
Tak jsem se k tomu dostal, pokus o instalaci library dopadl tak, že to napsalo "Instalováno 0 paketů s 0 chybami".
EMC načte strukturu BluRay, ale při pokusu něco s tím dělat vypíše "Chybí plugin".
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: vu+4k

Příspěvek od kura1 »

Zdravim,potreboval by som poradit.Mam NAS synology ds214Se ktore mam mountnute cez autofs.Problem je ze ked som testoval 4k videa sekali.Podla mna je problem v image kedze siet by mala stacit prenasat.Image OpenAtv 5.3.Pre istotu ale pisem ak by bol problem niekde inde.Tiez by som sa chcel opytat aky image je sucasne najvhodnejsi.Mam nahodene to OpenAtv a skusal som aj VTI ale bezi to horsie ako moje zero :)
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: vu+4k

Příspěvek od dlhe_pole »

kura1 píše:Zdravim,potreboval by som poradit.Mam NAS synology ds214Se ktore mam mountnute cez autofs.Problem je ze ked som testoval 4k videa sekali.Podla mna je problem v image kedze siet by mala stacit prenasat.Image OpenAtv 5.3.Pre istotu ale pisem ak by bol problem niekde inde.Tiez by som sa chcel opytat aky image je sucasne najvhodnejsi.Mam nahodene to OpenAtv a skusal som aj VTI ale bezi to horsie ako moje zero :)
tak si kup sata disk do vucka a prehravaj odtial.. pri dnesnych cenach 2a viac terovych diskoch spekulujes na pi**vinou a urcite to skusas na 100M routry, alebo este lepsie na internej wifi vo vuucku
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: vu+4k

Příspěvek od kura1 »

Teba este nevyhodili z fora ? Tvoje debilne komentare si nechaj pre seba a mam gigovu lan cez kabel tupec :)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+4k

Příspěvek od liquere »

Co ukazuje vytazenost cpu na synology? Pripadne sa pozri na ich forum ako je to s tvojim problemom, ci ho niekto neriesil.Aj v minulosti boli podobne problemy pri niektorych formatoch, bud sa muselo nieco nastavit priamo v synology, alebo nejaky patch to riesil.
Ale tipoval by som, ze nestihat cpu nakolko to asi musi transkodovat na HD.Skus pozriet stranku vyrobcu, ktore modely to zvladaju.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: vu+4k

Příspěvek od akva »

domnívám se, že korektně 4k umí až Synology DS216se, který má novější a výkonnější videoprocesor
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: vu+4k

Příspěvek od kura1 »

Chlapi tento problem by bol asi iba vtedy keby mam NAS spojenie cez DLNA ale ja to tak nemam.CPU nie je vytazene kedze sa prenasaju iba data a nemusi spracovavat aj obraz.V tom pripade by to asi neslo vobec kedze moj nas nema podporu H265.Mam box moutnuty cez autofs v enigme a prehravam cez EMC.Ale ako som napisal zrejme to chce este doladit.Image na tento box su este dost zabugovane a pomale zrejme sa to casom zlepsi.Dakujem
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“