Pristup na VU zvonka

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Ahojte,

chcem sa spytat, ci je mozne streamovat live TV cez internet zvonka ... co na to potrebujem? Iba verejnu IP adresu? Pretoze ... mam poskytovatela Orange ... adresu mi pridelil. Mam od nich ONT zariadenie a router v jednom (typ HG8245H). Naivne som si myslel, ze bude stacit, ak mam adresu a v routri potom v casti port forwarding nastavim externu IP adresu + port ... na adresu internnu + port ...

Ale ked sa prihlasim do routera, vidim tam len ponuku:
1) PCP configuration
2) DMZ Configuration
3) Port Mapping Configuration
4) Port Trigger Configuration


Zacnem odzadu ... v bode 4 je konfigurovatelny len typ trigger protokolu - tu som nastavil TCP / UDP. Open protocol .. opat som nastavil TCP / UDP. Start Trigger port a end trigger port - oba som nastavil na 80. Start a open port som nastavil na 8002 (ako mam nastavene v boxe).

v bode c. 3 -> Type - User defined / Application - dal som User defined
Internal host - interna IP adresa / vybral som VU+SOLO (bolo ho tam vidno)
External Source IP Address: externa adresa pridelena od Orangeu
Protocol: UDP / TCP
External port number: 8002 - 8002
Internal port number: 8002 - 8002
External source port number: 8002 - 8002.

bod c. 2 - DMZ Copnfiguration som neriesil

a v bode v. 1 jej PCP configuration - tam som dal - novy - Internal IPv4 Address: 192.168.100.2 ... Internal Port: 8002, Protocol (vyskusal som aj PCP aj UDP, Required External IPv4 Address: dal som adresu pridelenu od Orange, Required External Port: 8002, Allow PCP Port Proposal: "N". Ked som zadal a chcel som dat "ulozit", vypisalo mi" Configore a PCP instance before configuring a PCP mapping rule" ...


A ... tu som skoncil ... nejde to a neviem co dalej.

Kazda rada draha a ja vam za nu vopred dakujem ...

fipo
castel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 30.prosinec 2015 - 18:28

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od castel »

Nie je to také jednoduché ale dá sa to . Ja mám tiež internet od Orange a v pohode sa pozerám zvonku na vysielanie z mojho vu solo 4k. V prvom rade od Orange nemáš statickú adresu a preto si ja platím dyndns a tá mi to umožní. V routeri mám nastavené v port forwarding porty 80,443,8001 na stream a 8002 na transkodovaný stream. Takže ešte mám nastavené v routri položku DNS a DMZ kde mám uvedenú defaultnú adresu routru t.j.192.168.100.1
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Asi som sa zle vyjadril .. platím orangeu za staticku ip adresu ... len neviem, ako mam nastavit router. Prisim Ta, mozes zverejnit jednotlive nastavenia Tvojho routera? Samozrejme, ze ma nezaujimaju konkretne hodnoty, tie si prepisem za svoje (kludne koncove hodnoty vymaz).

Alebo SS?

Dakujem pekne vopred.
dupal1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 21.červenec 2007 - 13:05

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od dupal1 »

fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Díky, prečítal som, ale nikde sa tam neopisuje, ako sa má nastaviť forwardovanie portov. Hlavne, keď je každý router špecifický a v každom sa to nastavuje ináč, že? Pomôže, ak uverejním screeny z routra?
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od liquere »

Na kradnutie si to nastuduj sam, to tu ma niekto za teba studovat navody k routrom, alebo co si predstavujes?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Prečo kradnutie? Ja si len chcem pozrieť nahrávky na mojom boxe zvonka, napr. keď budem na dovolenke. Prípadne pozrieť TV ... Neviem, prečo hovoríš o kradnutí...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od liquere »

Jo tak to je ine cele som to necital, len ked tu niekto spekuluje s routrami vacsinou chce kradnut ale je na to blby .... tak sorry .... ale to ostatne plati ...... musis bojovat ostatni ta mozu len nasmerovat, co uz urobili.....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dupal1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 21.červenec 2007 - 13:05

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od dupal1 »

nečítal si to všetko podrobne ......možno pomôže video k nastavovaniu EnigmaTV v ktorom je postup nastavenia ...

https://www.youtube.com/watch?v=TXe5G0yiIDI
fipo píše:Díky, prečítal som, ale nikde sa tam neopisuje, ako sa má nastaviť forwardovanie portov. Hlavne, keď je každý router špecifický a v každom sa to nastavuje ináč, že? Pomôže, ak uverejním screeny z routra?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od petersk »

fipo píše:Díky, prečítal som, ale nikde sa tam neopisuje, ako sa má nastaviť forwardovanie portov. Hlavne, keď je každý router špecifický a v každom sa to nastavuje ináč, že? Pomôže, ak uverejním screeny z routra?
Skoro v každom routri sa to nastavuje rovnako. Obyčajne hladaj Nastavenie siete/NAT/Aplikácie /môže to byť inak nazvané v rôznych routroch - napr. forwarding a pod./ Nastavíš tam IP adresu boxu a port na streamovanie. Potom buď z web rozhrania boxu stiahneš m3u - list kanálov alebo podľa toho, načom to chceš pozerať, stiahneš poprípade aplikáciu. Napr. do Androidu DremDroid, do Win Dreamstream a pod. Alebo vhodným playerom otvoríš m3u súbor.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Ďakujem za odpovede. Ono teoreticky viem, čo mám robiť, lenže v tom mojom routri to nejako neviem nastaviť ... neviete, čo znamená hláška "Configure a PCP instance before configuring a PCP mapping rule"?
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Zdravim Vas ... tak som sa pohol. Ale ... :)
Radsej popisem co ako mam nastavene a potom popisem problemy.

1) v OpenWebif mam http nastavene na port 8888 (povolil som http autentification)
2) v plugine Transcoding Setup mam port 8002
3) v routri mam povolene DMZ pre adresu 192.168.100.2 (staticka adresa boxu doma)
4) v routri v casti "port mapping configuration" mam nastavene: externy port 8888, interny port 8888 a to iste je nastavene aj pre port 8002
5) pochopitelne, internal host je nastaveny na 192.168.100.2.

Vcera som to skusal doma a vsetko mi islo, bol som schopny sa cez appku v adnroide prihlasit a streamovat ... takisto prehravat videa z disku. Takisto som bol schopny sa prihlasit na web-rozhranie tak, ze som zadal http://verejnaipadresa:8888 ->l vypytalo to odo mna meno a heslo a bol som v boxe ... vsetko SUPER

A teraz otazky:
1) dnes rano - ak sa prihlasim z mobilu a zadam svoju verejnu IP adresu:8888 -> pyta si odo mna meno a heslo boxu ... zadam a som vnutri .. cize vsetko ide ako ma - ale ked to iste zadam z computera (WIN7), vypisuje mi, ze error loading page. Najskor som si myslel, ci to nemoze byt sposobene tym, ze som to skusal na firemnej sieti, tak som sa na chvilu pripojil cez mobilne data ... a takisto to nejde. Neviete preco? Nedava mi to zmysel.

2) v aplikacii pre android (DreamDroid) - vcera vsetko slo bez problemov ... dnes mi ide len zvuk - ziadny obraz ... Ako dalsia informacia - kamarat mi na testovanie poskytol jeho udaje z jeho VU .. a tam mi ide aj obraz aj zvuk ... Co sa mohlo od vcera zmenit, ze mi teraz ten obraz nejde?

Asi su to blbe otazky, ale nedavaju mi zmysel - nic Vam nenapadne, kde by som mohol mat chybu?

Dakujem pekne.
fipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 12.říjen 2016 - 12:03

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od fipo »

Z ničoho nič to ide, ja už ničomu nerozumiem ...
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Pristup na VU zvonka

Příspěvek od tras »

No, či len nebol reštart routra a ide to. Musíš porozmýšľať.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“