You Tube 4k

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Dnes jsem se dostal na foru VTi k pro mě strašné informaci.

"4Kp60 HEVC and VP9 decode" - funguje jenom na UNO a Ultimo. Solo 4K to nedokáže a ani nikdy prý nebude umět !!!!!!
Údajně slabý čip. Vzhledem k tomu, že to jede na každém usraném mobilu a na šunce PC z roku 2012, to pro mě to znamená, že jsem vyhodil peníze oknem, nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že to s názvem 4K nebude fungovat.

4 měsíce to ladím a snažím se rozchodit, asi 1000 restartů Enigmy, než jsem to jakž takž zoptimalizoval a nyní se dozvím, že ani přes FFMpeg - tedy softwarově to nepojede.

Vyměním Solo za Ultimo a doplatím - Zn. Nabídněte :thankyou:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
hades2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 19.listopad 2015 - 13:50

Re: You Tube 4k

Příspěvek od hades2 »

Správný obchodník by tuto informaci vůbec nezveřejnil, ale rovnou nabídl Solo 4k k prodeji např. pod značkou "Nevhodný dárek" :Yahoo!: A ještě by vychválil, co vše Solo umí a on to ani nevyužije.

Ale vážně, myslím si, že satelitní boxy jsou s výkonem čipů pěkně na štíru, před více než dvěma lety jsem si koupil Android box z Číny za 90 USD a už to bylo 4 jádro a umělo H.265.
SAT: VU+ SOLO SE V2
TV: LG 42LB650V
Beelink GT1 mini + CE 9.2.1
RKM 902II ANDROID 5.1 + KODI
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: You Tube 4k

Příspěvek od kura1 »

Vcera bol novy update driveru kde sa opravila chyba pri vysokych datovych tokoch.Vsetko slape bez seknutia :)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

No nevím co opravili, u mě žádná změna, akorát po ugrade IPTV playeru jede OGG zvuk, lze tam zapnout softwarový dekoder.

Na VTi foru už bylo tolik a tolik hádek proč jede to a ne ono, že to uťali a udělali thread, ve kterém lze posílat vzorky videí, které jedou či nejedou jejich korejským spolupracovníkům (poslední akce je tam z roku 2014, tak nevím) a asi to nějak vyhodnotí nebo co.

Pokud se týká mě, já jsem skončil, laboruji s tím od srpna, milion updatů a restartů Enigmy, dokonce ani hotplug pro USB nefachá, chce tu Enigmu restartovat, nechám to jenom na satelit (což je teda dost drahé) a koupil jsem dnes za 3500

Obrázek


Doufám, že tam bude fungovat alespoň to co na tabletu. :book:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: You Tube 4k

Příspěvek od kura1 »

Posli niejaky testovaci subor....
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Z fora Vti

Kód: Vybrat vše

Warum nur nach folgendem Schema?

Damit VU+ - und VTI Team Entwickler die Abspielmöglichkeiten unserer VU+ 4K in Zukunft verbessern ist es wichtig dass Sie möglichst einfach nach vollziehen können welche Sample Datei, von welchem Download Link, auf welcher Box, in welchem VTI Image, mit welchem Treiber, getestet wurde. Diese Infos findet Ihr im Openwebinterface unter Receiver Informationen und auf der Kodi Sample Webseite.

Das Test Schema würde es für VTI team und VU+ Entwicklern einfacher machen, Aufwand verringern, Missverständnisse vermeiden und dadurch für uns im Umkehrschluss die Chance erhöhen das VTI Team oder VU+ Entwickler sich die Sample Datei/en in Zukunft an schauen, Abspiel-Probleme in Angriff nehmen und unsere neuen 4K Boxen zum ultimativen alles abspielenden Receiver machen.

Bitte auch nur Probleme in englisch posten damit Problem Dateien, die nicht funktionieren, falls nötig auch an unsere Freunde in Korea bzw. an VU+ über die Bug Report Funktion gemeldet werden können.

1.
Sample test file name: The World in HDR.mkv
Sample download location: MEGA
Codec info: VP9 Profile 2 HDR #1 The World in HDR (in MKV, downloaded from YouTube) (thanks wesk05)
Boy type: Vu+ Ultimo4K
Image version: VTi 11.0.1. (2017-01-12-vti-master (84dc17c))
Driver: 3.14.28-20170112.r0
Sample error desciption: black picture, no video playback, stuttering audio playback

2.
Sample test file name: The Redwoods.mkv
Sample download location: MEGA
Codec info: VP9 Profile 2 HDR #2 The Redwoods (in MKV, downloaded from YouTube) (thanks wesk05)
Boy type: Vu+ Ultimo4K
Image version: VTi 11.0.1. (2017-01-12-vti-master (84dc17c))
Driver: 3.14.28-20170112.r0
Sample error desciption: black picture, no video playback, stuttering audio playback
Překládat se mi to nechce ,ale je tam doporučen testovací soubor - The Redwoods.mkv

Link je

Kód: Vybrat vše

https://mega.nz/#!hJdFEIBI!uSOjZtkkjIVYSfqD9aSfONf1yq__uQvlsf47pCtFvdQ
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: You Tube 4k

Příspěvek od brkulin »

No, když to tak sleduju, tak to budeš stejně mít jen na chvíli. VP9 je licencovaný 4K kodek od googlu, který už připravuje na vypuštění VP10. VP9 kodek je používán výhradně u některých videí na youtube a zatím nikde jinde.
Celý problém je v tom, že zatím neexistuje závazně odsouhlasený standard na 4K.
Prozatím se považuje za dohodnuté používat pro 4K vysílání jako standard HEVC265. Jiné zdroje (IPTV, youtube atd...) můžou vyvíjet a používat jiné (vlastní) kodeky.
To znamená, že nikdy nepřehraješ na jakémkoli zařízení všechno! A pokud v této chvíli ano, tak za půl roku už bude zase vše jinak, protože můžou být nové kodeky náročnější na HW a zase budeš nespokojený.
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: You Tube 4k

Příspěvek od kura1 »

Tiez si myslim ze riesit taketo nieco je zbytocne.Nemozeme mat vsetko lebo formaty sa stale vyvijaju a co je dnes nemusi uz platit zajtra.Ja menim box kazde dva roky.Ale riesit nieco co sa riadne dnes ani nepouziva je zbytocne.Uvidime co bude dalej.Pokial mi pojdu do buducna 4k filmy tak vymenu ani reisit nebudem.Niejake 4k youtube nie je pre mna priorita.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

1. To Evolve umí i VP10
2. Přehrávám-li cokoliv z YT, jede to max 1080p i když je to tam 4k, to stejné platí i o internetových streamech
3. Např. na YT si vyberu klip a
snap037.jpg
mohu hrát jen a jen od 1080 níž včetně a je vidět, že ten klip je i v MP4, tedy H264, HEVC tam nepoužívají, zatím.

Na co 4k za 10 000 ????

Už vůbec se nezmiňuji o audio formátech, mám doma Yamahu, ale ve spojení s VU+ na hoXno, protože o nějakých 7.1 se může jenom zdát přehraje jenom DD+, když je to TrueHD nejede, DTS nyní začalo žít, ale DTS HDMA ani omylem a to má každé lepší BluRay, ISO formáty BR neumí, moje předělávky BluRay do MKV, neumí kapitoly, zbývá jenom skákat po časových intervalech.
NIc z toho nechápu, stačí kdyby to umělo passtrough, jenom drát, Yamaha si to louskne sama, ale z toho neleze nic.

Pro extplayery lze v IPTV playeru nastavit softwarové dekodování, ale to je nouzovka ze zoufalství, aby to hrálo, leze z toho PCM, jako z MP3, na to nemusím mít zvukovou aparaturu.

Už je na cestě, doufám, že to bude fungovat aspoň jako tablet, na něm jede všecko. :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: You Tube 4k

Příspěvek od kura1 »

Ono je to hlavne o image ktore su na tom velmi zle.Ja sam trochu lutujem kupu solo 4k lebo kym sa to vsetko vyladi budem mat dalsi box.Inak to video seka aj na PC v niektorych castiach a to mam i56500 skylake a rx470 co je novy Hw ktory by to mal zvladat.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Ano na PC mně to jede plynule, ale já používám Daum PotPlayer, to je zázrak, 8 jádro AMD na 4,2 giga a hlavně grafika Gforce 980 Titanium, ta to dělá harwarově.
Parametry Evolve jsou

Kód: Vybrat vše

• osmijádrový 64bitový procesor 2.0 GHz
• grafický procesor Mali-T820MP3 až 750 MHz 
• 3 GB operační paměť 
• 16 GB eMMC vnitřní paměť s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
• podpora Dolby Vision
• podpora HDR10, HLG, VP9
• hardwarové dekódování Ultra HD 4K2K videa
• podpora H.265/HEVC až 60 fps
• rychlé duální WiFi připojení dle nejnovějšího standardu IEEE 802.11ac (2.4 GHz + 5.0 GHz) 
• Gigabytová síťová karta pro připojení do počítačové sítě
• HDMI 2.0a 
• zcela tichý provoz bez ventilátoru
• předinstalovaná multimediální aplikace KODI
• Android 6.0 Marshmallow
• externí anténa pro kvalitní a silný WiFi signál
• Bluetooth 4.0
• Miracast
• VP9-10 Profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps
• H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• AVS-P16 (AVS+)/AVS-P2 až do 1080p@60fps
• MPEG-2 MP/HL až do 1080p@60fps
• RealVideo 8/9/10 až do 1080p@60fps
• OpenGL ES 3.1/2.0/1.1, Open CL 1.1/1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další
• podpora pro 2.4 GHz bezdrátovou klávesnici a myš
• podpora připojení flash USB disku nebo externího disku
• podpora online aktualizace firmware
• rozměry 12 x 12 x 2 cm
• hmotnost 218 g
Slušné.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Antonin.23 »

To je H8 ? Já mám H4 3 týdny a půjde na reklamaci.Vůbec nefunguje připojení na WIFI (HBO GO jede pouze přes WIFI),nefungují 4K videa na Youtube (dovozce mě odepsal "nejdou přehrát,protože je aplikace na BOXu asi chybná"),sleduji film a po půl hodině přestane fungovat internet po kabelu,zapnu KODI nebo SPMC tak se box někdy restartuje.Jsem z něho velmi zklamaný.Jak jsem si přečetl recenze na Heurece,tak nejsem sám,kdo má takové problémy.Už bych si ho nikdy nekoupil ](*,)
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Uvidíme, není to taková cenová bomba jako Solo. :D
Já jsem vycházel z několika názorů na Kodi.cz, např. stačí údajně nainstalovat Kodi z Googlu a jejich verzi zdrtit a je to jiný stroj. To je o H4. H8 vlastně nikdo nemá, na Alzu přišly dnes, kupoval jsem na Abacusu.
Na přehrávání fňukají i vedle s Uno a to je lepší čip.
Každopádně, když se software pro VU vymaká, je doma furt. :D

Kód: Vybrat vše

https://m.alza.cz/evolveo-android-box-h4-d4566447.htm?d=rev
To jsou názory na H4 na Alze, nezní to zle.
Na Heurece je to v oblíbenosti jako č.2, recenze ani jedna, tedy netuším, kde jsi to na Heurece četl :?: :?:
snap038.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Antonin.23 »

Pardon bylo to na alze.
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Tak ráno to dovezli....

První dojmy jsou dobré, ale.. Kodi funguje jak z praku, ale cuká při 4K a i když mám nastaveno povolení průchodu, kompatibiltu s DTS a DD, tak pouští ven jenom PCM. To budu muset nastudovat.
Řešení je MXPlayerPro s kodeky od vývojářů, použil jsem pro ARM7 i když je tam jiný procesor a jedou mi všechny formáty, které jsem potřeboval, ještě nemám odzkoušeno DTS HDMA 7.1, Dolby THD jede 7.1 perfektně.

Na rozdíl od Enigmy žádné mountování atd. jede SMB sdílení, vše se přehrává po síti přímo a hraje ISO soubory BluRay s menu, co dodat.
Zkoušel jsem PVR Enigma, ale něco dělám blbě, vždy napíše, že ztratil spojení.
You Tube - žádně kody nic, normálně jsem se přihlásil k účtu a hotovo.
Sosáč funguje, CSFD funguje, Stream Cinema (Webshare) funguje.
Při chodu Kodi lze úplně stejně jako doplněk pustit jakoukoliv Android aplikaci, po odchodu se vrátí do Kodi.
Uvidíme, se satelitem už laborovat nebudu, hraje dobře, to se musí nechat, ale na multimedia to prostě není. :smoke:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: You Tube 4k

Příspěvek od Foolproof »

Je to satelitní forum, takže nebudu toto téma dál rozmazávat.

Včera v noci jsem vysmahl Kodi 16.1 Jarvis a dal tam Kodi 17 RC3 Krypton. Je to někde jinde. To jsem jenom chtěl, doufám, že se dočkáme i na Enigmu.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
RTmaster
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 23.únor 2007 - 16:25

Re: You Tube 4k

Příspěvek od RTmaster »

tak ako to je s tym YT a 4K ?? mozem predat prijimac alebo este pockat?? :unknown:
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: You Tube 4k

Příspěvek od emilsat »

Ty si myslíš že když ho prodáš a koupiš něco jiného že na tom budeš líp ? S tím YT a 4K .
podívej se na foto a uvažuj ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“