aktualizácia

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
castel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 30.prosinec 2015 - 18:28

aktualizácia

Příspěvek od castel »

Na mojom VU Solo 4k mi skoro stále vybieha tých 6 štvorčekov pri prepínaní kanálov. Nerobí to stále ale každé 2-3 prepnutie akoby sa snažil niečo aktualizovať. Pritom mám vypnuté automatické aktualizácie a vypol som aj automatickú aktualizáciu pri Archíve. Mám najnovší VTI 11.0.1 a oscam 11233 ale robilo mi to aj pri 11289
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: aktualizácia

Příspěvek od chocholousek »

Odpovedet uspokojive na tuto otazku je na koupi kristalove koule. Takze jen co bych udelal ja, prvne bych si zesumarizoval co jsem nainstaloval za plaginy a kdy (rozumej v jakou chvili asi) funguji, prepokladam totiz ze to dela nejaky ktery z nejakeho duvodu bezi na pozadi. Pak bych se podival pres telnet co a jak vytezuje system a jestli to nedela nektery deamon, to v pripadku ze jsem neidentifikoval zadny plagin ktery by toto delal.
Pokud si schopen toto udelat na svem VU urcite najdes duvod a ten odstranis uz sam.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: aktualizácia

Příspěvek od Foolproof »

6 štvorčekov....to bude asi bar nahoře vlevo signalizující, že si musí něco dotáhnout.

Můj tip je, že natahuje epg informace, které nejsou v cache, na toto nastavení bych se podíval, velký rozdíl je, jestli je přítomen HDD nebo ne. EPG share umí nahrát asi 14 dní dopředu a automaticky v noci třeba (i v standby) aktualizovat, potom jsou informace uloženy v EPG.dat, co se děje bez disku netuším, asi to dává do flash.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
castel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 30.prosinec 2015 - 18:28

Re: aktualizácia

Příspěvek od castel »

Vďaka vyskúšam. HDD mám pripojené a z pluginov som doinštaloval iba HDG16 a Startuptostandby...
castel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 30.prosinec 2015 - 18:28

Re: aktualizácia

Příspěvek od castel »

Sorry HDG16 samozrejme nie je plugin ale nie je možné že to robí práve tento skin-mám najnovšiu verziu
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: aktualizácia

Příspěvek od chocholousek »

samozrejme ze to mozne je, sam skin toho ma k nastaveni a muze delat tolik veci ze jednoznacna odpoved neni, ale muzes vyzkouset. ja mam na vu starsi verzi a tam problem neni, ovsem nastaveni mame asi kazdy jine.
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: aktualizácia

Příspěvek od digitman »

Mám podobný problem pri prvom prepnutí programov naskočí pásik a cca 3 sekundy trvá prve prepnutie potom prepínanie beži rýchlo a ak zostanem dlhšie na jednom programe tak zase.Mám doinštalované HDGlass16 a GSU Trenujem tu už 3 dni a hľadám príčinu. Najlepšie vylučovacou metódou čiste image a postupne pridavanie pluginov. Add problem 2 ani za boha neviem spustiť free sat kartu. Karta beží v druhej izbe VU zero berie share z tejto karty a ide bez problému akurát na Vu solo 4k sa obraz nekoná aj keď v oscame sa javí že áno.
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: aktualizácia

Příspěvek od digitman »

Tak som tam hodil to vyladené image clasicrocs VTI a ide to ako má myslím si že to načítavanie robi HD glass. Image som si upravil pre svoje potreby ale Fre sat po starom von ide na solo4k nie. Budem si musieť zvyknúť na novy skin KravenB, ale celkovo je tento image urobený super všetky picony tam sú a hlavne príjmač nič nenačítava
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“