Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od novacik2 »

Ahojte,
Mam nasledovny problem so Solo4K, image VTI 11.0.1:

Tuner A je nakonfigurovany na diseqc motor.
Tuner B je nastaveny ako druhy kabel motora.
Mam twin LNB takze jeden koaxial ide cez disqc motor do tunera A a druhy koaxial ide priamo do tunera B.
V tejto konfiguracii je otacanie motora v poriadku. Po prepnuti na iny satelit a potom spat vsetko funguje. Problem je, ze mi nefunguju virtualne tuneri, t.j. mozem nahravat max. 1 program a druhy pozerat. Cize ako keby som mal len dva standardne tuneri a nie FBC.

Ked zmenim konfiguraciu tunera B na "rovnaky ako tuner A" tak virtualne tuneri zacnu pracovat v poriadku (mozem nahravat cca 8 programov) ale nefunguje spravne otacanie motora.
Po prepnuti na iny satelit prvykrat sa motor otoci ale potom je problem ho prepnut naspat.
Inak povedane po prvom prepnuti sa vyuzije tuner A, ktory spracovava novy program z noveho satelitu. Ked chcem prepnut naspat na program na povodnom satelite tak sa box snazi vyuzit tuner B, ktory ale nie napojeny na motor, takze sa nic neudeje.

Viete pls., niekto co s tym?
Thx
VU+ DUO, VU+ Solo4K
brkulin

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od brkulin »

Chce to ještě nastavit upřednostnit tuner. Ne automaticky, ale nastavit tuner A. Teď momentálně nemám k STB přístup, takže nemůžu poradit, kde to přesně v nastaveních je, ale při troše hledání to najdeš.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od baranček »

Áno je to tak:Menu-Nastavenie-Systém-Prispôsobenie-Uprednostniť tuner A :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od novacik2 »

Zdravim,

Vdaka za radu ale take nic v menu nemam.
V Menu/Nastavenia/System/Upravit je v expertnom mode len tato polozka: "Priorita tunera pri altern. staniciach" kde mam na vyber len medzi satelitnym, terestrialnym a kablovym tunerom: "DVB-S/-T/-C"

Otazka ale este je, ako by som podla vas mal mat spravne naledeny tuner A a tuner B? (ked mam konfiguraciu uvedenu v mojom prvom prispevku)
T.j.
tuner A ako diseq-c motor a B ako druhy kabel motora
alebo
tuner A ako diseq-c motor a B ako "rovnaky ako tuner A"
Pripadne uplne inak?
Vdaka!
VU+ DUO, VU+ Solo4K
brkulin

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od brkulin »

Tunery máš správně. Upřednostnění tuneru A nastavíš ve VTI - Nastavení Systém - Upřednostnit konkrétní tuner.
rakrak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 16.červen 2014 - 23:54
satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od rakrak »

Ahoj mám podobný problém, ale místo diseqcu mám usals(což by nemělo mít vliv). A když nahrávám, tak mám půlku kanálů šedou.
VU SOLO 4K s VTI 15.0.0 a USALS
brkulin

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od brkulin »

Nastavení tunerů si nastudujte zde: https://wiki.vuplus-support.org/index.p ... figuration

Jinak pro usals také platí již mnou dříve popsané nastavení.
novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od novacik2 »

Vdaka vsetkym!
Po nastaveni priority tunera (VTI / Nastavenie-system / Uprednostnit konkretny tuner) vsetko funguje ako ma.
Problem povazujem za vyrieseny.
THX
VU+ DUO, VU+ Solo4K
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chrdinka »

rakrak píše:Ahoj mám podobný problém, ale místo diseqcu mám usals(což by nemělo mít vliv). A když nahrávám, tak mám půlku kanálů šedou.
Mám ten samý problém- dvojitý satelitní tuner se dvěma vstupy, na každém vstupu diseqc se zapojenými šesti konverory, k tomu ještě dvojitý dvbc tuner na kabelovku UPC, a když nahrávám z pozice 23,5 E, tak stanice z této pozice zešednou a když chci sledovat jinou stanici na 23,5, někdy se nahrávání přeruší a někdy ne. Ale když nahrávám z jakékoli jiné pozice , žádné stanice nezešednou , ale při sledování jiné stanice ze stejné družice se opět někdy nahrávání přeruší a někdy ne. V odkazu na nastavení konfigurace tunerů : https://wiki.vuplus-support.org/index.p ... o_Kabel.29
vůbec neuvažují s mým případem ( předpokládám, že unicable je způsob svedení signálu jedním kabelem ze dvou diseqc přepínačů, což není můj případ ). Používám VTi 11.0.1 a u tuneru A i B mám konfigurační mód rozšířný . Poradí někdo co s tím ?
brkulin

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od brkulin »

Žádný rozšířený mód! Tuner A jednoduchý, tuner B stejný jako tuner A a ve VTi - Nastavení-Systém Upřednostnit tuner A. Takhle to musí fungovat!
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chocholousek »

brkulin píše:Žádný rozšířený mód! Tuner A jednoduchý, tuner B stejný jako tuner A a ve VTi - Nastavení-Systém Upřednostnit tuner A. Takhle to musí fungovat!

a jak se pres jednoduchy mod nastavuje sest lnb?
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chrdinka »

brkulin píše:Žádný rozšířený mód! Tuner A jednoduchý, tuner B stejný jako tuner A a ve VTi - Nastavení-Systém Upřednostnit tuner A. Takhle to musí fungovat!
Tuner A jednoduchý mi neumožní mít 6 družic, ale jen 4.
Nevím proč, ale ať nastavuji tunery jakkoliv, stále mám tuneru C : propojený s Tuner A - tento tuner je nakonfigurovaný automaticky.
Když jsem nastavil u tuneru A konfigurační mód jednoduchý, u B shodný s A, tak mi při nahrávání čehokoli ze Skylinku šlo sledovat jakoukoli jinou stanici Skylinku, ale všechny byly podbarvené do šeda, nicméně nahrávání se nepřerušilo, díky podbarvení však nešly přeskakovat stanice šipkou doprava nebo doleva, musel jsem na stanici najet šipkou nahoru nebo dolu a potvrdit OK. Diseqc mám na parabole na zasněžené střeše přepnutý na 1.1 ( mám ho na 8 pozic ), na 1.0 ho přepnu až selže sníh a smířím se s tím, že budu mít jen 4 družice
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chocholousek »

To je blbost ja mam solo 4k a VTI a diseqc jeden na rozsireny ( 7 lnb ) na druhem je 4 lnb a vse jede jak po masle, mas neco blbe nastavene.
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chrdinka »

Napíšeš mi prosím v čem se liší Tvé nastavení ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chocholousek »

ja nastavuju jen diseqc 1.1 a uncommitted (nepotvrzeny) 1 az 10 to podleva lnb nic vic neni treba. Ale pozor zalezi jaky presne mas diseqc, nekdy se jedna o zapojeni dvou 4x za sebou a ten se nastavuje kombinaci uncommitted a committed. Ty mu posilas kombinaci potvrzeny a nepotvrzeny coz je divne, takto nastaveny diseqc jsem jeste nevidel.
Snap74.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od chrdinka »

Díky moc za poslední fotku, když jsem to nastavil podle tebe ( ten potvrzený diseqc příkaz žádný ), už mohu nahrávat a sledovat stejnou družici bez přerušení nahrávání, což využiju hlavně pro přenos signálu do televize ve vedlejší místnosti, která má android a s aplikací dream player TV a i po WiFi se mi přehrávaji satelitní stanice v HD bez trhání ( UHD to ale nezvládne-nejspíš to ani apka neumí )
du.hrstka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.duben 2013 - 17:31

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od du.hrstka »

dobry den pane chocholusek prosim mam vu solo 4k a potrebuji nastavit tuner A a tuner B plus nastaveni motoru typ motoru amiko 3000 dekuji predem za radu
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od frenk67 »

du.hrstka píše:dobry den pane chocholusek prosim mam vu solo 4k a potrebuji nastavit tuner A a tuner B plus nastaveni motoru typ motoru amiko 3000 dekuji predem za radu
Tuner A : pozicioner (nastavit údaje pro USALS)
Tuner B : druhý kabel od motoru

takto mám v PLi nastavené a vše bez OK
VU+Solo 4K/PLI6.2
du.hrstka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.duben 2013 - 17:31

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od du.hrstka »

Dobrý den pane chocholusek mám image VTI 11.0.1 a chtěl bych nastavit tuner A tuner B plus nastavení motoru mám amiko 3000 děkuji předem za Vaši odpověď
Lisiak7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 18.říjen 2010 - 18:43
satelitni prijimac: VU+ SOLO2

Re: Tunerconfig problem s DiSEqC motorom

Příspěvek od Lisiak7 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ak mas dobre nastaveny nulovy bod na motore, tak len zadas suradnice Tvojho bydliska a pojde Ti to. Ja som zaciatocnik v tomto smere a ide to na prvy krat.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Opticum HD X403P, model: ALi-3602, SW verze: 06020200_1.1.70 EMU, HW verze: ALI-HD3-LV-VER3.0, LOADER VERSION: M3602B 1.1.3

VU+ SOLO2, Openpli 4.0 PLi-OE, Firmware version: 4.0, Driver Date: 3.13.5+20151201-r0.1, Kernel version: 3.13.5, Gui version: 2016-02-12, motor SG-2100
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“