FTP pripojenie

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

FTP pripojenie

Příspěvek od housing »

Dobry den, mam VU+ Solo 4K, chcel by som sa pripojit z Macu cez Software Double commander (funguje podobne ako Total commander), neviem sa vsak pripojit do prijimaca, nevie mi niekto poradit ako na to?
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od slovaky22 »

Ahoj..
Neviem ti poradiť.
Ja osobne používam PATH FINDER.. alebo Yummy FTP PRO tak to fungujú bez problémov..
Servus.


Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od seaman »

Já VU vidím na levé části okna ve Finderu, podobně jako připojenou paměťovku.
V síti je mac připojen kabelem do routeru a VU přes wifi na tentýž router.

Ale pro přípojení Android telefonu k iMacovi používám ForkLift, ten by to umět měl, pokud trváš na FTP připojení.
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od mjozef »

pouzivam tento soft aj nahranie settingu a ftp pripojenie proste komplet sprava dreamboxu v mac http://tooloosoft.com/tooloosoft/beta_version.html
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od housing »

mjozef píše:pouzivam tento soft aj nahranie settingu a ftp pripojenie proste komplet sprava dreamboxu v mac http://tooloosoft.com/tooloosoft/beta_version.html
Ahojte,
skusal som tento software Idream podla odkazu od Jozefa.
IP adresu som zadal ale ake mam zadat meno a heslo pre vstup do VU+ Solo 4K pre nadviazanie FTP propojenia?
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od liquere »

Zalezi od img, ten tvoj nema forum ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od housing »

liquere píše:Zalezi od img, ten tvoj nema forum ?
Nerozumiem, aky img?
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 574
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od Warder »

housing píše:IP adresu som zadal ale ake mam zadat meno a heslo pre vstup do VU+ Solo 4K pre nadviazanie FTP propojenia?
Skus dat ako meno root a ako heslo cokolvek, napriklad kludne znovu root. :wink:
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od VTronik »

4 housing
Img je image, což značí obraz instalace firmwaru, který máš nainstalovaný v přijímači. Heslo pro přihlášení je různé podle tvůrce image. Pro originály od Vu je login root a heslo dreambox. Pokud máš nainstalovaný image jiného tvůrce (týmu), potom bude heslo jiné.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od housing »

VTronik píše:4 housing
Img je image, což značí obraz instalace firmwaru, který máš nainstalovaný v přijímači. Heslo pro přihlášení je různé podle tvůrce image. Pro originály od Vu je login root a heslo dreambox. Pokud máš nainstalovaný image jiného tvůrce (týmu), potom bude heslo jiné.
Pomohlo, dakujem
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od Foolproof »

S připojením přes FTP problémy nemám, ale:

Vytáhl jsem USB disk, který jsem měl dříve u Dune a připojil k receiveru. Disk je NTFS a plný filmů, vše v pohodě funguje, pár filmů jsem zařadil do library, vše OK. Došel jsem fo fáze, kdy mi vznikla nutnost přidat do knihovny nějaké filmy z tohoto USB do knihovny ručně, protože jsou to dokumenty a CSFD ani TMBD je víceméně ignoruje.

Vyzkoušel jsem několik editorů a skončil jsem u MediaElch a taky s přidáváním. Nemohu se totiž z Windows na to USB dostat.

V sítích vidím VUSolo4k, který mohu rozkliknout na tři podadresáře

Configuration
Harddisk
VMC

USB nikde, přes FTP je jako media/usb. Není mi jasné, jak si VMC nastavilo svůj adresář tak, že ho Windows vidí.

Co nastavit ve VU, aby byl USB vidět ve WIN ? Bojím se dát ho jako HDD replacement, když tak už HDD mám.

Dík za reakce.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: FTP pripojenie

Příspěvek od Foolproof »

Tak vyřešeno.

Stále nechápu logiku Linuxu.

Připojil jsem USB disk "uživatelsky", po několika nezdařených pokusech, kdy ve Windows nebyl vidět ani za prase, jsem z něj udělal adresář. :D

Zadal jsem přípojný bod jako /media/hdd/usb a ve Windows je to klik navíc, jeví se jako podadresář s názvem usb.
Bohužel jsem v Kodi ztratil několik údajů v knihovně, protože se změnila cesta k souborům, což musím opravit, ručně.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“