Kodi, Sosáč, adresáře..

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

1. Plugin Sosáč mi funguje velmi dobře, vyhledává, hraje
2. Vadí mi, že musím pořád dokola hledat film po filmu
3. Nainstaloval jsem proto Kodi, protože jsem raději volím filmy z knihovny
4. Nainstaloval jsem to i na PC, abych se mohl učit, co a jak

Přidat film ze Sosáče do knihovny, začal jsem ve Win na PC. U Sosáče nelze změnit adresář, kam bude posílat soubory *.strm, jako do knihovny.

Adresář je default :

Kód: Vybrat vše

special://profile/addon_data/plugin.vodeo.sosac.ph/movies
Na PC jsem našel, že to odpovídá

Kód: Vybrat vše

 c:/users/nameuser/appdata/roaming/kodi/userdata/addon_data/plugin.video.sosac.ph/movies
no a přidá film do knihovny, stáhne z CSFD vše potřebné, lze přehrát a přitom je na netu.

Udělám to i na Enigmě, řekl jsem si.

Sosáč má pro knihovnu identický adresář v Kodi jako na PC.

Na VU jsem to objevil jako

Kód: Vybrat vše

vusolo4k/harddisk/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.sosac.ph/movies
No a skončil jsem, takový adresář Enigma prostě nevidí. Zkusil jsem Total Commander ten to taky nevidí ani přes FTP ani přes místa v síti. Vidí to jenom Windows.

Zkopíroval jsem tedy film, přidaný ze Sosáče do knihovny Kodi na VU do adresáře který Enigma vidí, nakonfiguroval pro něj cestu, nádherně se přidal do knihovny se všemi náležitostmi.
Dám play - Stahuji stream - dostal jsem na výbě jestli 720p nebo SD, vybral jsem si a "Používate player, který není podporován" a další ble ble to vše na modré obrazovce.

Přitom jsem si všiml, že to přebliklo na normální E2player, přesně tak, jako když to pouštím přímo z pluginu pro VU.

Budu rád za jakýkoliv komentář.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od chocholousek »

ja sice sosac neporvozuju a uz vubec mne nenapadlo si delat v DM pres kodi knihovnu, ale jedno vim, podivej se na hdd jeste jesnou a nechej si zobrazit skryte soubory a adresare, portoze vse co v linuxu zacina tecku je skryte a rozhodne pres FTP nebo i pres sambu bezne neviditelne.
kodi.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

Vím určitě, že o Kodi a jeho funkčnost je mezi uživateli zájem, včetně databáze.

To co jsem psal výše prakticky napůl neplatí, protože:

Stáhl jsem si verzi Sosáče 1.2.117 včetně stremresolveru 1.5.477

Kód: Vybrat vše

 https://github.com/zbyna/plugin.video.sosac.ph/releases
no kromě jiného:

přidána možnost stahování na SMB zdroje,
opraveno nastavení knihovny sosáče na libovolný zdroj přímo z Kodi

Z toho vyplývá, že knihovna může být třeba na routeru, či na NAS (můj případ) a společná pro všechny zařízení. Opravdu to funguje, knihovna.
Ale přehrávání jen ve Windows a v Androidu, v Enigmě si Kodi zavolá inbuild player, který je odmítnut jako nepodporovaný.

Stejný film naprosto v pohodě přes tento player funguje , když je zavolán pluginem z Enigmy.

To bude nějaká kravina. :smoke:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od forsajd »

pokiaľ sa v kodi nebude dať prehrávať z kodi prehrávačom tak je to o ničom
Sosáči je možnosť zmeniť cestu pre knižnicu a dá sato spraviť aj cez PC
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

to forsajd

Mrknu se na to, ale mám obavy, že bych musel mít tu knihovnu staženou celou cca 13 000 titulů, což nemám zájem.
Do knihovny dávám pouze to co chci vidět a NAS mám skoro plný, mně se líbí, že film, dle mého výběru je v knihovně,kam si to dám třeba po doporučení známých, takže si podle chuti a nálady a dohody s rodinou něco vyberu, ovšem fyzicky se soubor nachází na netu a nemusím to stahovat k sobě.

to chocholoušek

Jak se dá v Enigmě nastavit, aby viděla skryté soubory, např. v mediaplayeru ?
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

Našel jsem prerelaese pro Archiv CZSK na

Kód: Vybrat vše

https://github.com/mx3L/archivczsk/releases
Jedinou změnu, kterou pozoruji je, že místo volby starý a nový skin je tam možnost automaticky, což jsem nechal.

Sosáč je pochopitelně stejný, s knihovnou jsem to nevymyslel, když dám film do záložek, jinak nevím jak jinak, tak lze jenom přehrát, ani CSFD ani menu nic, nic nejde spustit.

Mám zapnuté přidat vyhledávání EPG do menu, ale na toto Sosac vůbec nereaguje, pouze klávesou 5 se lze dostat na CSFD, což je pěkné, ale nelze to propojit s filmy v záložkách.
:o
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od housing »

Pouzivam modul archivczsk avsak sosac dnes vecer prestal fungovat, vypisuje chybu v http (kod 503).
Ma niekto podobny problem?
fistd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 25.listopad 2015 - 8:42

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od fistd »

Sosac přestal fungovat uplně přes plugin.
web sosáče začal používat ochranu cloudflare. S tou si momentální verze pluginu neporadí
housing
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.únor 2011 - 9:53

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od housing »

fistd píše:Sosac přestal fungovat uplně přes plugin.
web sosáče začal používat ochranu cloudflare. S tou si momentální verze pluginu neporadí
Vcera sice sosac nefungoval ale dnes v plugine ArchivCZSK opat normalne funguje.
fistd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 25.listopad 2015 - 8:42

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od fistd »

To je jen na chvilku včera se to jen testovalo. Ale ostrý provoz nastane každým dnem
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

Hm...

Včera večer jsem to zkoušel a nepozoraval jsem žádný problém.

Akorát nefunguje červené tlačítko, přidat do library, píše to, že "chyba pluginu, autor to musí opravit". :?:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

A se Sosáčem jsem pokračoval v experimentech v Kodi.

Pokud uložím do knihovny soubor ze Sosáče, rozuměj nestáhnu, jen přidám do knihovny, je tam jako *.strm.
Z knihovny ten soubor dám přehrát - dostanu výběr jaký formát chci - OK a objeví se stará známá hláška o nepodporovaném playeru.
Lze i jinak :

Na tom souboru dám menu a zvolím "přehrát pomocí...." a zvolím DVDPLayer. Je to strašně nelogické, ale hraje to !

Bohužel bez zvuku.

Kodi si tedy pouští external player, jako default je E2player, bohužel nepodporovaný.
Co a jak má hrát je definováno v souboru PlayerCoreFactory.xml

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playercorefactory>
  <players>
    <!-- These are compiled-in as re-ordering them would break scripts
    The following aliases may also be used:
      audiodefaultplayer, videodefaultplayer, videodefaultdvdplayer
    <player name="DVDPlayer" audio="true" video="true" />
    <player name="DVDPlayer" /> placeholder for MPlayer
    <player name="PAPlayer" audio="true" />
    -->
    <player name="E2Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
      <filename>xbmc.helper</filename>
      <args>--url="{1}" --owner="$PPID"</args>
      <hidexbmc>true</hidexbmc>
      <hideconsole>true</hideconsole>
      <warpcursor>none</warpcursor>
    </player>
  </players>

  <rules name="system rules">
    <rule name="mms/udp" protocols="mms|mmsh|udp" player="DVDPlayer" />
    <rule name="lastfm/shout" protocols="lastfm|shout" player="PAPlayer" />
    <rule name="rtmp" protocols="rtmp" player="videodefaultplayer" />

    <!-- dvdplayer can play standard rtsp streams -->
    <rule name="rtsp" protocols="rtsp" filetypes="!(rm|ra)"  player="PAPlayer" />

    <!-- Internet streams -->
    <rule name="streams" internetstream="true">
      <rule name="aacp/sdp" mimetypes="audio/aacp|application/sdp" player="DVDPlayer" />
      <rule name="mp2" mimetypes="application/octet-stream" filetypes="mp2" player="PAPlayer" />
    </rule>

    <!-- DVDs -->
    <rule name="dvd" dvd="true" player="DVDPlayer" />
    <rule name="dvdimage" dvdimage="true" player="DVDPlayer" />

    <!-- Only dvdplayer can handle these normally -->
    <rule name="sdp/asf" filetypes="sdp|asf" player="DVDPlayer" />

    <!-- Pass these to dvdplayer as we do not know if they are audio or video -->
    <rule name="nsv" filetypes="nsv" player="DVDPlayer" />

    <!-- pvr radio channels should be played by dvdplayer because they need buffering -->
    <rule name="radio" filetypes="pvr" filename=".*/radio/.*" player="DVDPlayer" />
    <rule name="dgb" filetypes="*" player="E2Player"/>
  </rules>
</playercorefactory>
Z něj je patrné, že DVDplayer "umí" hrát internetové streamy

Umí někdo nastavit to XML,aby šel zvuk ? :?: :?: :?: :?:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od Foolproof »

K příspěvku výše:

V DVD playeru přes Kodi (ze Sosáče)je ticho z jednoduchého důvodu, Streamuj používá historický formát FLV, strem protokol jak je vidět výše z configu umí, ale neumí AAC zvuk, což je pro DVD samozřejmě naprosto k ničemu.
IPTV player to neumí taky, ale tam jde nastavit softwarový dekoder a funguje to, ale zase nerozumí formátu STRM.

-----------

V Kodi jsem zatím dosáhl universální knihovny pro všechny stroje v domácnosti. Spočívá to v tom, že jsem zprovoznil

Media Companion

tento program umí vytvořit soubor XML, pomocí jehož i si Kodi samo při startu updatuje knihovnu. Tato funkce je ale bez editace souboru nepoužitelná, protože např. Drive na NAS mám namapován jako X:, ovšem v Enigmě musí být mountnutý (přes SMB to prostě nehraje) a je jako root/media/net/název, v Androidu je to Easystore/Volume1, prostě chaos.

Tak jsem využil druhé možnosti, ke každému mediafile si Media Companion vytvoří v jeho adresáři INFO soubor, data se dají scrappovat a potřebné věci si uloží k tomu. V Enigmě potom stačí pouze požít lokální informace a je to v knihovně, stejně tak v Androidu a knihovny fachají ve všem stejně.

Bohužel to zase neřeší soubory, které jsou uloženy pouze jako odkaz, tedy např. STRM ze Sosáče.

Chce to výrazně upgradovat E2player, ten je orpavdu chabý. ](*,)
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
dodulo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 14.prosinec 2011 - 19:23
satelitni prijimac: VU+ Uno 4K

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od dodulo »

ahojte, mozno trosku trivialna otazka, ale je nejak mozne dat KODI do hlavneho menu VU+ aby som ho nemusel zakazdym spustat cez moduly atd.? Mam Vti a skin Atile HD.

dakujem
VU+ Uno 4k, VTi 15.0.0 motor DG240, Skylink
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodi, Sosáč, adresáře..

Příspěvek od emilsat »

dodulo

Tam bude asi problém .
Já jsem to vyřešil tak že jsem si dointaloval Multi Quickbutton a Kodi jsem si Namapoval na červené dlouhé tlačítko . Nemusím do menu . ( Musite se tam proklíkat )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“