Gstream

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Gstream

Příspěvek od Foolproof »

POřád bojuji s multimedii.

Zkouším Enhanced Media Centerm funguje mi pouze ta verze, která je na feedu VTI, ostaní se mi restartují Enigmu, stejně jako VMC. :twisted:

Podívám-li se do threadu k EMC na DReambox foru pro Enigmu2, najdu tam: (volně přeloženo)

" Typy souborů, které přehrává :
Video: [ "Ts", ".avi", ".divx", ".f4v", ".flv", ".img", "iso", ".m2ts", ".m4v", ". mkv "," .mov "," .mp4 "," MPEG "," .mpg "," .mts "," .vob "]
Audio: [ "AC3", ".dts", ".flac", ".m4a", "MP2", ".mp3", ".ogg", "WAV"]
EMC má svůj vlastní přehrávač frontend "EMCMediaCenter" se všemi formáty,
Pro vestavěný E2 přehrávač, lze použít GStreamer plugin a plugin DVD přehrávač.
(Z tohoto důvodu musí být rovněž nainstalován přehrávač DVD plugin pro formáty DVD). "

To fakt pro Vu neexistuje ??????
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: Gstream

Příspěvek od brkulin »

Zkus si stáhnout verzi přímo od autora. Já ji používám a nemám problémy.
Najdeš ji zde: https://github.com/betonme/e2openplugin ... master.zip

Je ale lepší mít nejdříve nainstalovanou tu verzi z feedu a pak ftpéčkem nakopírovat do příslušných adresářů ze zipu vše z adrsáře src (pozor! Components přijde do Components a ne do adresáře EnhancedMovieCenter).

Má to tu výhodu, že je to alespoň jednou týdně aktualizováno nějakými vylepšeními a jak jsem psal. funguje to bez závad.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Gstream

Příspěvek od Foolproof »

Dík, zkusím.

Cesta ke kopírování je myslím : /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/EnhancedMovieCenter/

Components pak /usr/lib/enigma2/python/Components/

tam jsou i podadresáře korespondující se zdrojem.

Jinak objevil jsem podadresář Gstream, takže asi je plugin přítomen, ale nějak nefachá.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: Gstream

Příspěvek od brkulin »

Jo, cesty jsou správně. A ten GStream je společný pro všechny přehrávače. Je to vlastně jakýsi "ovladač nebo kodek" pro média. Není určen speciálně pro EMC. Je součástí image.
Jaký image vlastně máš? Měl by sis doplnit základní informace do podpisu, nebo je vždy uvádět.
Pak je každá rada snažší.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Gstream

Příspěvek od Foolproof »

Tak se povedlo, vše funguje, ale bohužel stejně jako ve verzi z feedu.

V nasdílené BD ROM nyní už sice pozná disk, ale napíše, že je tam DVD - BDMV, při pokusu o přehrání "Chybí plugin".

Soubor "m2ts", který podle popisu má hrát, jede bez zvuku, ale Media player2 ho přehraje dobře.
Některé DVD hraje, některé, které mají grafické menu nezvládne, přičemž DVDplayer to zkousne.

Když chci doplnit něco o filmu, musí to mít nachlup stejný název, pokud je tam přidán autor ripu atp. jak je zvykem na TMDB to nenajde, oproti vyhledávacímu algoritmu CSFD je to bída, od tam lze stáhnout pouze poster, to funguje super. Vyhledávání popisu na CSFD nejde nastavit, na TMDB nejde ani jiný jazyk, než ENG nebo DEU.

Má-li file zvuk Dolby Digital TrueHD nebo DTS HDMA napíše, že chybí plugin, Mediaplayer2 napíše, že chybí Gstreamer plugin.

Jako sat receiver to nemá chybu, ale přece si k tomu nebudu ještě kupovat nějaký player, abych si přehrál soubory z archivu někdy i z minulého století, což jsou např. DVD z rodinných dovolených :?: :?: :?: :?: :?:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: Gstream

Příspěvek od brkulin »

No jo, to chceš toho trochu moc! Neexistuje žádný přehrávač pro VU stroje, který přehraje všechny formáty!
Pro DVD je stále nejlepší DVD player, BluRaye to je problém, ty přehrávat (pokud vím) řádně nejdou. A audio? to je podobné!
Tohle není univerzální media centrum, ale sat receiver! To ostatní jsou jenom dodělané vychytávky.

Já to vyřešil převodem všech médií do formátů mkv, mp4 nebo ts s audiem buď MPEG2, MP3, AAC, AC3 nebo DTS (i vícekanálové)) a mám klid. DVDéčka přahrávám DVDPlayerem.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Gstream

Příspěvek od Foolproof »

Chápu, daň za procesor ARM, pro Dreambox, tedy MIPS32 tyto pluginy existují,

Šilhal jsem po Arivě 4K, protože má android, který takové věci zvládá, ale prodejce mi vysvětlil, že zase budu plalat nad obrazem ze satelitu na obrovské plasmě- #-o

Věřím, že až nastane čas, budou pluginy i na toto, všechny nové věci dávám do MKV 10 bit HEVC, obraz je super, zvuk si poslechnu a po pravdě DTS HDMA 7.1 je dobré jen u hrotových filmů, u českého dabingu naprosto zbytečné.

Dík za účast.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
nyakec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 18.duben 2008 - 6:40
satelitni prijimac: VU Ultimo 4k

Re: Gstream

Příspěvek od nyakec »

Ja som stým mordoval celý rok ,nič nepomohlo ,aby makal podla mojich predstáv.Nakoniec som zaobstaral Tv Box Zidoo X9S a mám pokoj všetko šlape ako má........
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Gstream

Příspěvek od Foolproof »

brkulin píše:Jo, cesty jsou správně. A ten GStream je společný pro všechny přehrávače. Je to vlastně jakýsi "ovladač nebo kodek" pro média. Není určen speciálně pro EMC. Je součástí image.
.
Gstream je skoro objasněn.
Instaluje si ho IPTVplayer, současně s dvěma mediaplayery, které se nazývají E3player a Gstplayer, poslední jmenovaný to právě využívá. V nastavení je to jako extended player a v té šílené hromadě blbostí, z nichž stejně polovina nefunguje, je i možnost přehrávat local files, tedy HDD,NAS a pod.

Zatím první pokusy,ale dostanu se na BluRay mechaniku a sice bez menu, ale přehraji BluRay, stejně tak jakékoliv ISO, kterých mám dost a dost. Používá nějaké MediaInfo, které funguje tak, že vypíše dokonce x264 a ne H264, podle enkoderu, kterým to bylo uděláno, ale pro m2ts , které je MPEG4 AVC vypíše MPEG1, 1920x1080, divné.
Nastavení je ale na průmyslovku, musím to ještě nastavit.
Psali, že VTI 11 se zbavilo libav kodeků a přešlo na FFMpeg, tak nevím, jestli mám instalovat extra FFMpeg pro ARM7, abych to nezbořil, to totiž vyžaduje ten IPTV player.
Názory vítány.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“