Vu+ solo 4k kudy tudy?

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Ahoj, nevím jak jsem to měl pojmenovat a napadlo mě zrovna tohle.

Přístrojů jsem vlastnil několik a až jsem zakotvil u VU+ solo 4K. I když mě odrazoval a cena. Zkoušel jsem ARIVU Priscmcube ale toto je zihadlo. Že začátku ani tak ne, ale až s tím člověk chytne dech je to pak překvápko. Proč jsem váhal no ty recenze - někde psali, že je to nedodělátko. Ten kdo to psal asi nevěděl odkud vítr vane. Ještě, že máme eshopy ,lze nakoupit a vrátit. Dospěl sem k závěru, že už se nic vracet nebude a vu+ hodlám využit naplno :P Priscmcube nebo Ariva 4 této mašině nesahá ani po kotníky. :lol:

Výtečný obraz! Oproti ostatním. Ale co je kamenem úrazu- image. Podle mého by měl být jeden image a ne BH ATV VTI a kdo ví co si.

Blackhole - dnes jsem konečně po testování rozjel oscam. Pokud někdo chce návod pošlu včetně linku. Kodi obdoba jako u VTi
Jen tady se oscam nějak trhá a vypadáva zvuk - tento image mě nijak neslovil.

OPEN ATV není špatné nemá Kodi - kdo nezná pro mě srdcovka. Mám ho snad všude. Poslední v 17 bomba. Oscam úplně v pohode. (opět budu testovat)

Originál image - ani nevím jak vypadal. Hned jsem flashnul jiný.

VTI? No a jsme u toho. Ani nevím kolikrát jsme flashoval jsem zůstal u VTI 9.0.3 prvotní porodní bolesti.tak to je snad všude
Sekací streaming. Vyřešeno vadny switch . Problémy s konfiguraci sitovky ve vu+. Oscam bez problémů. Někdy se zastaví. Nevím proč, ale asi výpadky z ruské ekonomiky.
Hlavní výhodou vidím v tunerech FCB včetně virtuálních. Přes léto natáhnu další kabely ze střechy ať to můžu využít naplno.
Taky zvažuji, že pak přikoupím dvb-t do usb. protože další soket hodlám osadit DVB-S2 tunerem.


Pokračování příště.

Jen mám stále dilema jestli ATV nebo VTI i
Mile překvapení nastalo kopírování souboru po síti. 62 MB no z DSM dostanu krásných 115 MB ale na to že to je sat je to bomba.

EDIT: chyby v textu opravim
Naposledy upravil(a) Limakos dne 25.listopad 2016 - 11:14, celkem upraveno 4 x.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od marci70 »

Open ATV ma Kodi vo svojom feede len si ho treba nahodit
Obrázek
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Jijirka »

Pánové, můžete mi prosím někdo vysvětlit na co Kodi?

Pokud vím tak jako přehrávač je to nepoužitelné neboť to používá přehrávač mediaplayer a je prostě blbost zapínat přehrávač přes Kodi. A abych si pouštěl mediaplayer takhle kostrbatě tak na to Kodi doopravdy nepotřebuji. To už raději EMC.

Nebo snad už má Kodi vlastní integrovaný player?
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Nemá vlastní, což mě docela štve. Snad tento neduh bude brzy uveden na správnou míru. Snad Kodi 17. Protože někde jsem četl, že až kodi umí využít 1080 rozliišení.

marci70 asi myslíš tohle: http://www.vuplus-community.net/board/t ... only.28282 ( nemá tento plugin killnout default player - nějak to tam nechápu )


Tak že ještě tedy budu dále experimentovat a nahodím opět ATV 5.3 pak se definitivně rozhodnu u čeho zůstanu. Zda VTI nebo ATV ](*,)

EDIT: bych nevěřil co udělal vadný switch. nyní funguje pvr klien vu+ v kodi bez problému \:D/
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od marci70 »

no ja som len pisal, ze Open ATV si vie stiahnut z feedu Kodi. ale aj toto s mediaplayerom2 som skusal a islo. ja Kodi nepouzivam. stacia mi archivy CZ+SK a z mojho NAS pozeram cez player2.
Obrázek
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Jo no. Mi se zase kodi líbí, ale tak to nemá cenu. NAS mám jen na zálohy dat. Jede jen pres den, taky jsem používal dlna. Ale od te foby co mam VUa tak mam filmy jen VU+ 750GB disk je tak akorát. Vu je jako mmc včetně tv serveru.

Edit:

VTI 9.0.3 výhoda teda alespoň u mě že se neseka stream. Za to každou chvíli vypadává oscam. Prostě se zastaví zvuk a pak obraz. Ve streamu ne to je mi záhada. FCC přepíná četné streamu na výbornou.

OPENATV 5.3. Oscam se ani jednou nezasek. Zato se seká stream :-( FCC při streamu rozjela obraz v tv a pak se zastaví stream

Kurde, že v každém image musí být něco zprasene.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Když to tady tak čtu, tak už jsem opravdu magor. Do včil jsem si myslel, že VTI je firemní image. :o

Nekoupil jsem si receiver za poměrně dost peněz, abych laboroval s desítkami images a pluginů a bůhví čeho. U mě jako satelit naprosto bez chyby na VTI 9.03, Oscam se neseká mám tam i spoustu Iptv, jede to v pohodě, streamvání ze Sosáče apod bez chyby. Ale to je všechno. Už jsem psal jinde, jako MMC velmi chudobné, jestli je Mediaplayer 2 hrot, tak potěš koště. Při koupi jsem se domníval, že nahradím stařičkou Dune BD Prime, ze které využiji jen asi BluRay mechaniku, ale to byl omyl.

Jede mi sice HEVC 10 bitové i s DTS 5.1 jako MKV, do kterého se nyní "smršťují" BluRay, ale mnoho starších věcí z archivu je pro tento stroj mrtvých. To by až tak nevadilo, sračky zmizí v propadlišti dějin, dobré věci se předělají, ale chybí slušný manager.

Kodi je sice jen takový odvar proti managerům v linuxu pro Dune, ale to, co jsem stáhl a nainstaloval z feedu víceméně nefungovalo a myslím, že jeho instalace byla hlavní příčina toho, že mám odbachnuté original YouTube, Chromium a bůhví co ještě. U spousty věcí jako je např. plugin pro BluRay je napsáno mips32 a taky ,že to na Armu nefunguje.

Nyní se objevíla na Parabole recenze na jakousi krabičku od VU a tam je fotka z Kodi dokonce verze 17 a údajně to jede jak z praku :book: .
Má to procesor Arm a firmware nebo image original - Jak to tam dostal ????? nebo je to součást firmware ? Když ano, tak proč to nedají i do VTI ???

Tož tak.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od liquere »

No ono sa to predava ako satelitny prijimac a soft od vyrobcu je na to urceny. Tak isto img od inych ako VTI PLI ATV atd. splna tuto schopnost zariadenia. Vsetko ostatne robia ludia len navyse a nie je to ofiko podpora vyrobcu. Kto to predava ako mmc ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od akva »

chtěl bych zde též podpořit názor liquere, Vu+ solo4k se prodává opravdu jen jako satelitní přijímač s možností přijímat programy v UHD(4k) s originálním firmware. A s originálním firmware vše pracuje jak má. To neznamená, že výrobce originální firmware dále nevyvíjí a neodlaďuje. Většinou když vyjde nová verze originálního firmware je vydáno následně i alternativní image, na které nemá výrobce vliv. A právě tyto image se snaží dát přijímači nějakou přidanou hodnotu. A buďme rádi, že tyto možnosti máme. Proto musíme prostě některé věci tolerovat. Samozřejmě, když někdo na nějakou závadu upozorní, je to správné a vývojáři alternativního image to buď aktualizací opraví, nebo taky ne, jako např. ukazatel bitrate u VU+solo4k v posledních image ani po aktualizacích stále nejde, ( a u vu+ solo2 to v posledních image ukazuje v pořádku) atd.
Věřím,že jak bude přibývat na trhu přijímačů s arm, tak bude více zdokonalováno a odlaďováno i alternativní image (enigma2) pro tyto 4k přijímače. Hlavní problém vidím v nedokonalém přehrávači pro tyto přijímače 4k v enigmě2, který nedokáže plně využít možnosti těchto arm procesorů.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Proč se mě seká oscam ve VTi 9.0.3 když v OpenATV 5.3 se mi nesekne ani jednou!? Vždy tam instaluji poslední verze OSCam r11272. Kurec kdyby VU+ stal 2 000 kč tak mávnu rukou, ale pořád u toho sedět a experimentovat mě už nějak přestává bavit. Prostě za ty kačky by to mělo být ok a ne se v tom pořád vrtat. Jednou nejde tohle a podruhé zase onohle :P

Ještě mám dotaz mám dvb-t usb mygica tuším(dvb-T2) ts230 a volar hd pro dvb-t . Když je připojím do usb. Musím nainstalovat driver, nebo se natáhne sám?
Bluetooth - taky nemohu nikde najít v nastavení. Možná, že to ani není možné. Ale dotaz zní, je možné k VU+ připojit bezdrátový BT speaker?
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od chocholousek »

Hmm a proc by mel mit oscam neco s nejakym jakymkoliv vyrobcem STB je to open source projekt a tedy podporu hledej na svn oscamu a nikoliv u vyrobce stb. Ono totiz linux STB je o neustalem zkouseni a testovani teda vetsinou, prave uz s podstaty veci. Kdo chce zastrcit do zasuvky a "se divat" asi si koupil spatny prisroj, a mel by se poohlednout po necem ready.

p.s. vse ostatni je o ovladacich potom plati varianta 2 pokud ne tak varianta 1 = se musi instalovat. To plati jak pro usb tuner, tak bluetooth.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od akva »

Limakos, promiň, bez urážky, podle tvých dotazů jsi si bohužel koupil špatný satelitní přijímač (s Linuxem), pokud jsi chtěl jen sednout a dívat se. Nechci tě podceňovat, ale tvoje otázky jsou kladené z neznalosti věci. Kdo to umí, tak tomu třeba ve vti chodí oscam bez problémů. Přijímače na bázi linuxu s enigmou2 se stále vyvíjí a je to samozřejmě dobře. Až se naučíš enigmu2 a věci s tím související, tak nebudeš mít tolik proč. Bohužel, začátky jsou vždy těžké.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od petersk »

Dôvodom jeho kúpy tohto stroja bola asi to, že za takúto cenu už musí tam fungovať všetko. A bohužiaľ to bez znalostí E2 nepôjde. Treba to naštudovať a pôjde to. Kávu to ani za tú cenu variť nebude :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od akva »

chápu, máš pravdu, potom si tam ale Limakos musí dát originální firmware, s kterým jsou přijímače dodávány na trh a spokojit se s tím, co s tímto firmware přijímač umí
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od petersk »

Áno, súhlasím.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od chocholousek »

akva píše:potom si tam ale Limakos musí dát originální firmware a spokojit se s tím, co s tímto firmware přijímač umí
Opatrne, do developer image VU dam vse co davam do sveho vymazleneho a az na, pro mne prekvapive spatnou stabilitu original image, a funguje vse co u VTI nebo BH, jen je treba instalovat nekdy rucne a nekdy je treba jeste dodrzet depends, jinak je to to same!
U DM to plati jeste vic, tam je DMM nebo DreamOS plne stabilni a bezproblemove, a image od tretich stan neni treba 100%-tne.
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Hoši díky, za tu grilovačku :oops: Jde mi o princip a mám taky jiné věci na starosti a ne jen se vrtat v nastavování. Myslel jsem, že od toho je fórum. Když něco nevím - tak mi ostatní poradí.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

No hlavně pro všechny chytroliny. Že neumím nastavit to a ono. Tak se ptám tady těch co jen kritizují. Proč oscam stejné revize jede v atv 5.3 téměř bez zaseknuti a ve vti se zastaví? Zadávám vše stejne jako ve vti nebo atv readers cccamd a server Bild. A teď hudrujte.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Jijirka píše:Pánové, můžete mi prosím někdo vysvětlit na co Kodi?

Pokud vím tak jako přehrávač je to nepoužitelné neboť to používá přehrávač mediaplayer a je prostě blbost zapínat přehrávač přes Kodi. A abych si pouštěl mediaplayer takhle kostrbatě tak na to Kodi doopravdy nepotřebuji. To už raději EMC.

Nebo snad už má Kodi vlastní integrovaný player?
Ano asi má.
Po upgradu na VTI 11 mi konečně funguje Chromium a další a tak jsem zkusil i Kodi. Nainstalovalo se 24 balíčků s 1 chybou, to mě trochu znervóznilo. Dost v tom tápu, protože logika je tam taková divná, z toho důvodu jsem to vyhodil i z PC.
Když se dá "Menu" na media souboru, což funguje asi jako kontext button, jedna z možností je "přehrát pomocí....." a na výběr mám 2 playery Esplayer jako default a DVDplayer jako druhou možnost. Esplayer nefunguje vůbec a Dvdplayer je bez zvuku, což nevím jestli to není nastavením, které jsem si dal na 7.1 a zatím jsem s tím nelaboroval, je tam ticho i když v OSD, které se zapíná taky stiskem Menu vidím např. MP3 (To může být, pro DVD není MP3 definováno, ale je ticho i na AC3.....).

V nastaveních mohu bojovat jak chci, rozlišení lze nastavi pouze 1280x720p nebo 1280x720SBS nebo 1280x720TAB, což netuším, co by to mohlo být.
BluRay menu ani omylem, pouze M2TS bez zvuku.

Jinak bere otrocky aspect ratio, takže když je zobrazovač nastaven na auto, tak běžně dělaný formát 21:10 roztáhne na výšku... při použití Mediaplayer2 se to klávesou 5 dá cyklicky přepínat, až je to ok, tady nic.

Musím to trochu nastudovat, ale zdá se, že Kodi je autonomní.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Tady se rady nedočkas spíše jen kritiky a postupy z řad mudrců.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“