Vu+ solo 4k kudy tudy?

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od akva »

jen krátce,jestli ti to pomůže. Kodi ani ve Vti 11.0.0 nepracuje korektně. V nastaveních lze nastavit pouze 1280x720p, víc tam ve verzi Kodi 16.1 nedostaneš. Vyšší nastavení je povoleno až v Kodi 17. Kodi 17 zatím nikdo oficiálně do E2 nezapracoval a ani nezveřejnil. Určitě jsou borci, kterým Kodi 17 už v E2 běží, ale zatím jsem o tom informaci, nebo plugin na internetu nenašel. Do Androidu a Windows10 je již Kodi 17 přístupné , to ale asi víš a maká to docela dobře. Na funkční Kodi 17 pro E2 si budeme ještě počkat i když věřím, že uvedením na trh Vu+ una4k a VU+ultima4k se snad vývoj image a E2 trochu více pohne dopředu.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Díky za zkušenosti, těch 1280x720 v Kodi mě teda sere, ale :

Hledal jsem manager pro movies, ty které jsou v Enigmě jsou dost chudobné a tady jsem byl velmi, velmi příjemně překvapen.
Stáhl jsem si několik scrapperů nebo jak se to jmenuje, mezi nimi geniální CSFD a automatické načtení informací z netu běží velmi rychle a poměrně přesně, asi 85 % je OK napoprvé, ruční úprava možná a snadná. Fanarts si to přitom tahá z TMDB. lze je samozžejmě ručně vyměnit.
Mám archiv na NAS, Kodi odtam nepřehraje vlastně nic, přitom EMC hraje bez problémů naprosto vše, možná mi tam ještě něco chybí, to musím nastudovat. Staré věci v divx apod se vyřešily samy, opravdu, v Kodi jsem povolil UpNp a mohu vše přehrávat přímo na televizi, nejde pochopitelně HEVC. Na tom NASu ale mám jenom staré věci,výstupní rozlišení v Kodi jsem nastavil "dle filmu", na TV zapnul upscaling a jsem dost spokojen.

Budu dál laborovat, pokud bude Kodi fungovat, tak ve spojení s Enigmou jako satreceiverem to bude MMC jako prase.

(Ještě rozchodit BluRay) :book: :book: :book:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Ahoj, se někomu seká oscam tedy přesně cccam. Tak radu hledejte v image Open ATV 5.3 a doisnatlujte oscam z oscam feed armv7 1.1.ipk

Aktivujte zeleným tl. A najdete v readers line-ccamd. Nebudete muset u toho trávit mládi a doprosovat se a nechat si kdydát hnůj na hlavu. Teď to jede a neseka se ani jednou 3 hod v kuse.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Takže omluva za moje tvrzení, že Kodi (snad) používá vlastní player. Ne.

Ten Esplayer je E2player, přehlédl jsem se, tím asi myslí Enigma2 player a volá Mediaplayer2, ale ten jestli se nepletu neumí AR pomocí klávesy 5 takže AVI mám roztažené vzhledem k tomu, že z tohoto kontejneru nelze aspect ratio vyčíst.

DVD player volaný z Kodi jede bez zvuku, vidím AC3 zvuk Czech ale je "vyšeděný" nelze zapnout, přehrávám-li stejný soubor přímo z Enigmy jede ro bez chyby, včetně kapitol.

Nevím, krásně se mi v Kodi udělal seznam filmů, ale u dobrých 30 % musím dát "Informace o filmu", přečíst si cestu, kde je film umístěn a ručně spustit mimo a těch zbývajících 70 % musím upscalovat jede to max 1280x720. U starých AVI 640x480 apod. je to naštěstí jedno, ale pro přehrávání HD se to nehodío 4K se nelze vůbec bavit.

Na druhou stranu je k tomu mraky doplňků. které kupodivu většinou fungují, tedy různé TV apod, ale to teprve musím prozkoumat.

Je to system v systemu a porozumět Kodi je zrovna tak obtížné jako Enigma, ale kupodivu to nepadá, uvidíme.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Cabakos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 15.květen 2009 - 10:29

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Cabakos »

Kodi je opravdu momentálně nejlepší systém pro média a na pochopení je mnohonásobně jednodušší než Enigma.
Pokud by Kodi fungovalo na Vu+ solo 4k bez problémů, tak by to byla ta nejlepší kombinace pod sluncem.
Vu+ solo 4k, Ariva 200, Dreamsky 7500, Humax CRCI-5500, 28,2E 23,5E 19,2E 13E 1W, SkyLink, DigiTv, Freesat, LG OLED55E9, Panasonic TX-P50G10E
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

Podle mě bude vše až v kodi 17. Teda doufám. Zatím se mi osvědčil jako nejstabilnejsi image open atv 5.3. Konečně se zdá že vše jede jak by mělo a dle mých představ - stream atd. DVB-T aver volar hd pro. Pozemka jede taky na tom dobře. Teď ještě BT a bude to ok.
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Cabakos píše:Kodi je opravdu momentálně nejlepší systém pro média a na pochopení je mnohonásobně jednodušší než Enigma.
To ovšem platí pro PC, ale zkus to jenom z dálkovým ovladačem, když nemůžeš hromadně selektovat atp.
Síťové cesty neumí vůbec a jede jenom přes namountované jednotky, na takový opruz nepřijdeš za 5 minut. :D
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Limakos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.listopad 2014 - 11:02

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Limakos »

To je nějaký problém? Koupit mini klávesnici do ruky? Mám ji u 4k a nebo u rpi a je to bomba. https://m.alza.cz/lenovo-multimedia-rem ... oCnojw_wcB

Mám podsvícenou
Diskuze o vytápění http://www.polskykotel.cz

VU+solo 4k VTI11 oscam 11355, DVB-T volar HD pro usb, oscam + rpi klienti, sat Astra 19,2 23,5 Intelsat 10-02 Hotbird (bývalé stroje Priscmcube Ariva 4k, Ariva 202e a 103e)
Synology DS 3615xx run on PC, S7 edge
Cabakos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 15.květen 2009 - 10:29

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Cabakos »

Foolproof píše: To ovšem platí pro PC, ale zkus to jenom z dálkovým ovladačem, když nemůžeš hromadně selektovat atp.
Síťové cesty neumí vůbec a jede jenom přes namountované jednotky, na takový opruz nepřijdeš za 5 minut. :D
Já mám momentálně KODI nainstalováno na AppleTV 4 a připadá mi ovládání v pohodě. Jenom je otrava, že se to musí pořád podepisovat a přeinstalovávat.
Na PC jsem KODI nikdy neměl a učil jsem se to až na televizi.

To Limakos: Ta klávesnice ti normálně funguje s VU+ 4K ?
Vu+ solo 4k, Ariva 200, Dreamsky 7500, Humax CRCI-5500, 28,2E 23,5E 19,2E 13E 1W, SkyLink, DigiTv, Freesat, LG OLED55E9, Panasonic TX-P50G10E
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Ta klávesnice ti normálně funguje s VU+ 4K ?
Taky mě to zajímá, hlavně kurzor a pravé, kontextové tlačítko.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
dodulo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 14.prosinec 2011 - 19:23
satelitni prijimac: VU+ Uno 4K

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od dodulo »

ahojte, vysvetli mi niekto prosim v com je lepsie Solo 4k od Uno 4k? Ked som to tak parametrovo porovnaval tak dokonca Uno 4k ma vykonnejsi procak, RAM aj FLASH maju rovnaku. Samozrejme ak tu ma niekto real skusenosti s oboma. Dakujem pekne :)
VU+ Uno 4k, VTi 15.0.0 motor DG240, Skylink
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od georg11 »

Sice doma nemám ani jeden, ale když si přečtu specifikace obou strojů tak je to jasné
VU+ Solo 4K má navíc
3,5" displej pro snadné ovládání
Integrovaná WiFi
1x slot pro Plug & Play tuner (možno osadit DVB-S2 alebo DVB-C / T2 tunery - jednoduché i duální verze)
Čtečka karet 2x
Rozhraní pro 2,5" HDD (SATA III) / možnost vložení interního HDD/
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

No....
Solo zase nepřehraje na rozdíl od Uno 4K video např. z YT.

3.5 display - sedím kvůli velké TV tak daleko, že neexistuje na tom cokoliv přečíst, mám to udělané tak, že tam mám picon přes celé
WiFi - 300, pro 4K nepoužitelné drátová je giga
slot pro tuner mám využitý kvůli budoucí DVBT2
2x čtečka karet - dobré pro lovce - když mám jednu kartu stejně to neobsáhnu, internet - streaming je zajímavější
HDD mám sice využitý, ale když tak USB to řeší stejně, u mě navíc NAS......


Osobně lituji( bohužel až po nastudování hodně, hodně věcí), že jsem si Solo koupil,.....

Ultimo je fajn.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Jijirka »

To Foolproof:

No vidíte, a já používám u Solo4k skoro všechno co vy nechcete, a na rozdíl od vás nepotřebuji a nepoužívám debilní YT!


Takže za mě Uno4K - levné, ale pro mě nepoužitelné! A Ultimo, dobré ale už zbytečně drahé.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
brkulin

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od brkulin »

Tak, tak. S tímto mohu jen plně souhlasit.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vu+ solo 4k kudy tudy?

Příspěvek od Foolproof »

Nejde jen o YT, to je uváděno jako všeobecně známý příklad.

Přístroj je 4K, takže 4K. To co je na netu je tam většinou o půl roku dříve než se to uráčí někdo vysílat, nemluvě o tom, že mně to nepřerušují reklamy, nelezou mi do toho loga a poutače na pořady určené pro polozvířata.

Bude stačit, jestliže Streamuj zakoduje přístup, vypadne třeba Sosáč, to budou fora plné diskuzí, Klidně se vsadím. :!:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“