VU+ nastavenie klienta

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od milken »

Ahojte, som v Linuxe pomerne novy, neviete mi prosim trosku jednoduchsie poradit ako v tomto prijimaci nastavim zdielanie karty, pripadne odkaz kde sa o tom pise. Ja googlim uz druhy den ale nie vsetkemu rozumiem. Mam tam image VTI 9.0.2, stiahol som si aj Oscam ale neviem sa dostat do konfiguracie klienta. Cital som tu v inom vlakne ze treba povolit Oscam Builder ak som tomu dobre rozumel ale nedari sa mi to. Ci som mimo uplne ? Dakujem za kazdu radu.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od dlhe_pole »

milken píše:Ahojte, som v Linuxe pomerne novy, neviete mi prosim trosku jednoduchsie poradit ako v tomto prijimaci nastavim zdielanie karty, pripadne odkaz kde sa o tom pise. Ja googlim uz druhy den ale nie vsetkemu rozumiem. Mam tam image VTI 9.0.2, stiahol som si aj Oscam ale neviem sa dostat do konfiguracie klienta. Cital som tu v inom vlakne ze treba povolit Oscam Builder ak som tomu dobre rozumel ale nedari sa mi to. Ci som mimo uplne ? Dakujem za kazdu radu.
a je tu toho malo popisaneho o oscame ? je jedno ci mas vuo trulo alebo dreambox.. ked sces kradnut, treba studovat
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od milken »

ktorej casti vety " 2 dni googlim " si nerozumel ? jedine co som chcel poradit co s tym OscamButler pluginom treba robit. miesto tej obrovskej myslinky co si tu napisal si mohol nieco mudre poradit k veci ked uz sa tu hras na Hawkinsa
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od petersk »

S OscamButlerom alebo OscamBuilderom nerob nič. Nepotrebuješ ho. Spusť oscam na prijímači. A cez Webif oscamu si zadefinuj nový reader.
Tu je naozaj o tom všetko popísané. A ako dlhe_pole písal, je jedno aký máš prijímač, v podstate sa oscam nastavuje na kžťdom rovnako. /Na ktorom beží oscam samozrejme/
http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=165
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od milken »

dakujem, nakoniec som to spravil cez ten total comander ako je tu popisane http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?t=36851
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od petersk »

Ak sa v tom nevyznáš, tak by si to mal spraviť cez ten webif oscamu, lebo si tam nakopíruješ 80% blbostí a zbytočností. Ale ak Ti to už funguje, tak nechaj to tak. Stretneme sa neskôr :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: VU+ nastavenie klienta

Příspěvek od milken »

hm, no spravil som toto :

cez TC com vosiel do /etc/tuxbox/config a v subore oscam server som vsetko zmazal a zadal toto :

[reader]
Label = Skylink
Protocol = newcamd
Key = 0102030405060708091011121314
Device = nazov IP,port
User = meno
Password = heslo
Fallback = 0
Group = 1

restartol som box a zacalo to slapat tak neviem ci este nieco treba tam riesit. jedine co ma este stve v tomto image je ze fast scan pre Skylink. nenaladi aktualne programy Skylink, napr. frekvencia 12207 ktora je uz 2 mesiace mrtva je tam este zahrnuta aj s nefunkcnymi programami a pod.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“