VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
alibabask
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 21.říjen 2016 - 1:42

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od alibabask »

Obrázek

Moje nastavenie ...
Rozlíšenie som neskúšal ešte meniť....
brkulin

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od brkulin »

milken píše:Ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale nenasiel som to. Mam nahraty image VTI 9.03 a pri prepinani mi bezne naskoci cierna obrazovka pricom zvuk ide. Na tretie ( niekedy aj viac ) prepnutie sa nakoniec objavi aj obraz. Neviete mi prosim poradit kde moze byt problem ? Dakujem
Může to být způsobeno buď zapnutým FCC - doporučuji vypnout, nebo oscamem, který je od verze 11247 nepoužitelný - poslední funkční verze je 11246.
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od milken »

image mam z AB COMU a je to verzia 9.02 nie 9.03 ale dal som ju aktualizovat. Oscam som skusal aj 11233 a robi to taktiez. Zvazujem Black Hole, neviete prosim poradit ci aj tam je rovnaky problem ?

D.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od akva »

pokud jsi to ještě nevyzkoušel,dej si tam nový oscam 11277 pro Vti, který je nyní v nabídce instalace Cam (modré tlačítko)
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
brkulin

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od brkulin »

akva píše:pokud jsi to ještě nevyzkoušel,dej si tam nový oscam 11277 pro Vti, který je nyní v nabídce instalace Cam (modré tlačítko)
Já jsem ho už odzkoušel a opět se vrátil na 11245. 11277 dělá stejné problémy jako předchozí verze.
Už je i verze 11279, která ale také má stále stejné problémy s občasným vytuhnutím - i když ne tak častým.
abdulmp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 23.listopad 2007 - 9:41

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od abdulmp »

Caute,
Na novom VU+ Solo 4k s original enigmou od VU+ som vcera zapojil jedno LNB na tuner A a skusil som s konfiguraciou tunera A (simple, astra 3A) manualne prescanovat cely satelit viack krat a nikdy nic nenaslo. Ked som skusil pripojit dva LNB (astra 23.5 a 19.2) cez diseqc prepinac (konfiguracia zo stareho prijimaca kde tento setup funguje...) a skusil prescanovat zase na 23.5 nic nenaslo ale na 19.2 naslo vsetky stanice. Uz som si myslel ze je vadne LNB (na 23.5) ale ked som to iste pripojil naspat k staremu prijimacu (azboxhd) tak vsetko pri rovnakej konfiguracii (hw aj nastavenie tunera) fungovalo - scanovanie aj kanaly. Vie mi niekto vysvetlit preco ten manual scan celej astry 23.5 nic nenasiel?

Tak som skusil dat podla navodov odtialto (aj youtube) upravenu zalohu VTI 9.0.2 od Revisa z ab-fora a narazil na dalsi problem (abnormalitu oproti vsetkym flahsovacim manualom ktore som videl a cital) ze po vlozeni usb kluca a preflashovani image sa box sam nerestartoval ale ostal visiet na hlaske "Update copleted" - tak som ho nechal asi 10 min a ked sa nerestartol sam tak som mu pomohol... tusil som pruser ale nastastie po reboote vsetko nabehlo :-) Po dokonfigurovani oscamu mi prednastavene kanaly z astry 23.5 normalne dekodovalo a fungovali.
Otazka je preco sa ten box sam nerestartol - ked update dobehol uspesne?
Prechadzal som z original FW na upravenu zalohu VTI 9.0.2 a zabudol som na nieco medzi tym (nejaky bootloader alebo kernel alebo....) ???

a posledna vec - ked som skusal dnes zmenit cez ssh heslo na roota tak mi to nedovolil s hlaskou ze to nema kam ulozit:
passwd: /etc/shadow.26308: No space left on device
po kontrole dostupneho miesta vidim toto:
root@vusolo4k:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 3.5G 3.5G 0 100% /
devtmpfs 106.9M 0 106.9M 0% /dev
tmpfs 1009.0M 416.0K 1008.6M 0% /run
tmpfs 1009.0M 128.0K 1008.8M 0% /var/volatile

co v tom image zabera tolko miesta? skusal som vymazat subory co som nasiel v /hdd (epg, timeshift) ale stale je volne miesto 0.. vie mi niekto vysvetlit preco tam po flashnuti cca 250MB image ostalo tak malo miesta (zeby swap? alebo co...)??

Diky za pomoc.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od chocholousek »

nafleshuj to znova a tentokrat se vyvaruj backup images...
abdulmp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 23.listopad 2007 - 9:41

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od abdulmp »

Ok, dik
Naflashoval som znova ale tento krat uz original VTi 9.0.2 a flashovanie prebehlo aj s restartom... no po nastaveni tunera A na:
simple
single
Astra 3A(23.5E)
No
pri manualnom scanovani satelitu astra 3a nic nenajde. Je to pripojene rovnako na jeden vystup LNB paraboly kde sledovanie stanic s tym predchadzajucim image (kde boli stanice predladene) islo. Solo tuner nevie vykonat ten scan ci mam nieco zle nastavene?
Ked kabel prepnem do azboxu a to iste scanovanie druzic spustim v OpenRSI3.0 tak to najde vsetko...
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od chocholousek »

tuner B nastav na propojeno s tunerem A a skus znova
abdulmp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 23.listopad 2007 - 9:41

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od abdulmp »

Skusil som s nastavenim looptrough tuner B na tuner A a znova nic. Zaujimave je ze ked som dal prescanovat len jeden transponder (ktory je tam nastaveny default) tak to naslo zopar radii. Takze bud to blbo scanujem -len netusim co sa tam da ine este nastavit pretoze ked zvolim "single satelite" kde je len ta astra... tak tam uz nic ine neni alebo je nejaky problem s tym tunerom.

Tak som tam dal zatial setting a po nakonfigurovani oscamu funguje kazdy kanal ale nenaladim ani h..o....
Naposledy upravil(a) abdulmp dne 26.říjen 2016 - 21:47, celkem upraveno 1 x.
ganco39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 17.červen 2010 - 17:49
satelitni prijimac: Vu Solo 4k

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od ganco39 »

milken píše:Ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale nenasiel som to. Mam nahraty image VTI 9.03 a pri prepinani mi bezne naskoci cierna obrazovka pricom zvuk ide. Na tretie ( niekedy aj viac ) prepnutie sa nakoniec objavi aj obraz. Neviete mi prosim poradit kde moze byt problem ? Dakujem
Ahoj, mas vypnuty v moduloch FCC ?
Vu Solo 4k, 1°; 13°; 19,2°; 23,5°; 28°, PHILIPS 55PUS7354/12 , parabola Maximum E-85 multifocus - LNB Inverto Black Premium Single - DiSEqC prepínač Maximum 4/1
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od milken »

Ahoj, nebolo to vypnute a mas pravdu, ako som to vypol tak to zatial slape dobre. Oscam mam 11233. Dik za radu, snad pomoze aj ostatnym
ganco39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 17.červen 2010 - 17:49
satelitni prijimac: Vu Solo 4k

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od ganco39 »

milken píše:Ahoj, nebolo to vypnute a mas pravdu, ako som to vypol tak to zatial slape dobre. Oscam mam 11233. Dik za radu, snad pomoze aj ostatnym
tak som rad, ze som Ti pomohol, nech sa dari 8)
Vu Solo 4k, 1°; 13°; 19,2°; 23,5°; 28°, PHILIPS 55PUS7354/12 , parabola Maximum E-85 multifocus - LNB Inverto Black Premium Single - DiSEqC prepínač Maximum 4/1
Ivan_K
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 11.listopad 2016 - 21:49
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od Ivan_K »

milken píše:Ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale nenasiel som to. Mam nahraty image VTI 9.03 a pri prepinani mi bezne naskoci cierna obrazovka pricom zvuk ide. Na tretie ( niekedy aj viac ) prepnutie sa nakoniec objavi aj obraz. Neviete mi prosim poradit kde moze byt problem ? Dakujem
Mám ten istý problém s čiernou obrazovkou po prepnutí. Ja ale používam dekódovací modul 'CAM Neotion PRD-MCIN' a v nej mám vloženú Skylink ICE kartu. Vypnutie FCC nevyriešilo problém. Je zaujímavé, že pri prepínaní volných programov z Astry 19,2 je vsetko OK.
Neviete poradiť ako odtrániť problém?
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od grund »

buď jinej modul,nebo nstavení , ale lépe oscam a nebo jinej IMG
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od akva »

Ivan_K - jednoznačně dát oscam, správně nakonfigurovat a kartu dát přímo do boxu. Jiný CI modul bych neřešil, protože jakýkoliv CI modul ti omezuje tvoji ICE kartu. Budeš mít určitě rychlejší přepínání, téměř okamžitě.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Ivan_K
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 11.listopad 2016 - 21:49
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od Ivan_K »

Dal som Oscam, zatial nie je problém s čiernou obrazovkou.
Dá sa Oscam nastaviť tak, aby mi pri zakódovaných kanáloch vypísalo oznam, že kanál nie je prístipný? Teraz nie je ani obraz ani zvuk bez oznamu.
Alebo to nie je nastavenie Oscamu, ale prijímača?
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VTi Vu+ SOLO 4k Team Image v. 9.0.x Diskusia

Příspěvek od akva »

v oscamu nic nenastavuješ, ukazuje se ti to v některých skinech v infobaru, třeba v HD Glass16 se v infobaru ukáže, mimo jiné,i červený zámek (zakodováno),nebo zelený zámek (odkodováno). Pokud to oscam ( pomocí karty,emu atd.) rozkoduje, ukážou se ti ještě v infobaru další infa . Vše se ti ukáže buď při přepínání programů nebo zmačknutím OK. Musíš si vybrat skin a infobar, který ti pro to vyhovuje.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“