Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Tady se mužete ptát co vás zajímá ohledně Dreamboxu

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Chlapi už tu měl někdo tu čest mít pro DM starší řady toto atypické D.O. které jsem dosud nikde nespatřil ?
Fernbedienung DreamBox DM8000 DM800HDSe
Je to jaakoby nová řada verze D.O. pro DM900 - 920 ALE má jiné rozmístění knoflíků poddobné těm starším D.O. předevšším např. modré tl. dole nikoliv nahoře což mi moc nevyhovuje u DM900 D.O. jelikož jsem zvyklý používat ty starší modely D.O.
Ptal jsem se přímo prodejce na Ebay ale zatím se neozval.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 12:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od 005jon »

Model Dreambox Uni Omikron plus predával sa ako novinka v r.2010 dizajnovo veľmi pekne ťažké.
Nestíhal som kupovať baterky.......
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Ano,děkuji ti moc za odezvu ,napsal jsem ti rovněž i delší S.Z. snad ti už dorazila ,těším se na odpověď.
Jinak tady všeobecně ,mi připomíná designově ten zmiňovaný ovládač jako ty dnešní novější od DM900 /920/ jakoby se jednalo o tu stejnou firmu výrobce omicron nemohu si pomoct.
A právě proto že jsem s tím D.O, u mého DM900 velmi spokojen ,uvítal bych ho ted i na starším třeba DM800 se ale tam to s ním nejde.
Ještě mě napadla myšlenka do výhledu jestli by se dal ten dálkač naprogramovat i pro DM900 následně když bych např tu starší řadu DM receivrů pro který je určený zrušil nebo je ten samoučící mod pouze určen jako samoučící pro TV ?
Ty zcela nové poslední dálkače pro DMka jsou katastrofa už jen na pohled o volbě tlačítek bez prostupu z pouzdra ani nemluvě ,nedivím se že to už kluci co to vzali krátce po zakoupení vrátili. :roll:
kumsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 23.únor 2008 - 13:24

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od kumsat »

Ahoj, tiež používam tento typ ako sekundárne DO k DM 900. Predtým som ho mal k DM 7020 HD. Je ťažšie, dobre padne do ruky a páči sa mi podsvit najviac používaných tlačítok, čo sa hodí hlavne v prítmí. Nemám už DM 800, takže ho neviem odskúšať, ale skús prepnúť DIP prepínače pod krytom batérii, možno sa zadarí.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 12.červen 2021 - 15:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Dreambox 900 HD+HDD 1 TB 2,5", ....., parabola Emme Esse AL 100, LNB GI 201, motor DG 380
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Děkuji za další pro mě zajímavý a podnětný příspěvek ,no pomali se v tom začínám ztrácet jelikož se na googlu a ebay potažmo nabídkami pro DMka hemží a ted až zjistil že se snad už i vyrábí a nabízí modely jakoby identicky stejně vzhedově přinejmenší s ovládače RC10 tedy jakoby pro DM900 co mám doma co by měl snad jít i na DM800se ,DM8000 ,DM7020 a další tak ted nevím ,protože jsem to kdysi zkoušel na DM800HD a vím že to nešlo
Ted mám DM900 doma a ty ostatní DMka na chatě tak ho vemu sebou a zkusím tam jak se to bude chovat s tou DM800se.
Mimochodem jsem našel i tyto :
Fernbedienung für Dreambox Original RC-10 DM7020 DM800 SE DM8000 DM7080 DM820 HD
a dokonce nějaký další zcela jiný atyp jakéhosi klonu vyrobeného snad v Polsku :
Original Fernbedienung MultiMedia Polska RC-39870R00-15 Pilot Dreambox Remote
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 12:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od 005jon »

Ahoj, dialkove je funkčné na všetkých DM500 DM500HD DM8000 DM900 ..... Ako každé diaľkové pre DM navzájom sú kompatibilné. Pokiaľ ty vyhovuje diaľkové pre DM900 kúp také kľudne aj z Číny za smiešne peniaze tie čínske majú tvrdé gombíkmi ináč funkčné.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Ahoj ,no abych pravdu řekl tak aspon na ali...jsem žáden D.O. pro DM900 neviděl a nenašel jen a pouze ty /klasické/ co se dodávají pod řadu DM900 s tou hrušou od baterek,leda že by se nabízeli někde jinde ale o tom zatím nevím.
Jeden jsem kdysi na ali koupil ten co se dodával k řadě DM800 apod. ale byl hrozně oprčený uvnitř ,ošizen jak se dalo jak na kvalitě gumiček tak i celkově malý dosah ,nebyl tam ani elyt apod.
Pokud o nějakém tom klonu pro DM900 víš sem s ním ,děkuji.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od 005jon »

V2 Remote Control For dm800hd se, dm800se v2 ,dm900,dm520,dm525 Satellite TV
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 12:39, celkem upraveno 1 x.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Hm tak to se přiznám žes mě tak trochu dostal ,nevím ale já čerpám a jsem registrován na tomto aliex. a tak jak se můžeš sám přesvědčit nic o RC10 není.
navíc ten odkaz cos poslal je mi neznámý protože i ta grafika stránek apod. je zcela jiná než ta moje,jakoby existovali 2 různé alie.. nechápu
No navíc jsem si povšimnun nehorázné prachy za poštovvné a navíc by se to už stejně nedalo stihnot asi do avizovaného července kdy vstoupí platnost nových pravidel DPH cla ale hlavně pak krmení pošty pro zastoupení, takže myslím už nezajímavé.
No leda snad počkat a sledovat zda se aliex. natolik pro EU osmělí a budou mít velkosklady po evropě což už mají ale jen v omezeném sortimentu zboží.
Ale jinak mimochodem téměř 45,-USD s dopravou to zrovna není za hubičku jak jsi psal předem [-X
To už pak vyjde mnohem levněji koupit na ebay nebo u nás bez komplikací a levněji.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 12:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Tutto stránku znám dobře , ale na tu nudli úzkou tenkou nejsem moc nažhavený ,to už raději ten klasický než tu úzkou cihlu ,proto mi vyhovuje /by vyhovoval/ ten ovl. od omikron protože má defakto stejné rozmístění knoflíků na které jsem už zvyklý od předešlých byt zase funkčně nespolehlivých D.O. po slepu šmátrat aniž bych se na to musel dívat a už mi docela vadí u DM900 dodaném ovládači to modré tl. kdesi nahoře který dost používám a to přiznám se mám už po slepu problém najít mnohdy je.
Na druhpou stranu kupovat naslepo na ebay apod. nějakou starou vránu 10 roků mi také nepřijde moc košé.
No nejspíš půjdu asi nakonec do tohoto zcela nového dálkače co jsem si vysnil.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 12:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od jaoco »

WAT sú šmejdy, to už radšej tie z Ali. Alebo, moc dobrá podpora v aktualizácii za rozumný peniaz:
DO Univerzálny SUPERIOR 4v1
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.červen 2021 - 20:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Ano už jen tvarově je to katastrofa ,to má do origošu hoodně daleko , stejně tak rozmístění a provedení tlačítek ,ale mrzí mě trochu že mi stále dosud neodpověděl /To Kumsat/ na mé 3 S.Z. v pořadí kde jsem se ho ptal na detailní věci a vlastnosti toho ovládače od omickronu který vlastnil /vlastní/ ,než se ho rozhodnu objednat definitivně.
Snad se ozve ,je víkend tak budu ještě trpělivě čekat do zítřka.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Zvláštní D.O. pro Dreambox řady DM8000,DM800se a DM7020

Příspěvek od salora »

Žádné další odezvy tak si hold odpovím sám respektive přídám nyní svou zkušenost s tím ovládačem dodaným u DM900 který je zřejmě také od fy Omikron jelikož nápadně připomíná svým tvarem a provedením ten o cca 10 let starší model .
Byt funguje stále perfektně už asi 2 roky byla po rozdělání ta spodní část nejvíce exponovaná dosti zamaštěná tukem asi mých asi během jídla ne vždy suchých rukou to ale není nic překvapivého a každý uživatel si to už sám po rozdělání a případně očistné údržbě sám ověřil.
Provedení uvnitř perfektní , do detailu nic nenecháno náhodě jinými slovy skutečně luxus oproti těm hruškám dřívějším standartně dodávaným k DM.
Jedinou výtku kterou bych měl je to že při rozdělání se ulomili asi 3 plast. kleštěny v té horní části ovládače kde se nachází IR ledka ,byt ve spodní části jsou šroubky což je ok a v první okamžik jsem myslel a měl zato že se jen ta plast. část pouzdra odklopí ale to jsem se mýlil.
Chtěl bych ještě když už jsem to rozdělal původně odpájet/odcvaknout/ ty celkem 2 zbytečně svítící ledky osvětlení loga ve spodní části ovl. ,nakonec jsem po přečtení jednoho příspěvku něm. sat. fora zjistil že to není potřeba a dá se inteligentně vypnou pomocí tl. možná je to taky někde zde na foru popsané tak jen pro úplnost ,zmáčkou se součsně zl Dream+Ok tak že se rozsvítí led dream trvale a pak už jen se nastaví bud délka svitu loga tl 0-9 a zcela deaktivuje nulou takže se vším zdá se je tu jinak počítáno. :clapping:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Dreambox“