vypinanie dm 525 combo

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

zdravim..cim to asi bude,ze mi box samovolne vypna?Skusal som rozne image,vsade to robi,,bud zel smrt,ci vypne uplne..dioda svieti modro na tv tma..Prve vypnutie bolo asi po dvoch hodinach,potom uz po cca 5 min sa to opakuje..moj dojem je,ze box he vadny..co vy na to odbornici? dik za to
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od decik »

lobo54 píše:zdravim..cim to asi bude,ze mi box samovolne vypna?Skusal som rozne image,vsade to robi,,bud zel smrt,ci vypne uplne..dioda svieti modro na tv tma..Prve vypnutie bolo asi po dvoch hodinach,potom uz po cca 5 min sa to opakuje..moj dojem je,ze box he vadny..co vy na to odbornici? dik za to
Na zkoušku odpoj koaxiál od konvertoru, zda nemáš přetížený vstup k tuneru... Zkontrolovat kabel ke konvertoru (napojení f-konektoru) :-)
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

mam T-90 parabolu,skusim zajtra ist vonku do toho mrazu uz nejdem..ono ako keby sa tam nieco prehrievalo,lebo prve vypnutie boloo po hodinach ale dalsie uz cca po 5 minutach a pritom bolo pocut prasknutie...na starom dm 800 s ym nebol problem,,tak dik zatim
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od decik »

lobo54 píše:mam T-90 parabolu,skusim zajtra ist vonku do toho mrazu uz nejdem..ono ako keby sa tam nieco prehrievalo,lebo prve vypnutie boloo po hodinach ale dalsie uz cca po 5 minutach a pritom bolo pocut prasknutie...na starom dm 800 s ym nebol problem,,tak dik zatim
Ven lítat nemusíš - odšroubuj f-konektor od boxu, jestli to "lehne i bez signálu"... :-)
peterxxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 25.říjen 2009 - 19:28
Bydliště: HE

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od peterxxx »

lobo54 píše:zdravim..cim to asi bude,ze mi box samovolne vypna?Skusal som rozne image,vsade to robi,,bud zel smrt,ci vypne uplne..dioda svieti modro na tv tma..Prve vypnutie bolo asi po dvoch hodinach,potom uz po cca 5 min sa to opakuje..moj dojem je,ze box he vadny..co vy na to odbornici? dik za to
ja mam problem s Dreambox 525 ,keď po hodine prevadzky vždy vypina,každych 5až 10minut,vždy treba reštart tak som ho vratil do Ellano.sk ,nech vratia peniaze alebo vymenia primač tak vyzera že tie primače su dm 520a525su nepodarene lebo to je moj šiesty primač a to sa mi ešte nestalo a ešte u tolko preslavenej značky DREAMBOX šmejdy
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

peterxxx píše:
lobo54 píše:zdravim..cim to asi bude,ze mi box samovolne vypna?Skusal som rozne image,vsade to robi,,bud zel smrt,ci vypne uplne..dioda svieti modro na tv tma..Prve vypnutie bolo asi po dvoch hodinach,potom uz po cca 5 min sa to opakuje..moj dojem je,ze box he vadny..co vy na to odbornici? dik za to
ja mam problem s Dreambox 525 ,keď po hodine prevadzky vždy vypina,každych 5až 10minut,vždy treba reštart tak som ho vratil do Ellano.sk ,nech vratia peniaze alebo vymenia primač tak vyzera že tie primače su dm 520a525su nepodarene lebo to je moj šiesty primač a to sa mi ešte nestalo a ešte u tolko preslavenej značky DREAMBOX šmejdy
presne ten isty problem aj u mna..takze to neni nieco neobvykle...original dm su vraj uz iba 820 a 7080 ci tak nejak...dm robia uz asi v Honkongu a nemecka preciznost je fuč
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

decik píše:
lobo54 píše:mam T-90 parabolu,skusim zajtra ist vonku do toho mrazu uz nejdem..ono ako keby sa tam nieco prehrievalo,lebo prve vypnutie boloo po hodinach ale dalsie uz cca po 5 minutach a pritom bolo pocut prasknutie...na starom dm 800 s ym nebol problem,,tak dik zatim
Ven lítat nemusíš - odšroubuj f-konektor od boxu, jestli to "lehne i bez signálu"... :-)
tu bude problem...box nelehl,ked som odpojil kabel od lnb..co s tym,teraz?
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od decik »

lobo54 píše:
decik píše:
lobo54 píše:mam T-90 parabolu,skusim zajtra ist vonku do toho mrazu uz nejdem..ono ako keby sa tam nieco prehrievalo,lebo prve vypnutie boloo po hodinach ale dalsie uz cca po 5 minutach a pritom bolo pocut prasknutie...na starom dm 800 s ym nebol problem,,tak dik zatim
Ven lítat nemusíš - odšroubuj f-konektor od boxu, jestli to "lehne i bez signálu"... :-)
tu bude problem...box nelehl,ked som odpojil kabel od lnb..co s tym,teraz?
Proměřit na zkrat u kabelu od konvertoru, zkontrolovat připojení f-konektoru, nebo jestli není kabel přímo "žvýklý"...
Jinak už budeš muset jít do toho mrazu a provést kontrolu u konvertoru venku. Koukni případně i na plastové víčko hrdla konvertoru - v několika případech bylo prasklé a zateklá voda dělala paseku... :-)
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

decik píše:
lobo54 píše:
decik píše:
Ven lítat nemusíš - odšroubuj f-konektor od boxu, jestli to "lehne i bez signálu"... :-)
tu bude problem...box nelehl,ked som odpojil kabel od lnb..co s tym,teraz?
Proměřit na zkrat u kabelu od konvertoru, zkontrolovat připojení f-konektoru, nebo jestli není kabel přímo "žvýklý"...
Jinak už budeš muset jít do toho mrazu a provést kontrolu u konvertoru venku. Koukni případně i na plastové víčko hrdla konvertoru - v několika případech bylo prasklé a zateklá voda dělala paseku... :-)
ocistil som koncovky pri boxe aj na disequ a zatial to slape,,uvidime
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od decik »

lobo54 píše:
decik píše:
lobo54 píše: tu bude problem...box nelehl,ked som odpojil kabel od lnb..co s tym,teraz?
Proměřit na zkrat u kabelu od konvertoru, zkontrolovat připojení f-konektoru, nebo jestli není kabel přímo "žvýklý"...
Jinak už budeš muset jít do toho mrazu a provést kontrolu u konvertoru venku. Koukni případně i na plastové víčko hrdla konvertoru - v několika případech bylo prasklé a zateklá voda dělala paseku... :-)
ocistil som koncovky pri boxe aj na disequ a zatial to slape,,uvidime
:good: Ještě si pohlídej i teplotu boxu (ničím nezakrývat, pokud možno nedávat do skříněk,poliček...) :-)
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

decik píše:
lobo54 píše:
decik píše:
Proměřit na zkrat u kabelu od konvertoru, zkontrolovat připojení f-konektoru, nebo jestli není kabel přímo "žvýklý"...
Jinak už budeš muset jít do toho mrazu a provést kontrolu u konvertoru venku. Koukni případně i na plastové víčko hrdla konvertoru - v několika případech bylo prasklé a zateklá voda dělala paseku... :-)
ocistil som koncovky pri boxe aj na disequ a zatial to slape,,uvidime
:good: Ještě si pohlídej i teplotu boxu (ničím nezakrývat, pokud možno nedávat do skříněk,poliček...) :-)
vypina to dalej...tak to vratim a vyberem iny box..nemam to nicim zakryte,volne polozene na stolku..dik decik
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od mjozef »

No neviem robil som uz minimalne 5 dm520 a ani s jednym neni problem
OpenATV 6.0
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
Uživatelský avatar
roweami
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 19.leden 2010 - 16:44
satelitni prijimac: VU+Zero 4k,DM-520HD,Vu+Zero

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od roweami »

aj cez moje ruky preslo 5-6 kusov a ziadny problem
VU+Zero 4K
DM 520HD OpenAtv 5.3
VU+Zero OpenPli 4

0.8W, 13.0E, 19.2E, 23.5E, 4.9E, 16.0E, 9.0E
Uživatelský avatar
santer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 03.leden 2007 - 11:30
Bydliště: BN

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od santer »

Ja som vcera sprevadzkoval 4ks DB 525 a 3 uz vykazuju chybu z vypinanim po cca 10 min. prevadzke. Dalsie 2 su v krabicii , bojim sa ich vybrat a odskusat.... toto sa mi este nestalo ze zo 4 su 3 KO ](*,)
****************************************************
DB500s, DB7000s, DB8000, vsetky DB origi. SS2 nonHD Cccam
****************************************************
Tatranky.rar - energie zbalena na cesty
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od lobo54 »

katastrofa...nechapem ako mozu take masiny dat vobec do predaja,kedze sa vie,ze su to smejd
mobiX
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 03.září 2015 - 7:51

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od mobiX »

Tak mám stejný problém, přijímač se sám od sebe vypne, stalo se mi to již třikrát, vždy po cca dni co s tím, může to být enigmou? Mám tam openATV? Koukal jsem do nastavení, časovače a je tam cron časovače a nastaveno na aktivní, to s tím asi nemá nic společného, nebo ano? Jinak kde hledat jinde to, že by bylo nastaveno automatické vypínání přístroje? Ale je divné, že to dělá více lidem :(
Uživatelský avatar
santer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 03.leden 2007 - 11:30
Bydliště: BN

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od santer »

REKLAMUJ
****************************************************
DB500s, DB7000s, DB8000, vsetky DB origi. SS2 nonHD Cccam
****************************************************
Tatranky.rar - energie zbalena na cesty
mobiX
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 03.září 2015 - 7:51

Re: vypinanie dm 525 combo

Příspěvek od mobiX »

Tak jsem do něho nahrál image merlin a budu testovat než ho vrátím a dam vědět co a jak, nicméně u OPENATV mi nešla klávesnice a u merlina jede :)
Odpovědět

Zpět na „DM-52X HD“