Telnet 2.8

Diskusia k prijimaču Coolstream Tank

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

Odpovědět
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

Ahojte,

vytvoril som image v prijimaci TANK s verziou NG-Return CS-Image Version 2.8 Apollo (pomocou menu prijimaca). V inom prijimaci som image naflesoval. Po nastaveni zakladnych veci - samby, doscamu, hostu funguje vsetko, len sa neda cez telnet prihlasit (ftp pristup, samba funguju). Tento postup mi pri image 2.5 fungoval spravne. V com moze byt problem? Telnetd aj inetd bezia (vidno cez webinterface, prikazy shellu, ps).
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od revis »

Menu - Nastavenia siete - Prejdi celkom dole, nizsie ako je zobrazene, najdes Sietove sluzby a tam povol FTP a Telnet . Po zmene , cerveny, tlacitkom zvol - aplikovat sietove nastavenia.
Ak napriek tomu ftp,alebo telnet nepojde, musis zvolit vyrobne nastavenia V menu - Sprava nastaveni .
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

V menu tie polozky nie su, resetovat nastavenia som nechcel, ale asi ina moznost nebude.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od marecek29 »

Toto tam nemas?
Nemas easy Menu ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od revis »

je to tam, len treba ist nizsie ako nizsie , teda pod poslednu polozku dole .
a mozno je problem v inom.
skratene menu .
Takze najskor ako zrusit skratene Menu (tzv. easy Menu)

Na dialkovom stlacit Menu a Stop (ako znacka Stop v playeri) a zadat pin 0 0 0 0
Potom sa restartne a uz zobrazi komplet Menu .
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

Menu nie je easy, posledna polozka je proxy server v sietovych nastaveniach. V image 2.8 a teraz skusam 3, tam tiez (daval som aj tovarenske nastavenia). Co sa tyka telnetu, ten funguje len po instalacii image, ale nie tak, ako som skusal ja (vytvorenim v inom prijimaci a flesnutim - to mi fungovalo len na image 2.5, preniesli sa tym aj vsetky nastavenia - bolo to vlastne klonovanie). Online instalaciou, alebo lokalnou, ale s image "nevyrabanom" v inom prijimaci. Takze tie nastavenia som musel robit rucne.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od revis »

Aha, takze problem s ssh vytvaranom pri prvom starte v prijimaci.
HD1 som kedysi robil kopie aj ja ,ale na HD2 to nefungovalo nikdy korektne.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

revis píše:Aha, takze problem s ssh vytvaranom pri prvom starte v prijimaci.
HD1 som kedysi robil kopie aj ja ,ale na HD2 to nefungovalo nikdy korektne.
SSH som nespojazdnoval, prijimace mam za firewallom, staci mi telnet. Demon telnetu aj bezal, pri prihlasovani sa okno telnetu otvorilo, ale vyzva na zadanie loginu neprisla, len v okne blikal kurzor. Po online aktualizacii image s telnetom nebol ziadny problem. Dakujem za rady.
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od purko »

marecek29 píše:Toto tam nemas?
Nemas easy Menu ?
Ty maš 2.8 NG :?:
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

peso007 píše:
marecek29 píše:Toto tam nemas?
Nemas easy Menu ?
Ty maš 2.8 NG :?:
Ano, skusal aj 3.0, ale menu nastaveni siete bolo rovnake (aj po tovarenskom nastaveni). Vo verzii 3.0 som mal problem s DHCP, siet fungovala len na staticku IP, vratil som sa k 2.8.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od toprun »

A ty máš v boxu povolené DHCP? Proč? To jako pokaždé když potřebuješ do boxu, tak ho hledáš po síti?
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od revis »

ja mam vsade povolene dhcp , ale ip prideluje router podla MAC , takze je stale rovnaka.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od toprun »

V tom případě ano. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od marecek29 »

Tak ja naopak,v dhcp mam jen jednu adresu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od toprun »

Ano, dá se to nastavit různě. Já mám v boxu pevnou a nemám s připojením problém.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Telnet 2.8

Příspěvek od slon »

toprun píše:A ty máš v boxu povolené DHCP? Proč? To jako pokaždé když potřebuješ do boxu, tak ho hledáš po síti?
Tak ako pise revis, mam router, ktory na zaklade MAC prideluje adresy vsetkym zariadeniam v sieti. Okrem toho na nom bezi vela dalsich veci (DDWRT), oscam, osemu, monit, transmission, samba, atd.
V pripade verzie image 3 siet s povolenym DHCP nenabiehala po restarte, ale ak som rucne dal 'pouzit nastavenia siete' v menu bez akychkolvek zmien, siet nabehla. Bude to asi nejaka malickost, ale nemam cas to riesit. Bol to tusim image z datumu 16.3., ten novsi som neskusal.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Tank“