IQON Force 1 - predstavenie.

Diskusia a download pre prijimače IQON Force s OS Enigma2

Moderátoři: lacoland, Pastoman

Odpovědět
jozco313
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 08.prosinec 2007 - 18:38
satelitni prijimac: OPTICUM 9500 HD + 7100 CX

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od jozco313 »

Disk som tam dal zo starého notebooku , Samsung 2,5 palcový , 250GB , 5400rpm , chvíľu som sa trápil s tým ako ho naformátovať keďže som v enigme nový ale spojazdnil som ho. Prehrievať sa neprehrieva vôbec , chladič takmer nepočuť , povedal by som že príjmač je po 7 hodinovej prevádzke chladnejší ako napr. Cryptobox 550hd.
K tým komponentom , neviem nič sa mi nezdalo byť nejaké nekvalitné , napríklad externý zdroj je podľa mňa dobre spracovaný , teraz ma však napadlo že som mohol pofotit matičnú dosku , možno by to niekomu pomohlo. Inak môžem povedať že tuneri sú tu celkom citlivé a silu a kvalitu signálu ukazujú reálnu. Kľudne píšte otázky , keď budem vedieť odpíšem takmer hneď. :)

Ešte som sa chcel opýtať nedá sa nejak nastaviť kompresia alebo kodek nahrávky , pretože 9 minútová nahrávka má cca. 580MB a týmto štýlom mi tam tých takmer 250GB bude málo , ďakujem
Iqon Force 1 (E2 OpenATV), Opticum 9500HD (fw. Edision) , AB Cryptobox 550HD (fw. Patch)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od liquere »

Ved to je krasa na tom, ze mas HD nahravku v plnej kvalite, ale miesto to potrebuje co uz? :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od revis »

Vsetky sat. prijimace nahravaju systemom "tak ako je" . Ako je vysielany , tak sa nahrava. Jedine do coho moze užívateľ obcas zasiahnut je mnozstvo doplnkových info, ktore su s filmom nahrane súcasne , teda audiostopy, EPG , pripadne TXT.
Žiadny prijimač zaznam pred ulozenim nekomprimuje, to je vysada iba PC DBV_S kariet.
jozco313
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 08.prosinec 2007 - 18:38
satelitni prijimac: OPTICUM 9500 HD + 7100 CX

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od jozco313 »

Ďakujem vám za odpovede , už mám všetko rozchodené , pluginy , share , softcam, atd. Myslel som si že bude enigma zložitá ale zatiaľ žiaden problém :-)
Nahral som aj video aby ste si vedeli predstaviť ako to zhruba beží.
https://www.youtube.com/watch?v=jIMSG82 ... e=youtu.be
Iqon Force 1 (E2 OpenATV), Opticum 9500HD (fw. Edision) , AB Cryptobox 550HD (fw. Patch)
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Brandy20 »

=D> este keby si skusil nahrat plugin archív czsk, ci ide stabilne. skús este PIP HD stanice a mne najviac vadi pomalé reakcie TV ovladacky a prechod v chanel liste, tak to by si este mohol otestovat.
Naposledy upravil(a) Brandy20 dne 07.prosinec 2014 - 18:25, celkem upraveno 1 x.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od efendy55 »

oprobuj tam dať nové openatv-4.3 malo by to byť ešte rýchlejšie aspon na xtrende-10000 som to hned zbadal . nejaké zásadné zmeny okrem rýchlosti som tam síce nepostrehol . :good:
http://images2.mynonpublic.com/openatv/ ... pen=force1
opáč ho , ak si trúfaš a daj nám vedieť . :poklona:
Všetko 4K
jozco313
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 08.prosinec 2007 - 18:38
satelitni prijimac: OPTICUM 9500 HD + 7100 CX

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od jozco313 »

takže , nahral som zase videá. Reakcie sú rýchle podľa mňa, však čo sa dá čakať veď to má parametre ako vu+ solo2.
Tu je video ako funguje plugin cz/sk archív , že to niekedy pri pretočení sekne je na vine podľa mňa pomalý internet mám 3Mb/s download...
http://youtu.be/NwOaZrMD2Ms

A tu je test prepínania a pipu , neviem čo by som ešte skúsil.
http://youtu.be/-3by8-B8ls4
Ospravedlňujem sa za kvalitu je to len z mobilu, dúfam že to niekomu pomôže pri výbere.

A k tej verzií 4.3 , počkám ešte na pár vydaní a budúci víkend sa to pokúsim nahodiť.
Iqon Force 1 (E2 OpenATV), Opticum 9500HD (fw. Edision) , AB Cryptobox 550HD (fw. Patch)
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od makatch »

Hbbtv funguje?
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od marecek29 »

Pekne.
Byl by test prehravani mkv(Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv)?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
jozco313
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 08.prosinec 2007 - 18:38
satelitni prijimac: OPTICUM 9500 HD + 7100 CX

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od jozco313 »

HBBtv funguje bezproblému , skúšal som na ČT a ORF. Len to nevyužívam , takže neviem to až moc zhodnotiť ale fungovalo to .

A vyskúšam aj to mkv , stiahmem a dám vedieť.
Iqon Force 1 (E2 OpenATV), Opticum 9500HD (fw. Edision) , AB Cryptobox 550HD (fw. Patch)
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od makatch »

No,asik si ho nadelím pod stromček.:-)
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od efendy55 »

takže bacha na image openatv-4.3 . [-X ako prehrávač všetko seká a MKV radšej ani neskúšajte . [-X neodporúčam ako prehrávač ,ale ako satelit ide v pohode .
Všetko 4K
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Brandy20 »

makatch píše:No,asik si ho nadelím pod stromček.:-)

Ja nad ním tiež uvažujem, ale len by som este chcel, keby niekto porovnal kvalitu obrazu s Xtrendom, Solom, a podobnými.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
jozco313
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 08.prosinec 2007 - 18:38
satelitni prijimac: OPTICUM 9500 HD + 7100 CX

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od jozco313 »

marecek29 píše:Pekne.
Byl by test prehravani mkv(Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv)?
Takže skúšal som to a zaznamenal som také rozpadávanie obrazu , prehraval som to cez vstavany player z interného hdd, zajtra sem hodím video.
Iqon Force 1 (E2 OpenATV), Opticum 9500HD (fw. Edision) , AB Cryptobox 550HD (fw. Patch)
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Duce »

ja som to teraz skúšal na Eniboxe men to tiež prefragmentovávalo ale nesekalo, predpokladám že by to nemusela byť chyba image ale u mňa to bolo pravdepodobne spôsobené použitou pomalou USB flash lebo mám nejakú staršiu lebo 1,5minutové video mi na ňu kopírovalo 5minút, čiže to prefragmentovávanie mohlo byť spôsobené nedostatočnou rýchlosťou čítania, skúsim nájsť nejakú rýchlejšiu usb flash a potom uvidím.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Pastoman »

Brandy20 píše:
makatch píše:No,asik si ho nadelím pod stromček.:-)

Ja nad ním tiež uvažujem, ale len by som este chcel, keby niekto porovnal kvalitu obrazu s Xtrendom, Solom, a podobnými.
Jednoznačne ma Xtrend Et7x00 krajší obraz ako Solo2. A neporovnaval by som kvalitou Solo2 s Iqonom.Vu+ už je nejaku dobu na trhu,maju vačšiu softv. podporu ako Iqon.(Iked to nemusí byť zly prijímač)
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
martinxp
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: 01.prosinec 2007 - 10:55

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od martinxp »

Nevim kolik ho tu ma lidi ale u me prijmac zatuhne maximalne po par hodinach provozu,casto do hodiny od spusteni. Zkouseny vsechny image od 4D i openatv. Uz jsem zkousel vse. V atv jsem si vsiml ze ma info o teplote CPU a ukazuje kolem 80 -82 stup C. coz mi prijde hodne. Chladic je na svem miste... Musim ho zaslat na reklamaci.
Zgemma H7S
Tevii -S660 ... TechnoTrend S2-3200 ... DvbViewer ...
tvheadend, VDR, mumudvb
Mascha69
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.říjen 2010 - 22:18

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Mascha69 »

Zdravím, tak už ho mam aj ja doma..Nahodil som openatv 4.3,niekto písal že na tomto image trhaju stiahnute videa s disku ja som tento problem nezaznamenal,všetko ide ako ma ,kanály sa prehazduju rychlo takze tiez v pohode ale co ma zaujima je teplota cpu pohybuje sa okolo 60-70° +-5° ventilator som musel vypnút lebo je dáky hlučný (chrasti)na môj vkus ,disk nemam nahodeny ,takze chcel by som sa spýtať ci je to vela alebo je to normalne pri tomto cpu(hlavne pri takom chladici )....Čo sa tyka kvality obrazu nemam velmi s cim porovnat hlavne nie s xtrendami,jedine s vu+ duo a ariva 200HD... iqone sa my zda taky priemerny (SD),nic ohurujuce ale ani nic na co by sa nedalo pozerat ,V HD je to rovnako...pozerane na plazma 720p...Kvalita dialkoveho sa mi zda o kusocek horšia ako u Vu+ ktorý ma tvrdšie klavesi a istejši stisk
Showbox S300,Ferguson Ariva 200,Vu+ Duo
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od liquere »

Na aute si demontoval chladic? Vonku je zima uz netreba......... :D Ten ventilator tam nie je len aby zapchal dieru....... ](*,)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Mascha69
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.říjen 2010 - 22:18

Re: IQON Force 1 - predstavenie.

Příspěvek od Mascha69 »

liquere píše:Na aute si demontoval chladic? Vonku je zima uz netreba......... :D Ten ventilator tam nie je len aby zapchal dieru....... ](*,)
Lenže aj pri zapnutom ventilatore to bohvie ako neklesne mozno o +-5 °C pri cca 50% otačkach pri ktorych uz dost je počut...
Showbox S300,Ferguson Ariva 200,Vu+ Duo
Odpovědět

Zpět na „IQON Force“