HD-BOX nenabootuje -vyriesene

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Odpovědět
xvandit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.únor 2015 - 16:06

HD-BOX nenabootuje -vyriesene

Příspěvek od xvandit »

Ahoj,

mám problém s mým HD-BOX Eniboxem. Už od zakoupení jsem měl problémy, že příjímač hodně často zamrzal, nejdřív jenom při různém brouzdání po menu, pak začal i při přepínání programů a nakonec i sám od sebe při sledování programu. Bohužel se mi stalo, že mi zamrznul i při aktualizaci a od té doby jsem ho už nerozchodil - naběhne mi uvítací bootovací obrazovka s točivým kolečkem v levém horním rohu a nic se dál neděje - přístroj už nenabootuje.
Nevíte jaké mám možnosti v domácím prostředí - zda bych ho mohl nějakým způsobem rozchodit, nebo ho budu muset zaslat na reklamaci?

Předem moc díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od By.Bob »

xvandit píše:Ahoj,

mám problém s mým HD-BOX Eniboxem. Už od zakoupení jsem měl problémy, že příjímač hodně často zamrzal, nejdřív jenom při různém brouzdání po menu, pak začal i při přepínání programů a nakonec i sám od sebe při sledování programu. Bohužel se mi stalo, že mi zamrznul i při aktualizaci a od té doby jsem ho už nerozchodil - naběhne mi uvítací bootovací obrazovka s točivým kolečkem v levém horním rohu a nic se dál neděje - přístroj už nenabootuje.
Nevíte jaké mám možnosti v domácím prostředí - zda bych ho mohl nějakým způsobem rozchodit, nebo ho budu muset zaslat na reklamaci?

Předem moc díky za odpovědi.
Ahoj nejprve musis upresnit kde jsi jej zakoupil a co jsi tam mel preinstalovane a co jsi tam instaloval jako aktualizaci,, pak se muze dal radit tak to je rada strilena od pasu.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od efendy55 »

fleshni to na komplet znovu , iné ti asi nepomôže . [-X riziko pri aktualizácii online je vždy . preto je dobré si pred tým urobiť komplet zálohu a až potom aktualizovať . ak ti jedno image takto blblo v boxe tak skús teda iné . :ROFL:
Všetko 4K
xvandit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.únor 2015 - 16:06

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od xvandit »

Kompletní zálohu jsem si na usb před vytvořil, ale nevím, jak bych ji do přístroje mohl dostat, když s ním nic nejde. Omlouvám se, ale jsem úplný laik - neporadili by jste mi co a jak?
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od liquere »

Pozri tu v o vlakne je nejaky navod a postupy, ci tam nenajdes co hladas. Inak by malo stacit zastrcit flashku a zapnut,pripadne nieco stlacit na boxe.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od Brandy20 »

Zálohu tam nedávaj, nakoľko sa mi stalo, že mi ju box nedokázal nahrať a zamrzol ako si popisoval ty. Jednoducho si stiahnes image, najlepšie OPeNATV 4.3 rozbalis nahras na usb, to pichni do predného usb pri vypnutom boxom, zapni box ukaze ti na displeji ze naslo fw a to potvrdiš tlacidlom ok na boxe apockas cca 3-5 min a box sa sám restartuje a nabehne uvodne nastavenie
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od efendy55 »

presne tak zálohu ktorá ti takto blbla tam v nedávaj . openatv-4.3 by som tiež už nedával nakolko tam skončila podpora , ked už tak daj tam openatv-4.2 . :good: ale jak tak pozerám na stránku openatv-4.3. tak to ešte na nejakých boxoch funguje ,ale pre tento už asi nie . tak neviem ,neviem ......... #-o

http://images2.mynonpublic.com/openatv/ ... pen=enibox
Všetko 4K
tve
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 07.srpen 2006 - 19:54

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od tve »

efendy55 píše:presne tak zálohu ktorá ti takto blbla tam v nedávaj . openatv-4.3 by som tiež už nedával nakolko tam skončila podpora , ked už tak daj tam openatv-4.2 . :good: ale jak tak pozerám na stránku openatv-4.3. tak to ešte na nejakých boxoch funguje ,ale pre tento už asi nie . tak neviem ,neviem ......... #-o

http://images2.mynonpublic.com/openatv/ ... pen=enibox
Ahoj,jaký je rozdil mezi openatv-4.3 i openatv-4.2,jakou verzi lepši nainstalovat.děkuji
Uživatelský avatar
imayoi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 15.listopad 2009 - 12:34
satelitni prijimac: X-Trend ET 10000, 2x DVB-S2
Bydliště: Žilina

HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od imayoi »

Verzia 4.3 bola verejna beta verzia, ktora mohla byt menej stabilna. Podpora vsak od ATV skoncila, nakolko sa bude pracovat rovno na verzii 5.0.
Verzia OpenATV 4.2 zostava stabilnou a podporovanou verziu az do oficialneho prechodu na ver. 5.0.
Aktualne by som na vsetkych boxoch radsej instaloval rozhodne verziu 4.2.
:poklona:
Naposledy upravil(a) imayoi dne 18.březen 2015 - 16:31, celkem upraveno 1 x.
Xtrend ET-10000 + 2x DVB-S2 + intern. 2.5" HDD 120 GB HITACHI HTS54161 + extern. 2.5" HDD 650 GB TOSHIBA MK6465GSX * Image: E2 OpenATV 7.2 * 60 cm parabola => Astra 19.2 FTA + Astra 23.5 & Skylink + Astra 28.2 FTA
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od davidas »

...zalohy bych mu zrovna neradil, ale poradil bych mu cistou flash fw, pak postupne doinstalovat pluginy...

zaloha muze byt spatne vytvorena
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
xvandit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.únor 2015 - 16:06

Re: HD-BOX nenabootuje

Příspěvek od xvandit »

Tak jsem nakonec poslal přístroj k reklamaci, protože i po nahrání čistého softu se přístroj sekal a zamrzal.
Jak to tak bývá, technikovi šel přístroj v poho, tak jsem tak dlouho přes telefon zkoumali, až jsme zjistili, že HDbox zamrzal díky špatnému ovladači pro WiFi doungle. Po nahrání správného ovladače teď přístroj maká jako hodinky :)

Snad někomu tento příspěvek pomůže a já všem děkuji za snahu pomoci ;)
Uživatelský avatar
kaplonko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 16.prosinec 2008 - 17:21
satelitni prijimac: Hdbox Enibox
Bydliště: Samorin
Kontaktovat uživatele:

Re: HD-BOX nenabootuje -vyriesene

Příspěvek od kaplonko »

a jak si to stym ovladacom vyriesil lebo mam zrejme podobny problem, mam wifi dongle od AB a nahodne zamrzne pri nahravani suborov cez FTP a nahodne zamrzne v pobehovani v menu. Od zaciatku jak sa snazim rozchodit ten wifi dongle tak v elano mi tvrdia ze to je chipset 5370 ale mne ho v OpenATV najde ako RT2800 a zrejme tam je problem len neviem ako to naprvavit aby to davalo spravny chipset.
AB Ipbox 55HD, OSCam
Hdbox Enibox, OSCam
Multifocus E-85 (1W-13E-19.2E-23.5E,28.2E)
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“