Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

Halo halo sapro, ak si ten sapro co myslim, nechysta sa pod znackou HD box ekvivalent evo enfinity combo ? Preto sa pytam lebo enfinity x1+ je v podstate enibox....... a combo by mozno malo uspech medzi lacnejsimi prijimacmi,dakujem.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od s@pro »

liquere píše:Halo halo sapro, ak si ten sapro co myslim, nechysta sa pod znackou HD box ekvivalent evo enfinity combo ? Preto sa pytam lebo enfinity x1+ je v podstate enibox....... a combo by mozno malo uspech medzi lacnejsimi prijimacmi,dakujem.
Pokud se nepletu , neměl jsme ho v ruce (evo enfinity) má starší procesor BMC 7358
oproti Eniboxu BCM 7362 .
Co se týče comba tak se nech překvapit , něco by se mohlo objevit časem .

Střídat výrobce OEM (dodavatele) jak ponožky to je pak průser s podporou ....
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

Ten ano, ja som myslel evo enfinity x1 + (nove) ma ten isty procak ako enibox.A prichadza aj enfinity X2+ , ale to je ina kategoria..........
Aj to combo len prichadza na trh, teda nie u nas, preto som sa pytal. Este raz dik ze si sa ozval..
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od s@pro »

liquere píše:Ten ano, ja som myslel evo enfinity x1 + (nove) ma ten isty procak ako enibox.A prichadza aj enfinity X2+ , ale to je ina kategoria..........
Aj to combo len prichadza na trh, teda nie u nas, preto som sa pytal. Este raz dik ze si sa ozval..

Jo bude triple S/T2/C (S+ hybrid T2+C) , za podstaně lidovější cenu taky s BCM 7362
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

s@pro píše:
liquere píše:Ten ano, ja som myslel evo enfinity x1 + (nove) ma ten isty procak ako enibox.A prichadza aj enfinity X2+ , ale to je ina kategoria..........
Aj to combo len prichadza na trh, teda nie u nas, preto som sa pytal. Este raz dik ze si sa ozval..

Jo bude triple S/T2/C (S+ hybrid T2+C) , za podstaně lidovější cenu taky s BCM 7362
No tak uvidime co to bude, neda sa k tomu dodavat uni dialkove, aby sa dali ovladat aj zakl. funkcie tv? Bolo to lepsie ako u inych boxov. :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

s@pro píše:pro xdedek
Tak problém se asi našel ...
V nastavení bylo rozlišení 1080p / 60Hz a pak přijímač v kombinaci s TV dělá něco jako stroboskop , přepočítává obraz a vzníká cukání .
Každopádně to po změna na 1080P/50 Hz , nebo 1080i kde je default 50hz to je OK .

S tím továrkem je to asi pravda , jedno továrko vypadá že neudělalo komplet reset , ale po druhám továrku už to bylo OK , je to asi bug .
Bohužel, problém se tímto nevyřešil, box sice k Vám možná došel v nastavení 60Hz, ale já jej původně tak nastaven určitě neměl...
Doma jsem vyzkoušel veškeré možnosti, jak 1080i, tak p a 50 i 60, ale nic nepomáhá..
přikládám video, aby bylo vidět přesně o co jde..

https://plus.google.com/u/0/photos/1104 ... 0052507764
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od s@pro »

xdedek píše:
s@pro píše:pro xdedek
Tak problém se asi našel ...
V nastavení bylo rozlišení 1080p / 60Hz a pak přijímač v kombinaci s TV dělá něco jako stroboskop , přepočítává obraz a vzníká cukání .
Každopádně to po změna na 1080P/50 Hz , nebo 1080i kde je default 50hz to je OK .

S tím továrkem je to asi pravda , jedno továrko vypadá že neudělalo komplet reset , ale po druhám továrku už to bylo OK , je to asi bug .
Bohužel, problém se tímto nevyřešil, box sice k Vám možná došel v nastavení 60Hz, ale já jej původně tak nastaven určitě neměl...
Doma jsem vyzkoušel veškeré možnosti, jak 1080i, tak p a 50 i 60, ale nic nepomáhá..
přikládám video, aby bylo vidět přesně o co jde..

https://plus.google.com/u/0/photos/1104 ... 0052507764

Tak to je ale něco jiného , to vypadá na výpadky kódování .
Sekání které bylo myšleno vypadá jinak a bylo způsobené konverzí 50 na 60 Hz


Co to je za karty , jaký klient ? jestli oscam tak vlézt na adresu púíjímače např 192.168.xxx.xxx:8888
uživatel : root / pass: root a dát log co se tam děje jak to mrzne .
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

To už jsem sem dával... Mám tam oscam, ale stejně se chovají i jiné softcamy, jinak karta skylink. A upozorňuji, že komplet záloha image i s pluginy na jiném přijímači jedou v pořádku! Takže tím bych eliminoval chybu nastavení, když na jiném to jede dobře... V oscamu není nic vidět... I když se to zasekne, tak po celou dobu klíče jdou naprosto v pořádku a krátkou odezvou.... Takže celkem nepochopitelné, proč se to děje...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

Tam kde to ide je myslene inde, alebo iny box pripojeny na tento isty kabel a tv? Tam by som hladal chybu.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

Jj, to mě taky napadlo... A bohužel i toto jsem už vyvrátil... Nepomohlo to... Úplně stejný..
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Uživatelský avatar
Bohulka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 23.červenec 2012 - 15:01
satelitni prijimac: IPBox 55-99HD IPBox 350 Prime
Bydliště: Ireland

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od Bohulka »

xdedek píše:Jj, to mě taky napadlo... A bohužel i toto jsem už vyvrátil... Nepomohlo to... Úplně stejný..
zkoušel jsi čištění paměti? máš naistalovany a spuštěny clearmen? Třeba se ti necíti a proto to nejde dobře. kabely bych vyloučil tema to nebude určíte. muze ti to dělat take setting. muže toho byt vic co to muže delat.
SKYPE:By.Bob
-----------------------------------
IPBox 55HD - 99HD IPBox 350 Prime - Sada Fortis - Skytec HD - HDBOX - Grafika
freeSat UPC Direct Thor 5-6 W0.8 Sky.UK 28.2E - HD Glass16 - Foreca - Glasssysutil - Enigma2-Openpli - Oscam-IPBox - Xcam
Jtag v1.3 - 1.4 - csfd

Obrázek
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od 11chloe »

Na tom videu si zkoušel i CT24. Pro mě ale zbytečně krátce. Tam to taky dělá?
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

Ne, tam to nedělá... Proto tak krátce... Ani jsem si to neuvědomil...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od davidas »

resis to stroboskopicke vlneni, nebo to zasekavani obrazu?

pokud zasekavani obrazu, deje se tak i na sd kanalech ?

a fta kanalech jak sd tak hd? mohl by to byt tuner

ma to ext adapter, prohod mezi sebou, popripade se podivej jak je na tom pecet a podivej se jak je tam tuner, pokud jde vyjmout, zkus prohodit i tuner
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

stroboskopické vlnění je způsobeno nahráváním mobilem... to o nic nejde.
řeším zasekávání, a už to řeším delší dobu a když si přečtete příspevky od začátku tématu, tak určitě narazíte na spoustu důležitých informací...

jinak dovnitř jsem se teda nešťáral a tak trochu po pravdě když je to v z záruce, ani se mi do teho nechce...

No a eště něž jsi napsal o té výměně zdrojů, tak mě to taky napadlo.. sice by to bylo celkem nepochopitelné, ale aj to sem zkusil... no a někam se pátrání posunulo...

Takže ale protože podle některých info to někeří nechápou, tak napíšu znovu:

Mám dva Eniboxy, pojmenujeme je E1 a E2.

První box co jsem nakoupil E1 před vánoci, jsem si nějak zprovoznil, ale dělal právě to zasekávání, na fórech jsem zjistil, že je to chybou v OpenATV, takže jsem v něm používal ten pohotovostní režim.
V lednu jsem získal E2 a v průběhu celýho ledna se mi jej podařilo rozchodit, sepsal jsem i tu návod s konkrétními verzemi, (kombinace Enigmy a Oscamu) které fungují, takže jsem stejný postup opakoval na E1, ale bohužel se to tam nějak nepodařilo... trápil jsem se na tem velmi dlouho a nic, pak se začal divně chovat, někdy to aj zůstalo úplně zaseknuté a musel jsem znovu flashovat... pak jsem zkusil aj tu verzi od sapro, která prostě stoprocentně funguje, jen mi moc nevyhovuje, ale říkal jsem si prostě, že aspoň nějak by to fungovalo... ale bohužel, ani tento nefungoval...

Takže abych eliminoval, že jsem na tom E1 udělal nějaký překlep, nebo zapoměl v postupu nějaký krok, tak jsem provedl na E2 kompletní zálohu na USB flash disk.
Strčil sem ho do E1 a obnovil stejným způsobem jako flashnutí.
(takže opravdu vše se obnovilo a je po sw stránce kopie E2)
ALE, bohužel, prostě E1 nefunguje tak jak by měl... (po probuzení z hlubokého spánku zasekávání tak jako je na videu)

Zasekává se při SD i HD kanálech, bez rozdílu (MPEG, H264), ale dělá to pouze u kódovaných kanálů.


Jinak teda nový poznatek s výměnou zdrojů. Když jsem dal k E1 zdroj od E2, tak se to už neseká, ale je černá obrazovka.. když dám restart, tak to naskočí a běží v pořádku. vrátil jsem zdroje do základního stavu a stále po probuzení z režimu hlubokého spánku černá obrazovka u kódovaných kanálů. FTA beží v pořádku. Mezitím v oscamu vždy klíče běží v pořádku bez jakékoliv chyby...

E2 se zdrojem E2 běží aktuálně v pořádku.

tak teď su zvědav co poradíte dál...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od davidas »

co dela ten druhy enibox se zdrojem z toho zasekavajiciho se eniboxu?

zkusil jsi misto oscamu jiny emulator, napr mgcamd?

ten log na predchozi strane je kratky, navic user anonymous nevypada dobre vzhledem k nastaveni
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

Zdroj jsem opačně nevyzkoušel... Teď ani nemám možnost... Jinak softcamy jsem zkoušel různé... Nic ale nefungovalo... Respektive vše se chovalo stejně...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od davidas »

pak jedi ne s@pro
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od Duce »

xdedek píše:Zdroj jsem opačně nevyzkoušel... Teď ani nemám možnost... Jinak softcamy jsem zkoušel různé... Nic ale nefungovalo... Respektive vše se chovalo stejně...
napíš aký typ emulatoru používaš, napr.doscam V.023
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

verze si přesně nepamatuju, ale zkoušel jsem jich více...
oscamy nějaký, poslední funkční 10002, ten mi na E2 funguje, jak už jsem tisíckrát říkal...
pak sem zkoušel doscam 0,23 aj 0,24 pak hypercam, a další spousty.. všše se chová stejně..
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“