HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od liquere »

Si ju stiahni v pluginoch separatne ........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
tedysek5
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 04.leden 2010 - 21:59

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od tedysek5 »

liquere píše:Si ju stiahni v pluginoch separatne ........
díky za rychlou odpověď. Tak jednoduché. Vůbec mne nenapadlo se tam podívat. :thankyou:
HD Box-EniBox, Astra 23,5
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od liquere »

V pohode, aj ja mazem jazyky, necham si len 2 na vyber a usetrim miesto..... :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od xdedek »

Já jsem to teda nezkoušel.. Ale řekl bych normálně doinstalovat...
Menu, plugin, stáhnout pluginy, languages....
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
tedysek5
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 04.leden 2010 - 21:59

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od tedysek5 »

xdedek píše:Já jsem to teda nezkoušel.. Ale řekl bych normálně doinstalovat...
Menu, plugin, stáhnout pluginy, languages....
Ano, je to tak jak píšeš. Samozřejmě to tak je. Ihned jak to liquere napsal, tak mě to trklo. Jen jsem byl zblblý z tolika možností nastavení systému. Měl jsem za to že je to tam ještě někde ukryto. Už je zase vše v pořádku
HD Box-EniBox, Astra 23,5
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od liquere »

Chlapi ako je na tom tento box s teplotou? Celkovo ovladanie atd. Jeden znamy spekuluje nad nim, len stale ho odradza ze je malo img k nemu. ATV je v pohode som mu povedal, ale v ruke som ho nemal, mozete pridat vlastnu skusenost. Ja tiez pouzivam ATV ten poznam dobre, skor samotny box by ma zaujimal,dik.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od 11chloe »

Nevím moc co řešíš. Jak má vliv teplota na rozhodování jestli koupit nebo ne. Je to stejné co et7000 nebo i vu+zero. Pokud chce ušetřit tak koupí vu+zero a pokud mu o peníze nejde tak bych si připlatil a koupil et7000, protože podpora bude lepší. Škoda jen že u nás je ten et7000 o něco předražený.
Teplota musí být u daných strojů podobná, protože jedou na stejném procesoru. Navíc et7500 má ještě uvnitř možnost instalovat hdd, takže se bude o něco víc hřát. Xtrend tam vůbec žádný chladič na procesor nedal a vu+ zero má chladič a bude hřát nejvíc ,protože je to tak nízká krabička že dáte ruku těsně nad procesor. Navíc je to výborně odvětrané, takže tu teplotu opravdu pocítíte nejvíc.
Je to jako když sundám kryt u et4000 a ruku na procesoru neudržím (cca 75°) , přitom plech nad procesorem je vlažný. Teplota všech procesorů bude stejná a nejmíň bude topit ta krabička kde je plech od procesoru a chladiče nejdál.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od liquere »

Je to to iste ale xtrend u mna pada z roka na rok na drzku. Bol dobry pred par rokmi ale poslednu dobu maju same prusery a drivre maju bug a dlho sa caka na opravu, aspon podla reakcii na forach. 7x00 uz aspon nemaju ten sec board s baterkou, coho risenie bolo tiez slubovane volakedy a skutek utek. Procak moze byt rovnaky,ale chladic nie. Technicky moze byt procak stavany na vyssie teploty, ale to neznamena, ze pre usetrenie par centov vyrobca pouzije tenky plech miesto poctiveho chladica. Interny disk nepotrebuje.Potrebuje pre istotu mat CI, preto spekuluje nad nim. Mozno bude aj iny img casom, predsa ma brata na inych trhoch pod inym nazvom.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od 11chloe »

No viděl bych to přesně opačně. Xtrend se ukázal jako nejschopnější co se týká ovladačů. Et9200 byl v minulosti nejžádanější box díky obrazu v porovnání s konkurencí (vu+). Jsou tady už několik let a když začínali tak problémy určitě byly, ale právě z toho se určitě poučili. V dnešní době jsou vedle vu+ hlavní hráči na trhu a dá se říct že nabízí nejlepší podporu. Na podzim se začly prodávat nové boxy a dá se očekávat že první půlrok se budou ladit ovladače. Z mého pohledu je řada et7x00 nejrozumnější investice do linuxového stroje v dnešní době. Samozřejmě kdo neřeší peníze a má větší nároky tak koupí něco z vyšší řady.
Enibox a jemu podobní maj stejný hw ale softwarově budou vždy trochu v nevýhodě. Dá se říct, že u eniboxu nevíš co čekat. Je to první mipsel box téhle značky a nestačí, že ti ho korejci vyrobí. Musíš trvale poskytovat podporu pro vyvíjený software a ten se mění.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od vlastvs499 »

Tak toto dilema musím do zítra vyřešit. Známý chce, abych mu zítra objednal. Ovladač od 7000 mi omlátil o hlavu, takže ten zřejmě nepadá v úvahu. U tohoto je zase obrovská nevýhoda to, že když mi něco nepojede v OpenATV (a o jednom už teď vím, že nepojede), tak není varianta dát tam jinou image. To je velký nedostatek. Ovladač od tohoto je pecka oproti ET7000, ten se mi líbí moc. No jsem zvědav, jak toto vyřeším.
Zero, DM7080HD, DM920
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od Duce »

liquere píše:Chlapi ako je na tom tento box s teplotou? Celkovo ovladanie atd. Jeden znamy spekuluje nad nim, len stale ho odradza ze je malo img k nemu. ATV je v pohode som mu povedal, ale v ruke som ho nemal, mozete pridat vlastnu skusenost. Ja tiez pouzivam ATV ten poznam dobre, skor samotny box by ma zaujimal,dik.
box sa prakticky nehreje, všetko v norme aj na HD programoch, openATV podla mňa najvhodnejší image, stabilný akurát doscam treba použiť novú verziu v0.24 v0.23 mal drobné chyby.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od xdedek »

jako za ty prachy je to luxusní mašinka.. hlavně ve spojitosti s Archiv CZ/SK, nebo streamování MKV po síti z připojeného NAS serveru jen po CIF, nebo NFS... a openATV má v základu aj parádní skin... takový vše uhlazený...

abych ale jen nechválil.. tak řeknu i jednu špatnou stránku... a tou je to, že mám 2 eniboxy a na jednom mi to robí stále takovou menší chybu... nemůžu se jí zbavit.. ale věřím, že se to časem vystříbří.. a možná jen dělám dokola tu stejnou chybu....

jinak je to :good: stroj...

:poklona: před ním.
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od liquere »

vlastvs499 píše:Áno, přesně z tohoto důvodu mi jedna mrtvá ET4000 v ceně plechu doma leží. SPI paměť k.o. a i když mám novou naprogramovanou, díky secure boardu to nerozchodím. Bez secure se dá koupit přesný ekvivalet ET4000 - AXAS E3HD za babku, ale to sem nepatří...
Nic no, zítra zariskuju a objednám Enibox, vrátit se to dá vždycky...
Aj opticum AX odin a podobne je ich na vyber viac....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
show-man
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: 15.červen 2008 - 19:02

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od show-man »

Občas tady plácají páté přes deváté, drivery k Eniboxu jsou dostupné , vyšla i česká kompilace ,
HW je použitý ověřený od Fortise , taky je tam ten nejlepší dálkač co Fortis "je schopen dodat" .
Co se týče kvality obrazu tak je výlučně odvislá od procesoru a driverů a ten je podstatně novější a výkonnější než používá AX Odin jak tady jeden "zalec" píše .
Kolik je třebá různých kompilací PLi ATV PKT ?
Jeden významný rozdíl tady je že HDBOX je československá značka co se týče servisu ,záruky apod .
Informace mám z první ruky a vždy čerstvé od agentury Jedna Paní Povídala
www.JPP.com
hanz2k
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.červen 2010 - 11:45
satelitni prijimac: HDbox EniBox

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od hanz2k »

ahoj, jsou nekde Release notes k jednotlivym ATV imagum? Zajimalo by me, co se v jednotlivyvh verzich zmenilo a kdy ma vyznam flashovat a kdy ne.

dik!
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od efendy55 »

borci aké tými pracujú pre tento bazmek na E2 ? našiel som len openatv , hm našiel som ešte nejakú capitol E2 . to nepoznám čo to je zač ? je to lepšie ako openatv ? ](*,) :thankyou:
Všetko 4K
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od Duce »

efendy55 píše:borci aké tými pracujú pre tento bazmek na E2 ? našiel som len openatv , hm našiel som ešte nejakú capitol E2 . to nepoznám čo to je zač ? je to lepšie ako openatv ? ](*,) :thankyou:
open atv sa mi viac pozdáva, ja mám radšej openatv
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od efendy55 »

hm , mám práve tento bazmek na stole a som s neho mylo prekvapkaný . /kúpil si ho kamoš v ellane / fleshol som tam najnovšie openatv-5.0 a ide perfektne . :Yahoo!: :good: ,, zatial " :ROFL: dokonca perfektne šlape aj usb-dvbttuner . archív-cz tiež šlape ako hodinky + pár pluginov . je to rýchle v prepínaní + pohyb v menu nemá probléma . :good: za tie peniaze no nekúp to . :smoke:
Všetko 4K
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od tomko »

jedine co mozem vycitat v tvojom prispevku je to ze si ho oznacil ako "bazmek"
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDBOX EniBox E2 - predstavenie

Příspěvek od efendy55 »

v pohode :smoke: ale ak ti to urobí radosť tak u mna je bazmek aj : xtrend-10000, dreambox-800 se org., gigablue , zero, solo2 , xpeed , triplex, uno ,ipbox , opticum, satelita, amiko atd..atd.. atd..... :ROFL:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“