USB WIFI ADAPTER

Moderátoři: Pastoman, mx3L

vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Prosím o radu.Jak zprovoznit usb wifi adapter? Vkládám do zadního usb,ale veškeré pokusy o nalezení routeru neůspěšné.Díky
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od w.o.l.f. »

V pluginech si otevřeš drivers, podíváš se jaké ovladače ke stažení sytém nabízí a stáhneš je pro své zařízení podle chipsetu, vypneš přijímač zasuneš usb-wifi a zapneš box, po nabootování by se mohla objevit hláška (dle typu image), nalezeno wifi nebo něco v tom smyslu, v systém síťové nastavení změníš způsob připojení, vyhledáš síť a připojíš se.
Pokud ti to tak nebude fungovat, koupil jsi něco, k čemu nemáš ovladače a nezbude nic jiného, než je zkusit dostat do přijímače anebo tam dát jiný image.
Z toho plyne poučení zkontrolovat si před koupí chipset wifi adapteru, může se totiž stát, že vyhodíš peníz za něco co nebude fungovat.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Díky za radu,večer vyzkouším....dám vědět :)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od decik »

U xtrendu ET7000 funguje usb wifi adaptér s čipsetem ralink rt5370

https://www.aliexpress.com/item/150Mbps ... st=ae803_5
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od w.o.l.f. »

tr 5370,3070,2870 jsou dost rozšířené a ovladače jsou skoro všude
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Takže jsem dal správný chipset 8812bu,router nalezen,ale něco dělám špatně v nastavení adaptérů....připojení se nedaří....nevím jakou zadat IP adresu
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od w.o.l.f. »

žádnou, zapni si dhcp a ip adresu ti přidělí router,
občas bývá problém s nastavením toho módu wpa/wpa2 personal nebo tak nějak vyzkoušej už si to nepamatuju přesně
jakmile budeš napojen na router, můžeš si vypnout DHCP a změnit tu ip adresu na takovou co jsi měl přes LAN, restart routeru a restart sítě v menu boxu, mělo by to chodit
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Vyzkouším....zatím když jsem dal dhcp žádnou ip adresu jsem právě nedostal a když jsem vložil ip adresu lanu,tak po restartu přístroje nic,ale je fakt že jsem neprovedl restart sítě a routeru.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Tak nefachčenko.Jde o to,že vyhledæm svůj router,ale DHCP mi automaticky nepridělí IP adresu,tak vložím od Lan,dám restart sítě,reset přístroje,ale nejsem připojen.Chipset je určitě dobrý,protože vidím veškeré okolní WiFi sítě,někde je zrada
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od VTronik »

A máš správně nastavené připojení včetně šifrování (WEP nebo WPA) a klíče??? Že vidíš sítě je jedna věc, ale potom se chceš připojit na konkrétní přístupový bod a ten tě pustí pouze pokud budeš mít nastavení v pořádku. Potom dostaneš IP.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od rudich »

vikk píše:Tak nefachčenko.Jde o to,že vyhledæm svůj router,ale DHCP mi automaticky nepridělí IP adresu,tak vložím od Lan,dám restart sítě,reset přístroje,ale nejsem připojen.Chipset je určitě dobrý,protože vidím veškeré okolní WiFi sítě,někde je zrada
Ked vyhlada tvoj router ,tak ho potvrdiš a v riadku kde maš šifrovanie siete zadaj možnosť=WPA/WPA2
a mal by sa ti objaviť riadok pre key=tu zapišeš tvoje heslo do tvojho routra a ak bude spravne zadané,tak ti následne DHCP pridelí ip :good:
Xtrend,Gigablue,Dm900
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Takže situace taková....vše správně doplněno,šifrování,klíč,ale když dám DHCP povoleno stejně IP nedostanu,takže zadávám IP od Lanu.No a pak se stane,že se najednou připojí a po 10 sec odpojį....a pak zase připojí a odpojį
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od w.o.l.f. »

buď to není shodný chipset s ovladačem co jsi stáhl a nebo dělá bordel ten duál a wifi se přepne na 5Ghz
vzal bych toto
https://www.aliexpress.com/wholesale?Se ... c&jump=afs
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od decik »

Přesně tak, s čipem RT5370 naběhne wifi síť bez problémů.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Děkuji všem za vaše rady :good: Půjdu do nové wifi a cca za měsíc se ozvu jak jsem teda dopadl.Zatím čuste :)
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Tak jsem konečně dostal od alika WiFi adaptér,ale pořád je někde chyba.Nakonfigurovane mám určitě všechno dobře,ale při testu sítě mám ..bezdrátová síť..odpojeno,vše ostatní,IP adresa,hdcp,vše v zeleném.Jeste dotaz....musí být vždy i lan kabel v recieveru připojen? Když ho odpojíme a nechám jen USB WiFi nedostanu IP adresu.
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od mtester270 »

Asi medzi gaucom a TV. Tu otazku o pripojenom lan kabli si myslel vazne ? Ved ked tam das wifi adapter tak internet ma ist cez to tym padom kabel tam nema co robit tym padom nemas wifi adapter nastaveny alebo ti vobec nefunguje. Skus uja googla a cosi postuduj.
OFF
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

Jsem laik přes sat.recievery,ale zase to není se mnou tak špatné abych nevěděl,že kabel je jedna věc a wifi adapt.druhá věc. Wifi adapter je odzkoušen na jiných zařízeních,je v pořádku.Jen mě zarazila jedna věc,že když jsem měl v recieveru zastčený wifi adapter nedostal jsem ip adresu,ale když jsem k němu zastrčil i kabel,zahlásilo ip adresa přidělena. Jinak to je již druhý wifi adapter který zkouším...první byl 2,4/5ghz,ale nejel,tak jsem na doporučení koupil realink 2,4 ghz.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: USB WIFI ADAPTER

Příspěvek od vikk »

UpřesníM ještě ,to zahlášení že mám ip adresu přidělenou,když jsem zároveň zastčil i kabel jsem prováděl v testu samozdřéjmě WIFI PŘIPOJENÍ
Odpovědět

Zpět na „X.Trend ET 7x00“