ako prehrat DVD image subor *.iso

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
gooddayman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 12.prosinec 2006 - 14:57
satelitni prijimac: xtrend e7000

ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od gooddayman »

Experti !

Chcel by som prehrat v Xtrende image z mojich DVD su vo formate *.iso .
Mam otazku ci viete ako na to ?

Niektore tieto subory *.iso mi prehraje moje raspberry pi2 + kodi .
Takisto niektore mi prehraje pc . Niektore zvacsa tie novsie DVD
maju evidentne nejaku ochranu ktoru neviem prekonat a prehrat to nejde.

Takze viete mi poradit ci by nejako islo prehrat tieto DVD image prijamo z xtrendu ?
Asi chcem trosku moc ale mozno viete ako na to ..su tu vselijky machri na tomto fore.

Diki!
85cm , 3 LNB , Xtrend7000 , OpenPli, HDGlass 16 (mal som IP400S,Opticum 9600HD TS,Argus VIP )
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od ulmus »

V prvom rade si uprav ten svoj prvy prispevok pretoze aspon na mna slovko experti s vykricnikom na konci posobi ako provokacia a nie ako pocta.

A teraz spät k iso. Je to vlastne archivny subor. A ak vies co je archivny subor tak Ti jasne z toho musi vyplynut ,ze data obsiahnute v nom treba rozbalit na to aby sa dokazal zvysok obsahu v nom chovat tak ako pred archivaciou.
Je to presne ako s .rar ci .zip.
Preto sa tento format nepresadil napr. v DVD prehravacoch s vynimkou par znaciek a medzi ne patri napr.OppO.
Ved naco aj ked DVD vie placky. Ale OppO zas nie je standartne DVD je to vlastne "kombajn"

Na to aby to vedel spracovat satelitny prijimac treba hardware a softwerovu podporu. Ktorymi maloktory satelit disponuje.
Preto je .iso domenou PC ci podobnych alternativ, trebars tebou spomenute Pi.
Inak Kodi by mal vediet pracovat aj so subormi zbalenymi v rar a priamo ich prehravat bez nutnosti ich rozbalenia.

Neviem ako to je v pripade tohto formatu v pripade sat zariadeni pracujucich pod XBMC.
Pretoze XMBC vie .iso nativne, tam si myslm ,ze by problem nemal byt.
V pripade inych zariadeni to bude najskor vecou vole ci nevole developers ktory tieto FW vyvijaju.
Alebo vecou plugin no samozrejme ani tie najskor bez priamej podpory FW len tak fungovat nebudu.

Skusmo som zadal nazov tvojho satelitu a play to .iso a nic zmysluplne som neobjavil.

Cudujem sa ludom co si kupia zariadnia velkosti bonboniery a cakaju od toho zazraky,
Ano mozes namietat ved Pi je ako platobna karta... Lenze Pi je alternativa PC a to sme zas inde a ani Pi nie je vsemohuce mam Pi2 doma tak viem o com vravim.

A co sa tyka ochrany DVD tak si najprv zisti akou ochranou DVD disponuje. Vacsina grabber programov to vie detekovat a podla toho pouzi ucinnu "zbran" na takto lock-nute DVD.
Ja som naposledy tak otvaral chranene CD pomocou Clone cd.
A viem ,ze existuje aj Clone DVD.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od 11chloe »

Xtrend, stejně jako Rpi jede na linuxu a ten přehrávání iso normálně podporuje. Je to teda jenom o ovladačích a použitých nástrojích jestli jsou funkční nebo ne. Zkusil jsem si otestovat jedno iso a et4000 ho normálně přehraje.
Pokud jde o et7000 tak je to rok starý box a bývá zvykem, že výrobce stále vychytává chyby. Stává se pak že některé funkce nemusí být dostupné a je dobré nedostatky hlásit. ISO otevřeš normálně když na něj klikneš a mělo by se rozběhnout.
Pokud bys hledal tak pod linuxem jde iso připojit i přes příkazový řádek. http://www.cyberciti.biz/tips/how-to-mo ... linux.html
Originál DVD mají nějaké ochrany ale Iso je vytvořené ripováním. Tam jsou ochrany odstraněné, takže výsledné iso by mělo jít spustit bez problémů.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od efendy55 »

vlastné DVD-čka + nejaké org. čo mám na HDD v bazmekoch ale staršie sa u mna bežne pozerajú a bez problémov v mediacentre alebo DVD-player v image openatv, hdfreaks, openxta :good: či je tam nejaké iso to som nikdy neriešil a je mi to šum a fuk pokial mi to prehrá aj tak neviem čo to je . #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od ulmus »

11chloe píše:Originál DVD mají nějaké ochrany ale Iso je vytvořené ripováním. Tam jsou ochrany odstraněné, takže výsledné iso by mělo jít spustit bez problémů.
Ak sa DVD robi ripovanim tak potom co sa robi s datovym CD ak som chcel z neho vyrobit .iso eventualne .img a aj napriek tomu mi napríklad Deamon Tools vypisal chybu sposobenu kodovanim CD.
Nasledne som pouzil Clone CD ktory uz tuto chybu "ignoroval" a momentalne mam z toho CD urobeny Unlock obraz.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od minestra »

Tohle asi autorovi nepomůže. .iso je 1 soubor, ale obsahuje metadata, adresářovou strukturu atd. je to záloha opti.disku. Nevzniká rippem, je to kopie disku. Chloe11 asi myslí, že kopie dvd s ochranou - jako .iso nemusíš přehrát. Sw ANYDVD, FABDVD .iso umí.
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od 11chloe »

Napsal jsem to asi blbě, ale to neni až tak důležité. Iso je nějaký formát jak se zapisují data na cd (dvd). Ripování je extrahování dat z cd (dvd) a odstranění ochrany se teda nedá říct ,že je ripování. U dvd je ale ripování běžné už díky velikosti. Lisované dvd měly od začátku větší kapacitu než ty vypalovací a kromě odstranění ochrany bylo nutné dvd ripnout a některá data odstranit. Pak se vytvořilo nové iso. Proto jsem to zjednodušil a nazval ripováním. Kromě nástrojů na ripování ,pak samozřejmě fungují nástroje jako clone cd (dvd) ,které odstraní jen ochrany a udělají kopii disku.
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od minestra »

Jasně, až bude čas, tak to vyzkouším, dvd sbalené do 1 souboru je prima :wink:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: ako prehrat DVD image subor *.iso

Příspěvek od Kasr »

Je to otazka kmiznic a pluginov- ja v ipboxe 9900 iso obraz dvd video normalne prehram. Aspon v hyperione 4.5, ktory pouzivam.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „X.Trend ET 7x00“