Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
Hanzus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 05.říjen 2015 - 15:34

Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Hanzus »

Dobrý den.
Zakoupil jsem ET7000 a bohužel u spousty video souborů mám problémy s neplynulostí. Má někdo stejný problém? Případně mohl by někdo kdo vlastní stejný přístroj stáhnout a otestovat toho krátké video. Moc by mi to pomohlo s případnou reklamací přístroje. https://webshare.cz/file/3rr5Id79h1/test1-avi U mě se to otáčející R znatelně cuká.

děkuji
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Kasr »

Ani pc standardne neprehra vsetky videosubory-su aj minoritne enkodery a video v nich kodovane nemusi standardne prehrat ani pc: potom budes reklamovat pc? Alebo aj mediaplayer(myslim samostatnu krabicku, nie plugin, alebo program) tiez neprehra uplne vsetko.
A xtrend je satelitny stb- funguju ti programy zo satelitu?
Inac na ipboxe mi uvedene video neseka.
Tak skus do xtrendu iny image.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Jijirka »

Nemám sice ET7x00, ale Et8000 a také mi videa s fps 23.98 v základu cukají. Problém je v nastavení správného FPS. Tedy počtu snímků při přehrávání.

Vaše testovací video má tedy fps 23.98 a pokud to přehráváte satelitem standardně na TV tak máte u ní nastaveno pravděpodobně 25/50/100,... a to není slučitelné bez cukání. Je třeba donutit satelit, aby si u takovéhoto videa změnil nastavení v TV na např. 720p/24 nebo 1080p/24.
Toto se dá navolit na MENU/Setup/Usage & GUI/Autoresolution.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Hanzus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 05.říjen 2015 - 15:34

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Hanzus »

Co se týká jíné image , tak jsem testoval na openpli, openxta a openAtv, vždy se stejným výsledkem. A je mi jasné že všechny video soubory to nepřehraje, ale v mém případě se jedná o cca 80% souborů , což už se mi zdá podivné.
A zajímavé že například VU+ zero který by měl mít stejný multimediální chipset to zvládá bez problémů.
Toto nastavení : MENU/Setup/Usage & GUI/Autoresolution tam je, ale stejně je to špatné. Případně mám jestě jeden testovací avi soubot který má fps 25 a dělá to také.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od vlastvs499 »

Ahoj, nahrávku jsem otestoval na ET7000 a Zeru (oboje OpenATV 5.1) - výsledek naprosto stejný, jako u Tebe.
Zero - žádný problém.
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od 11chloe »

Nejdřív zkus změnit v nastavení a/v z 50Hz na 60Hz ,případně multi. Uvidíš jestli to přestane.
U et4000 když mám multi tak tvé video necuká. Na vu+zero při nastavení 50Hz cuká, ale při 60Hz už ne (test OpenPLi).
Jak bylo napsané tak plugin autoresolution by mohl problém vyřešit.
http://forums.openpli.org/topic/37982-v ... ate-multi/
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od vlastvs499 »

Otestoval jsem všechny varianty. Na ET7000 není kombinace, kdy by to jelo (ATV 5.1).
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od 11chloe »

Zkusil bych openpli,openvix a openxta. Pokud ani v jednom nebude žádná změna tak dát požadavek třeba na openxta fóru o nahlášení problému výrobci. Bude to zřejmě chyba ovladačů. U et4000 mi nastavení multi funguje korektně a nikdy jsem neměl potřebu používat autoresolution. U vu+zero je to jinak a musel bych přepínat (50/60) a nebo nastavit autoresolution.
Na obojím mám OpenPli.
Hanzus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 05.říjen 2015 - 15:34

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Hanzus »

Děkuji všem za rady, ale plynulé přehrávání se mi nastavit nepodařilo žádným z doporučených postupů . Přístroj budu měnit za vu+ solo se.
Naposledy upravil(a) Hanzus dne 09.říjen 2015 - 17:50, celkem upraveno 1 x.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od vlastvs499 »

Velmi rozumné. Když chytnu po Zeru ovladač ET, hodil bych ho nejraději z okna...
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od 11chloe »

Hanzus píše:Děkuji všem za rady, ale plynulé přehrávání se mi nastavit nepodařilo žádným z doporučených postupů . Přístroj budu měnit za vu+ solo se.
Takže si zkoušel i openxta a openvix?
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od toprun »

Hanzus píše:Děkuji všem za rady, ale plynulé přehrávání se mi nastavit nepodařilo žádným z doporučených postupů . Přístroj budu měnit za vu+ solo se.
No možná by sis měl pořídit spíš tohle http://avmania.e15.cz/jak-vybrat-multim ... -prehravac než satelit.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Hanzus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 05.říjen 2015 - 15:34

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od Hanzus »

11chloe píše: Takže si zkoušel i openxta a openvix?
No zkoušel jsem tři různé image (xta, atv, pli) a bylo to stále stejné.
toprun píše: No možná by sis měl pořídit spíš tohle http://avmania.e15.cz/jak-vybrat-multim ... -prehravac než satelit.
Děkuji za radu , jestli se dá na něčem z toho chytal signál z družice, tak proč ne :D
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od efendy55 »

toprun : nič v zlom to máš pravdu , ale bacha na to ked skončí podpora pre tieto srandičky . frčal som na niečom podobnom 2 a1/2 roka až jedného krásneho dna skončila podpora nešlo už ani youtube neprehralo to najnovšie súbory a ked som písal výrobcovi tak mi tý koko... odpísali že bohužial už pre ten bazmek nebude žiadny novší soft a odporučili mi kúpiť si ich najnovší model za 150-euro a za ten predošlí som dal 6000-sk takže nebol zrovna lacný . pokial bola podpora tak to ako tak fungoval . presedlal som na MIPS a E2 a prišiel som na to že to funguje predsa lepšie a aj podpora trvá ovela dlhšie . =D> :Yahoo!:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od toprun »

To máš pravdu, ale s tou podporou to záleží od výrobce. A navíc, když udělá někdo takovou prasárnu jako You Tube, že provede "upgrade" a odřízne tím starší přístroje, tak s tím už pak neuděláš nic. :unknown:
A víš sám, jak se tím pluginem pro E2 bojuje, a stejně to chvílemi na některých image nefunguje.
Myslím, že tyhle MMC budou mít vždycky svoji komunitu stejně jako ji mají STB. Jen je třeba vybrat ten s dobrou podporou, stejně jako u STB.
S YT jsem dopadl steně jako ty, na mé hlavní TV (5 nebo 6 let stará). Taky už tam mám YT jen na ozdobu.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od vlastvs499 »

Ahoj a opožděně hezké Vánoce všem.
Otevírám ještě jednou toto téma - po včerejších aktualizacích se zdá, že problém je u ET7000 vyřešen.
Testoval jsem zatím dva filmy, které byly dřív nesledovatelné (cuknutí jenou za sec, oba avi) - a oba lze přehrát bez chyby. Chtělo by to, aby to někdo, kdo má velkou filmotéku, potvrdil.
Testováno na ET7000 - OpenATV 5.1.
Na Zeru jely oba v pohodě vždycky.
Zero, DM7080HD, DM920
gorick
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 07.srpen 2008 - 11:38
satelitni prijimac: DM900 UHD Triple

Re: Problém s přehrávaním avi, mkv apod.

Příspěvek od gorick »

Ano, takze mozem potvrdit, problem bude asi vyrieseny. Dnes som skusil 2 divxi, kde to cukalo a uz to nerobi...
Davam pravidelne aktualizovat a asi to upravili od 27.12., v info su uz aj nove drivers 2.12.2015 (OpenXTA - ET7500)
Ak jim niekto napisal, tak velke :thankyou:
DM 900 UHD Triple, XTrend ET7500
Odpovědět

Zpět na „X.Trend ET 7x00“