HD-BOX AND-II XBMC

Multimedialny sat. prijímač HDBOX -XBMC

Moderátoři: Duce, helix26

vydra004
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 22.duben 2008 - 16:44

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od vydra004 »

http://www.xbmc4stb.net/viewforum.php?f=50 stránka už týden není dostupná , zřejmě podpora již tak kvalitních softu EOn kde není co opravovat skončila :good:
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od Timeshock »

mno nejede ne že by mne to vadilo stejně jedu přes enigmu už na android nemám sílu .....
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
blacker91
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 351
Registrován: 08.prosinec 2008 - 12:02
satelitni prijimac: Dreambox 920
Bydliště: Vysočina

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od blacker91 »

Mě stránka jde :) chci se zeptat zda je možnost jedné z následujících variant.

1: Systém Enigma2 připojení do VPN a možnost sledovat program přes web rozhraní(vím že v téhle variantě je zádrhel VPN)
2: Android to stejné(vím že VPN není problém ale zase nevím jak rozchodit sledování přes Web)
Díky pokuď něco poradíte :)
Dreamsky DSR-7500 a Dreamsky DSR-7000
Dreamsky NXP 256
mija
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.květen 2008 - 16:41

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od mija »

vodopadek píše:tak u me bohuzel.. mam uz v boxu zapojen jenom sitovy kabel, a hdmi.. vepredu zadny usb nepripojeno, vzadu jsem mel dongle od klavesnice ten jsem vyndal.. box nekolikrat restartoval ale kodi furt pise waiting for external storage.. nekdo dalsi poradi v cem by mohl byt jeste problem? diky za rady
Problém bude v softwaru, mám to samé a zjistil jsem toto: Po instalaci Android eON je v nastavení - aktualizace softwaru vidět disk "C" a když je připojená USB, tak ještě disk "D". Po instalaci Enigmy vnitřní disk zmizí a to bude ten problém, protože SD card je "unmount". Mluvil jsem dnes se Saprem, dělá jim to samé, hledají řešení.

BTW, chodí někomu zvuk, když vypne downmix do sterea? A pak se taky nemohu dostat do přijímače přes FTP, nebere to heslo "root" ani jiná. Neví někdo?
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od Timeshock »

chodí někomu zvuk, když vypne downmix do sterea?
Nevim nezkousel jsem box lezi uz delsi dobu ve skrini
Do ftp bylo jmeno anonymous heslo zadny pokud se neco zmenilo nevim ale ani u enigma nebyva heslo root to se pouziva dafault jako jmeno heslo byva ruzne povetsinou nazev boxu jako treba u dm nebo vu je jmeno root heslo Dreambox ........ teda uz sem se setkal i jmenem root a heslo bylo nazvem img na to ti odpovi kluci co se v tom hrabou ....
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od sida »

andros jmeno anonymous heslo anonymous
enigma jmeno root heslo neni nebo enter
mija
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.květen 2008 - 16:41

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od mija »

sida píše:andros jmeno anonymous heslo anonymous
enigma jmeno root heslo neni nebo enter
Pro Enigmu jsem si heslo nastavil pomocí pluginu, takže se teď do boxu dostanu přes Putty i přes WinSCP, ale přes FTP ne, login projde, ale pak to ohlásí chybu a spojení se přeruš, takže mi nejde načíst ani nahrát settings přes Dremboxedit. Do Androidu jsem to zatím nezkoušel, vzhledem k tomu, že tam nechodí KODI po dohrání Enigmy, nemá to zatím smysl.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od 005jon »

mija píše: Pro Enigmu jsem si heslo nastavil pomocí pluginu, takže se teď do boxu dostanu přes Putty i přes WinSCP, ale přes FTP ne, login projde, ale pak to ohlásí chybu a spojení se přeruš, takže mi nejde načíst ani nahrát settings přes Dremboxedit. Do Androidu jsem to zatím nezkoušel, vzhledem k tomu, že tam nechodí KODI po dohrání Enigmy, nemá to zatím smysl.
Všetko funguje FTP na enigme aj Dremboxedit TYP FTP: Aktiví :unknown:
ftp.png

KODI po dohrání Enigmy Funguje tiež !!!!!! :unknown:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mija
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.květen 2008 - 16:41

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od mija »

005jon píše:
mija píše: Pro Enigmu jsem si heslo nastavil pomocí pluginu, takže se teď do boxu dostanu přes Putty i přes WinSCP, ale přes FTP ne, login projde, ale pak to ohlásí chybu a spojení se přeruš, takže mi nejde načíst ani nahrát settings přes Dremboxedit. Do Androidu jsem to zatím nezkoušel, vzhledem k tomu, že tam nechodí KODI po dohrání Enigmy, nemá to zatím smysl.
Všetko funguje FTP na enigme aj Dremboxedit TYP FTP: Aktiví :unknown:
ftp.png
Zkoušel jsem aktivní i pasivní, stejný výsledek, WinSCP se přes FTP přihlásí, ale pak vypíše chybu:

Nepodařilo se stáhnout výpis adresáře
OOPS: priv_sock_get_int

Dreamboxedit rovněž hlásí chybu:

Verbinden mit 192.168.200.189.
Verbunden.
Dreambox response: Login successful.
** Retrieving file list of "/etc/enigma2/" **
FTP-Transfer wird gestartet
Transfer abgebrochen
Error retrieving file list from the Dreambox.
Verbindung wird getrennt.
Verbindung getrennt.

Jinak mi FTP i Dreamboxedit chodí na stejné síti s Vitamínem, takže v síti problém není.

KODI po dohrání Enigmy Funguje tiež !!!!!! :unknown:
Nefunguje ani technikovu z Sapro, v pátek jsem to s ním řešil, připravoval boxy pro prodej, po dohrání Enigmy mu to hlásilo stejnou chybu v KODI "Waiting for external storage". Evidentně tam po dohrání Enigmy není v Androidu moutnutý disk (když kouknu do nastavení, chybí tam úložiště).
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od 005jon »

To sa bude veľmi ťažko hľadať problém keď mne to funguje bez problémov.
KODI nenabehne jedine kde nechám zapojenú USB kľúčenku od bezdrôtovej klávesnice vtedy kodi nenabehne a ostane zaseknuta.
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od sida »

@mija

Potreboval bych tyto informace:
datum img androidu co jsi tam mel naistalovany
datum img android img ktery jsi tam instaloval

je mozne ze se tam neco blbe nastavuje, enigma vyuziva cast pameti ktera je puvodne vyclenena pro android.

u ftp (dreameditu) se obcas (1x z 10 pripojeni) ze vyprsi casovy limit pro pripojeni a vypadne to na tu chybu co popisujes zvlast jestli pouzivas widle. U linuxu se to stava jen vyjimecne, prikaz ftp z radky se pripoji vzdy.
mija
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.květen 2008 - 16:41

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od mija »

sida píše:@mija

Potreboval bych tyto informace:
datum img androidu co jsi tam mel naistalovany
datum img android img ktery jsi tam instaloval

je mozne ze se tam neco blbe nastavuje, enigma vyuziva cast pameti ktera je puvodne vyclenena pro android.

u ftp (dreameditu) se obcas (1x z 10 pripojeni) ze vyprsi casovy limit pro pripojeni a vypadne to na tu chybu co popisujes zvlast jestli pouzivas widle. U linuxu se to stava jen vyjimecne, prikaz ftp z radky se pripoji vzdy.
Ahoj, datum původního img nevím přesně (vypadá to na 6.8.2015), bylo to ještě s XBMC z doby, kdy box začínal, teď jsem ho Rebornul. Nový img jsem dal dle doporučení technika Sapro tento: http://sapro.cz/bigfiles/update_android ... 161127.zip a Enigma tam šla poslední verze také staženo ze Sapro: enigma2_droid53_multi_20170305. To FTP nejde ani z Dremboxedit, ani TCM, ani WinSCP. Přes Putty OK nebo přímo z Exploreru ve Win ho vidím jako síťové zařízení a mám k němu přístup. Díky za pomoc.
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od sida »

@mija
Tak jsem tam nahral nejstarsi puvodni img ktery jsem nasel - 4.4.2014
-pres nej jsem preinstaloval adroid 20161127 - nastartoval kodi - ok
-po rebootu jsem naistaloval enigma2 20170305 - enigma2 ok
-provedl jsem aktualizaci software - menu-nastaveni-sprava software-aktualizace software - ok
-pres menu-vypnuti-reboot do androidu - ok
-v nem spusteni kodi - ok

nevim co tam ma technik ze sapra a ty za problem se spustenim kodi. Zeptam se technika zitra.
Mozna to zkus jeste jednou nahrat - android pak enigmu
Dal budu zkouset to ftp

Jirka
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od sida »

FTP funguje
Dreamboxedit - naistaloval jsem si WYdle 10(fuj) dreamboxedit v7.1.xxx v moznosti jsem nastavil FTP aktivni a normalne funguje.

(Wydle jsem zase hned vymazal :D )
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od Timeshock »

mno dreamboxEDIT (x64) se musi zpouštět jako správce jinak smůla jinak pro někoho jsou Wydle fuj pro někoho všechny os jsou fuj tam bych doporučil dřevěné počitadlo jako vlaštovky atd .Někdo si narve do pc nějaký linuxový distro a pak se ani nepřihlásí na konzoli čumí jak vlk v červené karkulce . Tohle bych neřešil řešil bych jde nejde pokud něco nejde proč nejde atd .........
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od sida »

@ Timeshock
Jen jsem chtel demostrovat, ze se problemem zabyvam do te miry ze jsem se premohl a naistaloval Wydle. A drevene pocitadlo mam, bez toho se neobejdu, pohadku o cervene karkulce mam taky rad.

Proste jen Wydle nemam rad, zrovna tak skylink, bez obou se obejdu. Taky jsem ale nikoho neodrazoval v pouzivani jakehokoli OS. A to uz staci ne ?
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od Timeshock »

stačí stačí já jen že je fuk kdo v kterém os jede pokud tam dojede mne wydle nevadí dokonce je i umím občas použít na rozdíl od linux kde bych tedy opravdu raději to dřevěné počítadlo ale už dělám určité pokroky aspon v telnetu a linux příkazy můj nejoblíbenější je init 3 a init 4 :D
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
mija
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.květen 2008 - 16:41

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od mija »

sida píše:@mija
Tak jsem tam nahral nejstarsi puvodni img ktery jsem nasel - 4.4.2014
-pres nej jsem preinstaloval adroid 20161127 - nastartoval kodi - ok
-po rebootu jsem naistaloval enigma2 20170305 - enigma2 ok
-provedl jsem aktualizaci software - menu-nastaveni-sprava software-aktualizace software - ok
-pres menu-vypnuti-reboot do androidu - ok
-v nem spusteni kodi - ok

nevim co tam ma technik ze sapra a ty za problem se spustenim kodi. Zeptam se technika zitra.
Mozna to zkus jeste jednou nahrat - android pak enigmu
Dal budu zkouset to ftp

Jirka
Tak jsem znovu nainstalovat android 20161127, znovu Enigmu 20170305 a tentokrát se zadařilo a KODI chodí. FTP ale stále ne, zkoušel jsem všechno možné, TCM, WinSCP, Dreamboxedit 7.x.x.x, aktivní i pasivní FTP a pořád se to chová stejně. Je jedno, zda se DE spustí jako správce nebo ne, mám v síti Vitamin a s tím to jede normálně bez problémů. Nevím kde je problém, ale pokud vám to chodí, netřeba to řešit, nahraju si tam settings přes SCP.
Spíš mne trápí problém se zvukem přes HDMI v E2, když vypnu downmix do sterea, přestane jít úplně zvuk. Díky za případné informace.
alihen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 24.únor 2011 - 20:15

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od alihen »

vratim sa ešte k tomuto boxu ;)
od začiatku roka 2015 ležal nedotknutý na povale. teraz uvažujem niečo k monitoru na občasné sledovanie (Kodi, Skylink Live TV, prípadne Antik)
je vôbec ešte nejaký použiteľný FW k dispozícii?
mám tam XBMC od Frodo zo 17.2.2016.
chcel som skúsiť aj niečo s E2, no po 2 dňovej študovaní témy som prišiel na to, že sa mi stratil offico FW 04042014 :( a ako tak čítam, ani kodi a ani E2 bez neho do stroja nedostanem. nechcel som kupovať nejakú novú skrinku alebo TV stick kvoli nahodnemu sledovaniu TV cez internet ale asi nič iné mi neostane a box zanesiem na zberný dvor :(
aj keď mi ho bude ľúto, lebo je ako nový a bol používaný v podstate len na testovanie počiatočných verzií FW s XBMC
DreamBox One UltraHD dual tuner DVB S2X, 3,5" HDD Seagate Baracuda 500GB, LG OLED UHD TV
MECOOL Google Android 10.0 TV Box KM1 4GB + 32GB, LG OLED UHD TV
VU+ Solo2 2x tuner DVB S2, externy 2,5" HDD 1TB, Samsung LED UHD TV - bejvalka ;)
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už sa to blíži......... HD-BOX AND-II XBMC už je zasa v hre..........

Příspěvek od Timeshock »

Tak tenhle box se nepovedl od začátku s ním byli jen problémy myšlenka byla sice dobrá ale fm se nepovedl je jedno jaký zkusíš ten sběrný dvůr je asi nejlepší řešení ušetříš si čas i nervy sice enigma 2 v něm jede ale nic moc do něj nedostaneš co se týče pluginu , dle datumu kdy byl tenhle topic vytvořen je ti asi jasný že nějaký nový fm už asi nebude tak zbývá jen zamyšlení zda si od SAPRO ještě někdy nějaký box koupit já to tedy rozhodně nebudu ten ..... mne stal tehda 3500Kc pro srovnání VU+ zero stál 4300 a běží lidem do dnes tenhle výtvor nikdy pořádně k ničemu nebyl a nikdy nebude.
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Odpovědět

Zpět na „HDBOX -XBMC“