e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 23.Říjen 2019 - 23:13

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HD BOX a Raspberry Pi
PříspěvekOdeslal: 30.Leden 2015 - 7:10 

Poděkoval: 1 krát
Mám HD BOX v obýváku a jak je zřejmé z diskuzí v tomto fóru, moc zatím nefunguje (HDMI passthrough, HDMI-CEC, EPG atd.). Chtěl jsem dostat satelitní vysílání do dalšího pokoje, vyzkoušel jsem XBMC/KODI na PC a to chodí skvěle, jen mi vadilo zapnuté PC. Takže jsem pořídil Raspberry PI, model B+, nainstaloval Openelec v. 5 s KODI 14 a hle, několik minut nastavení klienta, připojeno k HD BOXU v obýváku a šlape to jako hodiny. Co rozhodně funguje je HDMI passthrough, v nastavení KODI je plno možností, které na HD BOXu nejsou. HDMI-CEC úplně bez problému, mám připojený TV Samsung s Anynet+ a dálka od TV skvěle ovládá KODI. Nastavení je v Systém - Vstupní zařízení - Periferie - Pulse-eight adaptér. Toto opět v HD BOXu chybí, přitom dle informací z netu stejné přístroje pod jinou značkou mají HDMI-CEC ve specifikaci uvedený. A dále EPG, po spuštění Raspberry a startu KODI se načtou okamžitě EPG data a ihned jsou u většiny kanálů k dispozici, pár se jich donačte během krátké doby. Ne jako na HD BOXu, kde k načtení EPG nedochází, dokud se na kanál nepřepne. Navíc Raspberry může běžet stále, bere kolem 2 - 3 W. Zkoušel jsem i PVR funkce, rovněž bez problému, nahrává se na 4GB USB Flash připojenou do HD BOXu. Jedině snad obraz je malinko horší, než přímo z HD BOXu. Takže z HD BOXu využívám jen Tvheadend jako TV server a OSCAM, jeho zbytek je vlastně k ničemu. Ale jak je vidět, když to zvládá Raspberry, mělo by to chodit i na HD BOXu, jen ho vyladit, tuner a Tvheadend chodí bez problému. Mimochodem, ve webovém rozhraní Tvheadend se dá nastavit, že nahrává přímo do MKV.

Předmět příspěvku: Re: HD BOX a Raspberry Pi
PříspěvekOdeslal: 03.Únor 2015 - 21:59 

ja mam KODI rozbehane cez openelec na mac mini. zhanam nejaky tuner, ktory bude vediet streamovat do XBMC live TV. HD BOX sam o sebe bez Raspberry Pi ma tuto moznost?

PříspěvekOdeslal: 05.Únor 2015 - 8:06 

Ano, Raspberry PI slouží jen jako klient (ty máš mac mini), který se připojuje k HD BOXu přes PVR doplněk v KODI a z HD BOXu využívá tuner.

PříspěvekOdeslal: 05.Únor 2015 - 9:02 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 27 krát
Poděkováno: 33 krát
A ako to mas s dekodovanim stanic v mpeg2? Kupil si licenciu na mpeg2?

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

PříspěvekOdeslal: 05.Únor 2015 - 18:37 

Ano, koupil, bez problému přišla během pár minut po zaplacení.

PříspěvekOdeslal: 30.Březen 2015 - 12:36 

Dobrý den, jelikož jsem začátečník mám pár asi samozřejmě hloupých dotazů.
Řeší toto propojení to že mohu sledovat STA-TV z HD-BOXu na jimén TV kde je pripojeno RAS-Pi? Jak je to celé soft uděláno?
Díky za info.

PříspěvekOdeslal: 31.Březen 2015 - 20:20 

ihonza napsal:
Dobrý den, jelikož jsem začátečník mám pár asi samozřejmě hloupých dotazů.
Řeší toto propojení to že mohu sledovat STA-TV z HD-BOXu na jimén TV kde je pripojeno RAS-Pi? Jak je to celé soft uděláno?
Díky za info.

Ano, řeší to, že můžeš sledovat satelitní vysílání z HD BOXu na jiném TV, kde je připojeno RasPi. V tom okamžiku převezme RasPi ovládání tuneru v HDBOXU a zamkne si ho pro sebe. Softwarově je to popsáno nahoře, na RasPi běží např. Openelec s XBMC, nastavíš PVR doplněk pro připojení k HD BOXU a jede to. Musíš si ale koupit licenci na mpeg2 dekódování, jinak nehrají programy, co ho používají.

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2016 - 8:08 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: VU-MUTANT
Místo/Bydliště: Nová Baňa * Brehy
Poděkoval: 13 krát
Poděkováno: 55 krát
Tak takto to mam aj ja zapojene len dodam ze idem cez stvor tunerovy box ku ktoremu mam cez siet pripojene 2 krat RPI a tym padom neomedzujem ziadneho uzivatela vo vybere kanalov a nepotrebujem tahat dalsie kable k boxom po miestnostach je to suverejne najlacnejsie riesenie a ku podivu aj fungujuce

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00