Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Vše kolem T-REX / DRAGON / DIABLO CAM

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
mikee007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 21.duben 2012 - 18:52

Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od mikee007 »

Ahoj všem,
konzultoval se mnou brácha, že by chtěl ke své TV PHILIPS 55PFK6559/12 koupit "lepší" CI modul, který by mu umožnil kromě karty Skylink Irdeto používat ještě TV s tím modulem jako CCCam klienta (soused by mu udělal server na pár programů). Našel jsem mu a předběžně doporučil Diablo CAM TWIN Wi-Fi 802.11g verze 2.6, u kterého by se bráchovi líbila i možnost ještě druhé karty, protože by si možná zprovoznil ještě druhý talíř na UPC.

Ještě jsem mu ale zakázal nadšený nákup, protože je potřeba mít určitou jistotu:
1) Funguje modul "Diablo CAM TWIN Wi-Fi 802.11g verze 2.6" v televizi "PHILIPS 55PFK6559/12"? Nebo případně někomu s podobnou TV (např. srovnatelná řada)?

2) Je možno snadno používat modul pro rozkódovávání jako CCCam klienta na lokální síti přes WiFi? Lze to nějak relativně pohodlně nastavit? (Někde jsem se dočetl i věci o tom, že člověk musí mít programátor nebo co, a to už by, pokud by to byla pravda, bylo fakt asi moc - jak peněz, tak "hraní si". Pokud by to ale třeba obnášelo připojit se do modulu např. přes FTP a tam konfiguraci uložit v nějakém konfiguračním souboru, bylo by to v pohodě.)

Díky moc předem všem za rady, ať už to budou fundované odhady nebo konkrétní zkušenosti!
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od grund »

tak v LG to funguje , jak v Philips nevím , programátor potřebuje a nebo prodejce pokud flešne tak
pak přez FTP OK , mě na cccam nejde , ale přez newcamd ano.Ale mám asi nižší verzi 2.3 diablo
hraní s tím je dost než to korektně funguje
mikee007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 21.duben 2012 - 18:52

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od mikee007 »

Případně ještě přidávám dotaz, zda existuje nějaká alternativa k tomuhle Diablu - tedy jiný CI modul, co umí přes CCCam (nebo i jiný protokol - ten NewCam by taky asi nemusel být problém) dekódovat (nejlépe konkrétně Skylink, ale na tom asi nesejde) přes připojení k místní WiFi. A ideálně to má i místo na alespoň jednu kartu Skylink Irdeto, se kterou to taky dokáže pracovat. Nejlépe bez programátorů, třeba konfigurační soubory přes FTP by mi nevadily.
Ale výsledek by byl ideální tak, že televize vybavená DVB-S2 tunerem a CI slotem by díky tomu mohla fungovat i přes CCCam, ne jenom v případě přídavného přijímače...
Takže jsou případně nějaké alternativy, prosím?
Díky!
M.
Sugyi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 18.září 2007 - 23:44

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od Sugyi »

Serus...
Poriesili ste to nejako rozumne? Mas nejake skusenosti?
mackh
Odborník
Odborník
Příspěvky: 373
Registrován: 14.leden 2010 - 16:16

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od mackh »

FTP u verze 2.6 nefunguje, jen u 2.3
cccam u 2.3 funguje

u 2.6 je misto FTP webinterface, ale nevim, jestli pres nej jde zadat WPA2 klic poslat cfg soubor pro cccam nebo newcamd
pokud mas v modulu FW underworld, tak to jsou totiz jediny 2 duvodt, proc potrebujes programator, protoze pres CI menu v TV nejde key zadat a ani vytvorit konfiguracni soubor

a ciste irdeto karty M7 od cisla 428x v diablo nejdou
irdeto do cisla karty 427x bez unibloku nevim
ICE karty v diablo funguji na 100%
GigaBlue UHD Quad 4K, openATV 6.4
OCTAGON SF8008 Mini, openATV 6.4
E-85 a 4x QUAD LNB (1W, 16E, 19E, 23,5E) + SG2100 s OP 100 cm 53E az 34,5W
Sugyi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 18.září 2007 - 23:44

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od Sugyi »

Dakujem velmi pekne. Zodpovedal si mi vacsinu otazok ktore ma napadli.

Na nete su dostupne v2.8 LAN a v2.6 Wifi twin. Ale programator s CAS3 sa doma asi najde. Myslis, ze s tym by mi slo zadat cfg subor pre cccam alebo newcamd? (podla tvojej vety asi islo)

Kupila sa nova telka a teraz premyslam ci kupit prijimac k nej alebo pouzit vstavany dvb-s2 tuner + diablo. Cena 100+EUR za novy kus mi pride dost premrstena ked za rovnaku cenu sa da kupit napr vu+ zero. Plus ked v nej nejdu irdeto karty...

Pripadne nema niekto na predaj diablo cam wifi/lan?
mackh
Odborník
Odborník
Příspěvky: 373
Registrován: 14.leden 2010 - 16:16

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od mackh »

a kde maj wifi skladem?
zadny eshop jsem nenasel
GigaBlue UHD Quad 4K, openATV 6.4
OCTAGON SF8008 Mini, openATV 6.4
E-85 a 4x QUAD LNB (1W, 16E, 19E, 23,5E) + SG2100 s OP 100 cm 53E az 34,5W
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od dlhe_pole »

Sugyi píše:Dakujem velmi pekne. Zodpovedal si mi vacsinu otazok ktore ma napadli.

Na nete su dostupne v2.8 LAN a v2.6 Wifi twin. Ale programator s CAS3 sa doma asi najde. Myslis, ze s tym by mi slo zadat cfg subor pre cccam alebo newcamd? (podla tvojej vety asi islo)

Kupila sa nova telka a teraz premyslam ci kupit prijimac k nej alebo pouzit vstavany dvb-s2 tuner + diablo. Cena 100+EUR za novy kus mi pride dost premrstena ked za rovnaku cenu sa da kupit napr vu+ zero. Plus ked v nej nejdu irdeto karty...

Pripadne nema niekto na predaj diablo cam wifi/lan?
a jaku cenu by si si predstavoval za CI modul v ktorom je citacka kariet share klient a wifi ? dvacac evri ? tu novu telku predpokladam si kupoval tiez nejakeho 50 hz lacaka vo vypredaji v tešču bo v normalnom obchode to bolo asi moc predrazene :D
mackh
Odborník
Odborník
Příspěvky: 373
Registrován: 14.leden 2010 - 16:16

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od mackh »

jako obvykle jen blbe kecy mimo tema
GigaBlue UHD Quad 4K, openATV 6.4
OCTAGON SF8008 Mini, openATV 6.4
E-85 a 4x QUAD LNB (1W, 16E, 19E, 23,5E) + SG2100 s OP 100 cm 53E az 34,5W
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od dlhe_pole »

mackh píše:jako obvykle jen blbe kecy mimo tema
a co ti mam odpovedat ? jak chces myslim ze jedno diablo wifi 2.6 aj s upravenym fw mam na predaj.. cena 104 €
Sugyi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 18.září 2007 - 23:44

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od Sugyi »

mackh píše:a kde maj wifi skladem?
zadny eshop jsem nenasel
tu som ho videl. Neviem ci maju aj realne ale ked chces viem sa tam stavit a spytat.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Bude Diablo fungovat v TV Philips? A CCCam?

Příspěvek od Steiner »

Sugyi píše:... Kupila sa nova telka a teraz premyslam ci kupit prijimac k nej alebo pouzit vstavany dvb-s2 tuner + diablo. Cena 100+EUR za novy kus mi pride dost premrstena ked za rovnaku cenu sa da kupit napr vu+ zero. Plus ked v nej nejdu irdeto karty...
V takýchto prípadoch je dobre porozmýšľať ešte pred kúpou TV. SamyGo je 10x lacnejší a 100x užitočnejší ako Diablo Cam. Mimochodom, v TV je zrejme UHD tuner, vo vu+ zero nie.
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 98#p700098
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Odpovědět

Zpět na „T-REX / DRAGON / DIABLO CAM“