Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od Jijirka »

Používám OpenATV a tak si klidně provedu změnu image za novější. ](*,)

A něco se někde nepovedlo ale kdoví co? Stroj ET8000 po flashi naběhne jen po 3x čárky (=) na čelním display a na TV se objeví jen obrázek-logo na pozadí TV od výrobce image.
V tuto chvíli má bootování pokračovat točícím se spinnerem, ale ten se už neobjeví.
Zkoušel jsem různé verze OpenATV, ale i XTA, OpenPLI,... celkem asi 20-30 verzí. Také jsem pro jistotu tu a tam aktualizoval bootloader (CH dolu), ale nic nepomáhá.

Napadá mě problém s Boot-ochranou, ale ta by se snad měla projevit dříve, v jiné fázi bootování, nebo ne?

Máte někdo nějaký tip nebo radu?

P.S.: Samozřejmě jsem zkoušel nejen moje zálohy image, ale hlavně originál image výrobců!! Rovněž jsem to prubnul i s odpojeným interním HDD, stejně jako jsem se pokusil nahrát image ze zadních USB, výsledek je ale stejný - NEJDE TO!!!
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od hihihi »

Dokážeš se připojit přes ftp? Pokud ano, měl bys být schopen zkopírovat crashlog. Defekt security board se projevuje nabootováním do stavu jaký popisuješ (logo xtrend, spinner už se neobjeví). Ale potvrdit se to dá jen z obsahu crashlogu.
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od Jijirka »

Připojit se přes FTP bohužel nefungovalo. Neboť boot systému se zastavil vždy ještě před tím než se zprovoznila FTP.



Při výměně Image jsem měl satelit vždy několik minut vypnutý (než jsem přenesl a nahrál nový IMAGE na USB) a nikdy to nemělo na nic vliv!!!!

Jenže v noci před spaním jsem satelit vypnul, a opět jsem ho zapnul až ráno, čili byl asi 8 hodin zcela vypnutý a systém, který jsem tam večer nainstaloval a který nefungoval byl ráno OK. Stejně tak se mi povedlo po ránu nahrát i jiný image s mojí zálohou a funguje!!

Jsem z toho blázen, ale vypnutí přes noc prostě pomohlo!!!!
Zřejmě věci mezi nebem a zemí. :poklona:
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od mmiriboy »

Jijirka píše:Připojit se přes FTP bohužel nefungovalo. Neboť boot systému se zastavil vždy ještě před tím než se zprovoznila FTP.



Při výměně Image jsem měl satelit vždy několik minut vypnutý (než jsem přenesl a nahrál nový IMAGE na USB) a nikdy to nemělo na nic vliv!!!!

Jenže v noci před spaním jsem satelit vypnul, a opět jsem ho zapnul až ráno, čili byl asi 8 hodin zcela vypnutý a systém, který jsem tam večer nainstaloval a který nefungoval byl ráno OK. Stejně tak se mi povedlo po ránu nahrát i jiný image s mojí zálohou a funguje!!

Jsem z toho blázen, ale vypnutí přes noc prostě pomohlo!!!!
Zřejmě věci mezi nebem a zemí. :poklona:
Podľa môjho názoru tam bude problém v doske zdroja, buď servis, alebo svojpomocná oprava!? :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od Jijirka »

mmiriboy píše:.....doske zdroja, buď servis, alebo svojpomocná oprava!? :)
Ano, s případným servisem budu muset v budoucnu asi počítat, ale řešit to budu až jestli se to bude opakovat, případně jak často.
Ono by totiž bylo docela problém něco takového jim v servisu ukázat? Když se totiž problém objeví, já sbalím přijímač a pošlu ho do servisu tak do druhého/třetího dne než jim to dorazí tak bude pravděpodobně všechno fungovat OK.

To se pak problém blbě vysvětluje.
No nic. Uvidíme?!

P.S.: Uvnitř přijímače ET8000 vedou z desky zdroje do základní desky přijímače jen dva dráty s 12V.
To znamená, že problém bude spíše než přímo v desce zdroje, tak na základní desce přijímače někde tam kde se mění napětí z 12V na 5V, 3V.... a další napětí.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
henry33
Odborník
Odborník
Příspěvky: 363
Registrován: 09.březen 2010 - 20:08

Re: Nejde nabootovat žádná enigma (IMAGE)

Příspěvek od henry33 »

Je to jednoznacne na reklamaciu.Moj problem bol v pripojke na internet jednoducho na zakladnej doske sa lanka odpalila a to iba po restarte satelitu .Je to sice viac nes rok,ale objednal som v pondelok dalsi xtrend 8000 a ta ista chyba sa ukazuje a cakam kedy to skape a pojde na reklamaciu.Nechapem xtrend spolocnost vyrobia neskutocne drahy box a ma problem v internete.
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“