DVB T/T2/C tuner

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

eibner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 09.červenec 2009 - 20:35

DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od eibner »

Dobrý deň.Funguje tento tuner spoľahlivo niekomu? V mojom ET8000 je všetko v poriadku, až kým neprepnem na DVB S2 tuner.Keď ho prepnem naspať na T alebo C tuner,už seká obraz aj zvuk.Nepomôže len tvrdý reštart.Skúšal som viacej image,ale nopomohlo.Je to na reklamáciu?Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

Stávat by se to rozhodně nemělo, uvedený box sice nevlastním, ale měl jsem doma xpeed lx2 a tady se nic takového nestávalo.
Jde o to jak máš udělaný anténní rozvod a zda jak jsou tunery zapojeny. Tzn. jestli jde koax z pozemní antény přímo do tuneru a nebo je to mezi sebou (dvb-s a dvb-t nějak) sloučeno. Tu pozemní anténu něčím napájíš? Nebo je pasivní?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od Jijirka »

Nemám sice tento tuner, mám externí a nic takového se mi neděje.

Chtělo by to prověřit zapojením přijímače někde u souseda, jestli náhodou není problém v anténách. A pak teprve případně reklamovat.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
eibner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 09.červenec 2009 - 20:35

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od eibner »

Terestriálnu anténu mám pasívnu,je vporiadku .V Samung lcd tv funguje bez problémov/vBratislave/ aj UPC kábel tv.Myslel som ,že je to v image,ale asi je to DVB T/T2/C tuner.Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od efendy55 »

tento tuner na 10000-ke funguje bezvadne . :good: ked si skúšal iné image a nepomohlo to tak ja osobne by som ho pre istotu znovu vybral so slotu v boxe a strčil späť . všetko správne v menu nastaviť a uvidíš čo to urobí , alebo skúsiť ešte inú anténu alebo rozvod . frčím tiež na tomto tuneri a dokonca aj jeden usb-dvbt a všetko ide ako s praku . skús ešte v menu nastaviť prioritný tuner C alebo automaticky ,ale podla mojich skúseností vo všetkých image ked som nastavil tuner na automaticky tak na interný tuner si ani nešiahol ten mu bol šum a fuk ,vždy išiel po tuneri C v mojom prípade čo je ako píšem usb-dvbt ale ked som v menu nastavení nastavil preferovaný tuner C tak automaticky ide na interný tuner a na tuner C šiahne až ked prepnem niečo v PIP-ku na dvbt . :smoke:
Všetko 4K
eibner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 09.červenec 2009 - 20:35

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od eibner »

Ďakujem za nápad,zajtra skúsim. :idea:
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

eibner píše:Terestriálnu anténu mám pasívnu,je vporiadku .V Samung lcd tv funguje bez problémov/vBratislave/ aj UPC kábel tv.Myslel som ,že je to v image,ale asi je to DVB T/T2/C tuner.Ďakujem za odpovede.
Nevím, zda et-8000 má stejný T/C tuner jako 10000, ale měl jsem 10000 v ruce a tuner se mi jevil dost citlivý. Potřeboval výrazně vyšší signálovou úroveň než jiný přijímač a nebo settopbox. Další věc, se kterou jsem se u kombo boxů setkal bylo to, že přip přepnutí ze satelitního do terrestického režimu nedošlo okamžitě k přerušení napájení LNB, ale nějakou vadou se 12V napětí dostávalo na výstup z dvb-t tuneru, tím se vytvářel na anténě zkrat. Pokud máš voltmetr, můžeš to zkusit proměřit.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

ještě drobná poznámka:
mi osobně se osvědčilo, ať už se jedná o aktivní nebo pasivní anténu vložit vždy za výstup z dvb-t tuneru něco takového:
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat ... vac-eu-634
http://www.t-cz.com/galvanicky-oddelova ... d1518.html
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od efendy55 »

len pre informáciu ten tuner funguje na pasívnu aj aktívnu anténu 12-volt. cez výhybku bez problémov. napätie 5-volt som nikdy neskúšal ,nemám s čím .
Všetko 4K
zbynek22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.leden 2015 - 19:02
satelitni prijimac: VU+ DUO 4k, Open VTI 15.0
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od zbynek22 »

............ ale měl jsem 10000 v ruce a tuner se mi jevil dost citlivý. Potřeboval výrazně vyšší signálovou úroveň než jiný přijímač a nebo settopbox. .........

Právě naopak. Když potřebuje vyšší signál tak citlivý není. Mám ET10000 a T/C tuner je podstatně tupější než přímý vstup na TV Panasonic PX50VT60.
Zbyněk, Xtrend ET10000, zatím OpenATV 5.0, Panasonic TX-P50VT60, Pioneer BDP-LX71
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od efendy55 »

no ja mám zase opačnú skúsenosť s týmto tunerom v xtrende . chytím na to aj miestne stanice o ktoré mi tuner v telke panasonic ani neškrtne .
Všetko 4K
zbynek22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.leden 2015 - 19:02
satelitni prijimac: VU+ DUO 4k, Open VTI 15.0
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od zbynek22 »

Možná je to právě důkaz horší citlivosti tuneru Xtrendu. Silný signál z blízké stanice totiž citlivý tuner v TV Panasonic mlůže přebudit/zahltit, takže tuner ho nezpracuje. Naopak tento silný signál může být pro tupý tuner Xtrendu akorát a tak ho zpracuje.

Citlivost tuneru se musí porovnávat při příjmu vzdálených stanic.

Pokud u mě dojde ke snížení DVB/Tsígnálu tak, že Xtrend kostičkuje, tak TV Panasonic pořád dává dobrý obraz. Možná se na tom podílí průchózí signálová cesta v tuneru Xtrendu, kde se signál musí dělit. Nevím, jak to konsruktéři zařídili. V TV je signál na konečné cestě takže je k dispozici celý.
Zbyněk, Xtrend ET10000, zatím OpenATV 5.0, Panasonic TX-P50VT60, Pioneer BDP-LX71
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

zbynek22 píše:............ ale měl jsem 10000 v ruce a tuner se mi jevil dost citlivý. Potřeboval výrazně vyšší signálovou úroveň než jiný přijímač a nebo settopbox. .........

Právě naopak. Když potřebuje vyšší signál tak citlivý není. Mám ET10000 a T/C tuner je podstatně tupější než přímý vstup na TV Panasonic PX50VT60.
Jde o pochopení celého odstavce. Z něj vyzní co jsem měl na mysli. Možná jsem to v 1. větě formuloval nevhodně citlivost-lépe asi náchylnost, tedy citlivost ve smyslu na nedostatečnou úroveň signálu-tedy může se sekat / vypadávat.
Je zapotřebí "dodat" okolo 65dBuV na vstup dvb-t tuneru, u jiných boxů stačí 45-50dBuV, leckdy méně
Naposledy upravil(a) w.o.l.f. dne 06.únor 2015 - 16:40, celkem upraveno 1 x.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

zbynek22 píše:Možná je to právě důkaz horší citlivosti tuneru Xtrendu. Silný signál z blízké stanice totiž citlivý tuner v TV Panasonic mlůže přebudit/zahltit, takže tuner ho nezpracuje. Naopak tento silný signál může být pro tupý tuner Xtrendu akorát a tak ho zpracuje.

Citlivost tuneru se musí porovnávat při příjmu vzdálených stanic.

Pokud u mě dojde ke snížení DVB/Tsígnálu tak, že Xtrend kostičkuje, tak TV Panasonic pořád dává dobrý obraz. Možná se na tom podílí průchózí signálová cesta v tuneru Xtrendu, kde se signál musí dělit. Nevím, jak to konsruktéři zařídili. V TV je signál na konečné cestě takže je k dispozici celý.
citlivost tuneru se porovnává ne podle vzdálených a blízkých stanic, ale podle reakcí na vstupní úroveň signálu, vlivy pre-echa, BER,MER atd. Sohlasím s tím, že panasonic má tuner náchylný na přebuzení, trhání obrazu a menší záseky se projeví už při úrovní 67-70dBuV, zatím co u xtrendu je toto "středně" silný signál.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
zbynek22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.leden 2015 - 19:02
satelitni prijimac: VU+ DUO 4k, Open VTI 15.0
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od zbynek22 »

Jasně. Bral jsem to poněkud laicky :)
Zbyněk, Xtrend ET10000, zatím OpenATV 5.0, Panasonic TX-P50VT60, Pioneer BDP-LX71
eibner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 09.červenec 2009 - 20:35

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od eibner »

Páni.Ďakujem za Vaše nápady,trochu ste ma nakopli,tak som začal laborovať.Vymenil som tunery v slotch.Namiesto sat. som dal C tuner a sat tuner som dal do tretieho voľného.Všetko som ponastavoval ako ste radili a skúšal som celý deň.Prepínal som medzi sat a C stanicami už to vyzeralo,že je všetko v poriadku,ale večer sa to zase zaseklo.Odmeral som to napatie ako bolo písané vo v.o.l.f.-ovom príspevku ,je výstup bez napájania.Vyzerá to tak akoby sa po prepnutí miešali sat. signál so signálom, z C tuneru.Na obrazovke je vidieť sat. signál posledne sledovanej stanice a k tomu je pmiešaný signál z C stanice na ktorý som zo satu prepol.Je to tak aj so zvukom.Po prepnutí na sat. je všetko v poriadku,ale už káblové stanice sú nesledovateľné,stanice sa dajú prepínať,ale je to miešanina obrazu a zvuku.Vyzerá to tak ,akoby "procesor"nevypol sat. signál,posledný obraz tam ostane a namiesto zvuku počuť také ostré sekanie a samozrejme primiešaný obraz a zvuk z C tunera.Pomože len reštart.Pred laborovaním to robilo okamžite ,teraz je to lepšie,robí to raz,dva krát za deň.Takže to je všetko čo som vykoumal.Som ochotný vyskúšať všetky nápady za ktoré Vám vopred ďakujem. :thankyou:
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od efendy55 »

no nejako divne sa ti ten bazmek správa . ja to mám síce cez multiprepínač na 3-družice +dvbt a s multiprepínača mám potiahnuté 4-káble do každého tuneru zvlášť v mojom prípade 2 x dvbs2 a 2 x dvbt a nikdy som s týmto žiadny problém nemal . :Yahoo!: a to mám nastavené v buketoch mix dvbs-aj dvbt a prepínam dosť často .dúfam že máš do každého tuneru zvlášť kábel . ako máš nastavené v menu priorita tunerov ???
Všetko 4K
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

eibner,
počkej, Ty tedy používáš anténu na pozemní signál a ještě k tomu bereš programy z kabelovky? Jak to máš tedy napojené, zkus to podrobněji rozepsat, i jestli máš nějaký modul v přijímači, kolik karet atd.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
eibner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 09.červenec 2009 - 20:35

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od eibner »

Mám v prijímači DVB S2 tuner a druhý je DVB-T/T2/C.Satelit je teraz nastavený na Thor 0,8/pozerám voľné stanice bez karty/a druhý je teraz na DVB C s UPC kartou s modulom SMIT /conax secure plus/od UPC .Tento modul v TV Samsung funguje bez problémovo.Teda teraz tam mám UPC káblovku.Nastavenie priority na "C".Tú istú chybu to robilo ale aj s pasívnou terestriálnou anténou s vybratým SMIT modulom.Vždy to skúšam samostatne bez zlučovačov.Chybu robí so všetkými image,kde sa dá nastaviť DVB-T alebo C tuner. [-o<
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB T/T2/C tuner

Příspěvek od efendy55 »

no tuším že v menu tuneru sa dá nastaviť len dvb-t2 alebo dvb-c , neponúka to možnosť oba naraz nastaviť , [-X takže pravdepodobne tam máš problém . miešaš niečo do kopy čo prevdepodobne nebude fungovať . ja osobne by som to v takomto prípade riešil dvoma takýmito tunermi /či už interným , alebo dvbt kludne aj usb / a samozrejme do každého zvlášť kabel jeden nastaviťna dvb-c a druhý dvb-t . potom by to už malo fungovať . ak sa mýlim tak sa ospravedlnujem ,ale miešaš asi jablká s hruškami . dá sa to prakticky jednoducho vyskúšať . nastav tretí tuner na dvbt a prepínaj len medzi dvbs2 a dvbt a hned zistíš kde je problém . ked to v takejto kombinácii pôjde tak prestav tuner na na dvb-c a prepínaj len medzi satelitom a dvb-c . ked to všetkým funguje tak prečo by to nemalo aj tebe , jedine že by si mal vadný box . základ je mať ten tuner nastavený správne a prepínať len na to čo si si nastavil v tom tuneri či dvb-t2 alebo dvb-C . dúfam že som to napísal správne .
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“