ET10000 prehravanie MKV

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: mx3L, Pastoman

Odpovědět
pavur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.leden 2015 - 12:21
satelitni prijimac: Xtrend ET10000 G
Bydliště: MS kraj CR

ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od pavur »

Mam dotaz k prehravaniu k MKV na ET10000.

MKV prehravam z disku (NTFS) cez USB, USB docking station podporuje USB 3.

Skusal som 720p ,1080p ale vsetko sa mi trha. Nedokaze to prehrat plynule, tytulky samozrejme spatne zobrazene.

Preharavam to cez pluginy:
Media center Xtrend
Media Palyer (ten bol v image standartne)

V com moze byt problem:
- disk s NTFS?
- spatne pluginy pre prehravanie?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od Pastoman »

Et10000 musí prehrať plynulo aj HDMkv. Nainštaluj mediaplayer2 ten je uprvený pre správne zobrazovanie titulkov.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
gsxr1100
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 23.březen 2007 - 19:11
satelitni prijimac: Cryptobox 150, IPbox 400S
Bydliště: Zohor

Re: ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od gsxr1100 »

Mam ET8000 a MKV FullHD idu bez problemu. Ci uz po sieti, alebo z disku. Priemerny datovy tok okolo 20 Mbit. Skusal som Samsung Oceanic Demo 40 Mbit a v pohode. Video bird.mkv s tokom 90 Mbit uz zasekavalo.

Skus si tie videa nakopirovat na interny disk. Alebo skus po sieti.

Alebo tie tvoje mkv-cka su komprimovane nejakym divnym kodekom. Mkv je len kontajner. Vo vnutri moze byt zabalene hocico.

Mam Pli a prehravam to v default player. Stlacim OK a uz to hraje.

iPad
Naposledy upravil(a) gsxr1100 dne 22.leden 2015 - 8:25, celkem upraveno 1 x.
TVheadend 4xDVB-T, 1xDVB-S
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od Jijirka »

1/ Zásadně přehrávám pomocí EMC. mám s tím nejlepší zkušenosti. Bezproblémově lze používat i české titulky za pomoci pluginu Subssupport.

2/ Cukání může způsobovat rozdílné nastavení fps filmu a obrazovky. Např. film má 23.98 fps a obrazovka zobrazuje 1080p/50Hz apod. Bodejť by to potom necukalo.
Já osobně používám plugin Autoresolution, kde si nastavím, že se mi při přehrávání filmu s rychlostí 23,98 nebo 30 fps také přenastaví také obrazovka (TV) na vhodnou fps.

3/ Problém s cukáním může také způsobovat nevhodné zpracování videa - kodeky, tok dat,...
S tím se toho moc nenadělá.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
pavur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.leden 2015 - 12:21
satelitni prijimac: Xtrend ET10000 G
Bydliště: MS kraj CR

Re: ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od pavur »

Zdravím díky za mnoho typov ako na to.

S tou frekvenciou Tv to môže byť pravda, ale ono sa to zasekne cele aj zo zvukom na pomerne dosť dlhú dobu, keď som tento problém riešil z prehrávaním filmov z PC tak pri nezhodnej frekvencii nastavenia a TV sekalo ale akoby len "obrazovo", pričom mne sa to teraz seká ako keď som mal starý PC a nestíhal HD videa.

Kodeky zistím ale ale myslím že sú štandartné pretože do teraz som to prehrával z PC a tam to fungovalo v celku v pohode bez nejakých špecial dekodérov.

Skúsim ešte nakopírovať video na interný disk. Večer dám vedieť. Notebook to ale zvláda i cez USB. V notebooku teraz používm KM Player, je to ale výkonný notebok určený na CAD takže to nie je asi porovnatelné.
pavur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.leden 2015 - 12:21
satelitni prijimac: Xtrend ET10000 G
Bydliště: MS kraj CR

Re: ET10000 prehravanie MKV

Příspěvek od pavur »

Zdravim, tak som vecer testoval prekopirovanie filmu na interny disk a prehrava vsetko bez seknutia. Jedine mam problem z filammi DTS kde ten downmix funguje divne. Zvuk je stranse slaby a pride mi ze bud v tom DTS su prehodene kanaly alebo blbne ten downmix.

Potom ma napadla este jedna vec a to pouzit ine USB a ejhle funguje to aj z externeho disku. Je divne ze dve USB ktore su u LAN-ky nestihaju a tie u WAN alebo to v predu stihaju. Tak som z toho fakt jelen. mozno to bude zase imagom. O viekdnu chcem skusit nieco ine nez OpenATV tak uvidime.

Nastavenie frekvencie samozrejem fugnuje, resp. ked je spatne tak sa to malinko zasekava ale uplne inac nez sekanie sposobene tym USB.
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“