ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od xtreo »

Ahoj, poměrně často (dokonce bych řekl, že většinou) se mi stává, že po probuzení ET8000 z Deep Standby nabíhá přístroj jednak dlouho a druhak naběhne do růžové obrazovky a tím to skončí. Na německém fóru http://goo.gl/lVtXzp o tom popsali 7 stránek, ale řešení nebo důvod tam asi jednoznačně není. Česky jsem nenašel nic, to Vám to nikomu nedělá?

Před nějakou dobou jsem mezi ET8000 a TV zapojil AVR Yamaha, ale nejsem si jistý jetli to s tím souvisí. Každopádně bych to rád měl přes ten AVR i nadále.

Zkusil jsem flashnout image a i bez jakýchkoliv pluginů je to bohužel pořád stejné.
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od hihihi »

Já s tím tedy problém nemám, do deep standby ho posílám každý den a ten problém, který popisuješ jsem nezažil. Mám tam poslední ATV 4.2 a před časem jsem nahrával nový bootloader, který umožňuje flashovat zálohy a image do 200MB. Používám defaultní skin Metrix HD a jen pár pluginů - mediaportal, webradio. Já mám zas problém z výpadky LAN, zjistil jsem, že je to pravděpodobně mechanická záležitost, kontakt nebo snad studený spoj v lAN zástrčce.
edit: ET8k mám taky připojenou k AVR Yamaha přes HDMI konektivitu.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od efendy55 »

v prvom rade to prepoj na priamo s tv a hned zistíš kde je problém ,alebo skúsiť iný HDMI kábel a vstup na tv . tiež som sa s týmto problémom nikdy nestretol na 10000-ke ,ale vypínam ho len do standby ,kedže sa u nás satelity pozerajú denne . :good:
Všetko 4K
Mark3
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 23.duben 2014 - 14:04

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od Mark3 »

Ahojte. Tiež mám rovnaký problém s ružovou obrazovkou pri nábehu z hlbokého spánke s
XTREND ET8000. Satelit mám priamo cez HDMI kábel prepojený s TV. Image
je od http://www.ellano.sk (kupoval som od nich) OPENPLI4 verzia 3.13.8. Ide o
aktualizáciu. S verziou kernelu 3.13.6, (pri kúpe) to nerobilo.. Pri tejto novej verzii
podľa mňa rýchlejšie nabieha satelit zo standby režimu a i prepínanie kanálov je rýchlejšie.

Nie je dáky "service pack" ? :unknown:
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od xtreo »

Já jsem bohužel neměl čas a chuť zkoumat čím to je způsobeno, ale tak cca 2 týdny v kuse to snad neudělalo, tak už jsem si říkal, že OK, ale už to zase blbne. Nevím, přijde mi jak kdyby to jedna aktualizace spravila a další zase rozbila. Ale fakt nevím. Kdyby na to někdo přišel, tak budu moc rád. :-)

System OE: OE-Alliance 2.4
Distro: openatv
Firmware: 4.3.0
Driver date: 20141029
Verze jádra: 3.14.16
Enigma: 2015-01-29
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od liquere »

Skus verziu 4.2 preco pouzivas verziu ktora je este pokusna? Lebo 4.3 je vacsie cislo? ](*,)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od xtreo »

Já popravdě řečeno nevím jaký je v tom rozdíl a že je to pokusná verze. :-) Dík, zkusím tam dostat tu 4.2. :-)

//edit: Mám pocit, že tu 4.3 jsem právě zkoušel nahodit jestli se nezlepší ten problém s nabíháním z deep-standby. :-)
Naposledy upravil(a) xtreo dne 01.únor 2015 - 16:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od toprun »

CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od xtreo »

Dík, ono to jde i přímo v menu a tu image si to samo stáhne, dokonce je to aktuální dle toho webu.
galm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.srpen 2007 - 16:57
satelitni prijimac: Vu+Duo; HD-Box9200, OpBox X820
Bydliště: SVK

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od galm »

Ahojte,
vcera som testoval et8000 (priamo pripojeny k TV) a tiez som narazil na problem s ruzovou obrazovkou ... skusal som menit HDMI porty aj kable. U mna sa jednalo o HDF image. Avsak po preinstalovani na ATV je to momentalne vyriesene, nasiel som aj moznu pricinu v change logu od PLI:
1. Kernel upgrade 3.13.6 à 3.13.8
2. Fix the deepsleep problem of ET8000
xTrend et8K, ATV, scam freesat, mediaportal, CSFD, Samsung 1TB, Multibeam E85 (23.5E+19.2E+13E+0.8W)
AB 450HD, skylink vymena, Offset 90 (28.2E+23.5E+19.2E)
RIP: VU+Duo, OpenBox X820
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a růžová obrazovka po probuzení z Deep Standby

Příspěvek od xtreo »

U mě aktualizace nic neřeší, problém stále přetrvává. Zkoušel jsem OpenATV 4.2, 4.3, 5.0 a i čisté OpenPLI.
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“