Amiko DiSEqC prepínač 8/1 D-801

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomidomi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 23.únor 2014 - 15:15

Amiko DiSEqC prepínač 8/1 D-801

Příspěvek od tomidomi »

Zdar ludia potrebujem malu radu. Mam Amiko DiSEqC prepínač 8/1 D-801. Je na parabole Maximum E-85 multifocus kde mam 8 lnb. Ale 1-7 ked mam napojene lnb funguje vsetko v pohode mam octagon sf80008 openATV. Takze nastavenie standardne cez LNB 1-7, rezim diseqc 1.1 a command 1-7 vsetko funguje dobre, No ked pripojim do portu 8 lnb a dohodim ho do nastavenia tak mi funguje no prestane mi fungovat lnb 2-3. Takze funguje 1 a 4-8. Viete prosim poradit kde som spravil chybu? Nieco podobne som ladil prvy krat a teda aj zapajal a nikde sa neviem dopatrat preco ten port 8 nieco take spravi kedze som nasiel video na YT a tam tiez nema lnb8 pripojene. :thankyou:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko DiSEqC prepínač 8/1 D-801

Příspěvek od mmiriboy »

Mám doma 4ks presne týchto istých DiSEqC prepínačov. Fungujem s nimi vyše roka, úplne bez problémov. Na to DiSEqC prepínači sa nenastavuje nič (nemá PINy na prepínanie diseqc povelov, ako je tomu napr. u EMP Centauri). Samozrejme doma používam len linuxové stb, v každom z nich je OpenATV.
Ale je zas pravda, že na týchto 4 ks DiSEqC prepínačov od Amika používam len prvých 5 vstupov. Pretože mám ešte 4ks DiSEqC prepínačov od EMP Centauri a na nich využívam už všetky vstupy (okrem vstupu pre terestrial!).
Odskúšať by sa to síce dalo, musel by som z niektorého EMP prehodiť 3 koaxy na niektoré Amiko, ale chce sa mi s tým babrať?!
Alebo - možno je to vadný kus?!
Lebo po pravde, fungovať by to malo, nevidím tam nejaký problém z diseqc povelmi.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
tomidomi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 23.únor 2014 - 15:15

Re: Amiko DiSEqC prepínač 8/1 D-801

Příspěvek od tomidomi »

Tak som objednal prepínač 10/1 Optibox a ide všetko bez problémov problém bol v tom že keď som pripojil 8 LNB tak mi klesla podstatne kvalita na všetkých LNB a 2,3 odstrihla úplne. Tak som schválne objednal nový a ide všetko v pohode. 2 veci som mal s názvom amiko a boli stým len problémy #-o
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“